Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

 1. Ostatnia godzina
 2. Dzięki za odpowiedzi. Nie biorę pod uwagę dzielenia na preamp i końcówkę mocy. Tylko integra. Do wydania maks. tyle ile na Sol II SE, czyli około 8500 zł - to już i tak szaleństwo, bo dochodzi DAC i interkonekt analogowy, czyli, powiedzmy, dalsze 3 tys. Jeśli Atoll In200 Siganture (pewnie do kupienia za jakieś 6500 zł) dałby dźwięk równie dobry, co Sol II SE, to oczywiście wolałbym nie przepłacać, ewentualnie dołożyć część tej różnicy do lepszego DAC-a. Muszę go chyba posłuchać i tyle.
 3. Asia , to takie męskie gadanie , założę się , że w domowych pieleszach poziom odwagi drastycznie spada Ale już kończymy z marzeniami i wracamy do realnego życia. P.S. Taka dygresja o marzeniach. Kiedyś na imprezie zięć się zwrócił do mnie tymi słowami : " No widzisz , gdyby nie Ania / moja córka/ to moje życie nie miało by sensu. Siedziałbym teraz pewnie w Bangkoku , w jakiejś knajpie, między dwoma Tajkami z nosem zanurzonym w białym proszku "
 4. Jeśli możesz trochę dołożyć i masz więcej miejsca na półce to chyba lepiej wziąć Yamahę RN-602. Funkcjonalność sieciowa jest taka sama a wzmacniacz już zdecydowanie przyzwoity. No i dochodzi FM, Phono, lepsza obsługa iPhone i zdaje się jest gapless.
 5. Ile byś chciał przeznaczyć na ten cel? Czy bierzesz pod uwagę system dzielony tzn. wzmacniacz mocy plus przedwzmacniacz? Rafale dla niektórych to dużo, a dla innych za mało. W całej tej mocy nie chodzi wcale o głośnie granie (oczywiście da się to robić jak ktoś lubi), tylko o swobodę grania, kontrolę kolumn, czystość dźwięku po prostu lepsze ich wysterowanie przy cichym jak i głośniejszym graniu. U mnie we wzmacniaczu jest 2 x 150 W przy 8 Ω i 2 x 240 W przy 4 Ω i nie uważam, żeby to było zbyt dużo. Zalecana moc wzmacniacza do moich kolumn wynosi od 40 W do 120 W, także niewiele. Grały wcześniej ze słabszym wzmacniaczem i wiem, że po tej wymianie jest znaczna poprawa. Czy wydana kwota była adekwatna do uzyskanej jakości, to już jest oczywiście sprawa indywidualna.
 6. Zaczynam weekend tak trochę z prehistorią . Przyznam ze we wczesnych latach osiemdziesiątych słuchałem wszystkich najwiekszych w heavy metalu i nie tylko a Iron Maiden tak było z boku.Wszyscy moi kumple się tym zachwycali a ja znałem lubiłem ale nie było to naj,naj. Teraz po latach chyba nawet wiecej mi się podoba (pierwszych 5-6 płyt) chociaz wracam do heavy z lat 80-tych juz raczej od święta.
