Skocz do zawartości

Luxman vs McIntosh


unholy

Recommended Posts

Widze ze moj wzmacniacz Denon 1500ae troche nie domaga jezeli chodzi o gramofon, wiec mam bardzo powazny dylemat. Szukam sprzetu do okolo 2500 euro (wzmacniacz zintegrowany lub wzmak + przedwzmacniacz). Kolumny to prawdopodobnie B&W CM9 lub 703 w zaleznosci jak wyjdzie odsluch z zakupionym juz wzmacniaczem. Moge jeszcze odsluchac rozne modele Spendor Audio, ale mysle ze zostane przy B&W. Gramofon to niedawno nabyty Thorens TD 125, Odtwarzacz CD teraz HD 970 pozniej najprawdopodobnie Yamaha S1000. Mam kilka sprzetow na oku, ale jeszcze wiekszy metlik w glowie. 2500 Euro to cena maxymalna, jak cos tanszego zagra na tym samym poziomie to zaoszczedzone pieniadze chetnie wydam na plyty . Oto zestawy ktorymi sie interesuje:
Luxman C03 + M03 cena 1300E,
http://cgi.ebay.ie/Luxman-C-03-M-03-Pre-Po...%3A1|240%3A1318
Arcam C31 + P35 (950 + 700)Euro
McIntosh MC 2125 (1300Euro) + ... no wlasnie jaki przedwzmacniacz? zeby starczylo 2500E i pasowalo do tego wzmaka.
http://cgi.ebay.ie/McIntosh-MC-2125-Amp-in...%3A1|240%3A1318
Arcam da rade z B&W (Arcama slyszalem z 863 i gralo to dobrze) ale nie mam pojecia jak moze zagrac Luxman i tym bardziej Macintosh.
Mialem tez Arcama Alpha 10 + 10p w Biampingu, ale gralo to slabiej niz Denon 1500 ??? zwlaszcza przy ostrych gitarach.
Wszystkie podane zestawy to uzywki. Myslalem tez o nowym Luxmanie 505 (550 to chyba zbyt mala moc)Czy wyzej podane zestawy sa warte swojej ceny?
Najbardziej sklaniam sie ku Mcintosh ale nie mam pojecia czy ten model jest warty ceny i jaki przedwzmacniacz do niego dobrac aby pasowal z posiadanym Thorensem.
Wzmacniacz lampowy raczej nie wchodzi w rachube, poniewaz sprzet gra u mnie jekies 10godzin dziennie (powaznie), uzywam wzmaka tez do ogladania koncertow i filmow, a jak ja go nie uzywam to robi to zona... icon_smile.gif. Bardzo chcialbym aby zakupiony sprzet zostal u mnie przynajmniej przez dekade. Zastanawialem sie tez nad Luxmnem C02 + M02 (linku nie podaje bo aukcja sie wlasnie zakonczyla, ale na pewno beda nastepne-cena zestawu to jakies 800Euro), ale ten chyba nie przebije dzwieku Denona...
Bardzo zalezy mi na dobrym przedwzmacniaczy gramofonowym.
Kabelki to Van den Hul, Magmum glosnikowe, interconecty D102 MKIII. Pomiesczenie jakies 35-40m2.
Pozdrawiam i POMOCY ... uff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zadajesz trudne pytania.Z tego co wybrałeś słuchałem obu Luxmanów. Odnosiłem wrażenie że klasa dźwięku jest podobna .trójka na pewno góruje mocą zaś jej słabym punktem jest dedykowany przedwzmacniacz .Ma jak na tą klasę sprzętu bardzo duże przesłuchy między kanałami,Zestaw ten próbowałem w standardowej konfiguracji ,z dwoma końcówkami a na koniec dwa osobne zestawy ,końcówki przestawione na mono .Wtedy to dopiero zagrało.dwa przedwzmacniacze dwie końcówki mocy .żadnych przesłuchów ,miodzio ,gorąco namawiałem kolegę aby nabył ten drugi zestaw. icon_smile.gif Niestety nie skutecznie. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, to juz jest jakas konkretna informacja. Wyczytalem ze M02 ma 150W mocy przy 8 Ohm wiec dwa razy tyle co moj Denon. audionet mozesz mi napisac jak sie sprawuje przedwzmacniacz C02 i co bylo zrodlem jak go sluchales? jest ladny komplet na ebay w cenie 600Euro (plus koszt przesylki)
http://cgi.ebay.ie/LUXMAN-AMPLIFIER-M-02-P...%3A1|240%3A1307
tylko tam chyba maja zasilanie 120V wiec trzeba by jeszcze zastosowac transformator obnizajacy napiecie. Jeszcze troche poczytam i sie zastanowie, cos mi mowi ze ten Mcintosh rowniez moze dobrze zagrac. Popatrzcie co znalazlem szukajac informacji o wzmakach Mcintosha ...
http://blog.audiovideointeriors.com/traditional/207mc/
nie wiem czy to niebo czy pieklo, ale chcialbym tam trafic na jeden dzien.
Jak ktos ma jakiekolwiek doswiadczenie ze wzmakami Macintosh, to prosze pisac.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...