Skocz do zawartości

Wharfedale Diamond 9.4+Harman/Kardon HK 3380


pinkol

Recommended Posts

Do rapu weź sobie HK, ale 970, a nie 3380 czy 3480. Jakoś wcześniej ten gatunek w twoich wypowiedziach mi umknął, dopiero teraz kaczor o tym przypomniał icon_wink.gif
Moim zdaniem te Wharfedale nie dadzą ci odpowiedniej podstawy basowej, bo nie oszukujmy się niejednoktornie właśnie w rapie czy HH mamy najwięcej basu (nie w techno itp.). Myślę, że powinieneś się rozejrzeć za czymś co będzie miało przynajmniej 2x 6,5" basowy, a najlepiej 2x 8" czy 2x 10" (to ostatnie mało prawdopodobne w tej cenie). Przykłady:
JAMO S606 (bardzo często polecane z dibrymi recenzjami)
JAMO S718
KODA KF-210F (praktycznie niepokonane w rubryce cena/jakość)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej nikt tu z tobą nie jedzie.
Nie mogę Ci polecić sprzętu który "na pewno" zagra dla ciebie. Słucham metalu i rocka - do tych gatunków - proszę bardzo - NAD i Yamaha.
Dla mnie the best of the best. w MOIM odczuciu Onkyo. HK Marantz i cała reszta to gruz w ogóle nie warta zachodu - nie leżą mi i już.
Ale to tylko moje zdanie innym nie leży Yamma a np Onkyo to the beściak. Kto ma rację - każdy! I co z tego wynika? Tylko tyle że sam musisz zdecydować co Ci odpowiada my możemy jedynie podpowiadać. Załóżmy polecę Ci Yammę - kupisz ją (bo parametrami styka) podłączysz i nie zagra dla ciebie i co wtedy? Kaczor będzie be bo polecił nie to co trzeba? Nie ma sprzętu obiektywnie dobrego-złego to wszystko subiektywne odczucia.

Reguły są takie - Ty pytasz. My podpowiadamy - ale wybrać musisz sam

Jeśli pasuje Ci zestaw HK + Wharfedale to go bierz - ja tylko policzyłem ale parametry nie grają no i zawsze mogę się mylić nieprawdaż?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do mojej wypowiedzi, że słucham: rocka, metalu, punku, coś w stronę popu (a może alternatywy), hh, rapu, a czasem też techno itp.
Posiadam Denona AVR2809 i JBL ES100. Tak naprawdę każde głośniki dadzą ci bas tylko, że jednym wystarczy połowa mocy maksymalnej, a innym będziesz musiał dostarczyć więcej mocy (głośniej grać), więc przy dość małym pomieszczeniu raczej do rapu i hh przyda się spora membrana, która nawet słabo poruszona dostarczy tego czego trzeba.
Dla mnie do rapu i hh właśnie Denon i HK są najlepsze. Yamahy bym ci nie polecił, ale tak jak pisał kaczor każdy ma inny gust i musisz sam zdecydować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znow zmieniam, zmieniam i zmieniam:-)(chyba niedługo bedziecie mnie miec dosyć)

moja propozycja na dzien dzisiejszy to JBL E 60 te mi sie bardziej podobaja z wygladu, to po pierwsze.po drugie moze lepszy bas bedzie w moim klitkowatym pokoiku
No a teraz wzmacniacz.odstepuje od amplitunerow i kd, i koncentruje sie teraz na wzmacniaczach tak jak wczesniej Wy radzilsiscie( po pierwsze cena niższa po drugie nie wiem:-)) od poczatku trzeba mi bylo tego szukac.Denon PMA-355UK.
I teraz pytanie do Was czy bedzie jakos to gralo nie za slaby ten wzmacniacz?(używany jest)

