Skocz do zawartości

DVD do filmu i muz\yki


Przemoso

Recommended Posts

Jeśli chodzi o DVD to polecam jeszcze model DVD-S 1800 (z takim pracuje mój system) lub jakigoś Denona np.DVD-1940 lub DVD-1740 ten już niestety bez SA-CD. Oczywiście SA-CD nie jest obowiązkowe ale może kidyś zechcesz sięgnąć po ten format.
Jeśli chodzi o dźwięk z dvd Yamahy to zrobiłem dzisiaj próbę w zestawieniu z całkiem dobrym nawet dzisiaj DCD 725 Denona z procesorem Alpha i stwierdziłem ,że nie słychać żadnego efektu wysuniętej średnicy ani podbijania góry czy coś w tym rodzaju.mozna powiedzieć ,że grały identycznie.

Co do podłączenia dekodera do TV i wzmacniacza to jak napisałeś jeszcze nie wiesz jaki to będzie a więc prawdopodobnie będzie miał więcej wyjść niż ten który masz teraz. Jeśli to będzie dekoder z HDTV to będzie miał wyjście HDMI jeśli nie to na pewno EURO i może COMPONENT. Jeśli chodzi o wyjścia AUDIO to na pewno powinien mieć przynajmniej RCA STEREO i przynajmniej jedno cyfrowe optyczne. Tak przynajmniej było w moim dekoderze liczącym już trzy lata. Jeśli tak będzie to odpadnie problem łączenia TV ze wzmacniaczem przez RCA a będzie można podłączyć AUDIO bezpośrednio z dekodera do wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mysle ze jednak kupie takie DVD
http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-dvd/pio...-k-czarny.bhtml
za 600 zł
Powinien wystarczyc.
Czy ktoś miał z nim doczynienia?
Jakie jest wasze zdanie onim

Szukałem z czytaniem CD bo chciałbym by mi czytał zwykłe plyty. Tzn. Bylem u znajomega i znalazlem u niego na kompie fajne melodyjki. Kupiłem plyty w sklepie i poprosilem by mi przegrał. Na rodiomagnetofonie plyty te działaly, zas juz na starym DVD Panasonica nie chiały chodzić. DVD to nie widziało tych płyt.
Zas na innym DVD działaly.

Jak bede szedł nastepnym razem do sklepu to wezme ta zwykła plyte i włoze ja do tego DVD. Sprzedawca mowil mi ze powinien przeczytac. Powiedział mi ze moge przyjść z ta płyta i sprawdzic czy bedzie czytał.

Moze ktoś ma mozliwość sprawdzenia u siebie dla porównania? Na jakimkolwiek DVD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż , jeśli chodzi o DVD Panasonica to jedną z ich wad jest a przynajmniej był problem z czytaniem płyt zwłaszcza nagrywanych - męczyłem się z takim modelem kilka lat i w końcu miałem tego już dość. W moim obecnym DVD-S 1800 Yamaha ten problem nie występuje , czyta wszystkie płyty z którymi tamten miał problemy. Jeśli chodzi o modele Pioneera to znzne są z tego ,że "łykają" wszystko co się im w paszcze wepchnie. Dzieciaki mają model DV-393 i nigdy nie było z nim problemu. Ostatnio kupiłem mamie model DV-410 i podobnie jak wcześniejsze łyka wszystko. Co do obrazu to nie mam zastrzeżeń(współpracuje z TV plzma Panasonic`a). Nie wiem jednak jak wygląda sprawa z jakością dźwięku zrówno w tym jak i w modelu DV-610. Niestety w modelach DV-393 nie jest on zdowalający dla kogoś kto przywiązuje do tego wagę. Tu potrzebna jest opinia kogoś kto taki posiada lub zrobił przynajmniej odsłuch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukałem z czytaniem CD bo chciałbym by mi czytał zwykłe plyty. Tzn. Bylem u znajomega i znalazlem u niego na kompie fajne melodyjki. Kupiłem plyty w sklepie i poprosilem by mi przegrał. Na rodiomagnetofonie plyty te działaly, zas juz na starym DVD Panasonica nie chiały chodzić. DVD to nie widziało tych płyt.
Zas na innym DVD działaly.

