Skocz do zawartości

Denon AVR-1908 + SUB Magnat Betasub 20A


Remik

Recommended Posts

Witam,

posiadam amplituner Denon AVR-1908, do niego mam podlaczone 5 kolumn, wszystko jest ok.

Wczoraj podlaczylem nowo zakupiony subwoofer Magnat Betasub 20A i pojawily sie problemy. Sub po wlaczeniu gra 15 minut po czym sie wylacza - przechodzi w tryb standby. W instrukcji suba pisze, ze jesli sygnal jest wysylany do suba, wlacza sie on automatycznie. U mnie niestety tak nie jest. Musze go wylaczyc i wlaczyc ponownie - wtedy gra przez 15 min. i znowu sie wylacza.

Nie wiem czy nie jest tutaj winny amplituner - niby wszystko mam w nim ustawione ok...

Prosze o pomoc, bo ja juz sie poddalem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem amp na DENON AVR-2308, problem jest podobny, z tym ze sub od czasu do czasu po zmianie zrodla sygnalu na amplitunerze (CD -> komputer i na odwrot) wlacza sie, na podobny czas jak wtedy.

Sub jest teoretycznie ok, na innym amplitunerze (SONY) dziala normalnie.

Czy jest szansa ze ten sub nie "lubi" Denonow?! icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub na pewno sie nie przegrzewa, muzyki slucham cicho a sam sub jest zimny. Dodam ze jest to nowy egzemplarz.

Glosniki - zestaw TONSIL FENIX - 2 x przod, 1 x center, 2 x satelity

Sub jest podlaczony z ampem przez CINCH - CINCH.

Sub ma z tylu dodatkowo mozliwosc na podpiecie 2... glosnikow? icon_surprised.gif Sorki, ale nie znam sie zbytnio icon_smile.gif

Choc, chyba nie, pisze pod tym FROM RECIVER.

Czyli jest jakas szansa zeby go podpiac inaczej niz jednym cinchem?

papcio94 -> juz kombinowalem z LARGE i SMALL, na SMALL jakby jest "lepiej".

Mam takie wrazenie, ze sub po prostu traci z czasem informacje ze ma byc wlaczony. Znowu sluchalem plyty CD i sie wylaczyl, po przelaczeniu zrodla na KOMPUTER (leca mp3) od razu sie wlaczyl sub icon_eek.gif

Teraz przelaczalem z KOMPUTER na CD i nie daje to efektu... nie mam pojecia co dalej z tym robic ;(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo rozumiem to połączenie. Jakby brakowało jednego terminalu icon_neutral.gif Jest "z amplitunera", nie ma "do głośników". Tak jakby suba można było podłączyć jako normalna kolumnę, "wyłapującą" jedynie niskie częstotliwości. Może spróbuj podłączyć kablami głośnikowymi pod "Front B", nie wiem jednak, czy to coś da. Może ampli wykryje kolumny podpięte w bi-ampingu i da się "oszukać", lub ustaw "speakers" na A+B.
Jeśli się mylę, proszę Kolegów o korektę. icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest takie troche obchodzenie na okolo icon_smile.gif W ostatecznosci... tylo zeby mi amp z dymem nie poszedl.

A powiedzcie mi jeszcze jedno - bo w instrukcji do suba jest napisane ze on jest zawsze wlaczony (czerwona dioda) i jak wykryje sygnal to sie automatycznie przelacza w ON (zielona dioda). Jesli sub wykryje ze juz nie dostaczany mu jest sygnal znowu sam przechodzi w STANDBY (czerwona dioda). Czy tutaj nie jest jakis babol. Choc na ampie SONY gralo to non stop icon_sad.gif

I tutaj jeszcze jedno pytanie - czy jest jakis sensowny sub do 600 - 800 PLN ktory bedzie mial wlacznik ON i OFF bez jakiegos debilnego przelaczania automatycznego w sobie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo masz ten zestaw?
Bo szczerze jak teraz przeczytałem że masz Tonsile fenixy..i do tego tego Betasuba 20A to zwątpiłem..przy dobrym wietrze owe kolumny powinny miec wiecej basu niz ten "sub"
A czemu pytam czy długo, bo może kolumny jeszcze nie wygrzane?
Imho jak z fenixow brakuje ci basu, to na pewno ten magnat nie da go wiecej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mam od listopada zeszlego roku i od tego momentu zaczalem go wykorzystywac do muzy + radio + komp - gry i mp3.

Komp leci po optyku z X-Fi i w grach tez przydalby sie niski bas z suba!

Fenixy graja calkiem ok, ale jak slucham muzyki cicho to wlasnie brakuje tego dudniecia icon_smile.gif

Od godziny sub dziala - ja juz glupieje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sub jest podlaczony z ampem przez CINCH - CINCH.
Sub ma z tylu dodatkowo mozliwosc na podpiecie 2... glosnikow? icon_surprised.gif Sorki, ale nie znam sie zbytnio icon_smile.gif
Choc, chyba nie, pisze pod tym FROM RECIVER.
Czyli jest jakas szansa zeby go podpiac inaczej niz jednym cinchem?
papcio94 -> juz kombinowalem z LARGE i SMALL, na SMALL jakby jest \"lepiej\".

