Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Pomóż zrozumieć mój zestaw

  To nie powinno tak być. Zdecydowanie nie. Jeśli trwalo by to 5 sekund ok. Ale dwie minuty? I smrodek z kolumn. ? Do zwrotu.
 3. Jaki wzmacniacz do Tannoy Mercury 7.4?

  Przetwornik w NA6005 i NA8005 jest identyczny. NA6005 nie ma wejścia USB Audio (ale USB do podłączenia dysku ma), jak NA8005, za to ma BT i WI-Fi, których brakuje w NA8005.
 4. Jaki wzmacniacz do Tannoy Mercury 7.4?

  8300 a to bardzo udana konstrukcja. Na6005 ma gorszy przetowrnikach i jest okrojona jeśli chodzi o wejścia wyjścia. Nie gra tak gęsto jak 8005. Podobna różnica jest na wzmakach
 5. Wieża w rozmiarze MIDI

  W tej cenie tylko pianocrafta 840 lub 640 nic innego nie znajdziesz. Mylę się?
 6. Kolumny do 400zł

  To ciekawe monitory. Miałem je kiedy okazję słuchać i mi się osobiście podobały. Nie pamiętam tylko czy na kablu nie ma jakiejś wtyczki. Musiał byś się zapytać sprzedającego.
 7. A ja się z tym spotkałem już wcześniej. I to jest norma. Koncert jest wydany w 5.1 i tak powinien być odtwarzany. Jeśli nie ma tam specjalnej ścieżki , wyboru na stereo, to jest to klasyczny zabieg aby kupić płytę CD która z tego koncertu jest dostępna w wersji klasycznej audio CD:) Tyle. Konwersja zawsze jest do bani.
 8. Pierwszy zestaw stereo

  No ją tak samo. Albo standy albo kolumny podłogowe będą stały po prostu w przejściu. Rozumiem że to jest pomieszczenie obecne? Nie to 30 m za pół roku? Może lepiej się wstrzymaj albo szukaj już pod tamto pomieszczenie. Nowe.
 9. Denon DRA-F109 + DCD-F109

  Moim zdaniem gorsze od Polk. Ale jeśli masz możliwość odsłuchania obu konstrukcji to polecam. Ewentualnie chario?
 10. Sprzęt do sali ok. 100mkw

  Witam wszystkich, Trafiłem na to forum z pewnym problemem i wydaję mi się, że to idealne miejsce bym nieco dowiedział się i rozwiał trapiące mnie sprawy. Mianowicie poszukuje sprzętu do sali ok 100 metrów kwadratowych. Mój teściu postawił sobie salę na różnego rodzaju imprezy (komunie,stypy,urodziny etc.) w niedużej wsi, w której organizuje różne przyjęcia dla max. 60 osób, głównie znajomych. Wszyscy gustują w muzyce disco-polo i nie są audiofilami. Do tej pory miał podłączone dwie stare kolumny (robione przez kogoś x lat temu) do amplitunera KD, który też ma swoje lata. Problemem są już oba sprzęty, muzyka gra stosunkowo cicho, płaski dźwięki z puszki oraz trzaski wydobywające się z kolumn. Mimo to ludzie bawią się przyjemnie co doprowadziło mnie do przemyśleń, że sprzęt który potrzebuje nie musi być z górnej półki za x tysięcy, ważne by grał stosunkowo głośno i czysto. Zależy mi na jakiś zestawie dwie kolumny + wzmacniacz jako komplet bądź osobno. Koszt do 2 tysięcy zł. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 11. Today
 12. Onkyo tx 8150 wymiana

  Za 1400 poszło do znajomego,s4 skąd ciekawość?Szczubik mam Note 550 na sprzedaż widzę że się zastanawiasz?
 13. Wzmacniacze cyfrowe i klasa D.