Przemoso
Czy ta skopiowana z komputera płyta to była płyta z utworami MP3? Bo stare odtwarzacze DVD nie pozwalają odtwarzać MP3...
Zdarzały się tez problemy z odczytem płyt CD-RW, natomiast płyty CD-R powinny raczej dać się odtworzyć.
Nowsze radiomagnetofony i wieże odczytują pliki MP3.

Natomiast jeśli była kopia zwykłej płyty audio - to powinna się czytać.
A czy Twoje DVD odczytuje oryginalne płyty CD?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić, to do podanej kwoty masz Kolego Przemoso kapitalny odtwarzacz PIONEER DV-LX50!!!!!!!!!!!!!!!! Ostatnio w sklepie nie dla idiotów widzialem go za 1300 zł. Mam go w domu i jak dla mnie to rewelacja wśród odtwarzaczy DVD do 2500 zł, a nawet i wyżej......... Masz tu kapitalne przetworniki, podwójną obudowę i takie tam, a przede wszystkim rewelacyjny dźwięk. Naklepiej przeczytaj sam:
http://audio.com.pl/index.php?page=testy&a...Id=16&id=75
-nic dodac, nic ująć icon_smile.gif
P.S. Co do YAMAHY, to przestańcie wypisywać niczym nie poparte pierdoły!!! Yamaha nie gra ,,ostro", jeśli tak to cały swiat dawno już zbojkotowałby napis na każdym ich modelu NATURAL SOUND...... Z drugiej strony nie liczcie, że tania Yamaszka zagra super rewelacyjnie, bo to nie udaje się innym firmom: SONY, ONKYO, DENON, NAD, PIONEER etc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na plycie tej sa normalne pliki tzn nie sa zapisane jako mp3

dvd panasa, zeby bylo fajnie , czytalo plyty z muzyka. Ale moich plyt nie chciało czytac.
Tego DVD juz niemam dalem pewnej pani.

Radi zastanawialem sie nad tym pioneerem. Widzialemgo za 1700. Sklep zrezygnował z tej oferty i znalazlem za 2100.
Wiec szukalem innego. Ale potem pomyslalem co bede przeplacac. I teraz w kieszeni mam ok 1500 zł
Niue jestem jakims strasznym audiofilem czy kinomaniakiem. Wiec mysle ze pioneer za 600 zl powinien mi wystarczyc.

Radi ostatnie zdanie w twoim poscie. Rozumiem ze moj wybor jest dobry. Moge przy nim zostac?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoso
Pytałeś się o dobry odtwarzacz DVD w cenie do 600zł do 1500zł (zachaczając o 2 tysiące) - więc takie odpowiedzi dostawałeś.
Jeżeli wolisz wydać mniej - to wiadomo, godzisz się na kompromisy (kupujesz modele z niższej serii).

W skrócie - Pioneer 610 to niezły model i za tą cenę rozsądna propozycja (porównywalny ONKYO będzie droższy, Yamaha też nie będzie tańsza...).
Dużym plusem są uaktualnienia softu w Pionnerze - darmowe, robione przez kilku zapaleńców w Polsce (o czym już pisał parę postów wcześniej Audionet)
Masz już HDMI i USB, więc jeżeli dźwięk z CD oraz wygląd odtwarzacza Ci odpowiada to nic lepszego się nie znajdzie.
Będzie trochę lepiej niż np. z Manty za 200zł i troche gorzej od LX-50 za 1500zł (czy nowszych modeli z serii LX za 2 tysiące)

Pozdrawiam
PS. Czemu Twój stary Panasynek nie chciał czytać CD-Rów z audio nie wiem, może był wybredny i czytał jedynie oryginały? Albo nie lubił akurat CD-Rów jakiejś firmy? W każdym razie skoro już go nie masz to nie ma co drążyć tematu. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze temat bedzie mozna powoli zamknać.

w skrócie
TV Samsung 32B450
Wzmak Yamaha ax-497
Kol. gł Yamaha NS 50
i jak narazie DVD Pioneer 610.

