Skocz do zawartości

pomoc!!


pawelzbrd

Recommended Posts

Napisz, jakie masz gniazda podłączeniowe w wieży Panasonica.
Skrzynia basowa pochodzi chyba z car-audio, więc sens jej podłączenia dla mnie jest wątpliwy.
Lepiej poszukać suba pasywnego (po pewnie nie masz wyjścia na sub aktywny...) z wejściem i wyjściem głośnikowym.
W razie czego - temat subów pasywnych i ich podłączania był już parę razy "wałkowany" na Forum, więc skorzystaj z wyszukiwarki... icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jakości to tu nie oczekuj, ale to jest możliwe. Czy masz do tuby jakiś wzmak? Jeśli nie to podpiąć możesz, ale to ci nie zagra (wieża jej nie uciągnie).
O ile masz wszystko co potrzeba to z obydu kanałów w wieży musisz wyprowadzić kable, które na drugim końcu będą miały złącza cinch (inaczej RCA). Ze wzmaka normalnie wyjściem do suba.
Większy problem będzie z zasilaniem (w samochodzie instalacje masz zapalniczka 12V, na akumulatorze 14,4V; w domu 230V) potrzebujesz zasilacz/przetwornicę 230 na 12/14,4, a takowe są rzadkością. Oczywiście są takie zasilacze np. do laptopów czy ładowania baterii, ale one nie wydolą (za mała moc) może się okazać, że musiałbyś zbudować coś takiego samemu (DIY).

Chcę zaznaczyć, że używałem trochę kiedyś w domu suba CA (JBL + wzmak Alpine V12 <zmostkowany 300W nominalnie>) i jedną małą przetwornicę zabiłem, dopiero duża (pudło 20x15x30) dała radę, mocy nie podam, bo to konstrukcja znajomego elektronika, a nie moja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie czy taki subwoofer da rade podłączyć http://www.allegro.pl/item608394652_tonsil...y_moc_100w.html sorki że z allegro ( Tonsil Fenix 100)

super jakości nie oczekuje tylko troche więcej bassu niż dają te kolumny co mam wiec zmierzam do dołożenia subwoofera

Cytat

Czy masz do tuby jakiś wzmak?


żadnego innego wzmacniacza nie mam ;/ to mówisz że jeszcze musze jakiś wzmacniacz kupić? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a mam jeszcze jedno pytanie czy taki subwoofer da rade podłączyć http://www.allegro.pl/item608394652_tonsil...y_moc_100w.html sorki że z allegro ( Tonsil Fenix 100)


Oczywiście, w tym subie masz przelotowe gniazda wejścia (te terminale głośnikowe), więc jego podłączenie będzie dużo łatwiejsze niż tego Blaupunkta. Po prostu z wieży kable idą najpierw do suba, a potem z suba wychodzą do głośników.

Cytat

Cytat

Czy masz do tuby jakiś wzmak?


żadnego innego wzmacniacza nie mam ;/ to mówisz że jeszcze musze jakiś wzmacniacz kupić?


Potrzebujesz wzmak, albo samochodowy do suba, wtedy obejdziesz się bez filtra, ale będziesz potrzebował tę przetwornicę, albo jakiś monoblok HI-FI wtedy łatwo go zasilisz, ale gorzej będzie z tym filtrem i podłączeniem także, może się to wszystko róznie zachowywać, a sprzęt CA w pewnym stopniu jest przygotowany na różne dziwne adaptacje (twórcy myślą o tym kto to kupi; bez obrazy icon_smile.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelzbrd
Sub Tonsil Fenix z Twojego linku jest subwooferem aktywnym, więc nie potrzebujesz już żadnego dodatkowego wzmacniacza.
I sub aktywny będzie najlepszym rozwiązaniem, a nie żadne wynalazki. Poza tym będziesz go mógł łatwo sprzedać w razie potrzeby albo podłączyć pod amplituner kina domowego, jeżeli taki pojawi się kiedyś w Twoim systemie icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
PS. Poza tym nie odpowiedziałeś jeszcze na wcześniejsze pytanie "Napisz, jakie masz gniazda podłączeniowe w wieży Panasonica." Masz w niej wyjście na sub aktywny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj mam w wiezy tylko takie wejścia (patrz na zdjęcie) i co pod co dokładnie mam podłączyć? i z przodu jest wejście suchawkowe. Żadnego wejścia na subwoofer nie mam .

DSC01446.jpg

Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczenie suba aktywnego z wejściem i wyjściem głośnikowym (jak sub Tonsil Fenix) do Twojej wieży jest dość proste: icon_cool.gif
Wieża, zaciski głośnikowe - kabel głośnikowy - wejście (in) głośnikowe w subie
Potem wyjście głośnikowe w subie - kabel głośnikowy - kolumny
Trzeba tylko pamiętać, by nie pomylić polaryzacji (właściwie połączyć kablem czerwone zaciski w wieży z czerwonymi w subie i tak dalej, to samo z czarnymi)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...