Skocz do zawartości

DAC do odtwarzania muzyki z laptopa


oktagon

Recommended Posts

Zdecydowałem, że dla wygody w słuchaniu muzyki w dobrej jakości potrzebuję zakupic zewnętrznego DAC-a.
Chcę aby laptop+dysk sieciowy stały się moim podstawowym źródłem muzyki, a odtwarzacz CD pójdzie do lamusa (czytaj: na sprzedaż)

Nie celuję w jakośc High End. Moim celem jest osiągnięcie satysfakcjonującej jakości dzwięku z dobrego budżetowego sprzętu.

I pytanie: jaki DAC zapewni jakośc dzwieku taką samą lub lepszą niż ten z odtwarzacza Marantz CD6002?
Z konieczności musi to byc DAC z USB, gdyż laptop nie ma wyjścia cyfrowego/optycznego.

Dostępne znalezione w cenie do 1000 zł :
- Cambridge Audio DACMagic (1080 zł)
- Musical Fidelity V-DAC (640 zł)
- Firestone Audio Fubar II USB DAC ((640 zł)
- ZERO 24BIT 192KHZ DAC (540 zł)
- Valab NOS USB DAC
- oraz kilka innych wyszperanych na e-bay

Wybór jest dośc znaczny, ale nie mam pojęcia jak ocenic jakośc - na jakie parametry zwracac uwagę?

Na pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obejrzyj Beresforda 7520, co prawda kosztuje jakieś 1200zł, ale masz już w nim całkiem dobry wzmak słuchawkowy i jest ważne dla ciebie USB. W sieci znajdziesz na jego temat bardzo wiele opini. W Polsce "dystrybuuje" go grado_fan (allegro). Sama firma to angielska manufaktura. Jak wyslesz zapytanie do Anglii do odpowie ci sam pan Beresford, jest też możliwość tuningu przed zakupem, ale to wydłuża czas oczekiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może obejrzyj Beresforda 7520, co prawda kosztuje jakieś 1200zł, ale masz już w nim całkiem dobry wzmak słuchawkowy i jest ważne dla ciebie USB. W sieci znajdziesz na jego temat bardzo wiele opini. W Polsce "dystrybuuje" go grado_fan (allegro). Sama firma to angielska manufaktura. Jak wyslesz zapytanie do Anglii do odpowie ci sam pan Beresford, jest też możliwość tuningu przed zakupem, ale to wydłuża czas oczekiwania.



Dzięki,
Przeoczyłem jakoś Beresforda, bo będąc zapatrzony w model TC-7510 (bardzo dobre recnzje w internecie), nie dopatrzyłem sie specyfikaci modelu TC-7520.
Własnie sprawdziłem na stronie www.beresford.me - cena TC-7520 to 192,04 GBP czyli ok. 940 zł jak dla mnie.
Na marginesie dodam może, że obecnie przebywam w Anglii i pozostanę tu przynajmniej przez następne kilka miesiecy. Chiałbym wykorzystac ten czas dla dokonania zakupów, bo niestety ceny w Polsce na wszelką elektronikę są mocno wygórowane.

Jeszcze jeden pomysł mnie naszedł: a może Logitech Squeezebox 3 (Squeezebox Classic) ma zainstalowanego DAC-a, który w pełni zaspokoi moje wymagania?
Najtaniej znalazlem za ok. 150 GBP = 740 zł.
Dwie pieczenie w jednym ogniu, czyli zalążek domowej sieci multimedialnej i satysfakcjonująca jakośc muzyki.
Niestety nie mam luksusu naciągania swojego budżetu i muszę jakoś osiągnąc punkt kompromisu jakośc/cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem decyzja należy do ciebie.
Sam DAC na pewno lepszy jest w odzielnym pudle (nie wiem nawet co siedzi w Logitechu), ale na pewno SB zagra lepiej jako źródło do kompa (mniej zakłóceń, zasilanie). Myślę, że zakup SB jest dobrym pomysłem, a w przyszłości możesz sobie dokupić np. wzorem hybryda83 Thetę i będziesz miał jakość o jakiej nigdy nie myślałeś.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=6135
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z analogowego wyjścia Squeezeboxa jest na pewno znacznie gorszy niż z wymienionych DACów. Nie znaczy to, że nie da się go słuchać: nie robiłem porównań do kosztujących taką samą kwotę CD, ale podobno gra znacznie lepiej, więc wszytko zależy od punktu odniesienia. Będąc na Twoim miejscu, gdybym nie planował dokupienia do Squeezeboxa DAC'a w dającej się przewidzieć przyszłości, to zacząłbym od DAC'a: dźwięk będzie lepszy, a właśnie później można dokupić Squeezeboxa. Squeezebox to też określony sposób obsługi, konieczność zaintalowania serwera: jednym słowem nie każdemu musi pasować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowlem, ze zaczne od zakupu Squeezebox-a 3. Jest dobra szansa, ze jakosc z SB bedzie na poziomie jak dla mnie satysfakcjonujacym.
Przeczytalem sobie recenzje Squeezeboxa 3 na stronie www.whathifi.com :
http://whathifi.com/Review/Slim-Devices-Squeezebox-3/

"To play your music the Squeezebox 3 uses a good-quality 24-bit Burr-Brown digital-to-analogue converter, and it shows.
Through a Denon micro, songs sound pretty good, but channel it through a £1000 amp/speaker combo and you light the blue touch-paper"

Czyli na mikro wiezy brzmi po prostu dobrze, ale podlaczenie do zastawu wzmacniacz/kolumny za 1000 funtow to jak odpalenie lontu.
A za 1000 mozna kupic naprawde sprzet o klasie wyzszej niz klasa budzetowa.

A w przyszlosci zawsze mozna dokupic jeszcze DAC-a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...