Moze kiedys za pare lat kupie jakies lepsze DVD, jesli mi na to pozwola finanse.
Tenat z DVD został zamkniety.

Mozemy poruszyc kwestie TV i Kolumn gł.
Jesli nie to caly temat mozna zamknac.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoso
To teraz - co chcesz zrobić z kolumnami i jakich szukasz?
Dużych podłogowych na front? Nowych czy używanych?
Ile pieniędzy możesz na nie przeznaczyć?

O co chodzi z telewizorem - podajesz model Samsunga 32B450 i co dalej?

Pozdrawiam
PS. Bieżącego wątku nie zamykamy - najwyżej temat będzie trochę zmodyfikowany...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

P.S. Co do YAMAHY, to przestańcie wypisywać niczym nie poparte pierdoły!!! Yamaha nie gra ,,ostro", jeśli tak to cały swiat dawno już zbojkotowałby napis na każdym ich modelu NATURAL SOUND...... Z drugiej strony nie liczcie, że tania Yamaszka zagra super rewelacyjnie, bo to nie udaje się innym firmom: SONY, ONKYO, DENON, NAD, PIONEER etc.



Kolego Radi73 sam wypisujesz pierdoły poparte jedynie napisem na obudowie - Yamahy w zestawieniu/porównaniu z czymkolwiek to chyba nie słyszałeś.
Opierasz się na napisie Natural Sound to, że niby dźwięk jest taki naturalny. Jeśli tak to wyjaśnij mi proszę dlaczego każda z czterech Yamah jakie posiadam gra inaczej? Dla ułatwienia powiem, że każda z nich dumnie nosi napis Natural Sound. To ja przepraszam ale mamy do czynienia z czterema innymi naturalnymi brzmieniami bez podbarwień w żadną stronę ...... tak to się chyba nie da?

Opierając się na bezpośrednich porównaniach z innym sprzętem, jak również na porównaniach Yamah wyprodukowanych na przestrzeni ostatnich 30 lat śmiem twierdzić, że Yamaha gra ostro miejscami nawet bardzo ostro. Co więcej im niższy model tym gra relatywnie ostrzej. Wynika to ze złożenia dwóch czynników po pierwsze Yamaha gra bardzo dynamicznie i z dużą ilością powietrza - nie ma tendencji do zamulania/ocieplania. Po drugie gra głównie średnicą i górą. Im wyższy model (z lepszym zasilaniem) tym więcej pojawia się niskoschodzącego basu. W zasadzie prawie zawsze dostępny bas jest dobrze kontrolowany co potęguje wrażenie oziębłości systemów opartych na Yamasze zwłaszcza tych niskich serii. Względnie naturalne to były wzmacniacze Yamahy sprzed 20, 30 lat. Obecnie "łatkę" neutralności można co najwyżej przypiąć jedynie seriom 1000 i 2000. Z pewnością określenie jako naturalne lub neutralne wzmacniaczy/amplitunerów serii 3XX lub 4XX jest sporym nadużyciem.
Powiem więcej Yamaha potrafi ustawić swoją agesją cały system! Dla przykładu AX-900 w roli preampa skutecznie "ustawił" do pionu lampową końcówkę mocy Omak.
Abstrahuję tu zupełnie od gustów i powstrzymuję się od komentarza czy to dobrze czy źle - jednym taki styl grania się podoba innym nie (mnie na przykład w pewnych granicach się to podoba).

