Skocz do zawartości

Denon POA-T10


nissio100

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!Jest to moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumialosc!Niedawno dostalem dwie koncowki mocy Denona POA-T10.I mam z nimi problem!Znaczy to ze poprzedni wlasciciel poinformowal mnie o zaistnialel sytuacji tzn.podczas odsluchu wylaczono prad i po ponownym uruchomieniu koncowek one zamilkly!Kontrolka sie pali preamp podlaczony i nic cisza!Prosze o sugestie co moglo sie z nimi stac!Za pomoc z gory dzieki pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś bezpieczniki w sprzęcie? Teoretycznie powinien być sprawny skoro pali się kontrolka, ale może być więcej bezpieczników.
Masz dwa takie same Denony i oba zachowują się identycznie?

Pod jaki preamp masz podpięte te końcówki? I w jaki sposób?
Możesz zamieścić fotkę tyłu tego Denona?
To jest model dual mono o sporej mocy i możliwości podpięcia dwóch par kolumn - czy sprawdzałeś oba wyjścia: podpięcie kolumn pod zaciski A a potem pod B?

Co się dzieje po włączeniu zasilania - od razu pali się kontrolka czy dopiero po kilku sekundach? Czy słychać jakiś odgłos po włączeniu końcówki mocy (piknięcie...)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7dee99e70fd052fc.html RoRo jak prosiles wrzucam tu zdjecie tylnego panelu jednej z moich koncowek.Przyznaje ze nie mialem dzis czasu na przetestowanie twoich wskazowek.Zrobie to jutro na 100%pozatym mozesz mi napisac co z tymi bezpiecznikami gdzie sie znajduja itp. co do kontrolki to zapala sie w sumie zaraz po zalaczeniu przycisku.pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissio100
A czy masz instrukcję do tych końcówek? Może tam coś będzie ...

Co do bezpieczników, to zazwyczaj są dostępne od tyłu.
W Twoim przypadku nie widać na zdjęciu z tyłu gniazd bezpieczników. icon_sad.gif
Dlatego proponuję zdjąć osłonę (czyli obudowę - górna część, zapewne masz parę śrubek wkręcanych po bokach ) i wtedy poszukać (niektórę sprzętu mają bezpieczniki dostępne jedynie od środka).
Jeżeli będzie kurz - to wydmuchaj go (np. odkurzczem na "wstecznym" biegu).

Możliwe jest też to, że poszło przepięcie po wyłączeniu prądu i nastęnie jego włączeniu i np. obecnie coś zwiera we wzmacniaczach.

Napisz jeszcze na Forum, jaki masz sprzęt współpracujący i w jaki sposób usiłowałeś wysterować te końcówki.

Pozdrawiam
PS. Na razie jest szukanie "bezkosztowych" rozwiązań, ale jednak musisz się liczyć z wizytą w serwisie RTV czy u elektronika... icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Moj komplecik to jak juz pisalem koncowki Denon POA T10 CD Denopn 1550ar preamp Yamaha cx630 okablowanie Qed QUNEX4S kable glosnikowe to QED XT400 polaczylem jedna koncowke z preampem preamp z cd wiec standard [tak mysle] dzis dopiero zaczne RoRO testy o ktorych pisales i mam nadzieje ze obedzie sie bez wizyty w servisie co do kolumn to mam dwa komplety pierwszy to eltaxy millenium 450 mk2 takie sobie a drugi to monitor audio gold reference 60 (przepraszam ze nie uzywam polskich znakow ale niestety moj komp nie posiada takowych mieszkam w uk) pozdrawiam A wiec wykonalem testy i ....jedna koncowka milczy a wiec wizyta w servisie.zalaczam zdjecia co sie z nia dzieje http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c25607531ad797f.html w wypadku tej koncowki tak jak w opisie.Pytales o klikniecia itp. wiec sa przy wlaczeniu wylaczeniu bezpieczniki sa cale lecz milczy jak uparta.po podlaczeniu preampa (yamaha cx630)nic dopiero jak podpielem pod ld zaczela grac lecz bez mozliwosci sterowania glosnoscia basu sopranu grala z przerwami.I nie mam pojecia dlaczego radiator prawego kalu grzal sie solidnie a lewy pozostal minimalnie cieply???C tyczy sie koncowki nr2 to zalaczam w tym miejscu zdjecie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c38fc1f5e82e75f6.html a wiec po wlaczeniu slychac klikniecia lecz pali sie bezpiecznik prawego kanlau pozatym lewy kanal dziala tak samo jak w poprzedniej koncowce RoRo jesli masz jakies pomysly to prosze bardzo o pomoc jesli nie coz pozostaje wizyta w serwisie icon_sad.gif podlaczalem preamp z cd pod gniazda cd i nic dopiero odezwaly sie po podlaczeniu pod ld pozdrawiam i mam nadzieje ze cos zaradzimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...