pozdrawia, Pinkol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych E60 raczej nie polecałbym, o ile dobrze pamiętam Adamc miał takie i wypowiadał się o nich raczej źle. Ja osobiście wiem, że seria ES gra już lepiej od E NORTHRIDGE, więc raczej inwestuj w tę nową.
Co do wzmaka to lepiej kup jakiś starszy, ale z wyższej półki, bo akurat ten DENON jest jeszcze dość świeży i raczej słaby. Do JBLi rozejrzyj się za HK, albo Marantzem (ewentualnie DENON), jeśli chodzi o Klipsche to to samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ale lepiej jak wzmak nie pracuje na 90% możliwości, a np. na 30-40%. Wtedy nie ma szans na zniszczenie go, a kolumną też nic nie będzie jak będziesz rozważny (czytaj nie będziesz brał głośności na ~maks).
JBL podaje, że moc to 90W przy 8ohm, a wzmak ma teoretycznie 50W na kanał. Mówię teoretycznie, bo dane JBLa na ogół są zbliżone do prawdziwych, a ten wzmak, żeby osiągnąć te 50W musi się już nieźle namęczyć, dlatego lepiej kupić coś z dobrym zasialniem (ok. 400W poboru i w górę) najlepiej z firm, które ci podałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do E60 to sa podzielone opinie.Jedni twierdza za to szmira inny sa zadowoleni.Mysle za ja przy nich jednak zostane.Tylko ten cholerny wzmacniacz nie meczy i nie daje spac po nocach:-)szukam i szukam patrze i patrze i nic z tego.Co cos znajde to okazuje sie ze nie jest to za dobre za slabe albo cos jeszcze(oczywiscie nie mam tu zadnej pretenscji, za to ze mi odradzacie)
A moze ktos mi pomoze go poszukac( http://electronics.shop.ebay.co.uk/items/A...286Q2ec0Q2em282
to jest strona ebay z ktorej wyszykuje wzmacniacza.Bym byl baaaardzo wdzieczny jak ktos by tam spojrzał i podsunol jakas propozycje.
chcialem jeszcze tylko dodac ze zaznaczone sa tylko te 3 marki ktore proponowal mi szukac pacio94

dzieki wielkie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modele, które wcześniej podawał ci kaczor spokojnie to uciągnął, a niższych bym nie proponował. Zawsze lepiej mieć nadmiar mocy (w każdej dziedzinie).
Tu masz np. Co prawda allegro, ale może udałoby ci się kupić sprzęt u nas?
http://www.allegro.pl/item618118037_yamaha...00_legenda.html
http://www.allegro.pl/item622207906_yamaha_ax_700.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinkol
Piszę co myślę, moim zdaniem będzie za słaba. JBL potrzebuje czegoś co go mocno złapie i nie będzie puszczać, w przeciwnym razie dźwięk zagłuszy ci bas. Po drugie po jakimś czasie bycia na forum, zaobserwowałem, że kaczor trzyma się tych modeli i, że na Yamahach to on się zna i jest osłuchany. Zrobisz jak chcesz, ale raczej poruszaj się w tych trzech modelach Yamahy, a od innych producentów szukaj czegoś co ma ok. >500W poboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinkol
Po pierwsze samą mocą podawaną przez producentów nie ma co się sugerować (Yamaha podała 100W dla 590 i 110 dla 700, tylko że 590 ma 210W poboru, a 700 600W). Przecież każdy chce wypaść jak najlepiej i woli podać więcej niż mniej (z wyjątkami). Po drugie nie chodzi tu o samą moc, którą mogą dać te wzmaki tylko o to czy w tym czasie wykorzystują 100 (czysto teoretycznie, bo to jest nie możlwie i takie dane można między bajki włożyć), 80 czy 40% możliwości zasilacza. Oczywiście im mniej tym lepiej, nie można też przesadzać, ale rozmawiając o E60 spokojnie 600W jest ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio mnie rozgryzł icon_wink.gif
Parametr pod tytułem moc na wyjściu czyli te 110W na 8 ohmach to można sobie w buty wsadzić. Zwróć uwagę jak pilnie poszukiwałem parametru pobóru prądu!. AX-700 żre 600W co daje gwarancję na to, że nawet przy cichym słuchaniu da tyle prądu (czyli natężenia w Amperach), że każde kolumny tylko jękną i zagrają (no może nie każde - wielgachne Infinity mogą się stawiać). Nie chcę szafować tu wyroków - nie słuchałem każdej z Yamach ale generalnie - Wysokie modele Yamy są fantastyczne AX- 700, 900, A-1000 ew. A-1020. Średniaki są przeciętne - niezłe, ale przeciętne a niskie modele (zresztą jak wszystkich innych marek) są po prostu słabe. 5XX to pogranicze modeli średnich i niskich - resztę dośpiewaj sobie sam.
Zresztą 210Watt poboru to w najlepszym układzie licz na jakieś 40-50 Watt na kanał na 8 ohmach - liczby nie kłamią. Szukaj czegoś co ma CO NAJMNIEJ 400 Watt poboru prądu - bez względu na markę.
Ponieważ mówimy o "dziadkach" różnica w cenie między średniakiem a flagowcem nie będzie wielka - nie ma więc sensu brać pierwszego z brzegu tylko trzeba polować na flagshipa.
Do tego - posłuchaj sprzętu który chcesz kupić - Yamma na ten przykład jest w pewnym sensie specyficzna, może się podobać ale wcale nie MUSI nie zagwarantuję, że Ci podpasuje.
Modele które polecam - słucham bądź słuchałem, część wręcz stoi u mnie i MNIE się podobają - TOBIE wcale nie muszą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...