Skocz do zawartości

Pioneer A6 vs ... i kolumny


Przemoso

Recommended Posts

Chcę kupić wzmacniacz Pioneer A6
http://www.megamedia.pl/wzmacniacz-stereo-...-a6-j.php?off=3
lub podobny w cenie około 1500zł. Łącznie na wzmak i kolumny mogę wydać DO 3000 zl
kolumny podłogowe w cenie do ok 1500 za pare. Zastanawiam się nad Yamahą NS-50
http://www.megamedia.pl/kolumna-glosnikowa...s-50e.php?off=0
Sprzęt nie może być używany
ma to grać na min 16 metrach kw.
z odtwarzaczem DVD
Mysle ze do wszelakiej muzyki.
Bedzie to tez podłaczone do TV.
Syrfujac wczoraj po necie natknałem sie na kolumny kefa.
http://www.q21.pl/go/_info/?id=5236
Czy coś lepiej może zagrać niż ten Pioneer ?
Które kolumny beda lepsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn jako że nie chcesz używanych, to już miałem jedną dyskusje na ten temat. Pomyśl o Cerwin Vegach Ve-8, mogę Ci je w miarę dobrej cenie zrobić. Generalnie to nie widziałem jak dotąd czegoś lepszego, nowego w tej cenie. Pracuje w sklepie rtv z poważnym sprzętem i mam szeroką gamę kolumn. One kosztują normalnie 1700, możemy na pw sie dogadać. Kolejna półka to np. Kef c7 z tym że jest ro stary model i jeśli chodzi o bas niestety kiepski, góra bardzo ładna . Ale na Cerwinach masz kopa, bardzo dobry bas, dobra średnica, dobra góra i przestrzeń co ciekawe jak na taką budowę... Chcesz szczeg. na temat innych firm pisz, mam do czynienia ze wszystkim praktycznie co w Polsce dostępne. A lepiej od Pioneera zagra Cambridge Audio 540A. Tak samo jak kolumny mam elektronikę i mówię Ci od razu nic nie zagra Ci lepiej z nowego do tej ceny dostępnego na polskiej gwarancji. Tak samo na Cambridga zrobię Ci dobrą cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o kolumny nie ma problemu, jesteśmy autoryzowanym dilerem. Nie będę tu żadnej reklamy robił, fakty są takie że ciężko teraz o dobry sprzęt w dobrej cenie....

Marhio2000
"Drobna" informacja:
To nie jest miejsce na działalność handlową!!!
... ani na reklamę. icon_sad.gif
Jeżeli chcesz - możesz zamieścić ogłoszenie w dziale GIEŁDA - SPRZEDAM.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=8

Kolejne tego typu propozycje handlowe w dziale AUDIO (i nie tylko...) będą usuwane - z ograniczeniami na Forum dotyczącymi Ciebie włącznie

Przemoso wyraźnie napisał, jakie firmy wchodzą w grę i że chce kupić coś w Jego okolicy - więc nie męcz Kolegi icon_twisted.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario
czytaj ze zrozumieniem.
Szukam kolumn które sa dostepne we wroclawiu
a twoj sklep jest z gdanska.
A skoro chcesz odemnie uslyszec to
nie podobaja mi sie te kolumny co mi zaproponowales.

a reklama czy informacja
jest twoj pierwszy post w tym temacie a szczegolnie jego druga czesc.
A po drugie twoje PW juz swiadczylo o tym ze nachalnie poszukujesz klienta.
Nie zycze sobie takich rzeczy. Ja jestem klientem i ja podejmuje decyzje co chce kupic.

Czy jest ktos inny kto mi powie cos na temat tego wzmaka w tytule i na temat podanych kolum w pierwszym moim poscie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No przecież nie zrobiłem reklamy nie rozumiem o co teraz chodzi.




