Skocz do zawartości

startowy zestaw do 4000tys prosze o pomoc


MichalK23

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!!
Od dluzszego szasu przymierzam sie do kupna zestawu, tylko jako typowy laik za bardzo nie wiem jakiego.
Do dyspozycji mam 16m i slucham glownie muzyki klasycznej - opera. W czasie rozmowy ze sprzedawca dostalem propozycje : wzmacniacz audilab 8000a odtwarzacz rotela (nie wiem jaki model) kolumny kef iq 30. Chodzilo oczywiscie o sprzet czesciowo uzywany.
Moze jakies propozycje.
ps jaka jest roznica miedzy audiolabem 8000a a 8000s procz krajem produkcji:) moze 8000s bedzie lepszym wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu muzyki na pewno KEF będzie świetny, jednak zastanowiłbym się czy chcesz IQ30 czy może lepiej IQ50, po zakupie podstawek (standów) cena się wyrówna, a 50 do 16m2 nie bedą za duże.
Jeśli chodzi o elektronikę to za wiele nie pomogę, nie słyszałem wymienionych przez ciebie komponentów, ale wydaje mi się, że ROTEL jest lepszy raczej do rocka (góra pasma dość metaliczna), a przy klasyce (operach) może nie być już tak super. Osobiście przy takich upodobaniach mocno zastanowiłbym się nad wzmakiem lampowym, brzmienie do oper nie wymaga kontroli basu najwyższych lotów, a za to ciepła średnica jest jak najbardziej pożądana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...