Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze.


Darohl

Recommended Posts

Witam mam do wyboru 3 amplitunery yamahy i mam pytanie jaki wybrać.

YAMAHA RX-V640RDS
YAMAHA HTR-5930
YAMAHA RX-V795A

Posiadam Cat Leb 401 głośniki będzie to chodziło?

Miałem możliwość kupienia jeszcze YAMAHA RX-V361 ale spóźniłem się :/

ps. mam nadzieję że w dobrym dziale napisałem.

Pozdrawiam i z Góry Dziękuję za pomoc.

Edit: No no nie nadążam czytać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posiadam Cat Leb 401 głośniki będzie to chodziło?


Chodzić to będzie, ale kolumny nie należą do rewelacyjnych i raczej powinieneś je wymienić po zakupie amplitunera...

Jeżeli nie boisz się kupować używanego sprzętu (w każdym razie ja tak robię - "jadę" głównie na używanym), to dla mnie najlepszą opcją jest RX-V795.
To już jest średnia seria Yamahy, niezbyt stara i zdecydowanie lepiej grająca od najtańszych modeli. icon_cool.gif
Do tego stosunkowo duża moc i sporo gniazd podłączeniowych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem YAMAHA RX-V640RDS z tego względu że ma niespełna rok. Naprawdę zadbany sprzęt w przystępnej cenie. A do tego kupiłem jeszcze JBL E60 ;]

Ale teraz mam problem i nie chcę zakładać drugiego swojego tematu więc napiszę tutaj.

Posiadam płytę gigabyte x38dq6 z wyjściem cyfrowym ale nie mam zielonego pojęcia jak to podłączyć :/ próbowałem już na wiele sposobów i żadnego efektu... cisza w głośnikach. Możecie mi poradzić coś? Nie wiem trzeba coś odblokować żeby sygnał zaczął płynąć czy co? światłowód niby świeci na czerwono ale nic więcej.

Dzięki wielkie z góry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w ustawieniach karty pownieneś mieć przy wyborze konfiguracji głośników też wybór wyjścia. Ja tak mam przynajmniej i wszędzie tak spotykałem. Po drugie w ampie musisz sobie przydzielić dla konkretnej nazwy wejścia analog (opcji w sensie: AUX, TV, GAME, CD, DVD itp.) wejście cyfrowe pod, które podłączyłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 - z tym pierwszym sie zgodze, z drugim niekoniecznie icon_wink.gif . Teoretycznie powinno wystarczyc ustawienie selektorem wejsc "analog/digital" w ampli wejscia cyfrowego (ogölnie), a nastepnie konkretne wskazanie tego do ktörego podpiety jest pc, np. "2- md/cd-r". Cale ustawienie mozna tez w odwrotnej kolejnosci - wskazanie zrödla - wybör rodzaju sygnalu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...