Co do drugiej części uwagi tu się zgadzam - taniutka Yamaha nie zagra wybitnie, a nawet dobrze ......... zresztą tak samo jak sprzęt innych marek.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kolumn glosnikowych w miare dobrej jakosci.
Maja to byc nowe kolumny.
Mialem wziac maestro ale jak uslyszalem ze tonsil pada to zaczolem myslec nad yamaha ns 50.
Pytanie do was jaka jest wasza opinia o tych kolumnach.
co do kasy niechcial bym, przesadzic bo niejestem jakims strasznym audiofilem czy kinomaniakiem.
tak moze do 1500 za pare.

Wzmacniacz yamaha ax 497. Dlaczego on. Bo nad ta firma i nad pionerem sie zastanawialem. Yamacha ma akurat optymalna moc.
Porownywalem wszystkie wzmaki w sklepie mega media ktory miesci sie we wroclawiu. Jesli pare osob uwaza ze yamaszka gra za ostro
to zaproponujecie mi cos innego. Tez bez przesady.
Moc wzmaka tak od 80 do 100.

Telewizor Samsung, ktory podalem tez tak wybralem po dluzszej obserwacji. Myslalem nad LG i Philipem. Wybralem ten bo mi sie spodobał. W sklepie RTV Euro AGD kosztuje 1800 zł. Tez was poprosze o opinie. TV ten ma HD ready. Mysle ze to powinno mi wystarczyć.

Rdi i kaczor.
Waszym zdaniem ile musi kosztowac wzmacniacz by byl optymalny? I by mogl zagrac rewelacynie. Jak to piszecie w swych postach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoso - witam icon_wink.gif . Nie do konca doczytalem posty w temacie, ale tak na początek:
- propozycje pacio 94 powinieneś niestety traktowac z lekkim przymrużeniem oka, zauważylem, że zmienia zdanie jak chorągiewka, w zależności od tego, co napiszą prawdziwi fachowcy. Trudno. Na opiniach Kolegi RoRo i Audionet na pewno możesz polegać.
Co do TV - nie pakuj się w "HD Ready"!!!!!! Dorzucasz 200pln i w tej samej firmie kupisz full HD serii 5 Samsunga:

Samsung LE32A551, 1949 pln
http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-pl...2a551-lcd.bhtml
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty jak myslisz wziac ta yamahe?

czemu mam sie nie pakowac w HD ready?
Gdzies przeczytalem ze HD R nie warto kupowac przy 32 calowych TV
Mozesz mi pomoc i pokazac artykol mowiacy co lepiej wziac hd R czy full hd ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci poradzę w ten sposób, słuchałeś jak zrozumiałem różnych wzmacniaczy, Pionier, Yamaha etc. Uznałeś, że spośród interesujących Cię modeli ten wybrany przez Ciebie jest najlepszy I TEGO SIĘ TRZYMAJ. Ucho najlepszym doradcą pasuje Ci to go bierz, nie pasuje szukaj innego, a co Cię obchodzi, że według jakiegoś tam kaczora yama gra ostro, a według Radiego 73 nie - to nie są żadne argumenty.

To tobie ma się podobać jak gra nie doradzaczom!

Co do kolumn wzmacniacz który wybrałeś (wbrew tym 80 Watom) nie należy do mocarzy (posiadam starszy odpowiednik serii 492) i z własnego doświadczenia radzę Ci nie wchodź w zanadto wymagające kolumny. Niestety jak kupisz kolumny mało skuteczne (mała wartość dB) będą problemy z wysterowaniem i nadziejesz się na słabo rozróżnialną "papke" dźwiękową. KEF-y mają opinię kolumn prostych do wysterowania - może to jest niezła propozycja?
Przemyśl raz jeszcze sprawę kolumn używanych - w budżecie 1,5 kzł można nabyć naprawdę fajne kolumny spośród używek. Niekoniecznie piszę tu o kilkudziesięcio letnich "dziadkach" ale może coś dwu trzy letniego? A właśnie unikaj kolumn Wharfedale serii Diamond 8.X - to zdecydowanie zbyt trudne kolumny dla tego wzmaka (miałem 8.1 i była masakra dopiero 9-setka dała im radę). Wsród kolumn nowych odpuść sobie wynalazki za 1 kzł i raczej poruszaj się w górnych zakresach założonego budżetu. Z drugiej strony nie przecholuj i więcej jak 2 kzł raczej nie warto dawać za kolumny do tego wzmacniacza.

