Skocz do zawartości

Kolumny do Techicsa SB-EH500


kominiarz1981

Recommended Posts

Witam, mam prośbę, chcę zmienić kolumny ale kompletnie się nie znam. Obecnie mam wieżę Technicsa SB-EH500 i kolumny SB-EH600. Kolumny mają 6Ohm, 160 W (music), 80 W (din), z tyłu podłączone na cztery kabelki. Mam wrażenie że te kolumny syczą i dudnią a nie ma czystego dźwięku przy którym mógłbym się relaksować. Kiedy zakładam na uszy słuchawki Senchaisera od razu widzę różnicę. Nie potrzebuję mocnych kolumn gdyż mieszkam w bloku i chcę żyć w zgodzie z sąsiadami. Proszę aby jeśli ktoś się zna, doradził mi co mogę kupić zamiast tego co jest. Te kolumny wystawiłem ale nie wiem co kupić. Powiem tak pokój ma 28 metrów, nie mam za dużo pieniędzy. Jak się uda sprzedać to mogę dołożyć trochę. Maksimum mogę dać około 800 złoty. Interesują mnie tylko nowe kolumny, gdyż wychodzę z założenika że jak coś jest dobre to po co sprzedawać, czynią to wyjątki a ja nie lubię hazardu. Kolumny wolałbym żeby stały na szafie o wysokości 160 cm ale jak to jest źle to jakoś je gdzieś upchnę na podłodzę ale wolałbym na szafie. Do usłyszenia.

Czy nikt nie może mi pomóc, napiszcie cokolwiek bo nie wiem o co chodzi. Czy do tego sprzętu nie da się nic dokupić czy nie piszecie z nowymi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, mam prośbę, chcę zmienić kolumny ale kompletnie się nie znam. Obecnie mam wieżę Technicsa SB-EH500 i kolumny SB-EH600. Kolumny mają 6Ohm, 160 W (music), 80 W (din), z tyłu podłączone na cztery kabelki. Mam wrażenie że te kolumny syczą i dudnią a nie ma czystego dźwięku przy którym mógłbym się relaksować. Kiedy zakładam na uszy słuchawki Senchaisera od razu widzę różnicę. Nie potrzebuję mocnych kolumn gdyż mieszkam w bloku i chcę żyć w zgodzie z sąsiadami. Proszę aby jeśli ktoś się zna, doradził mi co mogę kupić zamiast tego co jest. Te kolumny wystawiłem ale nie wiem co kupić. Powiem tak pokój ma 28 metrów, nie mam za dużo pieniędzy. Jak się uda sprzedać to mogę dołożyć trochę. Maksimum mogę dać około 800 złoty. Interesują mnie tylko nowe kolumny, gdyż wychodzę z założenika że jak coś jest dobre to po co sprzedawać, czynią to wyjątki a ja nie lubię hazardu. Kolumny wolałbym żeby stały na szafie o wysokości 160 cm ale jak to jest źle to jakoś je gdzieś upchnę na podłodzę ale wolałbym na szafie. Do usłyszenia.


Czy nikt nie może mi pomóc, napiszcie cokolwiek bo nie wiem o co chodzi. Czy do tego sprzętu nie da się nic dokupić czy nie piszecie z nowymi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że majwiększym problemem może być kryterium zakupu aby za 800 zł kupić dobre i nowe a nie jak piszesz,że nikt nie chce pisać z nowym. tak łatwo to tu nie ma ,żeby się temat uchował. sam siedze już chwile nad twoim problememale nic konkretnego nie mam. Maże JBL albo JPW , jeszcze troszkę cierpoliwości a coś sie wymyśli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę lepiej byłoby kupić używki, ale jeśli nie chcesz to spokojnie można znaleźć coś. Ustawienie ich na wysokości raczej nie służy czystemu dźwiękowi (powinieneś mieć głośnik wysokotownowy na wysokości uszu; maks 30 stopni odchylenia, ale tu już jest dźwięk słabszy, im mniej tym lepiej). Oto przykłady kolumn:
http://www.koda.pl/produkt/659/KOLUMNA_GLO..._HARMONY_CV-40S
http://www.mission.co.uk/model.php?model_i...amp;sector_id=1
http://www.magnat.de/index.php?id=2383&L=1
Chcę tylko zaznaczyć, że z tym zestawem raczej nie wykorzystasz potencjału tych kolumn. Musiałbyś zmienić też elektornikę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli mają być nowe i tanie to może zainteresuj się tymi: ELTAX Concept 500

http://www.conrad.pl/?art=352002&back=serch

-powinny na dobry początek wystarczyć, sam w dobie kryzysu finansowego miałem je i dawały radę!!! Nawet poleciłem je kilku znajomym i zawsze były miło oceniane, a grały na ekstremalnie różnych wzmacniaczach icon_smile.gif
Jesli nie to przyjrzyj się innym głośnikom Eltax:

