Skocz do zawartości

Prodii

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Prodii

 1. Ok. Pozwólcie, że doprecyzuje bardziej. Naturalnie zdaje sobie sprawę, że moje biurko to nie jest idealny setup do delektowania się dźwiękiem - od tego mam fotel i słuchawki... i browerek, winko lub drink icon_wink.gif Ale często jednak słucham muzyki na kolumnach i chciałbym, żeby było to dźwięk na w miarę możliwości przyzwoitym poziomie. Opisując moje preferencje co do samego dźwięku nie zakładałem, że jakiekolwiek monitory za ok. 500PLN postawione na tym biurku zagrają tak jak lubię... a tym bardziej nie oczekuje, że będą schodziły niskimi do zatykających uszy częstotliwości.

  Jak już zmieniam te Sony to chciałem zamiast nich postawić coś lepszego. Monitor Audio chyba się nie nadadzą ze względu na bass-reflex wywalony do tyłu. No to może uzbierać jeszcze parę groszy do tych Wharfedale'i? Albo faktycznie poszukać coś ze starszych modeli?
  Np. tu: http://allegro.pl/listing/user/listing.php...705&id=1320 Czy ktoś z Was widzi tu coś ciekawego dla mnie? Klient reklamuje prawie każdy zestaw jako "audiofilski" ale ja podchodzę do tego z dystansem.
 2. Cytat

  Monitor Audio BX1 w cenie 600zł za komplet spokojnie mogą stawać do boju z takimi słuchawkami.


  Te Monitory mnie kuszą, szczególnie z tego względu, że mój ojciec ma RS8 i bardzo mi się podobają, więc zakładam, że te BX1 będą miały charakterystykę podążającą mniej więcej w tym samym kierunku... Tylko czy one mogą stać przyklejone wręcz do ściany bo tak stoi biurko na, którym będą stały (biurko ma wymiary 160 x 75 cm) - patrz zdjęcie poniżej.
  Cytat

  Dla autora lepiej może szukać tanich kolumn Dali 104?


  Tylko z tego co widzę to są kolumny podłogowe. A ja potrzebuje kolumny do takiego kącika -> https://www.dropbox.com/s/f9asse2b0248j3w/biurko.jpg?dl=0
 3. Cytat

  Kolego to jest cena za 1 sztukę.


  To zmienia postać rzeczy... W tym momencie bardziej skłaniam się do tej opcji:
  Cytat

  Kup jakieś używane kolumny. Będą lepiej grały niż nowe w tej cenie.


  Tylko teraz nasuwa się pytanie co kupić?
  Jeżeli chodzi o moje preferencje co do samego brzmienia to na pewno lubię ostre wyraziste brzmienie. Nie lubię miękkiego dźwięku. Lubię mocny, dynamiczny i schodzący bardzo nisko bass ale taki który nie góruje i przysłania reszty. Wysokie też muszą być wyraziste tak żebym słyszał najmniejsze mlaśnięcie wokalisty/tki. Średnica tak samo - wszystkie instrumenty muszą być wyraźnie oddzielone od siebie nie mogą się zlewać w miazgę.
  Nie wiem czy ktoś z Was kojarzy słuchawki Yamaha HPH-MT220 - one grają właśnie tak jak lubię.
 4. Witam,

  Obecnie słucham muzyki dostarczanej z następującego zestawu:

  Wzmacniacz: Sony F570ES
  Kolumny: Sony SS-H71 (pochodzą z zestawu wierzy Sony i maja ok. 20 lat)
  Karta muzyczna: Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE
  Kable: Wireworld Luna 7
  Odtwarzacz: TIDAL (dawniej WiMP) w jakości HIFI

  Zestaw służy wyłącznie do odtwarzania muzyki płynącej z komputera. Kolumny stoją na biurku obok monitora - biurko jest dość szerokie kolumny są rozstawione o ok. 120 cm. Ostatnio jedna z kolumn zaczęła charczeć podczas głośniejszego słuchania.
  Szukam czegoś do 500 PLN. Zastanawiam się nad zakupem kolumn Wharfedale Diamond 220 - podobno mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Co o tym myślicie?
×
×
 • Utwórz nowe...