Skocz do zawartości

merq

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O merq

 • Ranga
  Debiutant
 1. merq

  Strzelanie w głośnikach

  Inne urządzenia nie strzelają. Miałem wcześniej tańsze głośniki i też nie było z nimi problemu. Wyczytałem gdzieś, że mam po prostu czułe głośniki, cokolwiek to znaczy... a i nie wiem czy to normalne, ale te głośniki mają przewód bez uziemienia... chociaż nie spotkałem się jeszcze z uziemionymi głośnikami. Nawet u kolegów podglądałem i wszyscy mają bez. a apropos tej listwy z filtrem... Polecacie jakąś?
 2. merq

  Strzelanie w głośnikach

  Instalacja jest z uziemieniem, a obwodów powinno być więcej niż jeden, ale przenoszenie kuchenki, lodówki, zamrażarki nie wchodzi w grę. W dodatku nie wiem jak rozpoznać w jakim gniazdku jest dana faza. Do kuchenki muszę tylko wymienić przedłużacz na ten z bolcem, wcześniej nikt na to nie zwrócił uwagi. Tylko zamrażarka jest stara i ma kabel dwużyłowy. Czy da się uziemić takie urządzenie? Nie dodałem jeszcze, że głośniki reagują również na włączanie światła w niektórych pomieszczeniach.
 3. Witam! Założyłem nowy temat, bo nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi w internecie, a już jakiś czas staram się znaleźć rozwiązanie. Mam problem ze "strzelaniem" w głośnikach. Co jakiś czas słyszę pojedynczy trzask przy włączaniu/wyłączaniu światła w domu i podczas przeskakiwania iskry przy włączaniu palnika w kuchence gazowej. Do tej pory jakoś to znosiłem, ponieważ strzały były cichsze niż teraz i rzadziej występowały, ale ostatnio musiałem uruchomić zamrażarkę (cały rok nie była używana) i prawdopodobnie przez nią częstość i głośność tych "anomalii" wzrosły. Wzrosły do tego stopnia, że zdarzyło mi się już kilka razy podskoczyć na krześle podczas przemierzania mrocznych tuneli w jednej z gier . Głośniki to Modecom MC-SHF56U i podłączone mam je do laptopa Acer v3-571g, ale nie wiem czy ta informacja się przyda, bo to samo się działo z głośnikami podłączonymi do peceta. Bardzo proszę o pomoc, bo po pierwsze - te dźwięki są strasznie denerwujące, a po drugie - boję się, że mogą uszkodzić w jakiś sposób głośniki. Pozdrawiam.
×