http://www.conrad.pl/?serch=1&keyword=eltax&art=
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że słucham muzyki pop kiedy ćwiczę przez 1,5 godziny co dwa dni a najczęściej poważnej i filmowej. Jestem bardzo wrażliwy na muzykę. Na tą chwilę już jestem bez kolumn, bo się sprzedały. Nie wiem także jak cztery kabelki po starych kolumnach mam podłączyć do nowych które wydaje mi się że mają dwa wejścia. Po za tym jestem cierpliwy i mam jeszce w domu taką mini wieżę w razie czego. Proszę abyście dobrze doradzili najwyżej poczekam, uskładam i kupię pożądne. Ta moja wieża to też widzę że prawie nic nie warta. Używam w niej tylko odtwarzacza cd. Z doświadczenia wiem iż często można kupić coś dobrego, jakiegoś klasyka za nieduże pieniądzę a potem to już co 100 zł to ma jeszcze to a jak jeszcze 100 złoty to ma tamto. Ja potrzebuję coś porządnego, żeby kupić i przez następne 10 lat mieć z tym tematem spokój. Tak intuicyjnie to wydaje mi się że te kolumny co stoją na podłodze i mają dużo głośników są lepsze od stojących na szafie z jednym bądź dwoma głośniczkami? No i te membrany to pamiętam jak mi ktoś kiedyś mówił że moje to są tekturowe i się podrą. Tyle lat i się nie podarły ale tera to już bym wolał jakieś mocne, może plastikowe? Jak coś napisałem głupiego to proszę nie brać do siebie, znam się na czym innym. Dziękuję za każdą odpowiedź i poświęcony mi czas oraz bezcenną wiedzę okupioną często, pogarszającym się wzrokiem.
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze te cztery kable kojarzą mi się tylko z bi-wire, ale wtedy w takich zestawach to chyba nie było czegoś takiego. W tym ci nie pomogę. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są membrany to nie gra to tak dużej roli. Trzeba zauważyć, że karton możesz spotkac zarówno w TONSILACH ALTUS jak i w wysokiej serii JBL LS. Jeśli tak słabo wykorzystujesz tę swoją wieżę to zastanów się na kupnem nowego zestawu kolumny KODY możesz kupić za np. 500-600zł para, a do tego wzmak + CD i masz naprawde dobre stereo w niewygórowanej cenie ok.2500zł.
Pioneer PD-M406
Pioneer A-209 R
Marantz PM4001
Marantz CD5001
KODA SL-600
Głośniki + Pioneer to ok.1950zł, a + Marantz ok. 2250zł.
Marantz jest lepszy od Pioneera, ale z drugiej strony do tych kolumn nawet Pioneer wystarczy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
takie kolumienki w 28 m ? to nic nie uslyszysz procz wysorkich tonow. Reszte pasma , szczegolnie dolnego, nie bedize wogole czuc. 28 m to duze pomieszczenie wiec lepiej kupic podlogowki ! nie musisz krecic galka nie wiaodmo ile icon_razz.gif
chyba ze juz uparles sie na te podstawkowe to lepiej zlec komus zrobienie klonow totem mite. Dzwiek bedize napewno przyjemniejszy niz w tych kodach. A cena podobna. (jakbys sam robil to wyszlo by cie okolo 350 zl )

najlepszym rozwiazaniem jest wymiana wszystkiego. jednak jak widac az tyle funduszu nie masz do wydania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chcę tylko zaznaczyć, że z tym zestawem raczej nie wykorzystasz potencjału tych kolumn. Musiałbyś zmienić też elektornikę.



Dokładnie.Ja jestem pewien że to nie zagra.O podłogówkach nie masz co marzyć nawet przy tym ampli.Jeżeli już to tak jak pisałem małe podstawki z bi-wire.
Możesz jeszcze pomyśleć o jakiś nie za dużych Technicsach z poważniejszych modeli,ale to już będą używki.Tak czy inaczej żadne z proponowanych kolumn nie zagrają tak jak z pełnowymiarowym wzmakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprzedać wieżę, pomęczyć się pare miesięcy na mini wieży którą mam w zanadrzu i kupić potem za jakieś pół roku coś porządnego. Wtedy się jeszcze ewentualnie zgłoszę po poradę a póki co dzięki za pomoc. Nie mam na razie tyle kasy żeby wszystko zmienić i szkoda na razie się zastanawiać jak za pół roku to już wszystko może się pozmieniać. Myślałem że zmienie kolumny i będzie w porządku jakbym wiedział to bym tych kolumn nie sprzedawał jeszcze no ale już trudno. Jeszcze raz dzięki i do usłyszenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...