Skocz do zawartości

DAC magic


Marhio2000

Recommended Posts

Panowie mam w miarę dobrą kartę zintegrowaną. Wzmacniacz JVC a-x2 super a.. Kolumny to moje oczko w głowie KEf q7, połączenie kolumn i wzmacniacza bardzo mnie zadowala, ale źródło nie bardzo. Mam masę mp3 zbieraną przez 10 lat, logiczne jakość mp3 to nie CD czy winyl, ale jak tak czytam o tym przetworniku nabiera mnie chęć kupna. Poradzi ktoś czy to mi dużo zmieni ? Czy to nie robi tego samego jakbym po prostu jakimś programem zwiększył bit rate tych mp3 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie uleczy Twoich mp3, jest to format stratny, zaden dac nie weznie z powietrza tych ucietych pasm i ich nie dokleji;/ Dacem nie uratujesz mp3, jedynie sprawisz ze te lepszej jakosci beda ladniej brzmialy. Mam odtwarzacz cd z dacem Pcm1702, niektore piosenki na plytach zakupionych w sklepie brzmia jak podle mp3(zapisy archiwalne) i nic im nie pomoze. Im lepszy sprzet tym gorzej sie tego slucha. O ile jedna beznadziejna zmasterowana plyta w formie mp3 puszczona z kompa daje rade o tyle orginalne audio na odtwarzaczu jest niemozliwe do sluchania do tego stopnia ze po nacisnieciu play myslalem ze sluchawki mi padly.

Mozliwe ze kiepskie mp3 z dacem bedzie brzmialo jeszcze bardziej kiepsko.


@down
Cry my a river... psizesz posty na wyscigi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu DAC, więc poprawa przy MP3 może byc niewielka z prostego powodu, w takim urządzonku chodzi głównie, żeby przy konwersji C/A zgubić jak najmniej informacji i zrobić to w jak najlepszej jakości, a MP3 już nie ma wielu informacji z tego co było na płycie, więc trochę je to dyskwalifikuje.

EDIT: Znowu nie zdążyłem z pisaniem posta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ślepe testy na swoim sprzęcie (patrz profil) i różnica pomiędzy mp3 a CD nie jest taka duża jak się powszechnie sądzi. W zależności od rodzaju muzyki, a zwłaszcza jakości materiału żródłowego, może być nawet nie do uchwycenia. Dla tego jestem pewny, że zewnętrzny DAC w porównaniu do zintegrowanej karty przyniesie znaczną poprawę, chyba że reszta toru jest zbyt słaba, tu nie potrafię się wypowiedzieć. Myślę, że moje zdanie nie jest odosobnione. Jak się czyta recenzje, to często natrafia się na stwierdzenia w rodzaju: "mp3 zabrzmiało zaskakująco dobrze i też dawało przyjemność odsłuchu". Tak więc z mp3 można sporo na dobrym sprzęcie wyciągnąć: z dobrego mp3 zrobionego z dobrego nagrania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC nie jest od poprawiania, tylko od zamiany sygnaly cyfrowego na analogowy.

Taki DAC musi miec np. karta muzyczna w laptopie/komputerze. Ale ona jest bardzo marnej jakosci, dlatego uzywa sie innych, zewnetrznych DAC'ow.
Aby nie poprawiac, tylko nie ruinowac dzwieku....

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DAC nie jest od poprawiania, tylko od zamiany sygnaly cyfrowego na analogowy.

Taki DAC musi miec np. karta muzyczna w laptopie/komputerze. Ale ona jest bardzo marnej jakosci, dlatego uzywa sie innych, zewnetrznych DAC'ow.
Aby nie poprawiac, tylko nie ruinowac dzwieku....

Maciej




Bardzo dobrze to slowhand ujął: DAC nie ma nic poprawiać, ale odtworzenie analogowego sygnału z cyfrowego zapisu nie jest takie proste i można to zrobić lepiej lub gorzej. W przeciwnym razie w ogóle wszystkie DACi byłyby takie same. Tak na to patrząc straty wywołane przez słaby DAC mogą być większe niż straty związane z kompresją mp3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam, od 3 tygodni słucham SPOTIFY, płatnego. jakość nagrań to mp3 -320. Podpiąłem komputer wprost do wzmacniacza (Pioneer A06) oczywiście słyszę różnicę w stosunku do płyty CD (Pioneer D06) ale nie ogromną. Pomyślałem, że warto podpiąć komputer poprzez DAC, bo jakość karty mnie ogranicza. Jednak inwestycja w drogiego Dac-a do słuchania mp3 to przesada. Jak SPOTIFY zacznie nadawać z lepszą jakością to napewno dac-i potanieją. Pytanie jest takie, czy warto kupić dac-a za ok. 100 usd do takiej konfiguracji? Myślałem o DACMAGIC ale to zbyt duża rezerwa, pewnie warto ale do plików flac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co tutaj niektorzy twierdza, roznica pomiedzy mp3 a FLAC czy CD jest naprawde spora, im lepszy sprzet bedziecie posiadac tym bardziej bedzie Ona slyszalna. A czy warto DAC do mp3, jakiegos taniego napewno tak bo karty muzyczne to w 90 procentach padaka do muzyki! Inwestujac w DacMagic rozwazyl bym jednak pliki FLAC. Mialem Magica i mysle, ze nie ma sensu wydawac 1.5 tys na DAC i sluchac mp3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...