Skocz do zawartości

WZMACNIACZ


DEVIL

Recommended Posts

Witam,

Od kilku tygodni posiadam kolumny Jamo S 708 i mam problem z wzmakiem Yamaha AX-496.tj.Wzmacniacz grzeje się lekko i wyłącza przy bardzo mocnym uderzeniu basu.Kolumny są podłączone w bi-wiring.
Czy wzmak może być za słaby prądowo do tych kolumn? Czy może to być wina złej cyrkulacji powietrza i się grzeje?
Pzdr



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jak podejrzewam ma z tylu przelacznik ustawiany w zaleznosci od rodzaju kolumn: 4om lum 8om. Sprawdziles te ustawienia?
Poza tym niektore Yamahy maja jeszcze opcje ustwiania napiecia wejsciowego na zasilaniu. To tez powinienes sprawdzic.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest brak mocy czy jego słaba wydolność prądowa?
Czy te kolumny są aż tak prądożerne że potrzebują mocniejszego wzmaka?
W końcu ta yama nie jest taka słaba a te jamo to nie aż takie grzmoty icon_mad.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Te wymienione przez ze mnie są raptem o 10-20 lat starsze icon_wink.gif

A na poważnie, proponowałem te bo to już waga ciężka, najlepsze z najlepszych, przez niektórych okrzyknięte kultowymi (zwłaszcza te dwa pierwsze).

Ale nie o to pytałeś
AX-596 nie zapewni Ci zapewne przełomu - w sumie to model tylko o oczko wyższy od tego co masz.

Z tej parki raczej myślałbym o AX-892. To może nie czołówka, ale mocny peleton stawki - czyli raczej stany średnie wyższe. Z pewnością możesz liczyć na lepszy i wydajniejszy system zasilania niż w serii 5XX.
Jak dla mnie ma jeszcze jedną zaletę jest chyba ciut starszy od AX-596 a coś mi mówi, że w budżetówce im starsze tym lepsze.

A propo twojego AX-496 Próbowałeś podłączać bez bi-wiringu z założonymi zworami? Drugi test, podłącz bez bi-wiringu ale bez zwor i posłuchaj czy gra tylko nominalnie zasilana sekcja, czy obie - test ma na celu sprawdzenie, czy kolumny są w porządku.
Tak czy siak wygląda, że Twoja 496 nie daje rady tym kolumnom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podłączałem bez bi-wire z zworkami i jest to samo.Odnośnie podłączenia bez bi-wire i zwor nie próbowałem ale spróbuję.Dzięki za rady icon_smile.gif

edit
Oczywiście z innymi kolumnami nie było tego problemu więc przypuszczam że wzmak jest ok.



Coś mi to wygląda dziwnie... Jamo S 708 nie wyglądają na żadne ampkillery! Impedancja nominalna 6 ohm, skuteczność - 92 dB. A Yamaha 496, to przecież solidny, mocny wzmacniacz w tym segmencie. Miałem okazję kiedyś posłuchać. Mocy było, że hej...
Pomyśl o sprawdzeniu głośników u dystrybutora (bo gdyby co, to szkoda wzmacniacza sąsiada icon_wink.gif ).
Długo masz Jamo? Na której godzinie wzmacniacz się wyąłcza?

http://www.ceneo.pl/399632
Tu "popychają" je również Technicsem i się nie skarżą. Coś jest nie tak!

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wyniki testu nr 2?
Jak bez zwor i bez bi-wiringu zagrają Ci wszystkie głośniki na raz - zwarcie masz w kolumnach. Wtedy szybciutko do dystrybutora z tym......

A jak masz zarobione kable w tej Yammie? Na surowo (bez wtyczek) czy jakieś widełki tam wepchnąłeś?
Jeśli masz surowiznę sprawdź czy przypadkiem któryś z kabelków nie robi Ci zwarcia (zwłaszcza grubaśne przewody lubią się wysmykać i dziwnie układać w okolicy gniazd). Spróbuj je wyjąć i obsadzić od nowa.

Możesz spróbować jeszcze podłączyć kolumny jakimś byle przewodem (byle innym) nawet takim za 99gr/za metr i spróbować na czymś takim - tym sposobem wykluczysz możliwe uszkodzenie kabla. Jak zagra bez wpadki, znaczy z kablem coś nie halo, jak nie zagra winne są kolumny lub wzmak?

Piszesz, że z innymi kolumnami nie było problemu - czyli wzmak jest raczej sprawny co najwyżej nie daje rady?
Swoją drogi Yammy serii 4XX nie kochają kolumn 6 omowych.

