Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz na imprezki


bassFan

Recommended Posts

Witam, chce kupić kolumny oraz wzmak. Zestaw będzie używany głównie na imprezach u mnie w domu, pokój 28m2 (takie mini disco sobie zrobiłem;) Ale lubie sobie też posiedzieć w salonie i po prostu słuchać. Mają być to mocne kolumny z dobrym basem a nie audiofilskie do słuchania muzyki klasycznej. Dotychczas używałem wieży Technics eh60. Kolumny mają być do ok 1500zł, myślałem nad Tonsil Voyager 350, Magnat Quantum 507, MAGNAT SUPREME 2000, Jamo s606(nie jestem co do nich przekonany), Tonsil Maestro II. Najbardziej Voyagery i Supreme 2000 mnie przekonująicon_wink.gif Wzmacniacz swoją drogą- jeśli znacie jakiś dobry w cenie do 1000zł max(najlepiej taniej) to pisać. Pozdrawiam i przepraszam że nie mam 50k na super mega brzmiące kolumny i nie lubie muzyki klasycznej;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

http://www.ceneo.pl/1541531

To jest amerykanskie cos a'la koncertowe brzmienie. Lecz osobiscie nigdy ich nie sluchalem. Bas wgniatajacy w fotel, potezny wykop etc
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=49983
http://www.youtube.com/watch?v=zZw1SL0FfZU...feature=related Filmik z v12 w roli glownej;)


Btw ten magnat i 18 hz to jakis zart:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, chce kupić kolumny oraz wzmak. Zestaw będzie używany głównie na imprezach u mnie w domu, pokój 28m2 (takie mini disco sobie zrobiłem;) Ale lubie sobie też posiedzieć w salonie i po prostu słuchać. Mają być to mocne kolumny z dobrym basem a nie audiofilskie do słuchania muzyki klasycznej. Pozdrawiam i przepraszam że nie mam 50k na super mega brzmiące kolumny i nie lubie muzyki klasycznej;)



Stosownie do Twoich potrzeb i upoodobań - proponuje te:
http://www.allegro.pl/item613749125_kolumna_estradowa_wTo na serio!harfedale_evp_x15_300w_8_ohm.html
Te "kolumienki" wymiotą JBL-e 100 razem z Tobą... Jakościowo (brzmieniowo) - też nie są złe. Spokojnie słychać, że mają średnicę i nie skrzeczącą górę.
Do tego niepotrzebny jest również super wzmacniacz. Wiadomo - skuteczność!
To nie żart!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie propozycje to raczej wyrzucanie pieniędzy. Jeśli chcesz mieć dobry (czyt. mocny) bas, a czasami też posłuchać noramlnie w dobrej jakości to weź JBL. Tonsile ZEUSy to może byłyby i dobre, ale tylko do tego mini disko, a nie do słuchania samemu (to samo się tyczy Magnatów czy Cervinów).
lukasz_pro
E100 można spokojnie trafić za 1500zł jak nie nowe (obawiam się, że już wszytsko wyprzedane) to prawie nowe.
http://www.allegro.pl/item610099515_jbl_e100_okazja.html
Decyzja należy do ciebie, ja mam ES100 i daje radę na nich słuchać nawet w małym pomieszczeniu, a jak masz już prawie 30m2 to z dobrym wzkmakiem to dadzą i dużo basu, ale także zagrają głośno.

Wzmacniaczy musisz szukać na allegro. Propozycji jest cała masa. Za ok. 1000zł możesz kupić nawet nowy wzmak, ale do takich kolumn to raczej wszystko będzie zbyt słabe. Ciekawe propozycje używek:
http://www.allegro.pl/item611712738_techni..._klasie_aa.html na niego szczególnie zwróć uwagę 690W poboru dziś jest zupełnie niespotykane nawet w drogich wielokanałowych (gdzie potrzeba trochę prądu) nie ma takich zasilaczy (może oprócz ONKYO)
http://www.allegro.pl/item605859859_sony_ta_f419r.html
http://www.allegro.pl/item605859904_pioneer_a_404r.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pacio ma rację, w pomieszczeniu ok 30m2 mają niezłego kopa i zagrają ci lepiej niż z nie jednym subem icon_biggrin.gif ,ja osobiście jak bym miał więkrzy pokuj (niestety mam tylko 10m2) a chciałbym co najmniej ze 20m2 i kase to bym brał e100 bez gadania icon_biggrin.gif , troche dziwne ale ja te jbl widziałem tylko z b-reflexem z tyłu icon_eek.gif (to są e100 a ja widziałem ES100 , może to to samo icon_rolleyes.gif )


no to dobranoc...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria podłogowych JBL E ma otwór basrefleksu z przodu. icon_cool.gif
Czyli E60, E80, E90 oraz wzmiankowane E100.
Zresztą z podstawkowych np. E30 również mają wydmuch z przodu (mniejsze, czyli E20 - z tyłu).

