Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatnia godzina
 2. No sam widzisz. Jeśli nieszczególnie jakieś dobre kolumny ze wzmacniaczem, który jest uważany za jeden z gorszych zagrały tak fajnie na tle nowych "wspaniałości", to nie daje Ci to do myślenia?
 3. Dzisiaj
 4. @slawas2001CD być musi, bo duża część płyt które mam nie jest dostępna na Spotify - uroki małych wytwórni i wydawców niezależnych (niby można przerabiać na pliki, ale nie wiem czy by mi się chciało siedzieć nad wszystkimi albumami). Czy używałeś 470 przez dłuższy czas? Jak współpraca ze Spotify? Nie ma z tym problemów? Jeśli przypasuje mi brzmieniem, to prawdopodobnie właśnie ten zestaw wybiorę, a za jakiś czas ew. zmienię kolumny na inne (jak będę wiedział czego mi brak i w którą stronę iść). @AngelBy kupić używany zestaw to trzeba się jednak znać na sprzęcie i mieć dużo czasu na szukanie i sprawdzanie. Niestety wiedzy w tej tematyce nie mam, a czasu wolnego też ostatnio nie za wiele. Jeśli chodzi o pełnowymiarowy zestaw, to musiałbym pewnie solidnie przearanżować pokój by znaleźć miejsce. Wiem, że kupując gotowy mini zestaw za 2000 nie dostanę sprzętu który zadowoli wrażliwe uszy, ale jestem w stanie żyć z taką decyzją. Ma to być coś co będzie grało (a nie pierdziało) i pozwoli mi odciąć się od komputera jako źródła muzyki. Jeśli za jakiś czas stwierdzę, że to za mało, będę miał już sprecyzowane wymagania, to kupię coś poważniejszego, a ten sprzęt pójdzie do sypialni, by przygrywać rano/wieczorem. @Q21Dzięki za porady. Niestety prawie 3000 to już ponad mój budżet (już 2000 to budżet + coś dodatkowo).
 5. słuchawki ravcore te z linka co pdoałeś powinny pasować Ci do tego
 6. polecam Sony Słuchawki 1A MDR-1A - mam je i bardzo fajnie grają
 7. No przecież na poprzedniej stronie mnie pozdrowiłeś. Więc odpowiedziałem.
 8. zestaw na którym słuchałem to były lady mini 110 + technics su vz320 + spotify z tableta/tefonu, a to stało na tle starej drewnianej meblościanki co również mogło nieco wpływać na brzmienie, jak dla mnie laika grało to może nienazbyt detalicznie ale z gracją i bez zbędnych przerysowań
 9. Jan2. no comments...masz priv Nie chce zaśmiecać wątku... pozdrawiam serdecznie z wlkp ps... nie ma to jak mała reklama Trójka...'' koncerty w trójce'' teraz ....
 10. już pisałem wiele razy że mam b&W 686 s2 i jak ostatnio porównywałem z wiekszymi tesi 260 (puszczone na r-n602 w wygłuszonym pomieszczeniu) to muszę powiedzieć że jak na swoje rozmiary to te moje 686 z yamahą 470tką bardzo dobrze grają ( w normalnym niewygłuszoym pokoju o rozmiarach 10-15 m2 ), choć przyznam ze zależy też jak się to rozstawi (np na długiej vs krótkiej ścianie) bo akustyką można nieco zamieszać przynajmniej jesli o niskie tony chodzi ogólnie to sprawdzałem i z cd dzwięk miał takie zauważalne metaliczne zabarwienie, czego z radia i spotify absolutnie nie ma - jest czysciutko, ale ja jestem laik więc nie powiem skąd to się wzęło bo mam nadzieje że mi się nie wydawało
 11. A na jakiej elektronice słuchałeś IQ Lady? Na amplitunerze Yamaha, czy może czymś innym? A źródło także Spotify, czy radio internetowe, lub jednak porządny CD albo gramofon? Który to dokładnie model kolumn? Ten Mini S 110, które pokazałeś w pierwszym poście w linku? Tak, czy inaczej, są to kolumny z lat '90. Dzisiejsze tanie graty idą bardziej w wygląd. Jeśli uda im się jeszcze jakoś zagrać, to już duży sukces. Nie pomyślałeś, by jednak kupić dużo lepiej grający sprzęt, choć już sporo starszy? Oczywiście ustawienie kolumn, akustyka a na koniec okablowanie, to też ważna rzecz. I ponownie zaznaczam. Piszesz o kolumnach, kolumnach głośnikowych (zestawach głośnikowych, zespołach głośnikowych). Możesz napisać, że słuchasz muzyki z głośników. Ale, że ustawiłeś głośniki blisko ściany, już brzmi zabawnie. Głośniki są już ustawione na stałe w obudowach kolumn. Jak nieraz w takiej sytuacji piszę tak. Jeśli zepsuje się głośnik w kolumnie, to powiesz: zepsuł się głośnik w głośniku? Oczywiście możesz być zabawny i niepoprawny. Jak Cię widzą, tak Cię piszą.
