Skocz do zawartości

kolumny do Marantz pm/sa 8003


krakh

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w wyborze kolumn do zestawu Marantz pm/sa 8003. Słucham dość zróżnicowanej muzyki- metal, różne gatunki rocka,awangardy,elektroniki, trochę jazzu. Pokój 25 m/kw, wysoki (3,15 m). Zależy mi na kolumnach w miarę neutralnych, o żywym przestrzennym dźwięku, dużej dynamice i dobrze kontrolowanym basie. Budżet do 8 tyś zł. Zastanawiałem się nad Focal.JMlab Chorus 826 V lub 726 V, Triagle Antal Ex, Monitor Audio RS8. Słuchał ktoś może któregoś z zestawień, ewentualnie jakieś inne propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęsliwym posiadaczem DALI IKON 7!!!!!!!!!! I gorąco Tobie je polecam, kolumny na wskroś audiofilskie, nadaja się do każdego gatunku muzycznego. Zgodnie z tym co piszesz, powinny zdać w 100% egzamin. Bo graja przepiękną barwą, przy tym są bardzo neutralne. Są to kolumny o żywym przestrzennym dźwięku oraz potężnej dynamice (92 dB sprawdza się idealnie). Basu wystarzczy dla wszystkich i wierz mi jest dobrze kontrolowany (jak dla mnie to perfekcyjnie!). Graja całym pasmem, a góra to mistrzostwo świata: wstęga + kopółka = hi-end!!!!
P.S. Oczywiście wcześniej odsłuchaj je najlepiej na MARANTZ-ie taki samym, lub podobnej klasy co zamierzasz kupić!!!! Dali IKON 7 lubią dobre okablowanie, to też musisz pamiętać. Możesz na forum znaleść kilka opinii o tym modelu, ja w nich się zakochałem i nie zdradzę...............................
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają 826 z Marantzem 7200. Bas kontrolowany , to na pewno icon_smile.gif, nie ma mowy o jakims dudnieniu . Sluchalem jeszcze na tym piecyku 716 , tez milo grały . Brat ma 716 z zestawem 5003 , tez sobie chwali , ale on raczej klimaty jazzowe . Z Triangli sluchalem Altee , zagrały bardziej miekko , nie wiem czy w metalu i rocku by sie sprawdzily .
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, szczerze powiedziawszy przez moment o nich myślałem chociaż paru gości w salonach audio polecali raczej Focale ew. Triagle lub Monitory. Słyszałem opinie, że Ikony7 mogą z Marantzem troszkę zbyt "lekko" brzmieć - zwiewny bas. Oczywiście jak sam nie posłucham to nie będę wiedział. druga sprawa która mnie mocno zastanawia to to czy dwa 16 cm woofery potrafią dać odpowiedniego "kopa" w 25 metrowym pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie grają 826 z Marantzem 7200. Bas kontrolowany , to na pewno icon_smile.gif, nie ma mowy o jakims dudnieniu . Sluchalem jeszcze na tym piecyku 716 , tez milo grały . Brat ma 716 z zestawem 5003 , tez sobie chwali , ale on raczej klimaty jazzowe . Z Triangli sluchalem Altee , zagrały bardziej miekko , nie wiem czy w metalu i rocku by sie sprawdzily .
M



Ok, dzięki
Czy możesz napisać coś więcej na temat tych 826, bo słyszałem opinie że mają niezbyt głęboki, wykonturowany bas i wyeksponowaną górę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w sklepie w którym kupowałem Marantza pm/sa 8003 mocno zachwalał Focale że podobno właśnie takie muzykalne, świetne dźwięczne wysokie tony super bas że podobno tak pięknie grają z tym bądź co bądź udanym modelem. Mnie osobiście odstręcza trochę ich "kontrowersyjny" wygląd, no ale cóż posłuchamy zobaczymy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do Marantza polecam JBLa. Dla mnie to połączenie idealne jeśli chodzi o sprzęt budżetowy i jego wyższe sfery. Dźwięk jest bogaty w bas jednak przy mocnym wzmaku nie traci kontroli. Z twoim budżetem możesz wybrać TL260 (wznowiono ich produkcję, ale jeśli chcesz zachować równowagę tonalną to lepiej je pomiń przy takim pomieszczeniu), L890 dwie membranki 20cm powinny się w twoim pokoju spisać świetnie, ale najlepsze będą chyba LS60, seria bardzo wysoko oceniana gdziekolwiek się pojawi. Model LS80 dostał nagrodę EISA.
DALI raczej bym ci nie radził, chociaż kolega wyżej użytkując je na codzień za pewne może więcej powiedzieć, może po prostu nie przekonały mnie do siebie, bo miałem z nimi zbyt krótką styczność.
Na temat reszty się nie wypowiem, bo nigdy nie słuchałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

