Skocz do zawartości

SCART-HDMI


Dżambo

Recommended Posts

Jezeli ktoś zaprojektował w tym TV wejście SCART a nie HDMI to znaczy ,że nie może on "przyjmować" sygnału o takiej rozdzielczości więc wszelkie przejściówki nic tu nie dadzą.
Z czego Twoje DVD "weżmie" sygnał o takiej rozdzielczości ? z tunera ?
czyżby mogło odbierac HDTV ? z płyty ? czy to może BlueRay ?
Sam widzisz ,że to tylko marketingowy bełkot te wysokie rozdzielczości
HD Ready w zwykłych telewizorach na razie ciesz się ze swojego "słoika"
bo jest on niejednokrotnie lepszy od tych plazm i ciekłokrystalicznych
udających full HD. icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FM - dzięki za rady, ale to nie do końca tak. DVD to taka maszynka za 100USD, która na wyjściu daje 1080p czyli full HD. Urządzenia nie ma jeszcze w Europie, nazywa się DVD-1080P7. A więc full HD ze zwykłej DVD (obojętnie czy Cassino Royal czy Miś) mam. Rzecz w tym czy skonwertuję 1080P z HDMI do SCART czyli RGB/ audio cyfrowe do RGB/ audio analogowe. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem na początku - chcę konwerter a nie przejściówkę. Co o tym sądzisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei. Na HDMI dostaniesz sygnał 1080p, który przechodzi przez wewnętrzne układy skalujące odtwarzacza, a jego źródłem jest płyta DVD, to żaden chwyt marketingowy (choć oczywiście pełnej, autonomicznej informacji 1920x1080 tam nie ma - tylko skonwertowany sygnał DVD). Przejściówka nic Ci nie pomoże, gdyż na HDMI masz upskalowany sygnał cyfrowy 1080p, a podłączając go do scarta wykorzystasz część analogową - o ile Samsung w ogóle ją wysyła. Nie wiem jaki masz TV, ale przede wszystkim musi on również mieć możliwość wyświetlania wysokiej rozdzielczości. Jeśli TV nie ma złącza HDMI to o 1080p możesz zapomnieć, co nie znaczy, że TV nie przyjmie jakiejś pośredniej, wyższej rozdzielczości (lub progressive scan - trzeba to obadać). Powinieneś sprawdzić jaką oraz czy Twoje DVD skaluje sygnał na wyjściach komponent/RGB - to jedyne wyjścia analogowe, jakie mogą nieść sygnał o wyższej rozdzielczości - lub chociaż sygnał progressive scan i takie zastosować podłączenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...