Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

 1. Ostatnia godzina
 2. Chętnie podłącze się pod wątek bo sam jestem ciekawy jakich kolumn warto szukać do tego wzmacniacza. Sam zastanawiałem się nad Monitor Audio Silver 300, Dynaudio X34, Fyne audio f501,TANNOY PRECISION 6.2, Carina FS 247.4 a nawet patrzyłem na Focal Aria 926 bądź coś od B&W. Generalnie wszystko zależy od budżetu i jakiego dźwięku oczekujemy, sam wzmacniacz gra bardzo uniwersalnie i wysteruje większość kolumn dostępnych na rynku. Czekam na opinie
 3. Nie wiem czy się jeszcze łapie na kompaktowe ale: EVERSOLO AMP-F2 to całkiem mocna 2x250W RMS @ 4Ω (1% THD), 2x145W @ 8Ω (1% THD) bestia na modułach NS600 od Starke. Zapowiada się fajnie. 799 euro https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifiers/eversolo-amp-f2-p-18515.html
 4. Obecna cena promocyjna i tak jest bardzo niska. Możesz do nas napisać i spróbujemy coś jeszcze zrobić, ale nie gwarantuję, że się uda
 5. To syzyfowa praca. Nie ma szans by zachować porządek w wątkach bez chęci autorów i uczestników. Ty chcesz i dasz od siebie gwarancje ale dziesięciu innych nie, a moderacja też nie jest tu cały czas by pilnować. Będę reagował na prośby i sugestie ale wybiórczo bo globalnie temat jest złożony i nie zawsze się da. Przykład to posty zawierające kilka wątków. Trzeba by dzielić pojedyńcze posty by zachować ciągłość przekładając ich części do różnych tematów. Pozdrawiam.
 6. Today
 7. Solano i Vele były wcześniej dość drogie, więc pewnie trochę postały w sklepach. Dopiero w obecnej promocji zaczęły schodzić i to z tego powodu pewnie te "przypadki".
 8. @Adi777 fajne te "potworki". Patrząc na portofolio firmy zakładam w ciemno, że wiedzą co robią i na pewno fuszerki nie ma. Jak już się osłuchasz opisz w kilku zdaniach jak się zgrały z twoim gustem i pomieszczeniem szczególnie, że to bardzo nietypowa konstrukcja patrząc tylko przez pryzmat rozmieszczenia przetworników. Pozdrawiam.
 9. @Ketrab78 wczoraj było 343, na Amazonie często się zmieniają ceny.
 10. What? Jak się znudzi, to wymienię na lepszy model 😏
 11. I z czego jest zrobiony? Może link do sklepu?
 12. Ja mam lepiej, ponieważ u mnie ten proces następuje co dwa lata
 13. Spodobał mi się estetycznie ten element akustyczny, którego zastosowanie widziałbym u siebie. Jaką funkcję pełni i jak w stosunku do kolumn jest usytuowany?
 14. To dlaczego Bluesound Node ? jak można taniej np. Wiim 😉 A pomijając zboczenia zawodowe, robiłeś porównanie z czymś innym? Podobnie jak wpływu nie moze mieć zasilacz liniowy do Node zamiast tego w zestawie ..... bo to tylko prąd.
 15. Brawa za wysoki poziom samoświadomość.
 16. @elektron6 tak jasne. Ale to jak mówię tu na miejscu ja nie widzę możliwości zamówienia kolumn, wzmacniacza ze stanów czy Chin i odsyłania tego w te i z powrotem. Druga sprawa małe firmy są znacznie mniej rozpoznawalne, sprzęt niszowy znacznie ciężej sprzedać bez ogromnej straty jak nas najdzie chęć na zmiany. DIY uważam że jest super ale dla bardzo świadomych ludzi wiedzących czego chcą, tak przy początkach zabawy lepszym rozwiązaniem jest łatwiej odsprzedawanych sprzęt może nie jakiś mega znany ale bardziej chodliwy.
 17. Ok dzięki za info. To chyba idę w tego suba (SVS-SB-1000 PRO). Ostatnie pytanie, czy macie namiary gdzie można kupić tego suba w rozsądnej cenie (nie koniecznie z ceneo), może być używka / outlet i z zagranicy. Cena > 3k trochę za duża.
 18. Szybki