  Ciekawy temat, przyszłościowy, bo ta forma się rozwija, czy tego chcemy, czy nie... Zastanawia mnie czy firmy mają za sprawą jakiejś dyrektywny obniżać pobór energii swych wyrobów, chyba raczej nie. O ile lodówka chodzi cały rok i klasa oszczędności B , względem A++ jest namacalna, to co ( dla mnie) za różnica czy amplituner bierze mi 300W, czy 40W ? Ciekawym byłoby gdyby oferowano ten sam model w wersji zasilacz standard i opcja zasilacz impulsowy, wtedy klient mógłby porównać brzmienie i podjąć decyzję co chce i czy warto teoretycznie zaoszczędzić na prądzie kwartalnie te 2 zł A tak , lipa. Można odnieść wrażenie, że na siłę producenci eksperymentują na kliencie oferując dość często nie do końca dopracowane rozwiązania. Tak jak piszesz klasa D, może być zaimplementowana w różny sposób, krótko rzecz biorąc pełny lub, okrojony. Nie wdając się w techniczne zawiłości, na efekt końcowy, a więc to czy wzmacniacz gra lepiej, lub gorzej ma jak sądzę klasa/jakość zasilacza impulsowego, jak i oczywiście reszty elektroniki tego urządzenia. Często wspólnym mianownikiem zasilaczy impulsowych jest mało korzystny S/N. O ile zasilacz impulsowy w mikro wieży nie jest jego główną pięta achillesową, bo jest tam cała masa innych kompromisów. Zasilacze impulsowe z racji swej małej wielkości są wręcz świetne do mini wież, czy midi wzmacniaczy typu Cyrus, Marantz HD-AMP1, gdzie z racji lepszej jakości sprzętu są też lepiej filtrowane, ale co do sensu użycia ich w dużych wzmacniaczach mam wątpliwości. Miałem styczność z wzmcniaczem Pioneer A50 ( swego czasu 1990zł.) grał dość przeciętnie, teraz do modelu dołożono nawet niezły jak wynika z opisu DAC i mamy model Pioneer A50dac za niemal 3800zł , gra jednak nadal tak samo, średnio nawet jak za 2 tys. Według mnie temat klasy D lepiej zaimplementował już HK w modelu sieciowym, bo gra przyjemnie i dynamiczniej. Za cenę Pioneer A50 można kupić także doposażonego w daca Nad 356 , Yamaha a-s801 z dackeim sabre, CA cxa60, Marantz pm 7005,( a w promocji modele wyższe) a A50 gra cóż gorzej. Z chęcią posłucham nowych wzmacniaczy w klasie D od Nada model 368 i 328, ciekaw jestem. Co do Hiendu który wspominasz to chyba czołowym prekursorem zasilaczy impulsowych od lat jest Davialet.
 14. Pomoc - stereo

  Ważne aby Tobie się podobało, a że ktoś zanegował, a Ty już szukasz dalej, okay no niby dobrze, że szukasz bo można zawsze lepiej, ale kieruj się głownie słuchem. To że głośnik wysoko tonowy jest " metalowy" nie determinuje w 100% jego brzmienia, bo może być łagodny, a jedwabny ostry. Owszem poniekąd zgadzam się z slawas2001, że Kef i Yamaha as może dawać nieco męczący dźwięk, ale są regulatory tonów no i ....każdy ma inny gust. Ja zasugerowałbym bym posłuchanie do Yamahy as Dali zensor 3 to spory monitor na 17tce, (br z tyłu się nie przejmuj), według mnie będzie mieć lepszy dół o Kefa i nieco mniej ostrości w górze ( co nie znaczy mniej precyzji). Jak przedni br stanowi wciąż ważny element to może warto posłuchać Focal chorus ? Jednak łatwiej byłoby kupić w 30 m podłogowe kolumny.
 15. Pomoc - stereo

