Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz na imprezki


bassFan

Recommended Posts

Poniżej poprawiony link do aukcji kolumn proponowanych przez Zukzukzuka, bo ten w poście nr 13 zawierał błąd a autor jakoś go jeszcze nie poprawił icon_rolleyes.gif KOLUMNA ESTRADOWA WHARFEDALE EVP-X15 300W 8 Ohm!!! - 2 nowe kolumny (2 lata gwarancji) za 1700zł
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=613749125

Pacio94
Po raz kolejny u Ciebie pada stwierdzenie typu "Cerwinów nie słuchałem, więc się nie wypowiadam, ale JBL moim zdaniem są bardzo dobre". To może najwyższy czas pisać o czymś, czego słuchałeś (w przypadku CerwinVega) oraz przestać proponować na (prawie) każdą okazję kolumn JBLa (czy Klipscha).

bassFan
Serię E w JBLu trudno nazwać neutralną - ale sporo osób lubi JBLa i ma do tego prawo icon_wink.gif Parę osób na Forum ma podłogowe JBLe serii E i chwalą je sobie.
Zresztą ja też lubię JBLa - ale nie znaczy to, że Northridge są najlepszym rozwiązaniem każdego tematu w kolumnach do 2500zł za parę czy do 5 tysięcy za komplet 5.1 (trochę więcej w przypadku ESów). Poza tym czasami kolumny te są traktowane przez niektóre osoby jako rozwinięcie Altusów.
Niewątpliwie jednak sporo osób znajdzie w tej cenie coś ciekawszego dla siebie (szczególnie wśród starszego sprzętu).

Pozostaje sugestia często wygłaszana na tym Forum: musisz sam posłuchać tych kolumn! icon_cool.gif
Kilka osób jest za Corwinami, inne za JBLem. Poza tym niektóre kolumny mogą się po prostu nie podobać (wygląd - bo o gustach się nie dyskutuje. icon_mrgreen.gif ). Dla jednych są ładne - dla innych wprost przeciwnie...

Pozdrawiam
PS. Nie odnoszę się do pojęcia "kolumny audiofilskie", bo każdy ma swoją granicę finansową i granicę postrzegania audioliskiego hi-endu. Dla niektórych kolumny za 500zł będą grały genialnie jako szyt marzeń - a dla innych za taką kwotę to można zacząć się zastanawiać na standami do kolumn czy kablem (proszę zwrócić uwagę na celowe użycie słowa "zacząć").
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Czy masz obie konstrukcje do porównania bezpośrednio? . . Osobiście nie słyszałem tych Cerwinów, ale myślę, że przy ich konstrukcji (przednia ścianka bardzo szeroka) mają one problemy z tworzeniem sceny, JBL też ma swoją szerokość, ale przynajmniej starano się jakoś pogodzić duże przetworniki z neutralnością.




Oj koleszko mam na co dzień do czynienia z tymi firmami i z tymi modelami ! Też Ci gratuluje samopoczucia jak twierdzisz że Cerwiny nie mają sceny nie słysząc tych kolumn ! icon_smile.gif. JBL oprócz serii LS nie mają szans z Cerwinami pod każdym względem. No chyba że głośnością,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poniżej poprawiony link do aukcji kolumn proponowanych przez Zukzukzuka, bo ten w poście nr 13 zawierał błąd a autor jakoś go jeszcze nie poprawił icon_rolleyes.gif KOLUMNA ESTRADOWA WHARFEDALE EVP-X15 300W 8 Ohm!!! - 2 nowe kolumny (2 lata gwarancji) za 1700zł
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=613749125


Dzięki RoRo >>> nie zwróciłem uwagi. Link był zły? Tylko dlaczego z wyrzutem???

Z Wharfedalami nie miałem zamiaru żartować.
BassFan napisał wyraźnie: Witam, chce kupić kolumny oraz wzmak. Zestaw będzie używany głównie na imprezach u mnie w domu, pokój 28m2 (takie mini disco sobie zrobiłem;) Ale lubie sobie też posiedzieć w salonie i po prostu słuchać. Mają być to mocne kolumny z dobrym basem a nie audiofilskie do słuchania muzyki.
Cóż. Wafle zdecydowanie przewyższają możliwości Cerwinów i JBl-i w dziedzinie disco i imprez. Wspominałem, że swobodnie "trzęsą" 100 metrową salą i tonawet ze śmiesznym powermixerem Omnitronika. A przecież to główny "powód" założenia wątku. To, że są "estradowe" w tym wypadku nie powinno być żadną ujmą. Inny "plusem" jest ich łatwość napędzenia (co może być sporym problemem w przypadku JBL-a i powodować uszkodzenia np. tweterów przy przesterze wzmacniacza, odnośnie Cerwinów - nie wiem?). A brzmią tak jak pisałem - lepiej od Altusów.
To w zupełności powinno "styknąć" autorowi.

