Kris78
Uczestnik-
Zawartość
52 -
Dołączył
-
Ostatnio
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Rybnik
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
@dydex też tak myślałem z tą płytą, ale dokupowałem ją do reszty podzespołów, więc teren się zawęził, (odpowiedni chipset itd) dodatkowo musiałem mieć na niej jedno pełne złącze PCI i na placu boju pozostał rodzynek z Asusa. Szukałem chociaż bolców na płycie pod spdif, ale nie było szans. Czyli piszecie że każda karta dzwiękowa z wyjsciem cyfrowym będzie lepsza niż ten mini jack? Nie zależy mi na żadnym 7.1 ani wzmacniaczu słuchawkowym, po prostu ma wychodzić dobre stereo na amplituner. W zasadzie może być pod PCI-Express bo mam wolny jeden slot. Aby już nie iść w koszty i trzymać się asusa może coś takiego? Po cholerę kolejna skrzyneczka w domu https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dgx-asm-537085/ Mam jeszcze wolne HDMI ale tu chyba nie ma co kombinować z jakimś adapterem na optyka czy spdif?
-
Fajna sprawa tylko cena dość wysoka, nie chciałbym przerostu formy nad treścią. Mimo wszystko 90% muzyki słuchanej na pc z YT czy Tidala to zwykła jakość nie żadne flac itp.. więc raczej tutaj myślałem nad czymś do 300zł max. Coś pomiędzy sprzętem hi-end a nieszczęsnym mini jackiem? Nie da się ukryć że tych kart muzycznych na usb jest obecnie multum, pytanie ile to jest warte na cyfrowym wyjsciu.
-
Witam Panowie temat poruszany często. Ostatnio stanąłem przed zakupem płyty głównej do pc (stara uszkodzona po burzy) Okazuje się że dzisiaj złącza cyfrowe na płytach to luksus? zaskoczyło mnie to że producencie rezygnują z spdif czy optyka i pozostaje tylko podłączenie całości mini jack-2xchinch. Dotychczas miałem podłączony amplituner onkyo tx-8150 przez złącze spdif teraz zaczynam się zastanawiać jak to ugryźć, bo nie wiem czy te zwykłe wejscie mnie zadowoli. Chyba nie ma możliwości jakiegoś połączenia z wykorzystaniem złącz usb? to tak nie działa? Czy jakaś karta muzyczna polepszy sygnał względem wyjscia jack z płyty głównej. Raczej nie zamierzam inwestować w drogi sprzęt typu dac, po prostu chciałbym aby grało to na poziomie i odtworzyło dzwięk [24]bit. Ktoś miał do czynienia z takim sprzętem: Creative Sound Blaster X-Fi HD podobno klasy audiofilskiej? https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-hd-70sb124000002-330820/
-
Piotrek mam też do ciebie pytanie. Trochę dziś podzwoniłem po twojej branży podpytać o różne kombinacje kolumn do Onkyo. Podobno Heco i Magnaty to mniej więcej ta sama stajnia? jednak minimalnie różnią się barwą? Możesz coś napisać w tym temacie? Praktycznie do ampli Onkyo pasuje większość kolumn, propozycje Pylony, KEF-y, Melodika, Heco jak i Magnaty... czyli taka półka w zakresie 3-4tys. Mógłbyś mi zawęzić tą ofertę do powiedzmy trzech najbardziej pasujących? bo człowiek ma coraz większy mętlik w głowie Chyba i tak w końcu wrócę do pierwotnego wyboru, czyli Heco Aurora, ale chciałbym jeszcze umówić się na odsłuch. Muzyka tak jak pisałem popularna czyli pop rnb rzadziej coś alternatywnego, lubię wyeksponowaną górę i dół.