 7. Jak widać po datach trochę mi zeszło. Brak czasu uniemożliwiał dokończenie dzieła i temat nieco się przeleżał. Tak więc od jakiś myślę dobrych dwóch tygodni mocno pracowałem nad konstrukcją no i w końcu zagrała. Pracy wydawało mi się zawsze mniej niż w rzeczywistości. Poza tym to dwa bloki - nie jeden i wszystko trzeba było robić x2. W międzyczasie zmieniłem nieco rozmieszczenie dodatkowych elementów. Zmieniłem płytkę soft start na bardziej odpowiednią, z wyjściami na sondy temperatury, które w momencie przekroczenia temperatury 75C na radiatorach wyłączą cały układ zasilania. Tak więc po lekkim zamieszaniu z odpowiednimi ustawieniami prądu spoczynkowego udało się prefekcyjnie wyregulować jedną i drugą sztukę. Inni konstruktorzy nie zawsze byli w stanie ustawić DC offset na bardzo niskim poziomie. W moim przypadku - 0,0000V bez problemu osiągnięte na jednym i drugim bloku. Być może dlatego że wszystkie mosfety zostały dopasowane do siebie, a niektórzy montują takie jakie kupią / posiadają. Być może z tego wynikają różnice, choć na pewno znajdą się bardziej doświadczeni konstruktorzy, którzy wskażą ewentualnie na elementy, które mógł mieć na to wpływ. Generalnie uważa się że DC offset może wynosić do 50mV i do takich wartości się dąży. Idąc dalej napięcie pomiedzy mosfetem a rezystorem wyniosło (po ostatnich poprawkach) 355mV oraz całkowity prąd spoczynkowy 3A. Temperatura na radiatorach 47-48C, temp na mosfetach 51-52C. Jeżeli chodzi o dźwięk to na razie jest jeszcze zbyt wcześnie by jakoś bardziej i dokładniej się rozpisać. Muszę bardziej się z zestawem osłuchać. Różnica jest ogromna i fenomenalna. Lekkość, szybkość, scena, wyseparowanie, dźwięk krystalicznie czysty, mega wykop. Jak trzeba mocno uderzyć to jest uderzenie - bas głębszy, niższy. Nic się nie zlewa a współtworzy powiedziałbym opowieść. W sumie mogę słuchać każdego utworu, nawet takiego za którym niespecjalnie przepadam i dzwięk jest tak wciągający i hipnotyzujący że poprostu zabiera w podróż Poniżej kilka zdjęć. W tym również do kilku filmików z grającym zestawem (Do wyboru Dire Straits, Dżem i Bednarek - dla każdego coś miłego ;P). Szkoda tylko że niestety nagrywanie z telefonu nie daje poczuć magii grania. f5-t-v3-play-Dzem.mp4 f5-t-v3-play-Bednarek.mp4 f5-t-v3-play-Dire-Straits.mp4
 8. Mam to na uwadze, ale wiem iż system dzielony zdecydowanie lepiej wysteruje kolumny. Szkoda, że nie udało Ci się dorwać starszej serii wzmacniaczy RA-1592 lub RA-1572, które były na wyprzedaży.
 9. Problem w tym, że raczej chciałbym jedno urządzenie, ewentualnie wzmacniacz zintegrowany plus oddzielnie streamer.
 10. Today
 11. Wzmacniacze lampowe - trochę jest w tym prawdy ale to nie jest takie 0/1. To jak zachowa się wzmacniacz zależy w dużym stopniu od konstrukcji, sprzężenia zwrotnego etc. Uszkodzenie traf przy braku obciążenia wiąże się z indukowaniem napięć rzędu nawet kilku kV na jego indukcyjności co szybko doprowadzi do przebicia uzwojeń. Problem w zasadzie groźny dla konstrukcji PP, mniej albo i wcale dla SE. Wat - wat jest zawsze watem i to z każdego wzmacniacza. Dlaczego z lampy jest niby głośniej - pasmo, wpływ parzystych harmonicznych w sygnale no i przede wszystkim ogólna wiesza dynamika wzmacniacza lampowego. Rezerwa prądowa - pojęcie bardzo ogólne. Może być rezerwa prądowa tranzystorów mocy, zasilacza, transformatora. To tak trochę jak z rezerwą mocy w samochodzie; masz pod maską 200 koników a wykorzystujesz 120. Ta nadwyżka jest na dopał i po to aby twój silnik pracował z wysoką kulturą. Wiadomo że żaden element elektroniczny nie lubi pracować w zakresie granicznych parametrów. Wzmacniacz pobiera 200W to nikt normalny nie wstawi do jego zasilacza trafa 220W...do długo nie podziała a i w czasie krótkiego impulsu zwiększenia poboru mocy takie trafo będzie przysiadać,...
 12. Nowej serii nie słuchałem, ale w starej jest wyraźna różnica w swobodzie grania między w/w wzmacniaczami. Swoją drogą w cenie wyższego modelu, można by już pomyśleć o wzmacniaczu mocy plus przedwzmacniacz tej marki.