Najlepszego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak chcesz połączenie jakości i ceny to Cerwin Vega. Już Ci napisałem wyżej.. Przede wszystkim liczy się praktyka, ......i icon_smile.gif .. W Cerwinach masz bardzo dobre zwrotnice i głośniki, mimo że napisałem Ci dość mały model to daje Ci gwarancje basu i dobrej efektywności JBL e80 i Altusy jakiekolwiek nie mają z nimi szans pod względem jakości dźwięku.



Dobrze mówi mam starusieńkie (baaaaaardzo starusieńkie) Cerviny Vega i gram na nich na codzień w domu.
Bez problemu potrafi je napędzić również 18 Watowa lampka Fatman iTube - to tyle w kwestii efektywności.
Co do jakości zaś ...... to jedne z lepsiejszych kolumn jakie miałem okazję słyszeć (oczywiście z tych dostępnych dla przeciętnego zjadacza chleba a nie za grube kilogramy złotych).
Z tą sceną Cervinów to troszkę ktoś tu pojechał - one dają sporą przestrzenność sceny mimo grania w pomieszczeniu 12m2 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do jakości zaś ...... to jedne z lepsiejszych kolumn jakie miałem okazję słyszeć (oczywiście z tych dostępnych dla przeciętnego zjadacza chleba a nie za grube kilogramy złotych).



Proszę!
Tymczasem Większość tutejszej braci "ałdiofilskiej" (podejrzewam - młodzieży) jest taka zdegustowana jak polecam starocie...

Pozdrawiam słuchaczy starych icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety WHARFEDALE odpadają... Na co dzień to będzie stało w dość eleganckim salonie a w nich nie ma nic a nic z ładnie wyglądających kolumn;) Jak już otworze własny klub to się zastanowie hehe;D Miło słyszeć opinie osób które słyszały obie kolumny-mam wiarygodne źródło porównania. Przydałe by się posłuchać. Nie orientujecie się gdzie (sieć sklepów lub konkretny sklep) mają któreś kolumny, najlepiej w Radomiu i okolicach, ewentualnie Warszawa. I dzięki wszystkim za odpowiedzi, zajebiste forum;>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozdrawiam słuchaczy starych icon_lol.gif



A najlepsze jest to, że sam poleciłeś te konkretne kolumny icon_lol.gif
Ja je tylko, bezwstydnie zagospodarowłem, gdy główny zainteresowany odpuścił temat
basFan
Starych Cervinów (no ale takich 40 letnich) możesz posłuchać w Ząbkach (to ta miejscowość koło której leży Warszawa icon_wink.gif ) u mnie w domu, zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety WHARFEDALE odpadają... Na co dzień to będzie stało w dość eleganckim salonie a w nich nie ma nic a nic z ładnie wyglądających kolumn;) Jak już otworze własny klub to się zastanowie hehe;D Miło słyszeć opinie osób które słyszały obie kolumny-mam wiarygodne źródło porównania. Przydałe by się posłuchać. Nie orientujecie się gdzie (sieć sklepów lub konkretny sklep) mają któreś kolumny, najlepiej w Radomiu i okolicach, ewentualnie Warszawa. I dzięki wszystkim za odpowiedzi, zajebiste forum;>




Szkoda, że tego nie napisałeś wcześniej. Nie wtryniałbym się z "Waflami"! Faktycznie to nie glośnik na salony...
Więc czyżby Cerwiny?
Ale jeśli będziesz szukał do klubu - posłuchaj koniecznie Wharfedali z serii "pro". Tanie GRANIE!

Najlepszego!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki RoRo >>> nie zwróciłem uwagi. Link był zły? Tylko dlaczego z wyrzutem???

Zukzukzuk
Było "bez wyrzutu", ot - czyste stwierdzenie. icon_cool.gif No może był, ale leciutki icon_mrgreen.gif
Podałeś fajną propozycję, dlatego sprawdziłem link i podałem poprawione namiary.

