Skocz do zawartości

nagranie klawisza na komputer-techniczny problem


Recommended Posts

Witam, nie jestem magikiem w kwestii audio, ale zależy mi bardzo na pomocy fachowców!

nagrywając dźwięk z instrumentu (Yamaha DGX620) na komputer (różne programy od MusicMakera po FruityLoops czy SoundForge) zawsze mam nagranie:
a) mono
b) dość mocno zaszumione

Po zrobieniu wersji stereo i odszumieniu jakość dźwięku jest słaba w porównaniu z początkowym sygnałem z klawiszy.

Instrument posiada w zasadzie tylko 2 wyjścia: USB oraz słuchawkowe/liniowe (w jednym). Standardowo podłączam:słuchawkowe w klawiszu do mikforonowego lub liniowego w komputerze.
Znajomy sugerował, że siła sygnału może być słaba stąd szumy, jednak nagrywając mam klawisz ustawiony bardzo cicho, bo inaczej robią się przestery na mixerze w komputerze (więc nie jest to chyba problem sygnału wyjściowego).

Sam nie wiem, co może być przyczyną...
a) gniazdo wyjścia w instrumencie? (korzystam z kabla mini jack-mini jack z nałożonym dużym jackiem do wejścia w instrument- może to?)
b)gniazdo wejścia w komputerze?
c) kabel?
d) może problem karty dźwiękowej (bez sensacji, standard przeciętnego kompa)

Bardzo proszę o pomoc, jak połączyć te dwa urządzenia tak, by nagrywały dźwięk idealnie. Może nie wystarczy zwykłe podłączenie, jak ja to robię chałupniczo. Zasugerujcie, jak powinno być to zrobione (jednocześnie by totalnie nie spłukać się z kasy na sprzęt dodatkowy)

WIEEEELKIE DZIĘKI!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Szumy pochodzą ze wzmacniacza słuchawkowego Yamahy. Ponieważ ustawiasz głośność dźwięku bardzo małą, szum jest w stosunku do niego za duży. Należy podłączyć Yamachę do wejścia liniowego. W komputerze w mikserze nagrywania (Recording control) ustawić niski poziom (ok 10%) dla Line-in. Należy wyłączyć pozostałe kanały nagrywania lub zmniejszyć suwakami ich poziom do zera (znaczny szum może pochodzić z wejścia mikrofonowego i CD). Najlepiej, żeby poziom głośności na instrumencie ustawić na dużym poziomie (ok.80%).Grając na Yamasze należy sprawdzić poziom nagrywanego dźwięku. Poziom nagrania należy wyregulować w komputerze. Jeśli powstaną zniekształcenia nawewt przy nieprzesterowanym nagraniu, trzeba zmniejszyć głośnopść na Yamasze. Nawet przy poprawnych ustawieniach głośności na instrumencie i w komputerze nagranie może zawierać szum, poniewaz Yamaha DGX620 to instrument amatorski i nie musi mieć tak niski poziom szumu jak instrumenty profesjonalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...