Skocz do zawartości

BarD

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0
  1. Porządny artykuł. Zabieram się do analizy. A w tym czasie postaram się określić brzmienie na jakim mi najbardziej zależy. youtube.com/watch?v=60volOeEJ7M Ostre, ciężkie midy, głęboki bas i wbijające w ścianę podbicia Równie bardzo zależy mi na płynnych, pełnych brzmieniach wysokich i średnich (Stairway to Heaven?). Nie wiem jak to innaczej określić, ale myślę, że kto powinien, ten będzie wiedział o czym mówię .
  2. Faktycznie, jednak podałem mało danych.. To będzie tak: Na sprzęt mam do wydania około 3000 zł , ale istnieje możliwość szybkiego dozbierania/dokupienia w późniejszym terminie elementów. Słucham zdecydowanie cięzkiej muzyki, ale nie chciałbym wykluczać całkowicie miękkich brzmień. Aktualnie w pokoju stoi stary Pioneer podpięty pod kompa i 2 kolumny, czego nie używam (czyli można powiedzieć, że nic nie gra). Całe moje przjęcie sytuacją akustyki wynika z tego, że miałem pod ręką wiele zestawów głośników i kilka rodzajów sprzętu audio, z czego żadna konfiguracja mi nie odpowiadała, czy to stereo, 2.1, 5.1 (generalnie im więcej głośników tym mi trudniej wyobrazić sobie gdzie je umieścić). Ustawienie głośników jest największym problemem. A że z dziedziny akustyki jestem leszczem, to moje warianty przechodziły wszelkie pojęcie . Głównie szukam inspiracji co do rozmieszczenia sprzętu w tym szalonym pokoju, a o resztę będę się martwił w drugiej kolejności.. jedyne co to musi być możliwe to podłączenie gramofonu. Tak.
  3. Witam. Poszukuję pomocy w dziedzinie akustyki. Do rzeczy.. Kształt mojego pokoju jest naprawdę nietypowy , co sprawia mi problemy akustyczne od kilku lat. Nie poradzę sobie z tym sam, a próbowałem już wiele razy. Załączam schemat pomieszczenia. Mistrzem painta nie jestem, ale myślę, że pokazałem co trzeba. Szukam jakiegokolwiek optymalnego zestawu, ustawienia itp. Jestem kompletnie zmieszany przez to pomieszczenie i gotowy na poważne zakupy, byle tylko to miało jakiś akustyczny sens. Z góry dziękuję za odpowiedzi. P.S.: Nadmieniam, iż jestem zdecydowanie początkujący w sprawach akustyki.
×
×
  • Utwórz nowe...