 13. Ciekaw jestem pierwszych wrażeń z YB z Illuminatorem R3004. Te kolumny wydają mi się najbardziej interesujące. Ich przetworniki wydają się mieć największy potencjał. Ciekaw jestem na ile go wykorzystano.
 14. Jesteśmy inni , pomieszczenia i graty też mamy inne . Napisałem tak patrząc pod swoim kątem . Pzdr
 15. ale zadowolony jesteś z efektów? chodzi mi o obraz ..
 16. Tak. Masz rację. Jest oddzielny fascynujący temat na forum.
 17. Z mojego doświadczenia powiem, że kolumny na biurku, to nie jest dobry pomysł. Bliskość kolejnej powierzchni odbijającej, jaką jest blat, źle wpływa na dźwięk. Po dokupieniu standów dotychczasowe monitory zaczęły mi grać o klasę lepiej. Naprawdę. Uważam, że powieszenie kolumn na ścianie, pod kątem w dół, to dobre rozwiązanie.
 18. Brakuje mi Twojego zdecydowania. Ale się nie poddaję;)
 19. Przy dwóch monitorach nie sprawdzi się to najlepiej. Zbyt duże kolumny się tu nie zmieszczą i warto brać pod uwagę ich położenie horyzontalne nad monitorami. Myślę ze warto rozglądać się za kolumnami takimi jak Visonik David w wersji aktywnej lub gdy są pasywne podłączone pod niewielki wzmacniacz impulsowy. Budżet pozwala na droższe kolumny. Sam wybrał bym chyba Adam Audio A5X. Przy położeniu horyzontalnym należało by ustawić kolumny tak aby ich fronty licowały z monitorami nad którymi były by jak najniżej.
 20. Ja wiem co bym wybrał , ale nie będę zagęszczał Pzdr
 21. Niedrobne, a towar też pewnie niebardzo chodliwy żeby pogonić jak nie podejdzie. Będę na pc to lukne jeszcze jak i czy on tam chodzi po tym allegro.
 22. U mnie ostatnio rządzą tweetery Skan-Speaka. Kawał historii (dalszej i bliższej)+ trochę współczesności: 29-milimetrowy DAD, 19-milimetrowy D2010, 38-milimetrowy Illuminator R3004 oraz 26-milimetrowy D2608 (dawny HDS Peerlessa). PS D2010 mam jeszcze aktualnie w ProAcach, ale nie chciałem już zagęszczać kadru.
 23. Z tego co na szybko wyczaiłem to nowy kosztował 5k. Jeśli nie mylę się co do tej ceny to po negocjacjach trochę taniej był do wyrwania. Osoba prywatna czyli zwrotu nie ma, prawdopodobnie dowodu zakupu nie ma bo nie napisał. Ja próbowałbym zjechać jak najbliżej 2,5k. Jakby mi bardzo zależało to koło 3k bym dał (ale to już trochę przepłata IMO) . Musiałbym siąść na kompa i sprawdzić za ile sprzedają się na allegro używki. Jak mocno zastanawiasz się nad nim to mogę później to zrobić. Co do dźwięku, nie mam pojęcia.
 24. Panasonic UB820 ma teraz całkiem dobrą cenę - 1799 w wielu sklepach https://www.ceneo.pl/63604767
 1. Załaduj więcej aktywności


 • Dzisiejsze posty

  • Dzięki za odpowiedzi. Nie biorę pod uwagę dzielenia na preamp i końcówkę mocy. Tylko integra. Do wydania maks. tyle ile na Sol II SE, czyli około 8500 zł - to już i tak szaleństwo, bo dochodzi DAC i interkonekt analogowy, czyli, powiedzmy, dalsze 3 tys.  Jeśli Atoll In200 Siganture (pewnie do kupienia za jakieś 6500 zł) dałby dźwięk równie dobry, co Sol II SE, to oczywiście wolałbym nie przepłacać, ewentualnie dołożyć część tej różnicy do lepszego DAC-a. Muszę go chyba posłuchać i tyle. 