Poza tym liczyłem też na to, że jak mowa o Corwinach to wypowie się o nich Kaczor, czyli szczęśliwy posiadacz takiej parki.
Chociaż autor wątku nie skorzystał z Waszych propozycji, to przynajmniej parę osób czytających to Forum dowie się czegoś pożytecznego z Twoich, Kaczora i Marhio2000 doświadczeń z tymi kolumnami.

Pozdrawiam
PS. Pisałem kiedyś o tym, że niezbyt mi się podoba wygląd takich kolumn jak te - ale co do jakości grania to złego słowa nie można powiedzieć. Tak samo jak i o cenie, która jest bardzo rozsądna. Reasumując - na wygląd JBL serii E, a do grania Corwiny lub Twoja propozycja z "Waflami" icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy masz obie konstrukcje do porównania bezpośrednio? Wydaje mi się, że pisanie o JBL, że nie mają nic oprócz basu to gruba przesada. Oczywiście seria LS .


Ze cos "cyka" nie oznacza ze jest. Kolega uzyl skrotu myslowego, "czegos nie ma" jest do dupy tak jakby nie bylo:) ale WIEM WIEM DZEJBIEL NAJLEPSZY JEST!111111111111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc TAK biore Cerwin Vega VE-12;) Ale jednak z wyborem wzmaka mam trochę problemu;/ Co sądzicie o HARMAN KARDON HK 680 lub DENON PMA500....chodzi o używane i ogólnie chce używany wzmacniacz. Ewentualnie polećcie coś w dobrej cenie do 700zł max, co wykorzysta te kolumny w pełni( jakiś mocniejszy sprzęcik). Obiecuje że po złożeniu sprzetu nagram filmik z gry zestawu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon raczej nie wyciągnie wszytskiego z tych kolumn potrzebujesz czegoś znacznie mocniejszego. HK jest już bliższy celu. Pomyśl może o DIY (chyba, że jesteś raczej z tych co do majsterkowania się nie zabierają) dzisiaj znalazłem na allegro bardzo ciekawy kit (tzn. cały zestaw do montażu z instrukcją, schematami) Gainclone PowerClone.
Z używek dostępnych na allegro:
Pioneer A701R
Technics SU-V85A
AKAI AM65
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Klasa AA ani super A z klasa A ma niewiele wspolnego, tak samo jak new optical clas A i inne wynalazki.



A kto napisał że mają ? Do czego teraz zmierzasz ?

To proste - Od 10 lat miałem Technicsy, Pioneer'y i JVC. Wszystkie w innych klasach bo to firmy sobie nazywają jak chcą ALE to w JVC klasie SUPER A znajdziesz najlepsze brzmienie. Skąd to wiem ? Przecież pisze że miałem z każdej klasy którąś z firm. Aż w końcu zatrzymałem się na skromniutkim JVC A-X2 ponieważ to maleństwo które ma 40watt przy 8Ohm ma 400watt poboru prądu i najlepsze jak na tamte czasy scalaki ! A skąd to wiem ? Ponieważ rozmawiałem z jednym z najlepszych elektroników w Polsce mgr. inż Zbigniewem Baranowskim.. Więc Panie kolego twierdzisz że to wynalazki, kiedy ja twierdzę że najlepsze i nie porównywalnie lepsze sprzęty od tych co mamy teraz to napisz coś więcej niż " Wynalazki" Bo teraz za taki wynalazek musisz wydać co najmniej 5ytś zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bedzie grać nie wiem, może kolega Marhio ci podpowie czym się ten zesatw będzie charakteryzował.
Aukcja wygląda dobrze, sprzedający ma od kupujących same pozytywy. Kolor chyba jednak lepszy, a sam sprzęt nie wygląda na zniszczony. Nadzieje na dobrą realizację daje też fakt, że to oferta prywatna, a nie komisu czy handlarza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To proste - Od 10 lat miałem Technicsy, Pioneer'y i JVC. Wszystkie w innych klasach bo to firmy sobie nazywają jak chcą ALE to w JVC klasie SUPER A znajdziesz najlepsze brzmienie.



Najlepsze brzmienie wg kogo? Ciebie? Nie rozmieszaj mnie:) Oczywiscie te "wynalazki" bija na glowe prawdziwa klase A?
Czy dla Ciebie "analogowe brzmienie" to trzaski rodem z bambino? W ogole jaki masz punkt odniesienia aby wydawac takie osady? Co jest najlepsze?
Bierzesz pod uwage istnienie czegos takiego jak gust? Czy jak napiszesz ze dzejbiel najlepszy jest to wszyscy spalimy swoje skrzynki i polecimy po kolumny do supermarketu ktore sa NAJLEPSZE! Nie wiem jak jest w przypadku JVC ale w przypadku Technicsa pseudo klasa A to chwyt marketingowy i nic wiecej.
A moze H+ jest naj naj naj?