Co do Twojego pytania - nie ma takiej granicy. Wzmak (i nie tylko) gra lub nie optymalnie dla słuchającego i nieważne ile kosztuje.
Moje Yamy kosztowały tak
A-1000 (30 letni) - 600 pln (stereo)
AX-900 (20 letni) - 800 pln (stereo)
DSP-A492 - 1,3 kzł (9 lat temu kupiony jako nowy) (Kino domowe)
RX-340RDS - około 1,5 - 1,7 kzł (kupiony jako nowy, kilka lat temu) (Amplituner Kino domowe).
Wymienione w kolejności od najlepszego do najgorszego - jak widzisz najtańszy jest najlepszy, najdroższy - najgorszy.

Dlatego rozważ używki, za zdecydowanie mniejszą kasę kupisz zdecydowanie lepszy sprzęt. Raz co naturalne sprzęt z wiekiem traci na wartości, dwa dawniej troszkę mniej oszczędzano na komponenentach służących do budowy sprzętu audio - zwłaszcza w kategorii sprzetu budżetowego.
To tylko propozycja, jak koniecznie musi być nowy - to moim zdaniem wybrana przez Ciebie Yamma wcale nie jest złym wyborem. Jeśli jednak jesteś skłonny złamać się i kupić używkę - rozważ to wyjście!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem tej yamahy Ten wybor padł tak o. Bo miala taka moc icon_smile.gif

Co do kolumn. 2kzł co podales to za pare? icon_smile.gif

aha i czy mam rozumiec ze te kolumny ns 50 nienadaja sie do yamahy 497. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV HD Ready wydają sie obecnie "bez sensu". Od jakiegos czasu sytuacja z formatami jest raczej klarowna - DVD i Blu-ray. Odtwarzacze blu ray, o ile wysylają sygnał 1080p (full hd), o tyle czasami mają problem ze skalowaniem obrazu "niżej". Poza tym, wspólczesne odtwarzacze dvd mają możliwość upscalingu do 1080p, efekty są dość efektowne, obraz jest naprawdę wyraźniejszy, ostrzejszy itp. Poza tym blu-ray będzie coraz tańszy, różnica do dvd jest KOLOSALNA jeśli chodzi o jakość obrazu (jakość dżwięku jest tu bardziej zależna od odtwarzacza/ ampli). Istnieje obiegowa opinia, że nie warto kupować tv full hd poniżej 42 cali........ALE - przy róznicy 200pln i tej samej firmie (nota bene - produkującej najlepsze obecnie panele lcd) raczej nie ma sensu się zastanawiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke spóżnione ale nie miałem przedtem czasu aby to skrobnąć czyli jeszcze troszkę w kwestii 'OSTRO' grających Yamah czy
innych klocków Hi-Fi. Samo pojęcie "ostro' jest dość względne i zależy od tego co ktoś uważa za ostro. Dla jednego będzie to
spełnienie jego upodobań a inny może stwierdzić ,że to jakieś mulenie a jeszcze inny ,że to wręcz jazda na szlifierce. Mam w domu
dwie Yamahy które dzieli blisko 15 letnia przepaść ale nie zauważyłem strasznej przepaści w jakości dźwięku.Dla mnie akurat to
dobrze bo mi to odpowiada. Jest za to przepaść technologiczna. Kolega pisze, że ma cztery Yamachy i każda gra inaczej. A
przepraszam jaki byłby sens budowania przez jakąkolwiek firmę oferty sprzętowej gdzie każdy model grałby tak samo jak każdy inny
przez nią wyprodukowany. Dla mnie byłaby to jakaś paranoja. Wiadomo ,że ile osób tyle preferencji dźwiękowych i każda będzie inna
choćby nawet kilka osób skłaniało się w kierunku tego samego urządzenia to i tak bedą mieli uwagi w stosunku do pewnych
szczegułów a wręcz detali, niuansów i niuansików. Można stwierdzić że coś gra ostrzej w stosunku do tego czy innego modelu ale pod
jednym i tylko jednym warunkiem a mianowicie ,że dokonało się porównania w dokładnie takich samych warunkach i na dokładnie
takim samym sprzęcie wymieniając tylko ten element który testujemy. W większości rzecz nie do spełnienia. I znam to z autopsji.
Kupując mój pierwszy poważniejszy system złożony z Yamahy DSP-A 590 i Denona DCD-725. Pozostała wtedy kwestia kolumn. Mój
wybór skłaniał się w stronę Dali 104 ale w sklepie koleś polecał Tannoy nie pamietam jaki model ale z tej samej półki cenowej ,że niby
gra równie świetnie. Na szczście oba modele były w sklepie. I co ?? Totalna qupa icon_smile.gif Dla mnie Tannoy brzmiał tak jakby to ktoś słuchał
za ścianą a jak potem sprawdziłem w literaturze fachowej miały one rewelacyjne opinie i od strony technicznej i odsłuchowej.
Kończąc te dywagacje na temat ostrości dźwięku czy jak kolwiek inaczej by to nazwać można rozstrzygnąć tylko i wyłącznie w jednej
sytuacji. Taką może być porównanie brzmienia danego instrumentu granego na żywo i z całym systemem. Niestety nie da się
porównać dźwięku z samego tylko wzmacniacza czy CD czy kolumn. w przeciwieństwie do instrumentu jeden z tych elementów sam
nigdy nie zagra.

