Skocz do zawartości

wzmacniacz + CD


selphy

Recommended Posts

Jeśli chodzi o Zero DAC to opinie znalazłem różne więc jeśli byś się na niego zdecydował to raczej na sprawdzoną używke tym bardziej ,że to produkcja z dalekiego wschodu. Bardzo dobre opinie miał Beresford i myśle ,że na Allegro kupisz bez problemu nowy za dobre pieniądze na gwarancji ( ok 700 zł).Raczej skłaniałbym się w jego stronę.

link do aktualnej aukcji
http://www.allegro.pl/item603888901_dac_be...atkowe_psu.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Beresforda - to lepsze opinie (i chyba jednoznacznie lepsze) mają DACe MRElectronics. icon_cool.gif
Co prawda mają mniej możliwości przyłączeniowych (czyli gniazd optycznych i koaksjalnych), ale lepiej grają.
O ile pamiętam to w cenie do tysiąca złotych zmieścisz się ze średnią wersją, a za 1200zł jest najbardziej wypasiona.
Nie ma problemów z serwisem, oraz z upgrade'm. icon_cool.gif
Podpięte pod takiego DACa były odtwarzacze CD od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wybór spory, opinie zgodne...

Sporo słuchałem tego urządzenia w różnych konfiguracjach - a na ten temat może się wypowiedzą koledzy, posiadający takie urządzonko ...
Najlepiej poszukaj wpisów o DACach w wątku "Co z Jolidą 102b ?, ...czyli przygoda z lampą"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry38015
Wyszukując ogranicz się do tego wątku, znajdziesz sporo wpisów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z wywołanych do tablicy użytkowników, potwierdzam DAC od MRElektronika to udane konstrukcje.
Bardzo dobre własności soniczne, bezproblemowa eksploatacja bardzo solidne wykonanie. W pakiecie o ile dobrze pamiętam przegląd gwarancyjny, bezproblemowy kontakt z producentem i to wszystko za bardzo umiarkowaną cenę.
Osobiście eksploatuje średnio niski model i nie odczuwam jakiś wyraźnych ograniczeń tego DAC-a a chodzi to to z transportem Audiomeca Damnation (czyli raczej z tych za kilka kilo złotych za używany).
W bezpośrednim starciu "zjadł" DAC-a wbudowanego w amplituner KD Yamahy.
Szczerze polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Kolega potrzebuje nie tylko DACa ale i wzmacniacza słuchawkowego.

NOS - DACi tj. np. te od MrElektronik, jakkolwiek "grają" nieźle, za preampa słuchawkowego "robić" nie mogą!

Prawdopodobieństwo, że za tę cenę kolega "ustrzeli" przyzwoitego DACa oraz przyzwoity preamp do słuchawek są mizerne! Prawdopodobnie Beresford pozostanie w dalszym ciągu best buy.

No i kwestia kolejna - NOS-DACi mają swoje zalety ale i ograniczenia nie tylko natury funkcjonalnej. Zalecam odsłuch na własnych słuchawkach i stwierdzenie, czy tego rodzaju dźwięk Ci odpowiada.

Kolega, który sprzedaje Beresfordy - GradoFan nie czyni problemów z wypożyczeniem skrzynek. Musisz się koniecznie z nim skontaktować!

Pozdrowienia i... powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podlacze sie do tematu z innym pytaniem,
gdyz waham sie, czy kupic karte audio do laptopa z wyjsciem cyfrowym + DAC

czy moze... cos takiego:

CARAT-UD1
http://styleaudio.typepad.com/styleaudio_h...-ud1-overv.html


czy zetkneliscie sie z tym urzadzeniem?
warte grzechu?

MAciej


Uważam, że dźwięk może być podobny zarówno z tego kombajnu jak i karty + DACa. Oczywiście przy tej drugiej opcji masz większe pole manewru, bo komponenty wybierasz sam, ale jeśli decydujesz sią na kombajn, to weź coś zbudowanego jako DAC + wzmak słuchawkowy i karta USB, a nie jako wzmak + DAC i karta, czyli pewnie ten nowy Beresford będzie idealny (ok. 1200zł) masz dobrego DACa z USB i wzmakiem słuchawkowym (ewentualnie możesz go zupgradeować, ale wtedy znacznie dłużej będziesz na niego czekał).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Gdzie mogę kupić MRElectronic ?



Najlepiej - bez pośredników bezpośrednio u producenta MrElektronik 

Czasem producent wystawia aukcje na portalu Allegro.pl -pod swoją nazwą. Ceny zdaje się, że takie same, jak na stronie producenta.

O wzmacniaczach słuchawkowych nie wiem nic, więc zamilknę dyskretnie...

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HD 650 icon_redface.gif , cd jak najlepszy , wzmacniacz jak najlepszy .CD to minimum 2 kzł im lepszy tym lepiej , wzmacniacz klon soha II,forum, paradox,Cayin HA-1A , Woo 2 ,Woo 5 .Można posłuchać z beresford -em 7520 lub pclink, beresford 7510 stage III + wzmacniacz słuchawkowy .W HD 650 mozna wymienic kabel na lepszy ale to duuuużo kosztuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zdecydoawny na Sennheisera to raczej nie warto dokładać do HD650, wiele osób określa cały czas 600 jako najlepsze w ofercie (pomijając 800), a nie 650. Jeśli chcesz szukać wśród innych do AKG masz największą przestrzeń, BD podobne do Sennków, ale nie idealnie to samo, bas schodzi niżej, ale jest go trochę mniej. Mi osobicie podbają się Denony 2000, ale to chyba kolejny skok cenowy ok. 1400zł

PS. 900zł za HD600 to chyba dość dużo, chyba, że ceny znowu zrobiły jakiś dziwny skok icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem opinię że właśnie HD650 są lepsze od 600.
Słuchałem tylko tych drugich i dźwięk mi się podobał.
Jestem zdecydowany co do Sennheiserów, podoba mi się budowa tych słuchawek, dźwięk.



"Właściwie nie różnią się zbyt od modelu HD600. Jedyne co zauważyłem, to grubszy, solidniejszy kabel z większymi wtyczkami od strony przetworników oraz inny kolor."

Jeżeli to prawda to wole kupic HD 600, sporo zaoszczędzę.


"Osobiscie mi te słuchawki nie przypadły do gustu i ich nie polecam.
Ja słucham głównie rocka i muzyki rozrywkowej, pop.Na tym materiale muzycznym te słuchawki słabo sie sprawdzają.przy wiekszych poziomach głosnosci wcale.Nie mozna dac czadu tak jak na Hd600 albo 580."

Zgadzacie się z tą opinią ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znajdzie się ktoś na forum kto odsłuchiwał oba. Myślę, że musisz sobie zadać pytanie czy lubisz brzmienie lampy, jeśli tak to nie ma o czym rozmawiać, jeśli nie to sprawa w sumie też jest wyjaśniona.
Dlaczego roważasz konkretnie te dwa modele znalazłeś je po prostu czy masz możliwość ich kupna w dobrej cenie? Jeśli to pierwsze to obejrzyj jeszcze Vincenta KHV-111 i EDGARa SH-1. Oba podobne konstrukcyjnie, dodatkowo Vincent użył komponentów EDGARa, więc oba są do siebie zbliżone. Jednak z recenzji (w sumie z tego samego pisma jeden w jednym miesiącu, drugi w drugim) wynika, że EDGAR jest lepszy (oczywiście na cenie to się też odbija).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...