Procedurę testową/naprawczą przeprowadź tak
A) podłączenie bez bi-wiringu i bez zwor - test kolumn. Jeśli grać będą tylko dedykowane sekcje - kolumny są OK (przejdź do punktu B), jeśli wszystkie do serwisu z nimi.
B) Wyjąć kable i po ponownym zarobieniu podłączyć ponownie, aktualnie eksploatowane kable - jeśli bez zmian znaczy się było w porządku w połączeniach (przejdź do punktu C)/ jeśli problem ustąpił to ........ ustąpił icon_smile.gif.
C) sprawdzić na dowolnym innym kablu. Jeśli przestanie się wyłączać , masz jakieś przebicia na kablach - zmień/zreperuj kable - problem rozwiązany icon_smile.gif , jeśli nie - kable są w porządku a to oznacza że ......
Przy założeniu, że wzmak jest sprawny - znaczy się jest za słaby
Ewentualnie możesz spróbować go odkurzyć w środku (ale wątpię czy to pomoże)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem icon_smile.gif
Więc kolumny mam od kilku tygodni są "salonowe" więc nikt w nich nie grzebał.Wzmacniacz wyłączał się od samego początku jak podłączyłem jamo przy 12-14h zależnie od dynamiki kawałka( wyłączał się zaraz po silnym udeżeniu basu).Kolumny były podłaczone bez bi-wire kablem klotz 2x4mm bez bananów.Co do podłączenia i kabla to myślę że jest ok ponieważ odłączyłem wharfedale a podłączyłem jamo.
Odnośnie testu to przypomniałem sobie że przy podłączeniu bi-wire sprawdzałem sekcję nisko i wysokotonową grały osobno.
Jeszcze raz przejrzę wszystko na spokojnie.
Pzdr

edit
w pure direct problem nie występuje(przynajmniej do 14h)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, mozliwe, że wina leży po stronie kolumn. Kiedys miałem podobny problem z ampli Pioneer - przy podbiciu basu i sygnale analogowym z CD, przester był na tyle mocny, że ampli się wyłączał. Problem nie występował na łączu cyfrowym. Pomogło przestawienie ustawienia impedancji kolumn w ampli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, z tego co piszecie wzmak nie daje rady icon_sad.gif
Devil jesteś z Wa-wy możemy sprawdzić to przypuszczenie ......... możemy się umówić i albo ja do Ciebie przytargam spawarkę
Yamma AX-900 (z tych co to wysterowują płyty chodnikowe) i mniej więcej odpowiadającą twojemu wzmakowi Yamma DSP-A492 lub Ty przytargasz do mnie swoje kolumny i zobaczymy co będzie.
Jeśli twoja AX-496 jest przysłabawa to moja 492 też padnie. AX-900 nie powinna mieć problemów.
Co ty na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczor - przester i wyłączanie ampli - Pioneer vsx-859 rds 5*100 W przy 8 omach. Kolumny - B&W 602 s3, 120 W 8 omów. Przester wystepował tylko na analogu przy funkcji "loudness", przy cyfrówce nie występował. Problem (co dziwne) zniknął po przestawieniu ampli na kolumny 6 omowe, czyli ustawienie fabryczne.
To tak na marginesie, jeśli pomoże. icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur77

Wzmak wyłącza się niezależnie od ustawienia impedancji na 4 czy 6ohmów.
Odnośnie loudnesu to u yamahy działa on trochę inaczej.Układ ten jest płynny od 0 do 10 z tym,że on nie podbija basu tylko tłumi środkowe pasmo przez co bas staje się głębszy i bardziej dominujący w brzmieniu.Ja akurat takie brzmienie preferuję.Bez użycia loudnesu i maxymalnym ustawieniu basu przester pojawia się już przy 10h i wzmak gaśnie.

kaczor

Nie widzę problemu tylko jeszcze chcę sprawdzić ampli kolegi niestety kd rx-v620.

Pzdr

edit
sprawdzałem teraz wzmak w trybie direct przy kawałku the prodigy firestarter nawet przy 16h się nie wyłączył co prawda chwilowo(mieszkam w bloku)
Jak ktoś zna ten kawałek to wie o co mi chodzi icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wzmak nadal się wyłącza przy większych głośnościach(14-16h) :mad:Chociaż gra bardzo dynamicznie z tymi s708 to strasznie mnie to wkurw...i chyba będę musiał go zmienić na coś innego icon_confused.gif
Myślę teraz o reloopie ha 200 lub ha 210.Wiem że to nie jest wybitne urządzenie ale jeżeli dane producenta są prawdziwe to powinien poradzić sobie z napędzeniem tych cholernych jamo icon_confused.gif
reloop ha 210 http://deejayshop.pl/product_info.php?products_id=575
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...