Skocz do zawartości

prośba o fachową poradę


anakon

Recommended Posts

Witam trafiłem na odpowiednią stronkę również proszę o pomoc w doborze soobwofera posiadam kino domowe Yamaha amplituner RXV-457 i DVD S-557 do tego głośniki Emerald firmy Prism.Wiem że to juz przeżytek,ale mam do niego sentyment .Chcę przeznaczyć na soobwoferka około 1000 zł,ale zupełny mętlik mam w głowie po oglądaniu stronek z soobwoferami.Proszę szanownych kolegów o jakieś wskazówki (myślałem o Jamo SW 200),ale nie wiem czy to dobry wybór zapomniałem dodać pokój ma wymiary 15 m kwadratowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet znalazłem dokładnie taki zestaw jak Twój tzn. RXV-457+DVD S-557 do tego głośniki Emerald firmy Prism i razem z nimi proponują Yamaha YST-SW030(cena na Allegro - 389 zł i dostępny jest w trzech kolorach). Kolumny są akurat dobrane kolorystycznie i wygląda to dość zgrabnie.Nie wiem co prawda jak pracują suby Yamachy - ja ma B&W - ale ogólnie kolumny tej firmy malą dobre i dardzo dobre opinie. W Jamo SW 200 mnie osobiście odrzuca promieniowanie glośnika w kierunku podłogi. Kolega ma wcześniejszy model w komplecie 5.1 i często jest problem z dobrym ustawieniem basu, tak aby nie dudnił paskudnie. Faktem jest, że Yamaha też promieniuje w dół ale ma odpowiednio wyprofilowaną podstawę powodującą rozchodzenie się dźwięku na boki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chyba szukasz raczej subwoofera, a nie soobwoofera icon_wink.gif

Odpowiedź na twoje pytanie jest trudna. Napisz czy wolisz dużo basu czy raczej ma on być sprężysty i dynamiczny?
Wstępnie ten JAMO jest OK, ale za 1000zł możesz kupić model 300
http://www.dvdsystem.pl/opis.php?towID=5303
Ewentualnie proponuję SONY, tego modelu konkretnie nie słuchałem, ale z doświadczenia wiem, że suby od SONY dają bardzo mocny i przy tym czysty bas (posiadam SA-W3800).
http://www.agdhome.pl/go/_info/?id=351&...16fea97420cd885
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za pokierowanie to mam do wyboru YAMAHA i SONY icon_smile.gif (pacio94) przyznam że nie brałem pod uwagę tej marki,ale mnie zainteresowała i teraz pozostaje mi tylko udać się do jakiegoś sklepu i porównać jakość dzwięku tych dwóch subków.Jeśli chodzi o bas to lubię sprężysty i dynamiczny jak napisaleś i myślę że (cooledit) ma rację co do Jamo wali w podłogę i dudni .....no chyba że się mylę.No cóż jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi i życzę wam ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH icon_biggrin.gif

ps. faktycznie szukam subwoofera, a nie soobwoofera icon_biggrin.gif jak napisałem cosik mi się pokiełbasiło icon_mrgreen.gif

No nie zapomniałem znalazlem jeszcze to http://www.prism-audio.com/index.php?id=02.03.02. tylko jest problem gdzie to kupić i jaka jest cena. Taki komplet prezentowałby się super no nie Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...