Skocz do zawartości

I co teraz...


Kamel

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Drodzy koledzy, korzystając z uprzejmości forum oraz z waszej nieocenionej wiedzy chciałbym byście mi pomogli w skompletowaniu sprzętu do mojego notebooka.
Wcześniej za nagłośnienie mojego mieszkania odpowiadała stara wieża która niestety już nie działa. Podłączona była do notebooka, a właściwie do jego karty muzycznej Creative Sound Blaster X-Fi Notebook Wireless. Teraz zamiast wieży mam w planach kupić 2 kolumny, może subwooferek i teraz nie wiem jak to podłączyć do karty muzycznej, czy trzeba tylko przez wzmacniacz, czy jakiś amplituner... Kompletnie się nie zmam. W wieży wystarczył jeden kabelek i już pięknie grało i na tym kończy się moja wiedza na temat audio. Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto koncepcyjnie
Jeśli chcesz wyjść ponad poziom głośniczków komputerowych i posłuchać muzyki z prawdziwych kolumn to na samych kolumnach się nie skończy.

Program minimum to wzmocnienie (wzmacniacz lub amplituner) + kolumny + jakieś kabelki (konkretnie na sam początek to starczy Ci przejściówka komputer/wzmocnienie - którą zapewne masz + jakieś kable do kolumn).
Jeśli zależy Ci głównie na filmach pomyśl może o amplitunerze Kina Domowego
Jeśli natomiast głównie zależy Ci na muzyce to raczej polecałbym wzmacniacz stereo. Z czasem jeśli radio z internetu przestanie Ci wystarczać dokupisz sobie tuner (to nie jest jakiś dramatyczny wydatek). Jeśli choroba "audiofilią zwana będzie się rozwijać w pewnym momencie zastąpisz laptopa CD-kiem.
Tak czy inaczej polecam Ci wzmacniacz ponieważ raz, z miejsca spełni Twoje wymagania, dwa daje pole manewru na przyszłość i stanowi niezłą podstawę do ewentualnych dalszych działań.
O markach typach i modelach (czyli uściślać) możemy myśleć jak odpowiesz na postawione post wcześniej pytania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pozytywna reakcje...

Budżet maluteńki, jedyne 2000zł (no morze jak się uprzecie to troszkę więcej icon_smile.gif ale nie chciałbym), chciałbym tylko coś do nagłośnienia notebooka, mieszkanie mam spore, 10x10m, muzykę która lubię to rap (40%), house-techno (50%), 10% to reszta po troszeczku z dobrych kawałków... Telewizji nie oglądam lecz telewizor LCD jest. Służy jako monitor podłączany do notebooka podczas oglądania sporadycznie filmów z rodzinką i znajomymi (ale wrażenia muszą być!). Także notebook, jak sami widzicie to domowe centrum multimedialne, zastępuje kino domowe i nagłośnienie. Jak narazie takie coś jak 5.1 czy 7.1 mnie nie interesuje, zwykłe stereo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potwierdzenie słów audioneta - wczoraj na alledrogo widziałem zestaw Yamahy
wzmacniacz AX-900, CD-ek CDX-900, + jakiś tuner Też Yamahy (ale przeciętniak), cena prawie 2kzł (ciut zawyżona - ale nie za bardzo). Obiektywnie zestaw zacny nawet bardzo, w mojej opinii również atrakcyjny wizualnie, choć niekoniecznie optymalny do muzyki której słuchasz no i nie mieści się w Twoim budżecie - brak kolumn (dlatego potraktuj to jako przykład, że da się - nie jako propozycję, na pewno można wybrać lepiej.)

Zresztą, jeśli nie zależy Ci specjalnie na tym aby wszystkie elementy pochodziły od jednego producenta/z jednej linii wzorniczej - jak pisałem raczej proponowałbym zakupy "na raty". Tzn. najpierw wzmacniacz + kolumny, potem ewentualnie pomyśleć o źródłach. To pozwoli Ci sięgnąć z miejsca "półkę wyżej" i wyjść poza zupełnie podstawowe modele!