Dlatego tak jak napisał kolega Kaczor '"To tobie ma się podobać jak gra nie doradzaczom!". Pamiętaj, polegaja na swoich a nie innych
uszach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę ale ja ten ten test mogę przeprowadzić choćby zaraz, nie muszę odwoływać siędo pamięci ......... wciąż posiadam każdą z czterech wymienionych Yamah icon_rolleyes.gif
Charakter brzmienia, niby jest podobny i niezmienny, wszystkie są raczej "ostre" - cokolwiek by to oznaczało, dość napastliwe i agresywne.
Te starsze, mają do tego więcej basu i są jednak bardziej zrównoważone. Lecz nie o wiek tu chodzi. Zauważcie proszę, że im starsza Yamma w mojej "kolekcji" tym jest z wyższej półki. I tu chyba siedzi klu całej sprawy A-1000 i AX-900 to 130 Watowe monstra, żrące po 600 Wat prądu, kondensatory jak szklanki, zasilacze ekranowane, alpsy cuda wianki etc - to były flagowce Yammy (tak jak dziś seria 2000). Nowsze 492 i 340 to raczej stany śrenie a nawet niskie - tu widać oszczędności na każdym kroku również w zasilaniu. Toż 4-setka i 3 setka razem, żrą mniej prądu niż taka tysiączka! To niby skąd mają wziąć prąd do wysterowania kolumn? Owszem górą i środkiem zagrają bo to stosunkowo proste zadanie - no ale z basem, jest gorzej icon_sad.gif A skoro basu mniej to góry i środka relatywnie więcej i stąd różnice w brzmieniu z w miaręneutralnego w kierunku szlifierki icon_wink.gif

Podkreślam - myślę, że różnice brzmieniowe nie wynikają tu z upływu lat, a z różnicy jakościowej modeli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Troszke spóżnione ale nie miałem przedtem czasu aby to skrobnąć czyli jeszcze troszkę w kwestii 'OSTRO' grających Yamah czy innych klocków Hi-Fi.
...
Dlatego tak jak napisał kolega Kaczor '"To tobie ma się podobać jak gra nie doradzaczom!". Pamiętaj, polegaja na swoich a nie innych
uszach.


