Skocz do zawartości

Co siedzi w Golfie IV???


Recommended Posts

Witam w temacie.
Mam pytanko dotyczące radyjek i w szczególności głośników jakie mogą siedzieć fabrycznie w VW Golf IV. Niedługo jadę po takie auto do naszych zachodnich sąsiadów i chcę mieć już mniej więcej orientację co do sprzętu jaki mogę tam zastać, abym mógł już powoli rozglądać się za nowym radyjkiem.
Może ktoś jeździ taką furką i ma jakieś szczególne typy do tego auta...
Pozdro...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to co mogę znaleźć w tym aucie (model z 2000r, lub późniejszy). Czy zamontowane fabrycznie głośniki nadają się jakoś do podpięcia nowego radia, czy też wszystko wymieniać od podstaw. Wiem, że w starszych modelach Opla montowane były markowe głośniki (bodajże JBL), które grały świetnie - mogę to potwierdzić osobiście, bo posiadam Calibrę z 1992r. i radio kaseciaka z JVC z podpiętą kasetą z wyjściem jack na mp3-kę. Audio grało super do momentu kiedy sobie ubzdurałem, że wymienię głośniki na nowe (nie firmowe icon_sad.gif )i to był błąd... niestety mądry Polak po szkodzie.
Rozglądam się powoli za radiem na karty SD i w oko narazie wpadł mi jedynie BLAUPUNKT model Victoria i Brisbane
Victoria
Brisbane
Co sądzicie o tych egzemplarzach? Bardziej jestem za tym drugim i przedział cenowy mi pasuje, no i koniecznie musi mieć czytnik SD.
I jeszcze jedno pytanko: czy przypadkiem fabrycznie montowane radia w VW to też nie jest Blaupunkt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wie co siedzi w aucie ktre kupisz, kup zobacz jak graja, rozkreć tapicerkę zobacz co jest.
Zapewne bedzie Ciebie czekać wygłuszenie drzwi, dystanse.
Głośniki możesz podpiąć kazde od radio..z jakim skutkiem..kwestia co jest..
Wszystko kwestia prawidłowego roplanowania kasy...a im dalej w las...tym kasy zawsze mało..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam jakieś złe skojarzenia z Blaupunktem. Mogę za to ci z czystym sumieniem polecić Pioneera i Clariona obje marki przewijały się w samochodach w domu i jeśli chodzi o radioodtwarzacze to naprawdę były świetne (bezobsługowe, z dobrą jakością dźwięku). Modele jakie w tej kategorii cenowej się znajdują to:
http://www.ceneo.pl/2155629
http://www.ceneo.pl/1614675
Ten Clarion ma mocno kontrowersyjny design i może ci się nie spodobać, ale w Pioneerze nie ma się do czego przyczepić. Szczerze mówiąc to marka BOSS Audio mnie fascynuje (Amerykanie icon_wink.gif), ale w Polsce ich odtwarzaczy raczej się nie uświadczy (pozostaje ściąganie z USA, ale to chyba nie warte zachodu), z jednego ważnego powodu w centralkach wzmacniacze dochodzą do 75Wx4 czyli nawet 50% niż wiodące marki na rynku (Alpine chyba, w którymś modelu ma 54Wx4).
Jeśli chodzi o dalsze części zesatwu to nie wiem czy cię w końcu będą one interesowały, ale moge polecić głośniki (woofery, tweetery) Alpine (mam dość stare <6-7 lat> z serii S-TYPE grają naprawdę przyjemnie), a z subów JBLa. Suby to seria POWER jest super, jednak różnica cenowa między nią a GTO jest ogromna i chyba dużo lepszym wyjściem jest jednak zakup z tej tańszej.
Wzmacniacze to kolejna sprawa, o ile zasilanie głośników po prostu ja bym pozostawił odtwarzaczowi, o tyle w przypadku suba to już niemożliwe. Mam w domu dwa wzmaki jeden stereo Alpine V12 (wiekowo jak ww. głośniki) oraz nowego mono JBL (GTO 752) i oba dają radę z tymi samymi głośnikami (sub JBL GTO 12), ale jednak Alpine pracuje na dużo niższych obrotach, a jak mu dać ognia to rozwali głośnik w kilka minut icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może o jakości wspomnimy po podaniu kwoty, Pacio - zapomniałeś o Kenwoodach , nawet starsze modele graja zdecydowanie lepiej niz Pioneery.
Kwestia co z czym polecamy z jakim sprzętem, ile chce wydać.
Boss Audio polecasz ? ale dlaczego ?
Jeżeli mowimy o graniu w aucie na dobrym poziomie do wysterowania sprzętu..musi posłużyć wzmacniacz.
Od dawien dawna wiadomo,ze żadne radio na rynku nie wyciągnie 54 w x 4 kanały a 75 watt..spokojnie możemy włożyć taką informację między książki..oby szybko mole zrzarły.
Plecasz sprzęt Alpine bez konkretnych modeli..ale grają przyjemnie..
Inny modeli chyba nie słyszałeś, marki takie jak u-dimension, DLS, Carvin Vega ? Są koledze znane ? są zapewne wiec polecanie od razu...na łapu capu mija się z celem.
Uwierz ze JBL już dawno dawno w CA zszedł na dalsze lokaty niż pierwsze 3 miejsca...

i teaz to co przesadziło..piszesz,ze posiadasz to i to(wzmacniacze).. hmm w domu ?
A nie lepiej w aucie ? jak to jest niby masz 14 lat... a przewineło się przez Twoje ręce mase sprzętu no i jeszce w dodatku samochodowego ? i jeszce w dodatku posiadasz wzmacniacze na stanie... ??

