Skocz do zawartości

Nowy zestaw głośnogrający - co i za ile?


Recommended Posts

Po pierwsze witam, to mój pierwszy post na forum.
Po drugie i to najważniejsze:
Obecnie mam Creative SB Audigy 4000 i głośniki Creaive inspire 5.1 5300. Sprzęt stary, ale zdający swój egzamin. Do teraz. Obudziło się we mnie tzw. zmęczenie materiału, czyli szukam jakiegoś nowego sprzętu. Najważniejsze to głośniki, a czy wymieniać kartę dźwiękową to zdam się na Wasze opinie. Mam jeszcze kartę dźwiękową na płycie głównej (Fujitsu-Siemens D16-27g, wiem, tandeta), ale jest straszny burdel ze sterami i w końcu wyłączyłem ją w BIOSie... Do czego dźwięk będzie używany? Przede wszystkim muzyka. Dużo muzyki. Prawie 24/7. Potem gry, różne, ale głównie FPSy. Też ich dużo będzie. Filmy też lubię pooglądać, ale to już mniej. System jaki mnie interesuje to 5.1 w inne niechcę inwestować, bo przy grach to minimum, a 7.1 nie mam jak w pokoju ustawić. Czekam na Wasze opinie i propozycje. Ilość kasy, jaką mogę przeznaczyć nie jest jednoznacznie ustalona, ale póki co to powiedzmy 500zeta.
pozdrawiam i dobranoc icon_smile.gif
BTW. Nie mam na płycie głównej złącza PCI x1, a zauważyłem że trochę kart dźwiękowych na ten standard jest (seria fatal1ty). Czy popodłączeniu takowej do PCI zwykłego, karta zaskoczy?
BTW. MUSI być chociaż jedno wyjście cyfrowe z karty dźwiękowej (najlepiej współosiowe, ale S/PDIF też ujdzie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł może być delikatnie mało na cały zestaw, ale za 600zł jak dobrze przegrzebiesz neta to znajdziesz coś ciekawego.
Po pierwsze głośniki, jeśli chcesz, żeby była to tańsza część zestawu to jesteś skazany na podstawowe modele Creativa i Logitecha, ale wydają powiedzmy na nie 350zł możesz kupić Geniusy czy Mantę (firmy wiadomo nie audiofilskie, ale samo wykonanie głośników <materiały> dużo lepsze).
http://www.geniusnet.com/geniusOnline/port...roductId=534435
http://www.manta.com.pl/product.php?lang=p...302&Item=13
Dalej karta w ekonomicznej wersji ze złączem cyfrowym to TRUST, miałem taką kartę i na pewno jest lepsza od integry dźwięk nie jest najwyższych lotów, ale masz dwa SPDI/F i dwa Coaxiale.
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=12950
Droższy wybór to Creative, wiadomo dźwięk bedzie lepszy, ale wyjście optyczne jest na wymienne z wejściem i to znacznie utrudni grę w MP internetowe.
http://pl.europe.creative.com/products/pro...v=0&listby=
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z tymi propozycjami.
Głośniki... Wyglądają ładnie i solidnie, ale czy na pewno podołają? Bo Manta za dobrze mi się nie kojarzy icon_smile.gif
Karty... Co to za firma "Trust"? Karta wygląda półprofesjonalnie, ale na moje za dużo tych wyjść ma icon_smile.gif
Cytat

Droższy wybór to Creative, wiadomo dźwięk bedzie lepszy, ale wyjście optyczne jest na wymienne z wejściem i to znacznie utrudni grę w MP internetowe.