  • Asia , to takie męskie gadanie , założę się , że w domowych pieleszach poziom odwagi drastycznie spada Ale już kończymy z marzeniami i wracamy do realnego życia. P.S. Taka dygresja o marzeniach. Kiedyś na imprezie zięć się zwrócił do mnie tymi słowami : " No widzisz , gdyby nie Ania / moja córka/ to moje życie nie miało by sensu. Siedziałbym teraz pewnie w Bangkoku , w jakiejś knajpie, między dwoma Tajkami z nosem zanurzonym w białym proszku "
  • Jeśli możesz trochę dołożyć i masz więcej miejsca na półce to chyba lepiej wziąć Yamahę RN-602. Funkcjonalność sieciowa jest taka sama a wzmacniacz już zdecydowanie przyzwoity. No i dochodzi FM, Phono, lepsza obsługa iPhone i zdaje się jest gapless.
  • Ile byś chciał przeznaczyć na ten cel? Czy bierzesz pod uwagę system dzielony tzn. wzmacniacz mocy plus przedwzmacniacz? Rafale dla niektórych to dużo, a dla innych za mało. W całej tej mocy nie chodzi wcale o głośnie granie (oczywiście da się to robić jak ktoś lubi), tylko o swobodę grania, kontrolę kolumn, czystość dźwięku po prostu lepsze ich wysterowanie przy cichym jak i głośniejszym graniu. U mnie we wzmacniaczu jest 2 x 150 W przy 8 Ω i 2 x 240 W przy 4 Ω i nie uważam, żeby to było zbyt dużo. Zalecana moc wzmacniacza do moich kolumn wynosi od 40 W do 120 W, także niewiele. Grały wcześniej ze słabszym wzmacniaczem i wiem, że po tej wymianie jest znaczna poprawa. Czy wydana kwota była adekwatna do uzyskanej jakości, to już jest oczywiście sprawa indywidualna.
  • Zaczynam weekend tak trochę z prehistorią 😉. Przyznam ze we wczesnych latach osiemdziesiątych słuchałem wszystkich najwiekszych w heavy metalu i nie tylko a Iron Maiden tak było z boku.Wszyscy moi kumple się tym zachwycali a ja znałem lubiłem ale nie było to naj,naj. Teraz po latach chyba nawet wiecej mi się podoba (pierwszych 5-6 płyt) chociaz wracam do heavy z lat 80-tych juz raczej od święta.
  • Jak widać po datach trochę mi zeszło. Brak czasu uniemożliwiał dokończenie dzieła i temat nieco się przeleżał. Tak więc od jakiś myślę dobrych dwóch tygodni mocno pracowałem nad konstrukcją no i w końcu zagrała. Pracy wydawało mi się zawsze mniej niż w rzeczywistości. Poza tym to dwa bloki - nie jeden i wszystko trzeba było robić x2. W międzyczasie zmieniłem nieco rozmieszczenie dodatkowych elementów. Zmieniłem płytkę soft start na bardziej odpowiednią, z wyjściami na sondy temperatury, które w momencie przekroczenia temperatury 75C na radiatorach wyłączą cały układ zasilania.  Tak więc po lekkim zamieszaniu z odpowiednimi ustawieniami prądu spoczynkowego udało się prefekcyjnie wyregulować jedną i drugą sztukę. Inni konstruktorzy nie zawsze byli w stanie ustawić DC offset na bardzo niskim poziomie. W moim przypadku - 0,0000V bez problemu osiągnięte na jednym i drugim bloku. Być może dlatego że wszystkie mosfety zostały dopasowane do siebie, a niektórzy montują takie jakie kupią / posiadają. Być może z tego wynikają różnice, choć na pewno znajdą się bardziej doświadczeni konstruktorzy, którzy wskażą ewentualnie na elementy, które mógł mieć na to wpływ. Generalnie uważa się że DC offset może wynosić do 50mV i do takich wartości się dąży. Idąc dalej napięcie pomiedzy mosfetem a rezystorem wyniosło (po ostatnich poprawkach) 355mV oraz całkowity prąd spoczynkowy 3A. Temperatura na radiatorach 47-48C, temp na mosfetach 51-52C. Jeżeli chodzi o dźwięk to na razie jest jeszcze zbyt wcześnie by jakoś bardziej i dokładniej się rozpisać. Muszę bardziej się z zestawem osłuchać. Różnica jest ogromna i fenomenalna. Lekkość, szybkość, scena, wyseparowanie, dźwięk krystalicznie czysty, mega wykop. Jak trzeba mocno uderzyć to jest uderzenie - bas głębszy, niższy. Nic się nie zlewa a współtworzy powiedziałbym opowieść. W sumie mogę słuchać każdego utworu, nawet takiego za którym niespecjalnie przepadam i dzwięk jest tak wciągający i hipnotyzujący że poprostu zabiera w podróż 😉 Poniżej kilka zdjęć. W tym również do kilku filmików z grającym zestawem (Do wyboru Dire Straits, Dżem i Bednarek - dla każdego coś miłego ;P). Szkoda tylko że niestety nagrywanie z telefonu nie daje poczuć magii grania.   f5-t-v3-play-Dzem.mp4 f5-t-v3-play-Bednarek.mp4 f5-t-v3-play-Dire-Straits.mp4
  • Mam to na uwadze, ale wiem iż system dzielony zdecydowanie lepiej wysteruje kolumny. Szkoda, że nie udało Ci się dorwać starszej serii wzmacniaczy RA-1592 lub RA-1572, które były na wyprzedaży.
