Skocz do zawartości

Potrzebuje opini na temat kilku zestawów stereo.


grzesiek

Recommended Posts

Cytat

wracając do tematu to złożyłem juz zamowienie na Yamaha Piano-E410- wydaje mi sie ze ma dużą moc a co najważniejsze jakość- bliżej wakacji zajme sie własnym zestawem o ktorym pisaliście na podstawie wzmak i wybór kolumn- narazie musze miec jakis gotowy nie zły zestaw jakim bedzie ta yamaha

Cytat


Witam a ja Ci zaproponuje Philips MCD 908 .



Chyba trochę zbyt późno przemo91
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale dostałem już yamahe. Dzięki za dokonanie wyboru. Więcej chyba nie musze mówić. Okazało się że moj znajomy ma philipsa z tych ładnie wyglądających i powiem tak nie chce miec w domu nic na czym pisze philips nawet czajnik zmieniłem w kuchni na inny. Jeszcze raz dziekuje za namawianie mnie na yamahe. Dźwiek jest taki jak byc powinien a i wygląd tez normalny tradycyjny wzmacniacz i CD plus dwie kolumny(a, na podrasowanie luksusu pilocik by nie opuszczać kanapy)- Cudo! Edytowano przez RoRo
Niepotrzebne cytowanie ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... i powiem tak nie chce miec w domu nic na czym pisze philips nawet czajnik zmieniłem w kuchni na inny.

Grzesiek
Mam to samo - po roku czajnik Philipsa się zepsuł i mogłem z pełnią szczęścia zrobić transformację czajnika w "wyrób czajnikopodobny, śmiecioobecny". icon_lol.gif
Niestety z mikserem się nie udało, ale tu już z żoną nie było rozmowy... W każdym razie jest schowany w szafce i mogę to przeżyć... icon_mrgreen.gif

Z telewizorem Phila u rodziny - objechałem ich za zakup bez konsultacji, a teraz mają za swoje: nowy LCDek dopiero po 15 sekundach od włączenia pokazuje obraz, a pilot jest bylyjaki i trzeba scyzorykiem wydłubywać baterie z pilota, by je wymienić na nowe. Jednym słowem porażka i pała z ergonomii icon_evil.gif , choć ku mojemu zdziwieniu dźwięk jak na TV całkiem dobry, a ilość gniazd spora (m.in. 4 HDMI oraz gniazdo słuchawkowe).

A wracając do Twojego zakupu - mam nadzieję, że jesteś zadowolony (jeżeli nie - to jesteś pierwszą niezadowoloną z Yamy PC osobą o jakiej słyszałem), a po osłuchaniu się ze sprzętem i wygrzaniu go (tak za 100godzin grania) warto jak to już sugerowali koledzy przymierzyć się do zmiany kabli głośnikowych...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewnie sprzętu to tak naprwdę jego dochodzenie do pełnej sprawności, zawsze najbardziej przełomowe jest pierwszych kilkanaście godzin słuchania. Po pierwsze ty przyzwyczajasz się do barwy dźwięku, a cały zestaw zaczyna pracować (zawieszenia głośników nabierają elestyczności itd.). Ogólnie osobiście nie wierzę w zjawisko wygrzewania odnośnie wzmaków czy CD-ków, ale na pewno kolumn zmieniają się z upływem czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo91 - raczej chodzi o mini wieże. Odsłuchiwałem chyba większość modeli z kolumnami ze wstęgowym tweeterem, mcd 716 kupiony w ciemno nawet miałem.....przez kilka dni. Zero równowagi tonalnej, jedynie skraje pasma - bas i przesycone soprany. W przypadku poważniejszego modelu mcd 908 sytuacja była minimalnie lepsza, ale porównanie do PianoCrafta nie ma absolutnie sensu. Wygląda ładnie, brzmi tak sobie, a ten sprzęt ma przecież aspiracje dorównania Yammie.
Nie neguję wcale samej firmy - pierwsza stacjonarna nagrywarka CD (nota bene, kupiłem jako jeden z pierwszych w Polsce, wzmak był jako bonus icon_mrgreen.gif ) brzmieniowo biła na głowę dość "poważne" modele dvd Pioneera, gdzie sekcji audio poświęcono dość dużo uwagi. Napęd cd Philipsa( nie pamiętam dokładnie, Pro.........) jest do tej pory jednym z najlepszych na rynku. itp, itd. Chodzi głównie o same systemy micro i mini, a te, moim zdaniem - mimo świetnej prezencji, dźwiękowo są niedopracowane, ale jak pisałem, możliwe, że to w dużej mierze wina kolumn.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniamy tu firm ale powturze takie coś o czym powiedział mi właściciel sklepu z dobrym sprzętem. Ktoś kto chce dobrego dźwięku nie szuka sprzętów z takich firm ogólnych jak np.: philips lub samsung lub tym podobnych tylko uda się w kirunku pioneera, yamahy lub denona. I te firmy typu philips dobrze o tym wiedzą i nie montują do swoich zestawów dobrze brzmiących podzespołów bo klient który to zakupi nie będzie zwracał wiekszej uwagi jak to brzmi, a wystarczy mu że będzie pasowało do eleganckiego wystroju pokoju- mowa tu o zestawach tych elegantszych bez wielkiego napisu "dynamik bas bost" icon_mrgreen.gif
A ktoś kto poszukuje dobrego brzmienia i szuka zestawu dla siebie w markach zajmujących sie prawie wyłącznie produkcja podzespołów audio i w takim gotowym zestawie stereo lub jednym elemencie jakość musi być na przyzwoitym poziomie inaczej mało kto to zakupi.
Takie coś usłyszałem w dobrym salonie ze sprzętem audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...