 12. A ja o proac studio 100 się nasluchałem, że takie suche i kliniczne. A zestawione z AW100 zagrały pięknie. Trzeba pamiętać, że nawet monitory potrzebują odpowiednią ilość prądu. Nie ma znaczenia wielkość skrzynek tylko przetworniki tam zastosowane. Przy zestawieniu AW100 z proac 100 kompresja pojawila się tylko momentami w najszybszych momentach Rammstein. Aw ma większą wydajność niż P 777 ale nie powinno być źle. Biorąc pod uwagę, ze Aw100 i proac 100 byłoby z 4 razy droższe od tego zestawienia z Pionieerem. Obawiam się czy jeszcze te Avance nie będą za duże do 13m. Tam jest 18cm srednioniski.
 13. Toteż recenzje mnie nie zwiodły. Ja tam nie słyszałem niczego, co można by nazwać dobrym dźwiękiem. A podchodziłem do tych kolumn kilka razy w różnych konfiguracjach.
 14. WJMX-DB Smooth Jazz Boston jakość mp3 320kbps
 15. Właśnie w tym sęk, że Avance zrobiła tylko kilka modeli dobrych kolumn. Właściciel po odniesieniu sukcesu ją sprzedał i marka jeszcze przez kilka lat odcinała kupony robiąc byle co. We wczesnych latach dzialalnosci robili kolumny na scan speakach i w pożądnych obudowach. Np z konglomeratow chyba model delta. Te kolumny bez stresu można podłączać pod najlepszą elektronikę. Ich możliwości są wielkie. Z P777 prądu nie zabraknie można się obawiać tylko o szybkość i trochę za niską klasę dzwięku. A jeśli chodzi o omegę to Jarek wiesz, rozumiesz...recenzje w prasie...;).
 16. To jest chyba ta sama firma, która produkowała m.in. Avance Omega, Dana, King. Seria Omega bardzo nie przypadła mi do gustu, choć była wychwalana po wszystkich odpustach. A wyższe modele grały już dużo lepiej. Ale były dość wymagające jeśli chodzi o napęd. Serii Alpha nie znam.
 17. A ja też Ci polecę coś. Poczytaj sobie troszkę o tych kolumnach. Na polskich stronach wiele o nich nie znajdziesz. Miałem polecić Ci proac ale w takiej cenie nie ma szans znależć. Studio 100 są Ciekawym modelem do ciepłego Pioneera. Ja slyszałem takie proac w zestawieniu z electrocompanietem aw100. Ale czemu o proac skoro nie ma. Bo są Avance alpha 220. To podobna konstrukcja z lat 90 kiedy ta firma kosiła konkurencję. Później tak podupadla na jakości, że szybko została zapomniana.
 18. za ile ?
 19. Jest taka szansa. W 1 środek ciężkości jest zdecydowanie wyżej. Nie trzeba było dużej siły. Zona odkurzała i łokciem uderzyła. No to co? Podłączasz? Czas najwyższy.
 20. Cześć. Nie zapomniano. Tylko ja mam bardzo mało czasu. Obiecam a nie mam kiedy szukać. Przepraszam. Muszę bardziej realnie "obiecywać". Wzmacniacza nie sprzedawaj, bo jest bardzo fajny. Chyba, że sprzedasz go mnie i za niewielkie pieniądze . Bardziej chodzi o to, że trudno znaleźć kolumny do metalu. Choć wzmacniacz też przydałby się szybszy. Ale może zalicytujesz kolumny, które znalazłem? Gdyby Ci się udało wygrać aukcję, powinny Ci się spodobać i dobrze zagrać z Pioneerem. Niestety nie znalazłem na razie nic innego, co zagrałoby w 13 m² i muzykę metalową a przede wszystkim czegoś, co mógłbym Ci z przekonaniem polecić. http://allegro.pl/acoustic-energy-aelite-two-audionova-illuminator-i6857361676.html
 21. Właśnie sprawdziłem stabilność. Stoją bardzo pewnie, nie przewrócisz ich. Może te dwa niskotonowce na dole korzystnie przenoszą w kierunku podłoża środek ciężkości w stosunku do V1? Do tego spora masa własna, więc trzeba by chcieć i włożyć sporo wysiłku by je zdestabilizować. Więcej niż przy innych typowych kolumnach.
 22. Pewnie, że można się "Indianą" zainteresować, tak samo jak każdą konstrukcją w zasięgu. Ja na Twoim miejscu myślałbym o kolumnach używanych ze względu na budżet. Szybko rzuciłem okiem na allegro i OLX, gdzie w cenie do 1000 zł jest dość sporo dostępnych różnych modeli. Jest też kilka modeli B&W. Jeśli lubisz ich brzmienie można by było wytypować bliższe rejony i udać się na odsłuch. Część sprzedawców może zgodzi się na odsłuch za kaucją ? Przy komisach i handlarzach z allegro nie powinno być z tym kłopotu, gdyż jeśli nie kupujesz w licytacji, lub czegoś wykonanego na zamówienie powinieneś mieć możliwość zwrotu (z tego co pamiętam to nawet w obowiązku sprzedawcy jest pokrycie kosztów transportu w obie strony, ale mogę to dla Ciebie sprawdzić). Tak czy inaczej warto to ze sprzedawcą uzgodnić. Widzisz, ja konkretnego modelu kolumn nie polecę ze względu, że nie znam tego Denona. Zaś nawet gdybym znał uważam, że najlepszym wyjściem jest samemu posłuchać kilku modeli i wyboru dokonać subiektywnie. Bo na przykład skąd wiesz, że lubisz brzmienie B&W ? Może to tylko przyzwyczajenie do brzmienia, może nie słuchałeś innych modeli ? Może inne zabrzmią ciekawiej dla Ciebie, a jeszcze o tym nie wiesz ? Uważam, że odsłuchy to konieczność, zaś jeśli dysponujesz kwotą 1000 zł to wśród używek kilka modeli znajdziesz zapewne w swoim rejonie. Część komisów oferuje odsłuchy u siebie, więc także warto zrobić wycieczkę za kilkadziesiąt zł, zabrać wzmacniacz i posłuchać na dobrze znanych sobie kawałkach kilku zestawów. Pewnie, że jest to jakieś utrudnienie, ale czy warto wydawać 1000 zł "w ciemno" ? Myślę, że warto się poświęcić dla końcowego efektu. Kolumn podłogowych nie skreślaj, może będą jakieś nieduże używane dostępne w tym samym miejscu? Nic nie szkodzi je także odsłuchać. Niedawno patrzyłem trochę na allegro po handlarzach, niektórzy mają bardzo dużo różnego sprzętu. Nie sądzę, że będą robić kłopot z odsłuchem, zaś jeśli będą to sobie sprzedawcę daruj. Polecam ten kierunek. Myślę, że takie rozwiązanie jest optymalne, gdyż każdy odbiór dźwięków ma inny, każdemu co innego się podoba. Ale może ktoś zna dany wzmacniacz, testował kolumny i może coś wskazać ewidentnie godnego uwagi ? Spotkałem się z opiniami, że Tannoy m2 dobrze z Denonem się zgrywa, ale ja tego nie słuchałem, więc swojego zdania na ten temat nie mam.
 23. Jeszcze a'propos wyglądu. Miłe jest to jak ludziom kopary opadają i starają się zobaczyć jak to działa, a później płaczą, że tyle wydali na swoje, a tu jest lepiej. Bo Ryśki w stosunku do tego co sobą reprezentują są bardzo tanie. Tzn 1,2,3 bo później to już cena samochodu i dalej to domek
 24. Nie tyle cierpliwość co naprawdę nie dałem rady fizycznie. Zaraz kończę pracę, ale jeszcze dziś wycieczka do Ikei. Działania na wielu frontach. Ja kolumny, żona Ikea. Zapakuje mi auto po sufit i jeszcze każe składać to wszystko. Dotąd słuchałem na Delfinach i byłem zadowolony. No ale...
 25. W moto podobnie jak w audio. Kiedyś było pożądniej. Teraz naprawdę trzeba zapłacić żeby coś było czegokolwiek warte. No wlaśnie najlepiej przy śrubach mieć po prostu widły lub goły kabel. Już zaopatrzyłem się w taki nomen omen MB audio model Luna. Zresztą pierwszy egzemplarz jaki powstał. Jeszcze nie ma oznaczenia modelu :). Wygląd V dla mnie jest tajemniczy. Dodatkową atrakcją jest to, że te kolumny znikają nie tylko dzwiękowo ale również optycznie w ciemnym pomieszczeniu. Sprawdz proszę czy masz podstawy wypełnione ołowianym śrutem. Będziesz miał bardziej precyzyjny bas. Wypełnienie piaskiem(ja tak mam) niewiele wnosi. No i trzeba uważać bo V są wywrotne. Moja już raz leżała. Był straszny huk ale nic się nie stało... Miles, podziwiam Cię za cierpliwość. Ja bym nie wytrzymał... Na jakich kolumnach do tej pory słuchałeś?
 26. Coś Panowie pojawiło się może ciekawego? Chyba, że już zapomnano o mnie ... Może wzmacniacz zmienić to będzie łatwiej coś dobrać?
 1. Załaduj więcej aktywności