Niezbyt rozumiem to zdanie...
Dziękuję za zaangażowanie i czekam dalej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Manta też się za dobrze nie kojarzy, ale to chodzi o tą "drewnianą" konstrukcję, zamiast tragicznego akustycznie plastiku masz już coś bardziej PRO, ale ja osobiście bardziej skłaniałbym się ku Geniusowi.
TRUST to żadna profesjonalna firma, robią sprzęt pokroju właśnie Manty (chociaż ona ostatnimi czasy wypuszcza coraz lepsze konstrukcje np. zestawy 2.0 ze wzmakami lampowymi). Czy wyjść nie za dużo, czy ja wiem zawsze może się przydać, a w Creative-je chodzi o to, że gniazdo LINE IN / MIC IN jest jednocześnie DIGITAL OUT (rozwiązanie znane z laptopów), więc nie masz możliwości podpięcia jednocześnie np. mikrofonu, gitary i wyjść do amplitunera przez Toslinka S/PDIF.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie pomyślałem o takim rozwiązaniu, a podejrzewam, że będzie najlepsze. Audigy to całkiem niezłe karty i rozprawiają się z wieloma dzisiejszymi, więc najlepiej kup Geniusy 5100, a najlepiej 6000 (mają już w subie głośnik 8'' zamiast 6,5'', co poprawia efektywność).
Do karty ściągnij tylko najświeższe sterowniki, zainteresuj się Power DVD do filmów i będziesz miał system lepszy od kina All-in-One.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznic wielkich pewnie nie ma, wiadomo cena jest prawie identyczna, ale ja osobiście uważam, że w subie wielkość głośnika to podstawa (ogólnie dla mnie do KD min. to 10'', a najlepiej 12'').
Może użytkownik Heathen coś ci napisze (ewentualnie wyślij mu wiadomość PRV), to on mnie ostatnio nakierował na konstrukcje Geniusa (przyznam się, że wcześniej nie zwracałem na nie uwagi).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie wziąć 5005... Mają 1.5" mniej suba i nie mają LCDka... Przeczytałem wiele opini, w których ludzie marudzą na brak pamięci na głośność... Na analogowej gałce łatwiej odpowiednią wybrać... Nie ma regulacji każdego głośnika osbno - i dobrze - pozmieniam sobie w windowsie icon_smile.gif No i jest o połowę tańszy od 6000 icon_smile.gif W 5100 i 6000 są stękania na niegaszące podświetlenie, co w 5005 nie będzie problemem icon_smile.gif Mieszkam w bloku, więc chyba ten mniejszy sub ucieszy sąsiadów, zwłaszcza jak nie ma rodziców w domu icon_smile.gif Ale żem uśmieszków walnał... icon_smile.gif
EDIT: Martwi mnie jedna rzecz... Wymiary... nie wiem czy zmieszczę te satelitki na biurku... Ma ktoś gdzieś dokładne ich wymiary?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołali mnie z lasu.
Nie ma co tutaj dodawać pacio94 sprawe wyjasnil:)
Co do ostatniego pytania ja wziąłbym Genius 5005, gdyz 6000 (za ta cene) wypadaja najgorzej z serii, wiele opinii przemawia za 5005 ktore niby graja lepiej (6000 nie mialem okazji slyszec)
Prawda jest taka ze 5005 na pewno spelnia swoje zadanie, mialem je okazje slyszec, i szczerze poza mocą (co oczywiste) i brakiem dekodera wcale nie wypadaly gorzej w odsluchu od 3 krotnie drozszych Logitech Z5500, wiec w przypadku zamiany Inspire 5300 na Genius 5005 bedziesz bardzo zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym ci Audiotraka Prodigy 7.1, ale ona kosztuje najmarniej 400zł.
http://www.allegro.pl/item606210556_audiot...xpress_24h.html
Drugą propozycją jest ESI Juli@, karta z jeszcze wyższej półki, używana w studiach (o czymś to już świadczy). Co prawda nowa kosztuje 500zł, ale obecnie na alledrogo jest oferta, która wydaje się atrakcyjna i jeśli opis jest prawdziwy to nic tylko brać.
http://www.allegro.pl/item606026333_doznaj...i_bcm_wawa.html

Myślę, że na głośnikach trochę zaoszczędziłeś, więc może dorzucisz te 100zł i będziesz się cieszył naprawdę wysoką jakością jak na komputerowe warunki przez długi czas. Moim zdaniem lepiej zainwestować raz, a dobrze niż bez ustanuk zmieniać sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...