Skocz do zawartości

AKG K512?


Recommended Posts

Witam,
po ostatnim nieudanym zakupie i dwu letnim męczeniu się ze słuchawkami nadszedł czas kiedy w końcu się rozpadły. Na początku byłem mówiąc kolokwialnie wkurzony jednak szybko mi to przeszło, gdyż na reszcie mam dobry powód by sprawić sobie nowe;) Otóż szukam słuchawek niedrogich, ale które będą spełniać moje wymagania. Przede wszystkim muszą dobrze tłumić to czego słucham. Jestem nocnym markiem, ale współdzielę swój pokój z drugą osobą, której jak można domyśleć się nie odpowiada to;) (konstrukcja zamknięta?) Chcę by były wygodne, lekkie i dobrze trzymały się głowy (to czego ostatnio nie mogłem doświadczyć) dość trwałe (nie rozsypią się po upadku z wysokości pół metra na podłogę - kolejne przeciwieństwo ostatnich). Zastosowanie: komputer stacjonarny ze zintegrowaną kartą dźwiękową do oglądania filmów i słuchania muzyki w mp3 (chillout, chillhouse, house i parę innych jego odmian, breakbeat, rock, pop i muzyka klasyczna/filmowa). Po spędzonych dobrych paru godzinach na necie mój wybór padł na AKG K512. Zastanawiam się tylko czy jak na moje wymagania to dobre słuchawki. Mam na oku jeszcze hd202 - ale chyba będą miały za dużo basów, ATH-SJ3 - za krótki kabel, a na dobry przedłużacz trzeba wydać dodatkowe parę groszy, HD 205 - jeżeli różnica między nimi a k512 nie jest duża to odpadają bo i tak szukałem słuchawek do 100 zł, SHP 2700 - wychwalane, ale czy lepsze od AKG i czy są zamknięte? Słyszałem jeszcze ze K512 mają średniawy bass a do mocniejszego house'u czy clubu by się przydał, ile kosztuje najtańszy wzmacniacz?można poprosić o jakieś linki? Puki co nie jestem wymagający, ale szukam najlepszego produktu cena/jakość. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG będą na pewno dobrym wyborem Sam od paru lat używam słuchawek tej firmy co prawda otwartych.Co do wzmacniacza słuchawkowego .Na pewno warto go nabyć w moim systemie wprowadził olbrzymie zmiany i to przy słuchaniu na AKG jak i na Senkach 600. Moge spokojnie polecić ten wzmacniacz .Polskiej produkcji firmy Holdegron Audio.
http://holdegron.fm.interia.pl/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
posiadam te sluchawki.

Cos moge napisac, warto pojechac do sklepu, w ktorym maja duzo modeli AKG i posluchac roznic. Ja mialem taka mozliwosc w Audio Strefa w Poznaniu http://audiostrefa.pl/

Przesluchalem AKG K512 , K 514 (polotwarte),
mialem na uszach K 416 ale sa na tyle niewygodne, ze nie chcialem sluchac...

dla porownania wzialem ze soba sluchawki do kompa z mikrofonem logitech icon_wink.gif + kolege ze sluchawkami BD DT 770 PRO.

i wzialem K512, ktore sa tansze od K 514. Te polotwarte K 514 wydawaly mi sie sztywniejsze w brzmieniu, maja wiecej srodka, ale reszty jakby zabraklo. W K512 czulem, ze jest szerzej w brzmieniu. Poza tym dzwiek nie przedostaje sie tak bardzo na zewnatrz jak w polotwartych, co dla mnie mialo znaczenie, gdyz na nich slucham muzy w pracy.

w porownaniu z BD DT 770 Pro jest wiadomo : mniej przestrzeni, mniej basu i mniej wysokich... ale dla mnie BD sa przebasowione i za duzo w nich gory... ale moze to kwestia przywzyczajenia? poza tym, to sluchawki za inne pieniadze.


Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... dziś mogłem zostać szczęśliwym posiadaczem słuchawek akg 512. Niestety kolega, który wraca do domu z Poznania nie mógł znaleźć sklepu i przyjedzie bez nich. Znalazłem jeszcze słuchawki akg 77. Możecie mi coś o nich powiedzieć? Mają identyczne parametry co akg 512, baa nawet identycznie graja (sprawdzałem w salonie) i wyglądają (tylko inne kolory) a różnica pomiędzy nimi wynosi około 20-30zł! Jedyne co udało mi się o nich znaleźć (oprócz parametrów technicznych) to to, że są następcami akg 44... pomocy! icon_smile.gif

p.s. co jest lepsze Philips SHP 2700, Audio-Technica ATH-T22 czy akg 512/akg 77 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede tworzyl nowego tematu tylko zapytam sie w tym:)
Potrzebuje sluchawek do gry online Americas Army (cos jak CS). Wiec szukam sluchawek z jak najlepsza precyzja zrodla zwieku oraz dzwiekow ktorych nie slychac w zwyklych sluchawkach. Myslalem nad KOSS UR 40, AKG K77, AKG K512. Akurat do tej gry bass nie jest potrzebny, do muzyki to co innego, ale sluchawki kupuje tylko i wylacznie do tej gry:)
Slychawki moga byc otwarte lub zamkniete, bez znaczenia dla mnie - az tak glosno nie mam w domu:)
Creative Fatalyty oraz sluchawki z serii steelseries odpadaja;)

Wiec ktore np z tych 3 byly by najlepsze? Przezylem juz 4 rodzaje sluchawek i najlepsze byly steelseries siberia ale chcialbym cos lepszego od nich.

I czym w ogole roznia sie AKG K77 i AKG K512? Tylko wygladem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki będą ci służyły tylko i wyłącznie do gier to kup sobie iBoxa HPI7000VB, będziesz miał przestrzeń jakiej nie dadzą ci zwykłe słuchawki stereo. Jeśli jednak od czasu do czasu muzyka zagości to weź AKG, ale otwarte. Ogólnie austryjacy robią słuchawki dobre przestrzennie, a obudowa otwarta zawsze jest lepsza jeśli chodzi o jej (przestrzeni) kreowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Je)śli jednak od czasu do czasu muzyka zagości to weź AKG, ale otwarte. Ogólnie austryjacy robią słuchawki dobre przestrzennie, a obudowa otwarta zawsze jest lepsza jeśli chodzi o jej (przestrzeni) kreowanie.



sluchalem K 514 (otwarte) i K 512 (zamkniete) w jednym sklepie, na tym samym sprzecie i na tej samej plycie.
K514 nie mialy wiecej przestrzeni.

Tez bylem przekonany, ze miec powinny...
a ile BayerD DT 770 Pro maja przestrzeni? icon_smile.gif tez zamkniete, a nawet tak, ze jak sie nie slucha muzy, to nic nie dochodzi z zewntarz icon_wink.gif

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jak odsłuchiwałeś je w sklepie to były, albo świeżo wyjęte z pudełka, albo grały nie więcej niż 3-5h, a to zdecydowanie za mało, żeby pokazały co potrafią. Osobiście nie jestem fanem tzw. "wygrzewania" wszystkiego, ale akurat słuchawki w ciągu pierwszych 50h słuchania zmieniają swój charakter diametralnie (tylko na lepsze oczywiście).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podejrzewam, że jak odsłuchiwałeś je w sklepie to były, albo świeżo wyjęte z pudełka, albo grały nie więcej niż 3-5h, a to zdecydowanie za mało, żeby pokazały co potrafią. Osobiście nie jestem fanem tzw. "wygrzewania" wszystkiego, ale akurat słuchawki w ciągu pierwszych 50h słuchania zmieniają swój charakter diametralnie (tylko na lepsze oczywiście).



idac tym tropem mozna uznac, ze rowniez K512 beda graly po wygrzaniu o wiele lepiej. Co zapewne prawda jest. Dlatego wybralem z tych 2ch te, ktore od razu graja lepiej. Bo niby dlaczego K514 po wygrzaniu maja grac lepiej od wygrzanych K512, jesli wczesniej (na zimno) graly gorzej icon_wink.gif

ale nie ma sie co spierac - nie mialem przyjemnosci porownywac ich wygrzanych na tym samym sprzecie, wiec... nie ma o czym mowic.

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witojcie! i'm the new one ;]

AKG K512 kupilem wczoraj w MM. sluchalem tez K518DJ ale mialy strasznie niewygodny jak dla mnie palak i sila rzeczy padlo na K512. graja dobrze, cieplo i przyjemnie. troszke malo basu momentami ale nie jest znowu az tak zle. dla mnie sa ok, beda uzywane w domu, muzyka i filmy z PC. wkurzylem sie jedynie, ze zaplacilem za nie 199pln bo na necie za 60pln mniej mozna dorwac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...