Trochę prywaty tu wtrące... kolego pacio94 czy Ty nie powielasz różnych forumowych ( pozyskiwanych z innego forum) wiadomości .. ??

Jest wiele informacji sprzecznych, przejawia się to tylko na Twoją niekorzyść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę powiedzieć, żę wszystko to co piszę jest zgodne z prawdą i nie opiera się na wrażeniach innych, a moich. Rzeczywiście zacząłem pisać, że "w domu", bo samochody raczej moje nie są icon_wink.gif trochę nie ten wiek. Mogę powiedzieć tyle, że obecnie na stanie mam ten wzmak V12 i JBL, dwa suby GTO 12, te radioodtwarzacze były w przeszłości ostatni opuścił samochód jakiś rok temu. Obecnie w Lagunie jest radio Cabasse (stand.) + Alpine S-TYPE 13cm + JBL wzmak + JBL sub. Poza tym mogę powiedzieć, że jest to zdecydowanie lepsze jeśli chodzi o barwę dźwięku, niż wszytskie fabryczne systemy, które słyszałem (MB C-klasa (Harman), Lexus IS i GS (Mark Levinson), Audi A4 (B&O), Chrysler 300C SRT8 (Kicker), Volvo XC90 (Dynaudio) i jeszcze kilka innych). Co prawda np. w Lexie czy Mercu mamy lepszą przestrzeń, bo są te głośniki na około, a w tym pierwszym całość prezentuje się naprawdę przyjemnie, ale cały czas za 5000zł (przybliżona cena lepszego audio w opcjach dod. producentów) można złożyć dużo lepszą konfigurację.
BOSS Audio nie chciałem polecić tylko zwrócić na niego uwagę, bo specyfikacje wyglądają ciekawie.
ALPINE: chodziło mi tylko o te głośniki S-TYPE innych nie miałem w posiadaniu
Co do innych marek nie wypowiadam się, może i są lepsze modele, ja podaje tylko to co znam.
pozdrawiam
pacio94

PS: muzyczny, czy pamiętasz może o fotkach? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...a im dalej w las...tym kasy zawsze mało.."
Nooooo to to fakt. Dziękuję koledzy za wyczerpujące porady.
Będę musiał już dokładnie zagłębić się w tematykę, gdy auto stanie na podwórku, a narazie tylko ogólne poszukiwania mi zostają.
Ciekawa sprawa też z tymi subami. Koleś mi kiedyś wspominał, że są takie suby z JBL, które mają wbudowany własny wzmacniacz. Co prawda głośników do niego nie podłączę, ale i tak powinno przyzwoicie grać (30 km codziennie autem do pracy).
Wtedy może i bym zostawił radio bez wzmacniacza, ale musi mieć regulację głośności ( czy też mocy tego suba).
Co do radia to nadal się upieram nad czytnikiem kart SD, tak więc radyjka w/w jeżeli je ktoś posiada to proszę o opinie.
Pozdro...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do subów to są oczywiście aktywne konstrukcje (tzn. z wbudowanym wzmakiem), ale w takim przyoadku na ogół za tą samą cenę dostaniesz gorszą jakość. Dziś na rynku chyba najlepszą (przynajmniej z tych co znam) konstrukcją jest Infinity Basslink II. Dodatkowo do tego pudełka możesz zamówić sobie jeszcze jedną płytkę wsuwaną obok panela regulacji suba i będzie to wzmacniacz 4-kanałowy. Myślę, że jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce to jest znakomite rozwiązanie.
Co do odtwarzaczy czy oglądałeś te, które ci podałem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumy na całe audio jeszcze nie mam konkretnej, ale wstępnie już widzę, że na same radio chyba trzeba będzie wydać więcej niż myślałem. Podoba mi się Blaupunkt Brisbane (ok. 400zł) no i ten Pionek, który poleciłeś pacio94 co prawda droższy, ale można się pozastanawiać, nadal tylko nie wiem jak się sprawują te radyjka i szukam opinii o nich. Clarion rzeczywiście trochę szokuje wyglądem tak, że nie wiem. Po powrocie do kraju muszę wybrać się gdzieś do sklepu, pooglądać i posłuchać na żywo. Co do reszty to głośniki bym zostawił, a jedynie suba aktywnego bym podpiął (cena nieznana)... chociaż to co proponujesz pacio94 jest ciekawym rozwiązaniem (sub+wzmaka) tak, że kwota ta nie jest zamknięta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...