Skocz do zawartości

TV samsung 32b550


Przemoso

Recommended Posts

Cytat

Radi73 tu nie ma żadnych wzorów.


Jest, jeden bardzo uproszczony 2,5* przekątna ekranu.
Ktos podal tu bardziej zawiłą tabelke w ktorej uwzgledniona jest rozdzielczość.
Do tego środek ekranu powinien być na wysokosci oczu ogladajacego.
I nie jest to wymysl takich szpeców jak ty (co z tego ze cos tam sprzedajesz, widac ze nie masz pojecia), a lekarzy ktorzy pewne kwestie jasno okreslili, i kazdy kto szanuje swoj wzrok sie do tego stosuje.
Dlaczego taka odleglosc? Nie jestes w stanie jednym spojrzeniem ogarnac wszystkiego, wiec zmuszasz oczy do pracy (ruchu), przy ekranie zawieszonym wysoko (dolna krawedz ponad linia oczu) automatycznie patrzysz w gore (no chyba ze masz dobry fotel i leżysz na wpół) co powoduje ze PRAWIE nie mrugasz, wysuszasz wiec oczy...no ale pkt widzenia zależy od pkt siedzenia:P, i nie jednego juz widzialem co 32"LCD TV zamiast monitora do komputera stosuje i pracuje na nim z odleglosci 1 m.

Zreszta latwo to w kinie zaobserowowac, ludzie naturalnie to "czują", i przewaznie na seansie u mnie w Cinema City, środkowe rzedy sa zajete (2,5* przekatna+ środek ekranu) nikt na sile do pierwszego rzedu sie nie pcha...


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy są wzory czy ich nie ma to przede wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie patrzeć tak jak tu kolega podaje na 32" z odległości 1m albo mniej albo oglądać go z 3 czy 5 metrów. Jeśli oglądamy te 32" z np. 2,5 metrów i nie czujemy zmęczenia ani bólu oczu to raczej jest w porządku. Gorzej gdy jest inaczej. W końcu jadąc samochodem czy idąc nawet ulicą nie skupiamy wzroku w jednym punkcie i nie ogarniamy całości akcji tylko cały czas śledzimy poszczególne elementy otoczenia więc argument, że oglądając TV mamy mieść oczy możliwie nieruchomo raczej mnie osobiście nie przekonuje. Powiem nawet inaczej. Najważniejsze aby obraz był jak najlepszej jakości tzn. ostry bo gdy jest inaczej to oczy usiłują go wyostrzać i wtedy na prawdę zaczynają boleć . Kiedyś coś takiego przeżyłem w jakimś miernym kinie i to był horror.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(co z tego ze cos tam sprzedajesz, widac ze nie masz pojecia) - Hehe tak nie mam pojęcia co mówią do mnie ludzie gdy przychodzą po tv i oceniają wielkość względem odległości oglądania. Przecież ja tych reguł nie wymyślam, tylko podaje swoje doświadczenie o Wy wielcy mędrcy hehe przezabawni jesteście. Gówno macie a nie porównanie bo skąd możecie je mieć ? Codziennie siedzicie w sklepie i patrzycie w tv ? hehe. Śmiech na sali. Uczą ojca dzieci robić tragedia !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nikt kto pisze w tym temacie niema racji. Gadacie glupoty.
Dlaczego?
Bo nie na temat.
Jaki jest temat tego tematu?
Oco pytam?

Wnosze o zamkniecie tematu lub przemianowanie tytulu na
"Z jakiej odleglośći ogladac telewizor"

Bardzo wam dziekuje. Ten temat bedzie dlamnie argumentem do tego
dlaczego nie nalezy sie denerwowac na nowych uzytkownikow ktorzy zamiast
kliknać szukaj zakladaja nowy temat.