Taki podział relatywnie zwiększy Twój budżet! Jeśli zdecydujesz się na używki to 2 kzł za same kolumny + wzmacniacz to wcale nie jest mało.
Jeszcze pytanko pomocnicze piszesz, że mieszkanie ma 100m2, czy potrzebujesz nagłośnić wszystko na raz? Czy jednak pomieszczenie w którym słuchasz jest mniejsze - to raczej do niego należałoby dobierać kolumny. To ma znaczenie - Otóż jak zapewne doczytałeś - jeśli faktycznie potrzebujesz nagłośnić 100 metrów to tylko podłogówki wchodzą w grę, jeśli jednak pokoju "multimedialnego" jest wszystkiego powiedzmy 15 metrów to być może lepszym pomysłem okazałyby się monitory?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przyzwoicie nagłośnić całe mieszkanie. Ok, powiedzmy że narazie tylko kolumny stereo + wzmacniacz, ale jaki ten wzmacniacz, ile musieć mocy czy, nieładnie napisze - czegoś tam, same kolumny wystarczą czy morze subwoofer i jaki wzmacniacz do jakich kolumn, chodzi mi o moc i dane techniczne parametry, żebym przypadkiem nie dobrał całkiem nie pasjonujących do siebie podzespołów...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nagłośnić całe.
Ja to rozwiązałem tak: w jednym pokoju mam sprzęt stereo i tu słucham muzyki jak chcę ją słyszeć ładnie.
W innych pokojach stoją sobie małe wieżyczki z nie najgorszymi kolumienkami podstawkowymi i "robią tło" kiedy akurat tam przebywam w jakimś innym celu niż słuchanie muzy.
Żeby nagłośnić całe mieszkanie (pewnie 3-4 pokoje + kuchnia) to musiałbyś stół mikserski kupić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz - ale czy mamy rozumieć, że te 100 metrów to tak w jednym kawałku jest (jedno pomieszczenie)? Czy chcesz aby było na tyle głośno, żeby było słychać przez ściany, a sam pokój w którym będzie stał sprzęt jest jednak mniejszy?

Jeśli to pierwsze
Osobiście poleciłbym Ci w takim układzie spore kolumny podłogowe. Subwoofer do stereo raczej bym odradzał - raz, że trudno to razem spasować - dwa spore skrzynki powinny zapewnić wystarczającą ilość basu.
Wzmacniacz - raczej któreś z prądożernych bydląd na tranzystorach - może faktycznie AX-900 Yammy w takim układzie byłby niezłym wyborem? (ma nominalnie po 130Watów w kanał, a żre 600Watów)

Jeśli chodzi o kolumny - tu poczekaj na sugesie tych co mają większą styczność z podłogowcami

Jeśli to drugie - to można pomyśleć o czymś bardziej finezyjnym + w dalszej perspektywie propozycja Adamc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedno mamy jasne powinieneś się raczej interesować podłogówkami - monitory możesz moim zdaniem spokojnie odpuścić.
Tu niestety nie pomogę.

Przy nagłaśnianiu takiej powierzchni za rozsądne pieniądze wielkiej finezji to raczej nie uzyskamy. Potrzeba tu raczej mocy .....
Ciągnąc eliminacje - lampy w jakiejkolwiek formie chyba też możesz odpuścić (zresztą i tak średnio by się w budżecie mieściły)

Zostały Ci zatem dwa wyjścia
Tańsze - czyli wzmacniacz zintegrowany i tu poleciłbym ci AX-900 Yammy, lub trudno osiągalny A-1000 Yammy (koszt obu to około 1kzł).
Inne marki z pewnością też mają coś podobnego w ofercie, ale niech tu się wypowie się ktoś ma większe doświadczenie z tymi innymi markami.
No i droższe końcówka mocy + preamp - no ale chyba to wyjdzie zbyt drogo icon_sad.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszych ofert na allegro można wybrać coś naprawdę wydajnego prądowo np. ten Pioneer
http://www.allegro.pl/item601733242_pionee..._mono_820w.html
Przy takiej powierzchni nawet jakieś dyskotekowe kolumny by się dusiły, ale wiadomo tobie trzeba raczej dużych podłogówek.
Całkiem ciekawa propozycja i kolumny całkiem świeże
http://www.allegro.pl/item607341788_wharfe...d_jak_nowe.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...