-
Może tak! Najbardziej pasowały by mi dwa modele (trójdrożne) ze względu na wygląd, cenę, moc i wysokość głośników w kolumnie, mowa o Heco Music style/Aurora i Magnatach o których dzisiaj trochę poczytałem. Te ostanie niestety poza zasięgiem w moim salonie audio, więc musiałbym brać w ciemno. Tutaj widzę model Quantum 677 odchodzi do lamusa, więc mógłbym dozbierać do Magnat Quantum 727. Chętnie poczytałbym opinie użytkowników onkyo i wspomnianych modeli kolumn, lub sprzedawców którzy tutaj doradzają, może w koncu coś uda mi się złożyć. Nie jestem wymagający, ma dobrze grać góra i dół, muzyka lekka i przyjemna pop/rnb rzadziej coś z wyższej półki i od czasu do czasu ma być z większym kopem dla odstresowania. Pc. Chyba wszystko przebije moje obecne jamo S506
-
A ja jeszcze raz dopytam co prócz Heco warto posłuchać z onkyo tx8150? Jaka jest moc nominalna kolumn Melodika BL40MKII Sorry za to pytanie ale po wielkości kolumn mam jakiś psychiczny uraz że są dużo słabsze niż np. aurory Nie wiem jak to się przelicza, ale czasami max 200w czyli moc ciągła to ok 100w mocy nominalnej?
-
@S4Home bardzo sobie cenię twoje opinie nie chcę się też sprzeczać ze sprzedawcami, bo mimo wszystko to ja jestem laikiem, aczkolwiek swoje też słyszę. Na pewno melodika ma bardzo szeroką scenę, mimo że stały bliżej siebie niż Aurory to dzwięki szły wręcz z boku, dolne pasmo też całkiem niezłe. Sprzedawca bardzo je chwalił aż pomyślałem że chyba chce się pozbyć tego modelu Z doświadczenia co byś jeszcze poradził przesłuchać z ampli onkyo? Trochę czytam o tych melodikach, podobno mają dobre zabezpieczenie wysokich tonów, i ogólne opinie też są niezłe, zastanawiam się tylko jak z mocą tych kolumienek? Skuteczność dB 91 więc jest dobrze a jak interpretować max 200w? Zerkam też jeszcze na dużo masywniejsze Jamo C97 ale tutaj w ogóle brak danych zaś skuteczność tylko 89db. Mimo wszystko aurory ładnie wyglądają choć ten mat dziwnie się zachowuje jakby po przejechaniu ręką robi się szary, miałem wrażenie że nie da się ich nawet wyczyścić
-
Trochę odkopię temat Byłem dziś w salonie zerknąć na Heco Aurora, wygląd ok ale sprzedawca raczej skrzywił się na dobór ich do amplitunera Onkyo. Podobno bardziej sprawdzają się z Yamachą i faktycznie grały nieźle. Do Onkyo polecono mi Melodika BL40 MKII mogłem tak na szybko odsłuchać oba wspomniane modele i faktycznie onkyo z Aurora grały trochę bez basu i nijako, zaś Melodika mimo że mniejsze kolumny bardzo dynamicznie i jakby szerzej, bardziej było słychać scenę. I teraz mam dylemat bo nie wiem już czy faktycznie tak to wygląda, czy się zasugerowałem opinią ze sklepu? Sprzedawca proponował jeszcze zerknąć na ofertę Jamo. Ta Melodika to dość małe i niskie kolumny ok 97cm nie wiem też jak wygląda moc max 200w to jak się to przekłada względem heco 200/300w? Na co ewentualnie jeszcze zerknąć w cenie 2500-3500zł?
-
Jeśli ten nowy sprzęt używasz od niedawna to myślę że się przyzwyczaisz. Korektora SG-GE90 używałem 17 lat i też nie wyobrażałem sobie muzyki bez niego. Ostatecznie tutaj koledzy na forum w koncu jakoś mnie przekonali że sam amplituner da radę a muzyka będzie lepsza. Na dzień dzisiejszy muszę przyznać że mieli rację, przesiadka z Technicsa na Onkyo obyła się bez większego bólu. Wiem o czym piszesz, bo sam wzmak technicsa też dla mnie grał dość licho, korektorem dało się podbić to i owo, pewnie kosztem samego dźwięku, ale za to basów i sopranów było więcej.
-
U mnie słychać buczenie tylko wtedy jak włożę głowę w szafkę na której stoi ampli, może przy zupełnej ciszy nocnej coś bardziej słychać ale bez problemu da się z tym żyć. Co do innych trzasków to pewnie chodzi o obudowę która lubi sobie właśnie postrzelać przy zmianie temperatury. Jest metalowa więc zdarzają się takie zjawiska.
