Skocz do zawartości

Chitos

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Chitos

 1. Słuchałem ostatnio i bayrków (990(250ohm), 990 pro, 770(80ohm), 440 i custom) oraz Grado (60 i 80). Grado zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie, teraz czekam na modele 125 i 225 do odsłuchu. Byłem pod dużym wrażeniem jeśli chodzi o to jak te słuchawki grają a czego się po nich spodziewałem i jestem już zdecydowany na któryś z modeli grado teraz muszę tylko posłuchać 125 i 225 i zdecydować się na jeden z nich.
 2. Gdyby było mnie stać na RS1 bądź 2 to z pewnością były by jednym z mocniejszych kandydatów ale nie chcę przekraczać kwoty 1000zł i tego się trzymam. 880-tek na pewno posłucham. Jeśli chodzi o AKG to używałem (i nadal używam) ich słuchawek dosyć długo, w domu K99 do odtwarzacza(iRiver t60 i e30) czy telefonu(nokia lumia 800) K404 z obu modeli jestem zadowolony, zarówno pod względem brzmieniowym jak i jakości wykonania. Dla porównania, używałem Kossów ksc75 jako słuchawek "przenośnych", ojciec używał Kossów Porta Pro w domu, następnie ja używałem ich przez jakiś czas jako "przenośne" oba egzemplarze przestały grać bez wyraźnego powodu po około roku użytkowania, możliwe, że po prostu miałem pecha, niesmak pozostał. AKG oczywiście wchodzi w grę ale w ich ofercie jestem dosyć zorientowany. Senheiser jest moim zdaniem za drogi. Spotkałem się niedawno z opinią, że Grado bardzo słabo wygląda w kwestii basu?
 3. Z czasem na pewno i wzmacniacz się pojawi, póki co hifiman musi wystarczyć. Mam zamiar kupić słuchawki których nie będę musiał przez dłuższy czas zmieniać dlatego z pewnością doczekają się dobrego wzmacniacza. Odsłuchy będę prowadzić na swoim sprzęcie więc po prostu zobaczę jak to będzie dla mnie brzmieć. Z dostępem do muzyki w dobrej jakości nie mam problemu, płyt CD bezpośrednio słucham rzadko, wole je sobie skonwertować do formatu FLAC i zgrać na dysk twardy nie mniej jakość nadal jest dobra
 4. W poniedziałek będę słuchał bayerków 990 pro a we wtorek grado także porównam. Jasne, że 60/80 są klasowo niższe niż 990, nie miałem w intencji porównania ich, chodziło mi tylko o to, że w wyższych modelach domyślnym wytkiem jest 6,3mm a ja korzystam praktycznie tylo z 3,5mm, co prawda zawsze pozostaje przejściówka ale do słuchawek za 700 czy 900 zł powinna moim zdaniem być w zestawie a z tego co wiem tak nie jest. Posłucham i zastanowię się nad droższymi modelami, koszty przejściówki na 3,5mm to nie jest fortuna. Słuchałeś może innych modeli czy tylko 60?
 5. Grado też mam zamiar na dniach przesłuchać o ile będę miał taką możliwość. Słyszałem opinię, że ich słuchawki są trochę źle zbalansowane. Zastanawia mnie jak duża, w praktyce, jest różnica między modelami SR 60i a 80i? Model 125i odpada ze względu na brak wtyku 3,5mm, co mnie szczerze trochę dziwi.
 6. Witam. Planuję zakup słuchawek nausznych otwartych do około 1000zł. Słucham głównie muzyki rockowej i metalowej z naciskiem na rock progresywny i post rock. Źródłem dźwięku jest laptop z zewnętrzną kartą Hifiman HM-101. Dodam jeszcze, że miałem ostatnio okazję przesłuchać kilka modeli słuchawek, wśród nich były bayerdynamic dt990 w wersji 600Ohm, które moim zdaniem brzmią bardzo przyjemnie, w związku z tym zainteresowałem się ich studyjnym odpowiednikiem czyli 990 Pro w wersji 250Ohm nie mam jednak póki co okazji porównać obu modeli, czy ktoś miał taką okazję i może coś na ten temat napisać? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...