Dlaczego zakladaja nowy temat|?
Bo znajduja w nim smietnik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoso

Podsumowując to co się dało wycisnąc z momentami nie na temat a momentami przemondrzałej dyskusji o ty co sie w sklepie sprzedaje i z jakiej odległości sie to ogląda to wniosek można wysnuś taki ,że Samsung jest dobrą marką co sam mogę potwierdzić mając co jkiś czas z nią styczność. Jest dobra zarówno pod względem jakości wykonania produktu jak i jakości odtwarzanego obrazu. Więc jeśli Tobie osobiście odpowiada ta właśnie marka a w szczególności model przez Ciebie wybrany to jak najbardziej go kup a czas pokaże czy Twój wybór był dobry czy nie bo tak na przwdę to niczego nigdy nie można być pewnym do samego końca.Poza tym Samsung od kąd pamietam był prze wielu wyśmiewany ale czas pokazał, że choć firma jest z Korei to robi solidne rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoso ,żeczywiście Artur77 ma racje z przeprosinami dlatego wracając do zasadniczego tematu jeśli jesteś zdecydowany na Samsunga to popatrz jeszcze na ten model Samsung LE32B650
http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/...&fullspec=F

Jest troche droższy ( jak się uda to 200-300 zł) ale myślę ,że i ma trochę lepsze parametry niż madel o który pytałeś i możesz być z niego bardziej zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem.
W sklepie rtv euro agd bede musiqał zapytac
albo producent nie podał do konca.
http://www.euro.com.pl/product-comparison....9351436&p3=

jeszcze jedno.
co do zestawu muzycznego. Mam tak specyficzny pokoj ze zglupialem.
Malo slucham muzyki.
Chyuba zabardzo sie napalilem na ten sprzet.
\Moj pokoj mozna zobaczyc w dziale stereo w temacie rozstawienie sprzetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"co do zestawu muzycznego. Mam tak specyficzny pokoj ze zglupialem.
Malo slucham muzyki.
Chyuba zabardzo sie napalilem na ten sprzet."


Przemoso - troche za bardzo sie przejmujesz, kolumny mozna dobrac DO KAZDEGO pomieszczenia, wiec sie nie przejmuj. Jeszcze jedna sprawa - wazne, czy dla zainteresowanego, sprzet ma "ladnie wyglädac i dobrze sie wkomponowywac w wyströj", czy "dobrze grac"? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung LE 32 B 550 ma wyjscie sluchawkowe.

http://images.google.de/imgres?imgurl=http...sa%3DN%26um%3D1

Wszedlem na niemieckä strone, ale niewazne. W spec. technicznej (technische Daten - full spec - Anschlüsse Rückseite - Kopfhörer - ja)Przemoso - w tym miejscu musze Cie jeszcze raz przeprosic - nie zauwazylem, ze zmieniles 32 B 450 na 550, czyli cala dyskusja o full hd byla zbedna. icon_wink.gif

W polskiej specyfikacji na stronie Samsunga jest bläd w opisie, a raczej niescislosc. Napisano, ze nie ma z boku TV, natomiast nie dopisano, ze jest z tylu. Wyjscie sluchawkowe jest na pewno, co widac na zdjeciu:

http://www.jakitelewizor.pl/img/xsize0/le32b550_11.jpg


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więcej tu nie zaglądnę. I życzę powodzenia kupującym aby nie wpadli w rady takiego człowieka jak ty. Koniec "

To sie kolego zdecyduj! icon_mrgreen.gif Albo tu nie zaglädasz, albo pisz rozsädne posty CYWILIZOWANYM jezykiem, zamiast tekstöw typu:

"Przecież ja tych reguł nie wymyślam, tylko podaje swoje doświadczenie o Wy wielcy mędrcy hehe przezabawni jesteście. Gówno macie a nie porównanie bo skąd możecie je mieć ? Codziennie siedzicie w sklepie i patrzycie w tv ? hehe. Śmiech na sali. Uczą ojca dzieci robić tragedia !! "

Nawet Kolego nie wiesz z Kim akurat rozmawiasz. Natomiast My wiemy - i to jest zenujäce. To, ze siedzisz w sklepie RTV nie oznacza, ze wiesz, o czym piszesz. Smutne. Albo inaczej - smieszne! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...