826 maja zdecydowanie wiecej basu od 716 , dwa bass reflexy jednak robia swoje. Nazwałbym je bardziej analitycznymi niz "upiekszajacymi" kolumnami . Wysokie raczej spokojne , nie metaliczne czy swiszczace ( nie wiem jak to opisac icon_razz.gif ) . Poszukałbym może jeszcze Triangli Quartet , gdyby się je udało kupić w okolicach 8 tys to myślę że wytną wszystko icon_smile.gif Pisze to na podstawie krótkiego co prawda , ale powalającego odsłuchu.
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze na tym co zachwala sprzedawca w sklepie nie bardo można polegać.Ale widzę że masz gdzie pójść posłuchać.Najlepiej abyś sam wybrał kolumny.Te które najbardziej się spodobają w sobotę zabrał do domu i na spokojnie ich u siebie posłuchał ,w swoim pokoju odsłuchowym,ze swoimi płytami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Osobiście do Marantza polecam JBLa. .


DZEJBIEL to nie jest panaceum na wszystko.... w kazdym temacie do kazdej muzyki, do kazdego sprzetu DZEJBIEL... Zanim zaczniesz wciskac wszystkim do wszystkiego dzejbiela posluchaj czegos innego.


Słuchałem innych kolumn i najbardziej podoba mi się JBL, twoim zdaniem nie mam prawa polecać go. Odsłuchiwałem z budżetówki sporo sprzętu i dla mnie do Marantza są świetne, jeśli dla ciebie do jest zły wybór to zaproponuj coś, a nie pokazuj swojej wyższości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Co do Focali 716 bylem na ich odsluchu, porownujac bezposrednio do Monitor Audio RS6 i Kef IQ90.

Focale z calej trojki mialy zdecydowanie najslabszy bas (najlepszy w RS6 mimo ze nie byly wygrzane icon_wink.gif ) i do tego zdecydowanie wyeksponowaną górę. W większości utworów dla mnie nie dawało to zadawalającego rezultatu. Natomiast były też wyjątki... w niektórych utworach (szczególnie męski wokal + klasyczna gitara) potrafiły zagrać o klasę wyżej niż pozostałe kolumny. Dlatego też przymierzam się do odsłuchu 816, bo te narobiły mi trochę smaczku icon_smile.gif

Ze wspomnianej trójki kolumn, do tego rodzaju muzyki poleciłbym Kefy IQ90. Grały najrówniej całe pasmo (bas minimalnie słabszy niż w RS6, góra dobra ale nie wyeksponowana). Jedyne co to moim zdaniem mają trochę wąską scenę (szczególnie w porównaniu do kolumn Dali).

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Triagle Quartet ,trochę czytałem na ich temat i pewnie mogłyby by to być to ... tylko że 10-12 tyś to raczej nie wydebeceluje.
B&W 683 też brałem pod uwagę zwłaszcza że w niedalekiej przyszłości myśle co by rozbudować stereo do system KD, a raczej nie chciałbym wspomagać się subem. Coś czytałem w Audio-video że mają podbite skraje pasma i zaokrąglony bas, niezbyt zachęcające ale napewno posłucham .
Harpia Amstaf- ciekawa propozycja, są 4 ohmowe i zastanawia mnie czy Marantz dałby sobie radę z takim obciążeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W
Harpia Amstaf- ciekawa propozycja, są 4 ohmowe i zastanawia mnie czy Marantz dałby sobie radę z takim obciążeniem.



