Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zajec

Niedrogi, a dobry przenośny odtwarzacz

Recommended Posts

Witam!
Dokonałem już wyboru słuchawek (padło na Pioneer SE-M390) i szukam teraz dobrego lecz nie drogiego odtwarzacza z nastawieniem na obsługę ogg i flac, większość kasy poszło na słuchawki z racji wykorzystania ich nie tylko do słuchania muzyki z odtwarzacza, bardzo prosiłbym was o podpowiedź jaki wybrać playerek im tańszy tym lepiej .

Z tego co udało mi się znaleźć to musisz się liczyć z kosztami rzędu 300-400zł. W sumie w grę wchodzą trzy modele:
iRiver LPLAYER (ten ewentualnie, bo za tą samą cenę ma więcej opcji <MP4> więc raczej jakość dźwięku na tym nie zyska, poza tym SNR <signal to noise ratio> jest małe)
iRiver E100
COWON iAudio 7 (wejdź na iAudio 7; ja wybrałbym chyba tego, wysoka moc na wyjściu, SNR=90dB <mało realne>, ale może chociaż oscyluje w tych granicach, a to już dobry wynik)

Proponuję IMHO Sansa Fuze. Najnowsza wersja to 1.1.30 z poprawionym odczytem tagów w ogg. Myślę, że najlepiej kupić 4 GB, ewentualnie 8 GB. Ewentualnie można pomyśleć o którymś z Iriverów, zaproponowanych przez pacia.

Witam wszystkich forumowiczów, jest to mój pierwszy post tutaj icon_smile.gif

Niestety pozwolę sobie mieć inne zdanie. Otóż według mnie Fuze w kwestii jakości dźwięku jest co najwyżej przeciętny. Cowon i7 to bardzo dobra propozycja jeśli chodzi o jakość dźwięku, wygodę i niezawodność użytkowania. Wiem co mówię bo używam go codziennie. Jest on jednak dość drogi i dlatego polecam odtwarzacz VEDIA V39. Ma on bardzo dobrą jakość dźwięku, ogromne możliwości, długo pracuje na baterii i co najważniejsze jego cena jest obecnie bardzo przystępna. Jego też posiadam i użytkuję na przemian z Cowonem i7 i Vedią C3 i jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam!

PS. Nie należy jedynie patrzeć na suche specyfikacje, czasami daleko im do prawdy.

Zdecydowanie polecam Vedię Vtec 39. To mały, lekki odtwarzacz, z dużym wyświetlaczem, a co najwazniejsze nie słychać szumów podczas odwtarzania. I za tę cenę to moim zdaniem najlepsza propozycja. Jedyny minus, to, że jest trochę mało wygodny w obsłudze (brak przycisków).
W grę wchodziłby jeszcze Cowon i7 (zgadzam się z przedmówcami, że to bardzo dobry odtwarzacz).

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować