Skocz do zawartości

Altusy 110 + wzmacniacz Diora


Bushid0

Recommended Posts

Witam.

Posiadam wieżę Diora + Altusy 110 i dziś sobie podłączyłem wzmacniacz + equalizer i to wszytko do komputera do karty dźwiękowej przez 2chinche zakończone jackiem . I głośnik cicho gra bassu prawie w ogóle i harczy tak dziwnie . Ustawinia na equalizerze bass na max itp i nic , to samo w programie do odtwarzania muzyki , jak załączę ze wzmacniacza loud tez słabo gra ... i nie wiem czego to moze być wina , słaba dźwiękówka ? (zintegrowaną mam w płycie głównej ECS k7s5a z 2001roku plyta) czy może starych kabli jakimi jest podłączony głośnik do wzmacniacza ... ten kabel na 2chinche z jackiem byl robiony wlasnej roboty lutowanie etc. może też tego być wina . Więc albo trzeba kupić ten kabel i pożyczyć dzwiękówkę i jak nic to nie da to czego to moze byc wina .
Dodam że jak byly podłączone do całego zestawu to ładnie dawały bass i grały glośno .

Cały zestaw wieży to taki jak tu http://diora.socjum.pl/_/spolecznosci/dior...015fadbd037.JPG 2 pierwsze elementy z góry mam podłączone .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność na wyjściu itp jest na max.
Zdjąłem osłonę z głośnika i patrze a tu lekko przecięta jest membrana na zawieszeniu w basowym może też tego być wina ... (w załączniku zdjęcie)

Teraz podłączyłem głośniki komputerowe razem z altusami przez rozgałęźnik na jacka (Logitex x-230) grają razem.
Ale np. kiedyś podłączyłem słuchawki do mojej zintegrowanej to grały cicho a na byle jakiej na PCI była prawie 3 krotna różnica w jakość dźwięku jak i głośności.
Jestem coraz bardziej przekonany że to wina dzwiękowki ponieważ czasem ma problemy na wyjściu jacka bo przerywa albo gra jeden glosnik a to nie wina glosnikow bo sprawdzalem . jeszcze jutro kupie kabel i sie zobaczy .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha wczoraj bardziej się przyjrzałem a tu co proszę zdjęcie ; (
Cale to zawieszenie jest podklejane ... da się to jakoś przykleić czy od razu wymiana bassowego .

Lub czy kupić takie coś http://allegro.pl/item589146593_membrana_m...25_60_1_gl.html i samemu wymienić membranę icon_wink.gif bo głośnik jaki w siedzi w altusach to chyba te GDN 25/40/3.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana membrany to nie taka prosta sprawa. Możesz spróbować ale obawiam się ,że i tak skończy się to oddaniem głośnika w fachowe ręce lub kupnem nowego jeśli brak w twojej oklicy takich fachowców. W każdym razie jeśli zdecydujesz się na wymianę membrany to zalecałbym zrobienie tego w obu głośnikach bo najprawdopodobniej ten drugi spotka niedługo ten sam los.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,że na giełdzie stoi dwóch czy trzech magików od głosników ale nie wiemy skąd nasz kolega jest. Mozna też przesłać do nich głośniki bo kiedyś rozmawiałem z jednym z nich i mówił ,że nie ma problemu.

P.S.

Sprawdziłem i mam wizytówkę do jednegoz tych gości ze wszystkimi namiarami.

http://www.elektroakustyka.yoyo.pl/o_firmie.html i sprawa załatwiona
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...