Skocz do zawartości

Zmiana odtwarzacza w LG LH-T551TB proszę o poradę...


kojotass

Recommended Posts

Witam Forumowiczów po raz pierwszy!
Dziś cały dzień przeglądam różne fora z myślą, że może znajdę odpowiedź na moje pytanie, ale zauważyłem, że na większości pojawia się masa pytań, lecz zostają bez odpowiedzi. Na szczęście trafiłem tutaj, więc od razu do rzeczy:
posiadam już dłuższy czas zestaw kina domowego LG LH-T551TB, sprawuje się całkiem nie źle, ale zaczęło mi ostatnio doskwierać brak możliwości odtwarzania DivX przez USB (sprawdzałem różne fora i stronki - nie ma takiej opcji w tym modelu).
Postanowiłem spróbować zmienić odtwarzacz na jakiś inny, który pozwoli mi zapuścić DivX przez USB z pendrive, a najlepiej przenośnych dysków (oczywiście z własnym zasilaniem). Mam już na oku takie modele jak: PIONEER DV-410V, lub model 610; oraz PHILIPSA 5990; nawet BELLWOOD DV311, ale nie wiem czy uda mi się podłączyć te odtwarzacze bezpośrednio pod głośniki z mojego zestawu LG.
Najlepiej byłoby znaleźć nowy odtwarzacz LG z jakiegoś lepszego zestawu kina domowego (np:LG HT903TA), lecz nie potrafię nigdzie takiego dorwać, nie wiem jakie to są modele odtwarzaczy i czy wogóle są dostępne w sprzedaży bez głośników.
Proszę o porady, czy mam szansę na upgrade mojego kina, propozycje innych modeli odtwarzaczy, bądź namiary na LG-ki z innych zestawów, bo nie wiem czy jeszcze drążyć ten temat , czy dać sobie spokój.
Nadmienię, że narazie nie interesuje mnie wymiana całego kina, gdyż głośniki zaspokajają me niewygórowane potrzeby, a być może kiedyś w przyszłości do nowego odtwarzacza dokupi się lepsze głośniczki czy amplituner...
Rozważam też zmianę softu w starym odtwarzaczu, ale jest to ostateczność, a po drugie nigdzie takiego nie znalazłem.
Z góry dziękuję kolegom za odpowiedzi i prosze o wyrozumiałość, gdyż dopiero zagłębiam się w tematyką KD, być może moja wiedza przyda się również komuś innemu.
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko jak mi sie udało zgłębić instrukcje do LG LH-T551TB to niestety ale nie posiada on wejść które umożliwiają podłączenie innego DVD i zapewnienie dekodowania sygnału Dolby Digital ,że o DTS nawet nie wspomne. W związku z powyższym nie ma sensu kupowanie innego DVD jeśli nie masz zamiaru wymieniać całego zestawu. A kupowanie innego odtważacza tylko po to aby oglądać filmy z USB nie ma najmniejszego sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Divx to kup Bellwooda spokojnie wystarczy. Rzeczywiście tak jak napisał cooledit wielokanałowo tego nie podepniesz, ale chyba w Divx nie ma dźwięku DD czy DTS, więc nie ma też problemu, bo wejście AV 3x RCA masz.
PS: Początkowo nie wiedziałem co to za kino, a teraz się okazuje, że mam takie samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozumiem, że jeżeli komuś nie rozkompletuję zestawu (np. jakiegoś kina z LG) to nie dobiorę innego odtwarzacza żeby zastąpić swój. Szkoda, tak więc z czasem trzeba zainwestować w jakiś nowy odtwarzacz, amplituner i głośniczki, ale narazie sobie odpuszczę, starczy BELLWOODZIK kupiony na allegro, bo nagrywanie płytek, nawet DVD RW aby obejrzeć jakiś średni film już mnie powoli irytuje.
Jeszcze pytanko przy okazji o sprzęcik z USB w cenie wymienionych przeze mnie PIONIEROW 410 i 610, czy coś możecie polecić na przyszłość?
Temat zostawię, może ktoś znajdzie jakiś odtwarzacz, który poleci z moimi głośnikami.
I dziękuję kolegom za szybką odpowiedź, profesjonalizm forum cieszy... icon_mrgreen.gif
Pozdro...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam. Jako,ze minal rok od ostatniego posta (a jestem w identycznej sytuacji jak zalozyciel tematu), chcialbym prosic zorientowanych o podanie modeli iodtwarzaczy, ktore moglbym podlaczyc do mojego kina domowego. Chodzi mi o takie z wejsciem USB. Takze mam zamiar swoj odtwarzacz zastapic i nie mam juz ochoty nagrywac plyt DVD co chwila.
Ewentualnie, prosze o podpowiedz na co zwrocic uwage, zeby interesujacy mnie model odtwarzacza pasowal do kina, ktore posiadam.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...