Możesz się tu zacząć sprzeczać, co jest reklamą, a co nie co nie zmieni faktu, że dość często piszesz o swoim sklepie i jego ofercie. Ja to nazywam reklamą, marketingiem i nachalną sprzedażą domokrążną (wykorzystującą sieć zamiast chodników i drzwi).
Gdybyś postarał się zrozumieć co pisze RoRo to zorientowałbyś się bez problemu, że na tym forum takie działania są nie mile widziane -> do proponowania swojej oferty handlowej jest specjalny dział.
Elegancko i profesjonalnie byłoby tam się z ofertą przenieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.
Polecam oto wzmacniacz http://liniadzwieku.pl/expo2.php?Id_sprzetu=749. 6 miesiecy gwarancji. Baaardzo pewny sprzedawca. Mozna jechac i odsluchac.
Kolejna propozycja bedzie to : http://www.allegro.pl/item615953962_atoll_...ntegrowany.html francuska firma tworzaca swietne odtwarzacze cd.
Cena katalogowa jak w przypadku pierwszego prawie 2 razy wyzsza.

Co do kolumn. 16 m to nie za wiele. Wieksze kolumny podlogowe moga sie dusic. Mniejsze podogowki - tonsil siesta powinny sprawdzic sie swietnie.
Z monitorow to magnat quantum 603 spokojnie dadza rade. Akurat mam te glosniki i takie pomieszczenie icon_wink.gif.
Lepsza podstawe basowa da ci to : http://www.allegro.pl/item610874780_acoust...2_jak_nowe.html -- tylko musisz poszukac nowek .. kolo tej ceny stoja.

i to bybyly moje propozycje.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukam waszych postów gdzie co chwile dajecie jakieś linki do sklepów to z chęcią też to nazywam reklamą, marketingiem... A z jakiej racji mam nie podawać mojego sklepu, jeśli akurat ten towar tam jest..
Do autora tematu : Chłopie ja cie do niczego nie zmuszam, podałem Ci dobrą cenę na dobry towar na pw a Ty sie skarżysz do Moda. No przecież to jest żałosne.

Do moderatora : Przepraszam za ten off top ale trzeba, rozróżnić czym jest świadomy marketing a czym chęć pomocy w doborze sprzętu..
Jak już tak na mnie wsiedliście to powiem wprost 80% z tąd przecież nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie tylko wysuwa wnioski z wyglądu.. A jak trafi się człowiek który ma doświadczenie i opisuje tak jak jest to wielkie żale..
Spoko teraz będę mniej pisał ale z chęcią się wyżyje jak zobaczę że ktoś się pseudo zna i wymądrza bo takich tu nie brakuje.

Jeszcze raz przepraszam Moda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to w ogole nie przeszkadza.

jesli faktycznie masz stycznosc z tym sprzetem, masz porownanie, sluchales.... i teraz polecasz, to dla mnie jest to wiecej warte, niz zdanie niektorych forumowiczow, ktorzy pisza o czyms, o czym slyszeli z recenzji icon_wink.gif

nawet jesli robisz reklame swojego sklepu
ale fakt, info w stylu : dam dobra cene itp. lepiej zebys slal na PW...


pozdrawiam

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marhio2000
Mimo wszystko jest różnica między reklamowaniem swojego sklepu a polecaniem aukcji różnych sprzedawców czy różnych sklepów i firm. Zauważ, że na Forum w tego typu wątkach nie poleca się swoich aukcji internetowych...

Nie jest to nagonka na Ciebie – takie są zasady na tym Forum.
Teoretycznie to reklamować to się może Redakcja Audio jako gospodarz i właściciel tego Forum (ale tutaj tego nie robi).

Dlatego – jeśli chcesz polecać usługi swojego sklepu i swoje, to rób to poprzez rubrykę SPRZEDAM albo na PW.
Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić o co chodzi...

Nie ma co się obrażać - chodzi o to, by pomóc tym, którzy proszę o pomoc.
Więc jeśli ktoś może podać konkretne wskazówki dla Przemoso - niech to robi...