Natomiast ESy dostały dodatkowy głośnik superwysokotonowy, ale otwór basrefleksu powędrował na tył (i przy okazji wyleciała z oferty mocniejsza kolumna centralna). icon_rolleyes.gif

Za 1500zł masz szansę kupić nową parę E80 lub używane E90, za nowe E100 raczej trzeba dać min. 2000zł (a może i więceej). Z uwagi na różnice kursu dolara i euro ceny JBLa z 2008 roku są raczej trudne do osiągnięcia obecnie... icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. Przy okazji sugestia ortograficzna - można pisać w edytorze tekstu i sprawdzić, czy nie ma błędów, a dopiero później wkleić wypowiedź.
I uniknie się błędów takich jak np. "rz" w słowie "większy" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Witam, chce kupić kolumny oraz wzmak. Zestaw będzie używany głównie na imprezach u mnie w domu, pokój 28m2 (takie mini disco sobie zrobiłem;) Ale lubie sobie też posiedzieć w salonie i po prostu słuchać. Mają być to mocne kolumny z dobrym basem a nie audiofilskie do słuchania muzyki".

Bassfan niejasno się wyraził?
To jak jest z JBL-em E 100? To kolumny audiofilskie czy nie?
Wharfedale są niebo lepsze na imprezki. Spokojnie nagłaśniają salę 100 m kw. Do tego sporo łatwiejsze do napędzenia. Ciśnienie akustyczne z 2x25 cm ma się nijak do tego, co daje wofer 15 calowy. A i jakość dżwięku jest zdecydowanie wystarczająca (lepsza niż Altusów czy Zeusów).

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie człowiekowi mętlik icon_smile.gif .. Racja JBL E80 mają dobry bas i nic poza tym. Altusy to czasy kiedy jakość dźwięku miała mniejsze znaczenie. Jak chcesz połączenie jakości i ceny to Cerwin Vega. Już Ci napisałem wyżej.. Przede wszystkim liczy się praktyka, a pracuje w Albatrosie w Gdyni, gdzie mamy od Cerwiny, przez Monitor Audio, Dali..... do Kef. Więc wiem co mówię, a nie opieram swoich tez na odsłuchu jednej pary u kolegi icon_smile.gif.. W Cerwinach masz bardzo dobre zwrotnice i głośniki, mimo że napisałem Ci dość mały model to daje Ci gwarancje basu i dobrej efektywności JBL e80 i Altusy jakiekolwiek nie mają z nimi szans pod względem jakości dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerwin Vega VE-12 czy JBL E100 ?. JBL oprócz basu nie ma nic, chyba że seria LS za która płacisz powyżej 8tyś. Cerwin Vega VE 12, które mi stoją w sklepie gdzie jest ponad 100m2 szkła i zero akustyki tak napier.. że wszystko się trzęsie.. Do tego mają świetną średnice i dobrą góre czego w JBL nie znajdziesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz obie konstrukcje do porównania bezpośrednio? Wydaje mi się, że pisanie o JBL, że nie mają nic oprócz basu to gruba przesada. Oczywiście seria LS czy później K2 itd. dadzą dźwięk na innym poziomie, ale chyba nie o tym rozmawiamy. Osobiście nie słyszałem tych Cerwinów, ale myślę, że przy ich konstrukcji (przednia ścianka bardzo szeroka) mają one problemy z tworzeniem sceny, JBL też ma swoją szerokość, ale przynajmniej starano się jakoś pogodzić duże przetworniki z neutralnością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osobiście nie słyszałem tych Cerwinów, ale myślę, że przy ich konstrukcji (przednia ścianka bardzo szeroka) mają one problemy z tworzeniem sceny, JBL też ma swoją szerokość, ale przynajmniej starano się jakoś pogodzić duże przetworniki z neutralnością.



Się mylisz co do tworzenia sceny kolumn z "przednią scianką bardzo szeroką".
JBL E 100 neutralny? Hehe...

Najlepszego samopoczucia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...