Skocz do zawartości

10 cm styropianu na ścianie


rodzynkiwczekoladzie

Recommended Posts

Jak dla mnie fatalny ;] styropian nie ma wlasciwosci chlonnych wiec dzwiekow tez nie pochlonie. Stosuje sie raczej maty bitumiczne ( piramidki lub zwykle plaskie)
lub nawet zwykle koce.
Tez mialem problem z wydbywajacymi sie dzwiekami z pokoju. Glownymi winowajcami byly drzwi. Szpary miedzy drzwiami a futryna za bardzo "przepuszczaly" dzwieki. Znalazlem na to sposob. W sklepach budowlanych mozna kupic cos takiego jak "guma" do uszczelniania okien a raczej gumowa uszelka do okien icon_smile.gif(okragla guma majaca jedna scianke pokryta klejem) . Obkleilem futryne i problem wydobywajacych sie dzwiekow z pokoju drastycznie zmalal. Prawie tego nie widac jedynie aby domknac dzwi trzba uzyc delikanie wiecej sily icon_razz.gif. Polecam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumą do okien już obkleiłem drzwi
\
wy pewnie mieszkacie w nowoczesnych blokach lub własnych domkach jednorodzinnych, w moim getcie ściany między pokojami mają grubość 10-15 cm i są z gipsu icon_sad.gif( Na wielu budowlanych forach i ogólnie ludzi którzy się tym zawodowo zajmują doradzili mi styropian jako gorsza ale tansza znacznie wersje welny szkalnej.

w pytaniu moim bardziej chodzi o wpływ tego steropianu na dźwięk muzyki. Tłumienie. Dobre to to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamiast tego możecie polecić na wytłumienie 12 m2 w cenie nie większej niż 100-200 zł ?? Dodam że chodzi mi oprócz tłumienia również o izolacje dźwięku.
Chodzi żeby jak najmniej słyszeć hałasów z sąsiednich pokoi i odwrotnie.

EDIT:

http://allegro.pl/item602435885_pianka_gab...00x1200x20.html

mieści się w 135 zł za całość

lepsze niż styropian na ścianie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...