Czytajac twoj poierwszy dluuuugi akapit. Popieram. POPIERAM icon_smile.gif
kazdy ma swoj gust.
Co do odsluchu. No niestety niema takiej mozliwosci.
Kiedys na jakims forum jak szukalem wowczas wiezy do 1000 zł ktos mi zaproponowal bym posluchał w sklepie. Zrobilem to.
I co? Kaplica. Sam sprzedawca mnie poparl jak mu powiedzialem ze sa kiepskie warunki odsluchu.
Ciezko jest tak o wybrać. Mysle ze pozostane przy moim wyborze. Dobrze ze jest mozliwosc sprzedania wiec jak by cos bylo nie tak
to mozna zawsze wystawic swoj sprzet na sprzedaż.

A wracajac do HD R i F. HD

Znalazlem popszez google na ten temat watek znajdujacy sie na tym forum icon_smile.gif
Napisalem tam cos icon_smile.gif

i znalazlem tez
http://rtv-agd.galerki.pl/html/telewizor.lcd.full.hd.html

wydaje mi sie ze jedno i drugie sie laczy wiec mysle ze niema sensu kupowac full HD skoro bedzie sie ogladac z bliska jakies 2 metry.
I pisza ze nie warto do full HD kupowac TV mniejszego niz 40 cali. Wiec chyba pozostane przy swoim icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i owszem ale wtedy trzeba się niestety liczyć z lekką stratą kasy

W kwestii ostatniego twego wpisu.
Patrząc na TV Full HD np.42" i na TV HD Redy 42" lepsza jakość będzie z tego pierwszego gdyż na tym samym obszarze masz większe upakowanie piseli co ma szczególne znaczenie przy oglądaniu z niewiekij odległości. A Ty podajesz tą odległość jako ok.2 m. Dlatego np. w moim przypadku kwestia HD Redy czy Full HD byłaod razu na kożyść tego drugiego. Dylemat był inny plazma czy LCD. I po bardzo długich godzinach jakie przestałem w kilku krakowskich sklepach z dużym wyborem TV wszelkiej maści wygrała plazma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Patrząc na TV Full HD np.42" i na TV HD Redy 42" lepsza jakość będzie z tego pierwszego gdyż na tym samym obszarze masz większe upakowanie piseli co ma szczególne znaczenie przy oglądaniu z niewiekij odległości. A Ty podajesz tą odległość jako ok.2 m. Dlatego np. w moim przypadku kwestia HD Redy czy Full HD była od razu na kożyść tego drugiego. Dylemat był inny plazma czy LCD. I po bardzo długich godzinach jakie przestałem w kilku krakowskich sklepach z dużym wyborem TV wszelkiej maści wygrała plazma


czy wedłog twojego rozumowania mam wziać Full bo bede ogladał z 2 metrów?

aha tylko ze znalazlem wszedzie ze nie wartop kupowac mniejszego niz 40 cali.
wiec zglupialem. To chyba kolejna recz nadajaca sie do powiedzenia : gusty gusciki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczor:

Piszesz o TV czy o zestawie grającym ?

Przemoso:
Chyba nie dokońca jest to kwestia gustu tylko czystej technologii i matematyki. Jeżeli TV FHD 50" ma 1920x1080 pikseli i TV FHD 42" ma 1920x1080 pikseli to siłą żeczy ten 42" będzie miał te piksele mniejsze niż ten 50" skoro mają tę samą rozdzielczość a inną powierzchnie ekranu to robiąc proste obliczenia matematyczne wyjdzie w którym z nich wyjdzie więcj pikseli ma cm2 a co za tym idzie będzie miał lepszy obraz z mniejszej odległości.
Niestety nie mam wymiarów 42" ,żeby te obliczenia zrobić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...