Skocz do zawartości

Pioneer A6 vs ... i kolumny


Przemoso

Recommended Posts

wyliczylem ze musze kupic 21 matrow kabla do glosników Doradzicie jaki?
Dokladniej to do jednego bedzie szlo 760 cm schowane w scianie a do drugiego 1030 metrow. Tez schowane w scianie.
Reszta bedzie na zewnatrz


Gdyby cos wypalilo....
Przy okazji zapytam was o opinie Wzmacniacza Harman kardon. jakie one sa waszym zdaniem?
I przypomnijcoie mi co myslicie o kolumnach Kef iq50?
Czy taki zestaw bylby fajny?

Wciaz poszukuje i sie zastanawiam. Niechce kupowac wciemno icon_smile.gif Jestem zmienny to wiem ale probuje sie dowiedziec roznych rzeczy by byc przygotowanym icon_smile.gif
Nie dederwujcie sie namnie bo nie ma poco icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po co ci az tyle kabla, po drugie dlaczego chcesz go wpuszczać w ścianę to dosć niewygodne? Po trzecie kable powinny być identycznej długości icon_wink.gif

H/K - efektowny, z dobrym zasilaniem, mocnym, ale kontrolowanym basem, z KEFem powinny się ładnie uzupełniać
KEF - przyjemna średnica, lekkie niedobory na basie, raczej ciepły (na pewno nie lubi udawać szlifierki)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kablami to najprościej mówiąć, wraz ze zmianą długości zmieniają się właściwości fizyczne przewodnika (konkretniej impedancja) co ma wpływ na dźwięk (nieduży, ale jednak). Czytałem ostatnio obszerny artykuł o tym i wyszło na to, że przy małych odchyleniach to nie robi różnicy, ale jeśli to już jest powiedzmy 20% to słyszalne staje się lekkie przesunięcie "poweru" na jedną stronę. Oczywiście może tego nie usłyszysz, ale warto wiedzieć przed niż po icon_wink.gif

Jeśli chodzi o ustawienie to radziłbym ci obrócić wszystko o 180 stopni, bo takie ustawienie głośników daje małe pole manewru, a umiejscowienie w pomieszczeniu kolumny to jedna z ważniejszych spraw icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie czegos dobrze nie napisze to tak wychodzi.

Tam gdzie sa litery DRZ to sa drzwi.
Zapomnialem narysowac ze w gornym prawym rogu sa schody.
wiec by dojsc do schodow trza wejsc drzwiami przejsc kolo TV i prawego glosnika.
Niechce wiec puszczac kabli po podlodze. Nawet jakis tam plaskich bo mozna sie podtknać.

Gdzies jest temat, niewiem jak znalezc gdzie jest rysunek popszedniego ustawienia.

Roro czy twoim zdaniem takie poprowadzenie jest ok?

Mysle o taki koncowkach co mozna zalozyc w scianie. Widzialem takie u znajomego.
dokladnie to tak 760 schowane a 70 na zewnatrz. czyli 830
a drugi 1030 schowany i jakies 3 metry na zewnatrz. czyli 1330
Roznica to ok 5 metrów.

Kurde znowu zle. Ten pokoj jest kiepski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się powiedzieć czy byłoby dobrze, przecież to ty tam mieszkasz i tylko ty możesz ocenić czy schody nie będą ograniczać widoczności i zaburzać obrazu (podświadomie). Ja tylko ci sugeruję jak byłoby najlepiej, a życie samo zweryfikuje czy to będzie możliwe czy nie. Jeśli się nie da to nie, ale jak się uda to będzie się z czego cieszyć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie da się powiedzieć czy byłoby dobrze, przecież to ty tam mieszkasz i tylko ty możesz ocenić czy schody nie będą ograniczać widoczności i zaburzać obrazu (podświadomie). Ja tylko ci sugeruję jak byłoby najlepiej, a życie samo zweryfikuje czy to będzie możliwe czy nie. Jeśli się nie da to nie, ale jak się uda to będzie się z czego cieszyć icon_wink.gif



Ech, Pacio, Pacio ......... czy będzie dobrze to nie wiadomo; wiesz natomiast jak byłoby najlepiej.
Czy to nie nazywa się "PYCHA" ?? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...