Skocz do zawartości

odtwarzacz CD SONY


norbertlimp

Recommended Posts

Witam Kolegów i Koleżanki.
Mam 2 możliwości kupna po dosyć atrakcyjnej cenie odtwarzacza CD SONY CDP-490, obydwie oferty są z małymi defektami.
1 lubi się czasami zaciąć przy odtwarzaniu płyty, sprzedający zaświadcza że bardzo rzadko i nie wie z czym to jest związane.
2 czyta również płyty CD-R, ale jest dosyć wybredny i nie wszystkie.
Mam pytanie, które mniejsze zło wybrać, czy w ogóle się tym interesować? Osobiście wydaje mi się że wina leży po stronie lasera, na krótszą metę pomogłaby delikatna regulacja, ostatecznie liczyłbym się z ewentualną wymianą.
Pozdrawiam. Busiek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tu przeczytasz trochę o podobnym problemie z tym cd:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic673820.html

Kupujesz prywatnie, czy przez Allegro? Może znajdzie się inny w tej samej cenie, nawet niekoniecznie Sony, ale pozbawiony wad odczytu.
Poza tym, o ile wiem, starsze modele odtwarzaczy CD mają OGÓLNIE problem z CD-R, ewentualnie nie czytaja ich wcale. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupujesz prywatnie, czy przez Allegro? Może znajdzie się inny w tej samej cenie, nawet niekoniecznie Sony, ale pozbawiony wad odczytu.
Poza tym, o ile wiem, starsze modele odtwarzaczy CD mają OGÓLNIE problem z CD-R, ewentualnie nie czytaja ich wcale. icon_wink.gif



Dlaczego akurat Sony? W przedziale tanich odtwarzaczy nie ma znaczącej różnicy brzmieniowej. Chyba, że ma pasować do reszty? Bo to żadna rewelacja, czy marka w tym segmencie.
Na allegro oferowanych jest wiele starych CD innych marek ze sprawnym laserem, spokojnie czytających CD-ry.
Właśnie takie CD (jak najtańsze) kupuję do odtwarzania płyt (głównie CD-r) na imprezach.
Artur77>>>Nie wiem skąd wziąłeś opinię, że starsze CD mają "ogólnie problemy" z czytaniem CD-r? Kilkanaście sztuk miałem/słuchałem i nie pamiętam...
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Zukzukzuka - starych odtwarzaczy przewinęło się bardzo dużo, z żadnym nie miałem problemu jesli chodzi o CD-Ry. icon_cool.gif
No chyba że odtwarzacz kwalifikował się do wymiany lasera icon_smile.gif
Najstarsze SONY u mnie ma już co najmniej 20lat, a model D50 (jeden z pierwszych przenośnych discmanów SONY, o jakieś rok czy dwa starszy) również nie miał problemów z CD-Rami.
Na FOrum sporo jest kolegów posiadających odtwarzacze co najmniej piętnastoletnie, a jakoś nikt nie narzeka ... icon_wink.gif A wręcz przeciwnie, chwalą je sobie!

Poza tym z podstawowych modeli SONY (trzymam się SONY, bo znam dość dobrze sporo modeli tej firmy) w cenie do 100zł kupisz stosunkowo świeże modele XE-330 (lub o jeden model wcześniejsze) XE-320. Wystarczy trochę poczekać i poszukać, a masz sprzęt lepszy i o 10-15 lat młodszy icon_cool.gif
Jak trochę porządniej się przyłożysz, to masz nawet szansę trafić XE-520 czy 530 (najwyższe modele z serii podstawowej SONY), a jeżeli będzie bez pilota (standardowo powinien być do modeli XE-3x0 oraz XE-5x0) to dokupisz używanego oryginalnego za 20zł

Pozdrawiam
PS. Celowo pisałem tylko o SONY - bo temat jest obszerny i sporo firm wchodzi w grę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he icon_redface.gif - dlatego napisałem "o ile wiem", okazuje się, że nie wiem. Mimo to spotkałem się kilka razy z tym problemem, płyty oryginalne chodziły bez problemu, cd-r wcale lub wybiórczo. Nieważne, widocznie nie jest to regułą icon_wink.gif
Nie zmienia to jednak faktu, że nie doradzam kupna odtwarzacza, który już "na wstępie" ma problemy z odczytem. Chyba, że cena jest aż tak kusząca, że nie stanowi to problemu.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo starszego sprzętu.
Najmłodszy z moich CD-ków ma 9 lat. Wszystkie bez zająknięcia czytają CD-Ry. Jeden jedyny "audiofilski" transport miewa z nimi problemy, ale z oryginałami (zwłaszcza tymi bardziej podłymi) też i bynajmniej nie jest najstarszy. Cóż niektóre modele zasadniczo są himeryczne same w sobie.

norbertlimp Piszesz o atrakcyjnej cenie, podstawowego wg. słów RoRo modelu. Zgaduję, że mówimy o CD-ku którego cena to około 100 zł. Problemy techniczne prędzej czy później (raczej prędzej) skłonią Cię do podjęcia jakiejś akcji i wtedy masz dwa wyjścia.
A) Zmienisz laser za powiedzmy 30 pln + koszty przesyłki - czyli za pi razy oko połowę wartości tego CD-ka. Na pewno warto?
B) Zmienisz całego CD-ka - tylko w takim układzie po co kupować sprzęt "trafiony" już na wstępie - utopisz tylko tę hipotetyczną stówę?

Moja sugestia, policz sobie koszt trafionego egzemplarza + koszt naprawy i za tę sumę kup coś w pełni sprawnego.
Tym badziej, że czasem "prosta" wymiana lasera wcale nie jest taka prosta - no i niestety nie zawsze jest to laser icon_sad.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbertlimp
Reasumując: warto kupić tego Soniaczka tylko wtedy jeżeli ma pilota i jest w cenie pilota (czyli około 20zł) no i nie musisz korzystać z usług poczty lub kuriera (bo dojdzie jeszcze 15-30zł za przesyłkę).
Wtedy możesz pobawić się w eksperymenty i czyszczenie. Jeżeli po czyszczeniu nadal będzie kiepsko, to kupujesz wyższy i świeższy model SONY bez pilota i jesteś do przodu. No i mieścisz się wtedy w okolicach 100zł za sprawny odtwarzacz.

Jeżeli cena przekracza 30zł to nie ma co się bawić. icon_rolleyes.gif
Ten Soniak nie ma prawa nie czytać normalnie nagranych płyt CD-R, zazwyczaj najlepiej sobie radził ze starymi, mocno niebieskim płytami. Ma prawo nie czytać płyt CD-RW, ewentualnie też jakiś "wynalazków" czy dłuższych płyt 800MB / 90minut.

Pozdrawiam
PS. Teraz to już tylko czekamy na jakąś informację od Ciebie, by nie "produkować się" niepotrzebnie przy braku zainteresowania autora bieżącego wątku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...