Przy okazji powtarzam warunki brzegowe:
- nowy sprzęt,
- możliwość kupienia we Wrocławiu lub okolicach,
- cena do 3 tysięcy za wzmacniacz i kolumny (mniej więcej po połowie: 1500zł na kolumny, 1500zł na wzmak)


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja na miejscu autora tematu zastanowiłbym się nad połączeniem

CA Azur 540 + Tonsil Siesta (kolumny znam z recenzji - żeby nie było - ale w ciemno bym je kupił do pomieszczenia 16m)

Jak chcesz jeszcze usłyszeć moje zdanie z doświadczenia i nie potrzebujesz MEGA basu to śmiało połącz tego azura z usherami s-520 - bardzo poprawnie gra ten zestaw i z czystym sumieniem mogę go polecić w tej cenie. 16m nie powinno dla tych kolumienek stanowić problemu, jednak jeśli lubisz czasem porozkręcać voluma i poczuć mocniejsze uderzenia to kup coś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Syrfujac wczoraj po necie natknałem sie na kolumny kefa.
http://www.q21.pl/go/_info/?id=5236



witaj,
szukajac kolumn do 1500zl do pomieszczenia jak twoje, natknalem sie na te Kef'y (czyt post "Budzetowe monitory bis")

szukalem monitorow i juz bylem zdecydowany na Monitor Audio Br2, ktore zjadly na sniadanie te Kef'y, ktore tylko ladnie wygladaja... nic poza tym.
No chyba, ze po prostu nie zagraly z moim wzmacniaczem. Ale MA BR2 zagraly! icon_wink.gif

ostatecznie zdecydowalem sie jednak na Mission m33i (podlogowe). Ktore rowniez porownywalem z BR2 jak i Kef C5 (to samo miejsce odsluchu).

Jesli masz mozliwosc, przesluchaj te kolumny.

Ogolnie nie polecam C5, bo w tej cenie mozna o wiele lepiej.


Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marhio2000 jakie Ty pierdoły pociskasz w każdym temacie, bijesz wszelkie rekordy!!!! Nowa seria ,,C" firmy KEF, a Ty twiedzisz że model C7 jest już stary??? I Ty pracujesz w sklepie HI-FI??? Po paru odpowiedziach wnioskuje, że powinieneś mieć doczynienia tylko z marką PHILIPS - ale działu wyłącznie AGD!!!
Co do tematu to KEF jest porządną marką i C5 są dobrym pomysłem, polecam też koniecznie sprawdzenie Mission M34i, moją ulubioną markę Dali w modelu CONCEPT 6 oraz Wharfedale Diamond 9.5. Wszystko to możesz posłuchać we Wrocku, więc poświeć trochę czasu i zacznij osłuchiwać to i owo!!! A później napisz swoje wrażenia, to i łatwiej nam będzie Ci pomóc.
P.S. Śledząc Twoją historię na forum, to wszystko budzi się w strasznych bulach, ale głowa do góry będzie dobrze!!!! Tylko zacznij testować!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam icon_smile.gif

Co myslicie o onkjo 9155
http://www.megamedia.pl/wzmacniacz-stereo-...-9155.php?off=0

w telewizji ostatnio widzialem propozycje kina domowego zlozonego z denona i glosnikow DEll concept 6 lub 8
Czy glosniki della sa godne polecenia?
http://www.megamedia.pl/kolumna-glosnikowa...ept-6.php?off=2


znalazlem chyba mozliwosc ustawienia glosnikow w moim pokoju. icon_smile.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie raczej Concept 6, chyba, że lubisz dużo basu to wtedy 8. DALI cóż nie wiem co mam napisać, niby nic im nie brakuje, ale mnie nie przekonują do końca. Jest wiele ludzi, którzy są oddani tej marce i pną się coraz wyżej, kolumny dość zrównoważone, raczej ciepłe, ale nie cukierkowe, basu sporo, sprężyście, ale bez przesady. Można by napisać poprawnie w każdym calu icon_wink.gif

ONKYO raczej stereo ostatnimi czasy zaniedbuje, może nie są to złe wzmaki, ale nie słychać nic o nich i chyba przez to są mało popularne (mało osłuchane).

Jak zwykle zapraszam na odsłuch, bo to jest nieodłączne przy kupowaniu sprzętu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...