  • Problem w tym, że raczej chciałbym jedno urządzenie, ewentualnie wzmacniacz zintegrowany plus oddzielnie streamer.
  • Wzmacniacze lampowe - trochę jest w tym prawdy ale to nie jest takie 0/1. To jak zachowa się wzmacniacz zależy w dużym stopniu od konstrukcji, sprzężenia zwrotnego etc.  Uszkodzenie traf przy braku obciążenia wiąże się z indukowaniem napięć rzędu nawet kilku kV na jego indukcyjności co szybko doprowadzi do przebicia uzwojeń. Problem w zasadzie groźny dla konstrukcji PP, mniej albo i wcale dla SE. Wat - wat jest zawsze watem i to z każdego wzmacniacza. Dlaczego z lampy jest niby głośniej - pasmo, wpływ parzystych harmonicznych w sygnale no i przede wszystkim ogólna wiesza dynamika wzmacniacza lampowego. Rezerwa prądowa - pojęcie bardzo ogólne. Może być rezerwa prądowa tranzystorów mocy, zasilacza, transformatora. To tak trochę jak z rezerwą mocy w samochodzie; masz pod maską 200 koników a wykorzystujesz 120. Ta nadwyżka jest na dopał i po to aby twój silnik pracował z wysoką kulturą. Wiadomo że żaden element elektroniczny nie lubi pracować w zakresie granicznych parametrów. Wzmacniacz pobiera 200W to nikt normalny nie wstawi do jego zasilacza trafa 220W...do długo nie podziała a i w czasie krótkiego impulsu zwiększenia poboru mocy takie trafo będzie przysiadać,...  
  • Nowej serii nie słuchałem, ale w starej jest wyraźna różnica w swobodzie grania między w/w wzmacniaczami. Swoją drogą w cenie wyższego modelu, można by już pomyśleć o wzmacniaczu mocy plus przedwzmacniacz tej marki.
  • Ciekaw jestem pierwszych wrażeń z YB z Illuminatorem R3004. Te kolumny wydają mi się najbardziej interesujące. Ich przetworniki  wydają się mieć największy potencjał. Ciekaw jestem na ile go wykorzystano.
  • Jesteśmy inni , pomieszczenia i graty też mamy inne . Napisałem tak patrząc pod swoim kątem .  Pzdr
  • ale zadowolony jesteś z efektów? chodzi mi o obraz ..  
  • Tak. Masz rację. Jest oddzielny fascynujący 😉temat na forum.   
  • Z mojego doświadczenia powiem, że kolumny na biurku, to nie jest dobry pomysł. Bliskość kolejnej powierzchni odbijającej, jaką jest blat, źle wpływa na dźwięk. Po dokupieniu standów dotychczasowe monitory zaczęły mi grać o klasę lepiej. Naprawdę. Uważam, że powieszenie kolumn na ścianie, pod kątem w dół, to dobre rozwiązanie.
 • Dzisiejsze tematy

×
×
 • Utwórz nowe...