Mam takie wrazenie, ze sub po prostu traci z czasem informacje ze ma byc wlaczony. Znowu sluchalem plyty CD i sie wylaczyl, po przelaczeniu zrodla na KOMPUTER (leca mp3) od razu sie wlaczyl sub icon_eek.gif
Teraz przelaczalem z KOMPUTER na CD i nie daje to efektu... nie mam pojecia co dalej z tym robic ;(


Podpiąć można przez te gniazda FROM RECAIVER tylko, że trzebaby to zrobić inaczej niż normalnie tzn. kolumny byłyby przelotowe, a nie sub. Ewentualnie możesz zrobić tak jak napisał artur77 (z tymi B), ale wtedy może ci się to nie chcieć łądnie zgrać.
Jeśli z LARGE i SMALL nie działa to już nie wiem. Wygląda to tak jakbyś nie zmieniał jakiejś opcji w ampie, bo to jest niemożliwe, że na SONY ci gra, a na Denonie nie.

Cytat

papcio94


PS. pacio, nie papcio icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za przekrecenie nicka icon_wink.gif

Panowie, a czy jest jakas szansa, ze ten sub sie wylacza bo amp po prostu przy cichym sluchaniu muzy automatycznie odcina to pasmo i realizuje to wszystko przez glosniki glowne?

No bo te FENIXy male nie sa, swoje zagrac potrfia. Jezeli zglasniam muze sub sie wlacza i ciagle gra poprawnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Cześć.
Odgrzebuję ten temat, bo mam dokładnie ten sam problem i nie wydaje mi się, żeby to było ok.
Mianowicie:

Zakupiłem Denon AVR1311 w zestawie z głośnikami Denon SYS-391HT (w tym sub DSW-391). Suba podłączyłem kablem z zestawu (RCA) do gniazda Subwoofer Pre Out.

Sub wg instrukcji ma funkcję automatycznego przełączania się w standby jeśli nie dotrze do niego sygnał przez 5 minut i włączania się z powrotem gdy sygnał się pojawi.

Niestety sub przechodzi w standby po 5 minutach czy sygnał jest czy nie i nic nie jest go w stanie "obudzić".
Ważne: przez te 5 minut słyszę, że sub gra. Słyszę też kiedy przestaje grać.

Moje ustawienia głośników Denona:
Front/Center/Surrooud:
- Small (=niskie tony oddaj subowi)
- Czestotliwość odcięcia: 150Hz (zgodnie z instrukcją od kolumn to jest granica ich pasma)
Subwoofer:
- Yes,
- LFE: 150Hz,
- tryb LFE lub LFE+Main (próbowałem obu, choć przy głośnikach Small dodanie Main nie powinno chyba być potrzebne).

Podejrzewałem, że może wg suba sygnał jest za cichy (choć głośnik gra i go słychać)
wypróbowałem sztuczkę z podbiciem na maxa (+12dB) sygnału wysyłanego do suba i ściszeniem potencjometru w subie.
Nic to nie dało.

Amplituner ma funkcję ustawiania poziomu głośności każdego głośnika "na ucho" poprzez wysyłanie głośnego szumu do wskazanego głośnika i wyrównywania słyszanej głośności "na ucho". Wysyłany szum można zgłośnić maksymalnie do +18dB (jest wtedy huk nie do zniesienia) - wysłałem to do suba, który wszedł w standby i... nic, też go to nie obudziło. To budzi moje wątpliwości względem pojawiających się tu opinii, że takie działanie jest zaplanowane i sub włączy się kiedy będzie potrzebny.

Wystarczy natomiast, że wyłączę suba i włączę go ponownie "z guzika" i mam piękne basy przez 5minut, nawet jak słucham cicho.

Jeśli chodzi o źródła dźwięku, na których testowałem:
- radio z tunera (stereo) w trybach 6-głośnikowych: ProLogicII, DTS.Neo6 (i Stereo, który też używa suba)
- płyta DVD z Dolby Digital 5.1 z odtwarzacza Pioneer, audio przekazywane na 2 sposoby: po digital coaxial audio oraz HDMI (oba wykrywane przez amplituner prawidłowo jako Dolby Digital)
- telewizja wpięta po RCA stereo (amplituner nie supportuje funkcji ARC w HDMI, którą ma mój tv, przyjmuje jedynie optical audio z tv więc muszę dokupić światłowód - swoją drogą wstyd, w nowym sprzęcie takiej marki)

Próbowałem zmieniać częstotliwość odcięcia, częstotliwość LFE i, jak już wspomniałem, podbijać sygnał wysyłany do suba. Nic nie pomogło.

Subwoofer działa, gdyby nie miał auto-standby'a wszystko byłoby ok.
Czy mam zgłaszać reklamację czy jeszcze czegoś spróbować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LFE / LFE+main - ustaw samo LFE
przy filmach z dd i dts, gdy masz taki sygnał aktualnie, masz także do ustawienia poziom LFE (tam gdzie się ustawia bas, treble itd), domyślnie chyba jest -10db, podbij go maksymalnie, prawidłowe wzmocnienie skoryguj we wzmacniaczu suba
jeszcze do głowy mi przychodzi, że może odcięcie w subwooferze masz skręcone niżej od 150hz ?
ostatnia opcja, poobniżaj wzmocnienie każdego kanału o jakieś -10db a wzmocnienie suba ustaw najwyżej (skoryguj we wzmacniaczu suba)

z tego co pamiętam to w moim Denonie 2106 również sub mi się wyłączał po ok 15 min, z tym że załączał się sam bezproblemowo gdy głośność byłą ustawiona >-50db (poniżej czasem nie załapywał)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...