Skocz do zawartości

Celestion F28 czy QAcoustics 1050i dla DENON DRA-700AE?


DEEFsnk

Recommended Posts

Cytat

Jasne, że wielkość pokoju jest niezmiernie istotna. Z tego powodu wielu z nas nie może sobie pozwolić na "prawdziwy" bas.
"a i tak znajdą się amatorzy tak drżących szyb jak i wiernych brzmień" ??? Tu znowu niefortunnie...
Dlaczego ludzie, którzy nie chcą lub nie mogą mieć BAS-u starają się za wszelką cenę ironizować brzmienie będących po drugiej stronie?
Wierne - rozumiem, że odtwarzające wszystko co jest zarejestrowane na płycie.


Jakiś strasznie "walczący" i nieco zadufany i w sobie i swoich kolumnach się wydajesz.
Jakby Twoje były najlepsze, to pewnie nikt niczego innego by nie produkował bo i po co.
Zupełnie nie bierzesz pod uwagę, że nie to ładne co ładne, a co się komu podoba i z uporem godnym lepszej sprawy próbujesz przekonać posiadaczy innych kolumn, a jeszcze, co gorsza zadowolonych z tego co mają, że zadowolenie może płynąć albo z niewiedzy albo głupoty (trywializując nieco).
Jeśli dla Ciebie "niefortunne" jest krytykowanie basu jedynie wprawiającego szyby w drgania, zamiast oddawania rytmu i głębi to współczuję przede wszystkim Twoim sąsiadom i rodzinie.
Nawet na koncertach bas, jeśli dobry to pozwala odróżnić kocioł perkusji od gitary basowej (grających równocześnie), a nie jedynie powoduje drgania powietrza.
Coś mam wrażenie, że reprezentujesz filozofię, którą metaforycznie można zdefiniować "precz z preczem" i "zabrania się zabraniać" -> byle co byle na Twój bas wyszło.
Miłych Świąt i basowych jajek życzę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ponosi Cię Kolego...
Nigdzie nie napisałem, że moje najlepsze. Jak chcesz coś wsadzić komuś w usta, to rób to na faktach...
A że zadowolenie może płynąć np. z niewiedzy - to masz rację.
Próbuję przeciwdziałać m.in. myśleniu takich jak Ty, którzy jeśli otrąbią w prasie i necie, że nowy model kolumn xxx za 2-3 kzł jest naj - to są święcie przekonani, że tak jest i musi być. Jak tu nie być zadowolonym? Po co szukać dalej? Przecież napisali, że moje są NAJ! Że grają za 3 razy tyle! Albo - "wyznaczają nową jakość w dziedzinie hi-endu..." i takie tam bzury... Większosć i tak we wszystko uwierzy!
Rozumiem, że Tobie również ciężko pojąć, że tak nie jest... Denerwuję Cię, że taki owaki coś pieprzy o starych gratach, o basie, o tym i owym?
Posłuchaj więc tego i czy tamtego - to podyskutujemy. Jestem po porównaniach. Ba - mam je na bieżąco. Póki co, nie zanosi się na zmianę zdania.

"Jeśli dla Ciebie "niefortunne" jest krytykowanie basu jedynie wprawiającego szyby w drgania, zamiast oddawania rytmu i głębi to współczuję przede wszystkim Twoim sąsiadom i rodzinie."
Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o jawne dogryzanie i naigrawanie się z ludzi, którzy mają nieco więcej basu niż oferuje większość budżetowych paczek. Zaraz są nazywani miłośnikami drżących szyb, czy też dręczycielami sąsiadów itp. Ci, którzy go nie mają zbyt wiele, próbują na siłę "obniżać" wartość dźwięku tamtych. Why?

Dlatego POZWÓL MI ŁASKAWCO wyrażać swoje poglądy. Zdaje się, że po to (między innymi) jest forum.
I tak Każdy wybiera wg swoich gustów i zapatrywań.
Mogę też reprezentować jakąkolwiek filozofię i Tobie nic do tego.
Resztę możesz sobie darować.

NAJLEPSZEGO!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że we wcześniejszym poście popierałem Cię, jako "wyznawcę" dobrego basu w opozycji do basu byle grzmiącego
Cytat

Myślę, że bardzo tu ważne odróżniać "dużo basu" od "dużo dobrego basu", czyli styl dyskotekowy (nieobcy również niektórym właścicielom samochodów znanej niemieckiej marki) od głębokiego, wiernego basu pod słuszną kontrolą.

, ale w swojej zapalczywości wszytko chyba odbierasz jako krytykę icon_twisted.gif .
Co do wyrażania poglądów -> pozwalam icon_wink.gif.
Miłego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...