Właśnie. Dziwi mnie, że to pierwszy właściciel zaczął mieć "jakieś" wątpliwości i dystans.
Kolejny raz będzie, że wsadzam kij w mrowisko...
Zastanawialiście się, czy co nieco przesadzacie ze skrzynkami, które nowe kosztowały po naście kawałków do PM 8003?
Czego jak czego, ale Marantz nie wykorzysta w połowie potencjału np. Elektry 926. Ośmielam sie przypuszczać, że jej nawet nie napędzi jak trzeba.
Tym bardziej, że to "wredne" pod względem reszty toru kolumny. Ale jak się im da czego chcą i wymagają - potrafią zagrać! Lecz obawiam się PM 8003 to zdecydowanie za mało... Proponuję trochę niżej Panowie!

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam. pomimo tego że PM 8003 to naprawdę bardzo dobry klocek w swojej klasie cenowej, (potrafił nawet u mnie wyciągnąć "jakiś" dźwięk i opanować bas w pozostałości po kinie domowym Jbl'ach es 90 icon_lol.gif ), to uważam, że nie ma co szaleć i wydawać dużych pieniędzy na kolumny, których potencjału nie wykorzysta. Myślę że do tego sprzętu powinny wystarczyć kolumny do 8 tys zł.
Gdybyście mieli jakieś propozycję, lub uwagi do podzielenia się to z miłą chęcią wysłucham
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przyznam szczerze - Mini Amstaf wygląda nieźle! Nie miałem okazji słuchać. No - może skrzynki mogłyby być ładniejsze... Ale nie o to chodzi. Czy na dole są dwie osiemnastki? Jeśli parametry są rzetelne, to Marantz powinien poradzić (choć to nie mocarz). Lecz czy impedancja nie spada dużo poniżej deklarowanej? To może być świetny wybór do Marantza, bo Electra 926 ( i inne z przedziału ok. 12-20 kzł kiedyś) - to już gruba przesada. Oczywiście trzeba trafić w brzmienie.
Waty - watami. Liczy się (może i bardziej) wydajność prądowa. Taki Antileonik ma jedyne 100W w klasie A i... kruszy mury. Czasami porządne 30W jest lepsze nić marne 100. Ale to wszyscy wiemy.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K ale raczej nie posłucham jak grają Amstafy tudzież inne Harpie gdyż jedyny sklep w okolicach stu paru kilometrów (w Warszawie) już nie sprzedaje kolumn tej firmy, a szkoda...

W każdym bądź razie na na liście do odsłuchu pozostają:
Focal 826
B&W 683
Triangle Antal Ex
...może gdzieś uda się dopaść Harpia Amstaff mini Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się icon_wink.gif Szczerze mówiąc - po sklepach w ogóle nie chadzam (też prawie 100 km do wielkiego miasta).
Jak się dobrze rozglądniesz - wokoło jest mnóstwo audiomaniaków (mniejszch i większych). Życia nie starczy, żeby to wszystko dobrze przesłuchać.
Jeden, czy nawet dwa odsłuchy w sklepie nie są miarodajne. Ile słuchasz jednego systemu? Godzinę? dwie? To zdecydowanie za mało. Poza tym - w domu jest mnóstwo innych elelmentów, które zmieniają zaszłyszane brzmienie. Od kabelków zaczynając, a na prądzie kończąc. Tak naprawdę - mocne i słabe strony poszczególnych elementów systemu, a także pomieszczenia, w którym słuchamy poznaje się nieraz tygodniami, miesiącami.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchałem innych kolumn i najbardziej podoba mi się JBL, twoim zdaniem nie mam prawa polecać go. Odsłuchiwałem z budżetówki sporo sprzętu i dla mnie do Marantza są świetne, jeśli dla ciebie do jest zły wybór to zaproponuj coś, a nie pokazuj swojej wyższości.



"De gustibus non est disputandum"

W przeciwienstwie do Ciebie mam na tyle pokory zeby nie wciskac pierwszego lepszego chlamu, wierze w to ze bardziej doswiadczeni koledzy doradza bardziej fachowo a zalozyciel tematu szuka czegos wiecej niz obecnego jbl'a.
Ja od siebie zaproponuje odsluch w salonie.
Majac 8k poosluchalbym wyzszych modeli Polskich manufaktur, Nie liczac top modelu Pana Waszczyszyna i Esy(Revolution przekracza troche 8kzl). Moze Focal Electra(uzywane). Moze Paradigm Studio, moze MA GS. Nie wiem:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...