Tak btw Technics to same gnioty, Pioneer ma dobre cd ale wzmaki to tez zal. Nie wiem dlaczego zachwalasz ten chlam?(mam namysli "cacka do 700zl z allegro a nie sprzet kolekcjonerski)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tench88 napisze najgrzeczniej jak mogę bo po co tu się wykłócać z Tobą.. NIE MA I DŁUGO NIE BĘDZIE LEPSZYCH BRZMIEŃ W SPRZĘTACH tych co były kiedyś w porównaniu do tych co są teraz, biorąc pod uwagę podobne koszta.. Chyba napisałem wyraźnie ze w przeciągu 10 lat miałem od JVC po Technicsa i Pioneera.. A poza tym bo już zaczynasz mnie denerwować ta wypowiedzią MAM W SKLEPIE DENONA, NAD, CAMBRIDGE AUDIO, ONKYO do Accuphase i Luxmana WIEC NIE WYJEŻDŻAJ MI Z MARKETAMI !. Bo masz widzę gó.. a nie wiedzę a mało tego próbujesz jeszcze mi wjechać na ambicje, chcesz podyskutować o jakiejś firmie z teraźniejszości ? to pisz z chęcią przeczytam jak to się nasprzedawałeś i nasłuchałeś masę sprzedanych przez ciebie firm.

PS. JBL audiofilu to jedne z gorszych brzmień z jakim się spotkałem oprócz Rocka i Metalu giną we wszystkim no chyba że od serii LS 80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tench88 napisze najgrzeczniej jak mogę bo po co tu się wykłócać z Tobą.. NIE MA I DŁUGO NIE BĘDZIE LEPSZYCH BRZMIEŃ W SPRZĘTACH tych co były kiedyś w porównaniu do tych co są teraz, biorąc pod uwagę podobne koszta.. Chyba napisałem wyraźnie ze w przeciągu 10 lat miałem od JVC po Technicsa i Pioneera..


Napisze grzecznie:) NIE OSMIESZAJ SIE:) nie sluchalem Japan Victor Company, zapewne nie jest to zaden hi-end(wzmacniacze, nie mowie o magnetofonach).Technics i Pioneer wzmaki produkowal beznadziejne, i nie ... mi tu herezji ze taki su za 400zl bije wszystko na glowe bo jeszcze ktos w to uwierzy. Co do Pioneera to poza referencyjnymi cedekami nie ma o czym rozmawiac. Ale chyba nie o takich tutaj mowa.


ZGODZE sie z Toba ze budzetowka z lat 80-90 bije na glowe obecna budzetowke. Nie mowiac o tym ze mozna miec klocek ktory kosztowal dla przykladu 3k DM a teraz kosztuje 600zl. ALE te trzy podane przez Ciebie firmy wybitnymi nie sa.

Co do klas aa, super a, new optical class a, h+ to moze wciskales kity naiwnym jeleniom i z czasem sam w to uwierzyles? BO TO JEST CHWYT MARKETINGOWY i nic wiecej. Edytowano przez RoRo
Usunięto wulgarną wypowiedź na Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja jakoś wolę słuchać tych co kupili, nie tych co sprzedają. Ci pierwsi wydają mi się bardziej wiarygodni icon_smile.gif




Słuchać? Ani tych, ani tamtych.
Raczej słuchać tego, co się kupuje/chce kupić.
Pisałem już. Czy ktoś, kto kupił najlepsze w swojej klasie (tak piszą "testerzy"), budżetowe paździerze za 2-3 kzł napisze, że nie grają?
Nie łudź się!

Jak widzę dyskusja zmierza w niewiadomym kierunku, a administracja śpi icon_mrgreen.gif .
W końcu wspaniała, ciepła niedziela!

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

icon_lol.gif No to pozdrawiam i życzę powodzenia. Bo już brak mi słów po prostu co na tym forum się dzieje. I dlaczego admin jeszcze tego nie kasuje.


I zapomniales dodac:"I zapraszam do sklepu xxx"
Jesli chcesz usunac posty to mozesz je skasowac, trzeba nacisnac edytuj i znajdz opcje usun.

Powiedz ktos Tobie placi za nagonke? Czy robisz to "Ku chwale naszego sklepu za friko?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...