  zobacz czy nie upchniesz takich małych podłogówek Indiana Line Tesi 560. Są teraz w świetnej cenie w q21 https://www.q21.pl/indiana-line-tesi-560-18349.html W takiej cenie ciężko o cokolwiek lepszego.
 16. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Oczywiście że zdarzają się na aukcjach produkty wciąż na kilku miesięcznej jeszcze gwarancji, sporo producentów oferuje nie tylko 2 letnie , ale 3 a nawet 5. O ile w przypadku elektroniki, czyli amplitunera gwarancja jest hmm, czymś miłym , to w przypadku kolumn zbytek łaski. Powiem tak, jak kupujesz kilkuletnie kolumny od normalnego Kowalskiego, nie ma ryzyka, a upieranie się że kolumna ma mieć gwarancję to trochę jak upieranie się by castorama wystawiła ci takową gwarancję na kombinerki, lub młotek;) Uszkodzenie kolumn, jak kombinerek(jeśli następuje) to w 99% z winy użytkownika, a wyegzekwowanie gwarancji jest wtedy niemal niemożliwe. Sam mam ( a wcześniej też miałem inne) kilkunastoletnie kolumny i wyglądają jak z pudełka, a mam dziecko, psa, a więc można dbać Co do zaproponowanego zestawu Yamaha rn303 i Indiana nota 550 , cena fajna, ale całościowo trzeba się zastanowić i posłuchać, bo seria 301/303 gra dość twardo, jasno, funkcjonalność niepełna( brak usb dla dysku,pendriva), kolumny nota 550 mimo że świetne w swej cenie, grają też nieco twardo, razem może być "specyficznie" nieco sterylnie i płasko. Choć chyba pisałeś że lubisz precyzyjnie brzmienie. Lepiej poszukać używanego modelu klasy wyższej RN 500( widziałem po 1200zł) gra dojrzalej od rn 301/303 do tego nota 550 nowa lub np. z drugiej ręki za tysiąc parę (wtedy stosunek jakość cena genialny). Albo jak koniecznie model rn303 to inne kolumny oczywiście z drugiej ręki z dźwiękiem bardziej dociążonym, cieplejszym typu Mission m34i, Dali, może Quadral możesz wybrać się do Myślenic - komisu posłuchać co bardziej Tobie gra.
 17. Pomoc - stereo

  To jak mówisz że nie są zbyt dobre to napiszcie jakie głośniki można by wziąć zamiast tych KEF Q300.. Jedyne wymagania to około 2k za oba i bassreflex z przodu
 18. Wzmacniacz stereo do Quadral Aurum Wotan VIII

  Czyli testowane na gown....m źródle. Czyli nic nie sprawdziles. Dobre źródło da ci więcej niż wzmak!! Piotrek
 19. Onkyo tx 8150 wymiana

  Dobre pytanie. Podbijam
 20. Coś od Yamahy ?

  No i widzisz co opinia to inne zdanie. Bardzo dobrze! Teraz idź na odsłuch i wyrób sobie swoje!
 21. pomoc w wyborze konfiguracji stereo do 3-4tyś

  Klipsch f3 gra dźwiękiem mocniejszym. Pełnym, swobodnym. Jest też dużo mocniejszy. Do wzmacniacza wogole nie podłączysz kompletu 5.1 tylko stereo. Jeśli chodzi o amolituner to są to urządzenia dedykowane do odsłuchu kina. Funkcja stereo w tych urządzeniach jest kolejną obok radia, mikrofonu itp. Tak im wyższy model tym lepiej. Pierwsza cyfra świadczy o wysokości modelu ostatnia o wieku. Onkyo 608 i 805. Drugi jest wyższym modelem ale starszym o 3 lata
 22. Małe kolumny o głębokości ok. 20cm

  Ok..... Wiemy jak grają. Mam nadzieję że będziesz zadowolony. Piotrek
 23. Sony MHC-NX1 tylne głośniki

  Przód od 6 a tył 16! To albo mieli dedykowane głośniki pod to albo nie wiem. Podłączając klasyczne 6-8 możesz uszkodzić wierzę. Chyba że to jedynie oznaczenie "zachęcające" do wyboru konkretnego modelu, a nie ograniczenie wzmacniacza. Tak czy siak nie bawił bym się w to
 24. Kino domowe do 3500

