Skocz do zawartości

Zestaw do 4.500 zł! HELP!!!


aoliant

Recommended Posts

Chcę wydać ok. 4.500 zł na zestaw: wzm ( ew, amplituner)+CD + kolumny. Mam dwie propozycje:
1/ Harmon/Kardon HK3380 + HD970 + JLBe100 - cena 4.500zł
2/ Marantz PM4001 + CD5001 + AE EVO Three- cena 4.400 zł.
+ oczywiście kabelki.

Słucham rocka, popu, muzki klubowej. Salon otwarty ok.35 m/kw.

Czy ktoś może mi poradzić co wybrać?
Jak to będzie " grało" ?
Czy amplituner to dobre rozwiązanie czy lepiej sobie darowć i kupić odzielnie wzm + tuner.
Jakie kabelki wybrać do takiego sprzętu??
HEEELP!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika 1 i 2 zestawu jest bardzo dobra. Możesz kupić amplituner, ale ograniczysz swój wybór wzmacniacza do kilku modeli, bo ampli stereo nie ma za wiele. Jeżeli więc możesz poczekać i dokupić tuner później to tak zrób. Skup się teraz na jak najlepszym wzmacniaczu i odtwarzaczu.

Możesz jeszcze rozważyć zestawik Creek Audio, równie dobry, choć nie tak piękny. Co do kolumn to potrzebujesz sporych zestawów bo masz 35 metrów i tu niestety tanio być nie może. Na kolumnach nie oszczędzaj, oszczędź na odtwarzaczu/wzmacniaczu. Moimi typami są Tannoy'e F4 oraz Heco M 500.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak gra rzeczywiście nieźle, ale wygląda dobrze już tylko z daleka. Mnie odrzuca jakość wykonania/pasowania/montażu - tu śrubka krzywo wkręcona, tam blacha wystaje o 1mm za dużo, trochę tak jak auto po solidnym strzale złożone u niesolidnego blacharza. Zobacz zresztą sam, byle nie na zdjęciach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąk!
Chyba źle trafiłeś! Egzemplarze odsłuchiwane przeze mnie wygladały doskonale. Chociaż - na tył nie spoglądałem...Ale widać prawdą jest twierdzenie, iż Chińczycy mają problemy z powtarzalnością...
Pytanie tylko, czy krzywo przykręcona śrubka z tyłu klocków waży więcej niż bardzo przyzwoity dźwięk?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąk ma chyba trochę racji...icon_sad.gif(( Już na zdjęciach widać że " klocki" mają różne wymiary, do tego dwa oddzielne piloty jakieś takie plastikowe jak do miniwieży za 500 zł...To trochę zniechęca i odrzuca...
Natomiast Harman/Kardon wygląda perfekcjnie.
Ale muszę to zobaczyć na własne oczy. Zmykam zaraz szukać Xindaków w sklepie...

czekam na dalsze opinie i propozycje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem salon! Oglądałem Xindaka i nie zachwycił mnie wręcz przeciwnie taki desing osobiście mi nie odpowiada i wolałem skupić się na HK, który prezentuje się znakomicie.
Na wstępie zrezygnowałem z podłączenia JBLe100 gdyż to potężne kolumny zbyt wielkie jak na moje potrzeby.
Odsłuchu dokonałem podłanczając JBLe90 a nastepnie Infinity Beta40
Te pierwsze brzmią nieźle, są bardzo dynamiczne, ale zbyt chaotyczne- niczym estradowe.spodziewałem się czegoś więcej.
Infinity z kolei mają brzmienie ciepłe, wyrafinowane ale dla mnie jakby przytłumione.
Muszę chyba poszukać czegoś innego .

Macie jakieś propozycje kolumn do HK970 +HD970 ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...