-
Nie, nie robię imprez czasy młodości już minęły, aczkolwiek czasami człowiek musi się odstresować i sprawdzić co potrafi sprzęt. Bardziej pytam z ciekawości jak to obecnie wygląda ze sprzętem tej klasy. Całkiem niedawno udało mi się spalić wysokotonowy w Jamo, ale na wzmacniaczu Technicsa. Jak mi powiedzieli w salonie stare wzmacniacze Technicsa to spawarki Przynajmniej potem tutaj douczyłem się że na słabszym wzmaku prędzej można coś spalić niż mocniejszym. Co do podstaw w Aurora trochę mnie zmylił ten filmik. Ktoś ma dodatkowy fundament z Heco
-
@S4Home dzięki za prostą i fachową odpowiedź, czyli poddają się głośniki wysoko tonowe przez puszczenie muzyki na full. No tu chyba trzeba by nieźle zaszaleć. Myślałem że wzmaki czy ampli mają coś w rodzaju bezpiecznika i przy wymagających i prądożernych kolumnach po prostu amplituner nie wydoli prądowo. A tak jeszcze zapytam w Heco Aurora te rozszerzone podstawy głośnikowe są przykręcane do kolumny? czy to osobna konstrukcja na której stawia się kolumnę? Może głupie pytanie, ale dotychczas we wszystkich modelach po prostu wkręcałem kolce do podstawy. Czyli podsumowując te Aurora 700 to nie będzie przesada do TX8150?
-
Myślę że najwięcej doświadczenia i możliwości odsłuchu mają sprzedawcy w sklepach tak jak @S4Home, dlatego tutaj czytam uważnie wszelkie posty. Jak się siedzi w branży to ucho się wyrabia i mniej więcej wiadomo co z czym dobrze zagra. Ogólnie każdy chwali swoje a czasami warto trochę się podroczyć. Chyba skuszę się na te nowe heco są w salonie w okolicy, więc zobaczymy w live jak to wygląda. Już przesiadka ze starych eltaxów na jamo mnie zaskoczyła, myślę że Aurora 700 z Onkyo zagra jeszcze lepiej. A co do tych omów ile ustawia się w onkyo+ Aurora700 - 6ohm? Ps. Może ten kolega co miał głośność od 30 słuchał z jakiegoś przyciszonego urządzenia zewnętrznego? Tak samo sygnał po optyku jest trochę słabszy niż z innych urządzeń? A z ciekawości jako uczeń zapytam, co może poddać się pierwsze w zestawie ampli z wyjściem 130w i głośnikami 200/300w - pytanie czysto teoretyczne
-
Tak szczerze też zaczynają mi się podobać, trzeba przyznać że mimo wszystko wyglądają bardziej nowocześnie a pewnie w realu jest jeszcze lepiej. Trochę dziś poczytałem forum w kwestii kolumn i trafiłem na taki wpis: >>ja teraz 4 dni temu kupiłem Heco Aurora 1000 i onkyo tx 8270 i jak przekrecam gałkę w tym onkyo to dźwięk się pojawia dopiero przy 30 przy 50 procentach gra normalnie,a dopiero przy 70ciu robi sie głośniej ,one potrzebują mocy by je rozchulać<< Ktoś sobie jaja robi? Z czego ten dzwięk że potrzeba tak rozkręcić volume? Moje onkyo TX8150 ma 130w na kanał, nie chciałbym aby aurora 700 zagrały mi ciszej niż stare 130 watowe Jamo? Obecnie nawet przy volume 1 coś tam cichutko gra. Jak mam rozumieć ten wpis?
-
Dzięki za info o tych Aurora, nawet nie wiedziałem że już jest następca. Wizualnie seria music style bardziej mi się podoba, te matowe fronty w Aurora trochę się zlewają z głośnikami, brakuje srebrnych ramek. A może to po prostu kwestia zdjęć, trzeba by zobaczyć na żywo. Oczywiście one mają grać a nie wyglądać, więc na spokojnie muszę zapoznać się z tematem. Testowaliście już Aurory z amplitunerami Onkyo? przypuszczam że skoro grają podobnie to będą dobrze współbrzmieć z tą firmą? Onkyo 8150 ma chyba specyfikację 6-8Ω choć w opisach jest coś takiego: Impedancja głośników 4Ω - 16Ω (A lub B), 8Ω - 16Ω (A+B Moc wyjściowa 135 W/kanał (6 Ω, 1 kHz, zniekształcenia 1 %, wysterowany 1 kanał, IEC) Moc wyjściowa 140 W/kanał (6 Ω, 1 kHz, wysterowane 2 kanały, JEITA)