  Dzień dobry. Budzet nie jest zbyt duży, szczególnie że masz niemałe pomieszczenie. Domyślam się jednak, że cześć odsłuchów będzie miała 20-25 m2. Zacznę od elektroniki - spójrz proszę na zestaw Onkyo TX-NR656 / Jamo S626 HCS. To bardzo nowoczesny zestaw z mocnymi, uniwersalnymi kolumnami. Musisz się liczyć z pewnymi kompromisami w kwestii jakości dżwięku, jednak w zalożonym budżecie jest to moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji. Jeśli nie zależy Ci na bardzo potężnym brzmieniu, dobrą opcją może być zestaw Onkyo TX-NR656 / STX Electrino 150 Set. To zdecydowanie lepsza jakość dżwięku, jednak na pewno mniej mocy, efektu. Natomiast w przypadku trochę wyższego budżetu spójrz na dwa bardzo ciekawe rozwiązania - Onkyo TX-NR656 / STX Electrino 250 Set oraz konkurencyjny zestaw Yamaha RX-V483 / Indiana Line Nota 550X Set. Pierwsza propozycja to bardzo dynamiczne, szybkie, swobodne i potężne granie. Drugi zestaw oferuje cieplejszy, bardzo plastyczny ale także dynamiczny dźwięk. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiscie służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Jeśli nie masz takiej możliwosci, służę pomocą mailowo ewentualnie kontaktuj się z nami telefonicznie, uzyskasz wszelkie informacje.
 25. Jasli mówisz o S to brzmienie jest inne od pozostałych modeli. Ska jest jedynie podpięta pod tą linie że względu na wygląd. Brzmienie, głośniki, kraj produkcji inne.
 26. Słaby dźwięk w nowym domu

  Zdecowanie. Jak wspomniał Jacek, da się wygospodarować obszar do odsłuchu gdzie linia basowa może być prawidłowo odczuwalna. Ale skoro autor chodził po pomieszczeniu i się nie udało znaleźć takiego miejsca to inna sprawa
 27. Wczoraj
 28. Od pewnego czasu coraz więcej jest sprzętu wykorzystującego wzmocnienie w klasie D. Temat pojawia się co jakiś czas - m.in. w niedrogich zestawach kina domowego typu All In One ("naleśnikach" - klasa D) albo na wręcz przeciwnym biegunie cen (np. drogie i w pełni cyfrowe modele T+A). W czasie wakacji wątpliwość pojawiła się w wątku o sprzęcie firmy CYRUS i ich najnowszym wzmacniaczu Cyrus One (powrót do nazwy ich starego wzmacniacza) pracującym w klasie D. A ponieważ potocznie mówi się "cyfra" już na sprzęt w klasie D (najczęściej spotykanej i najtańszej) mimo że szczegółowe wyjaśnienia (opisane np. w Audio) inaczej to określają i nie zaliczają klasy D jako rzeczywistych (czytaj: stuprocentowych) wzmacniaczy cyfrowych, to i pojawiają się nieporozumienia. Na rozpoczęcie tematu - krótkie artykuły z AUDIO dostępne są pod takimi adresami: http://audio.com.pl/vademecum/faq/stereo-wzmacniacze/18383-jakie-sa-podstawowe-typy-wzmacniaczy-cyfrowych http://audio.com.pl/vademecum/faq/stereo-wzmacniacze/18384-czy-wzmacniacze-cyfrowe-mozna-zaliczyc-do-sprzetu-wyzszej-klasy http://audio.com.pl/vademecum/faq/stereo-wzmacniacze/18385-czy-do-wzmacniaczy-cyfrowych-mozna-podlaczyc-gramofon-analogowy Na początku ceny dobrze grających urządzeń były w okolicach 20 tysięcy ... dolarów. Dziś już jest znacznie mniej, ale i tak dobrze grające np. T+A to koszt około 20 tysięcy - tym razem już złotych (tańsze T+A grają gorzej). Są też sporo tańsze modele Made in Poland i to całkiem niezłe (na kościach B&O). Jest więc nowe miejsce do wymiany Waszych doświadczeń z wzmacniaczami cyfrowymi - oraz tymi w klasie D i podobnych rozwiązaniach. Pozdrawiam
 1. Załaduj więcej aktywności
×