  Magnat mr780

  Lepiej bym nie opisał. Dodam jedynie - szczęśliwi którzy nie słyszą różnicy, bo sporo kasy zostanie w kieszeni
 19. PODSUMOWANIE Ponieważ użytkuję już AVR 5 jakiś czas postanowiłem, że podzielę się dotychczasowymi wrażeniami i wnioskami - po pierwsze jestem zadowolony z zakupu mimo, iż nie mam jeszcze pełnego zestawu KD (docelowo 5.1, może 5.1.2) - po drugie wczoraj podłączyłem moje Phonar'y P30s w opcji Bi-amping (AVR wykożystuje kanały 6 i 7 do zasilenia sekcji HF kolumny) połączone dwoma przewodami 2x4m2) i w mojej opinii głośniki zaczęły grać jak powinny - w opcji bi-amp przypada 60W/kanał przy 8ohm - czyli 120W na jednego P30s - po tej zmianie w mojej opinii kolumny zaczęły grać pełniej i wyraźniej, scena dźwiękowa jakby szersza, słyszę więcej szczegółów, bas pełniejszy i lepiej kontrolowany zarówno przy cichym jak i głośnym słuchaniu, generalnie przed podłączeniem bi-amp miałem pewien niedosyt, ale jestem BARDZO zadowolony (źródło dźwięku to Spotify także może być tylko lepiej ) - myślę, że w aktualnym zestawieniu to Phonary grają na 80% swoich możliwości... z mocniejszym prądowo wzmacniaczem/końcówką na pewno pokażą jeszcze więcej. - Wniosek: AVR 5 jako KD i stereo to bardzo dobre rozwiązanie, które daje możliwości rozbudowy - ze swojej strony polecam!
 20. Snow

  Yamaha as-701

  Do Yamahy 701 mam podpięte kolumny Pylon Audio Sapphire 25,chcę zmienić na Elac Carina 247.4 i moje pytanie czy będzie lepiej?
 21. Nie nie to nie tak. W naszym pięknym kraju mamy sporo specjalistów zajmujących się produkcją audio. Warto wybrać się na audio show wtedy też to widać ilu mamy zdolnych ludzi w tym temacie. I to nie są 2-3 firmy a dziesiątki . W dobie Internetu nie ma problemu aby być na bieżąco z konstruktorem. To jest naprawdę ciekawa opcja zrobienia projektu pod siebie.
 22. DIY costum faktycznie jeśli jest blisko i możemy w razie potrzeby prosić o pewne zmiany, modyfikacje itd. wysyłanie na ewentualne poprawki, naprawy itp na drugi koniec świata troszkę lipa
 23. Bezpieczniejszą formą jest wybór „diy custom”. Zlecamy wykonanie x projektu jednej z znanych manufaktur. Wykonawca mając pewien bagaż doświadczeń wykona projekt zgodnie ze sztuką, zaproponuje właściwe zmiany i ulepszenia. Dodatkowo dostajemy logo także nie jest źle…minus - takie zabawki, projekty często kosztują więcej niż to co dostajemy w typowym salonie audio. Diy od Pana Cześka z garażu to wiadomo może być wtopa, ryzyko jest spore.
 24. Adi wytyczne a brzmienie finalne to dwie różne kwestie. DIY to nic złego, ale kupowane że tak powiem na miejscu po odsłuchach z możliwością modyfikacji oki. A tak niestety te cmokanie rzeczy możesz łatwo upłynnić, a z takim DIY to już ślub do końca życia ewentualnie separacja ;). Jak jednak pisałem może będzie to strzał złoty kto wie.
 1. Załaduj więcej aktywności


×
×
 • Utwórz nowe...