Skocz do zawartości

piterski

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez piterski

  1. Cytat

    Oczywiście, że można podłączyć kolumny aktywne. I tu skorzystamy z przetwornika C/A czyli DACa. Bo po "analogu" z telewizora byłoby kiepsko.
    Jeśli jakieś źródło ma dobre wyjście analogowe, to można je podłączyć bezpośrednio do kolumn aktywnych.
    Ale telewizor, by oglądać/słuchać z kablówki trzeba raczej podpiąć przez DAC. A ten drugi przede wszystkim musi mieć odpowiednie wejścia.
    Takich standardów, jakie masz wyjścia z telewizora i innych urządzeń. Czyli jeśli masz wyjście optyczne to i wejście w DACu musi być optyczne.
    A jak wyjście jest USB, to i takie musi posiadać przetwornik.
    Czyli przydałby się DAC o kilku wejściach cyfrowych jeśli nie chcesz przełączać kabli ze źródła, którego masz zamiar słuchać.

    Co do jakości, to wszystko ma znaczenie. Nawet okablowanie. A jakiej klasy DAC czy kable kupić, to już zależy od klasy sprzętu i słuchu użytkownika.
    Lecz na ogół słychać jakość każdego elementu.



    Działa zasada "masz to, za co zapłaciłeś" icon_smile.gif

    Gdyby na tym nagłośnieniu dobrze wybrzmiał Led Zeppelin, to byłoby super. Rozejrzę się po dostępnych DACach i kolumnach. Także aktywnych. Jak coś wypatrzę, to podrzucę tutaj z prośbą o opinię. Nie pali się na szczęście, więc mogę trochę poszperać.

    Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc.


  2. Bardzo dziękuję za info. Rozumiem, że kolumny aktywne dadzą się podłączyć do TV?
    Z soundbarem mam doświadczenia dość kiepskie, nawet kiedy działał, to jednak nie był to dźwięk zachwycający, dlatego obstawiałbym teraz kolumny. Tym bardziej, że jest miejsce - wcześniej nie było - żeby je postawić sensownie.
    Czy jakiś konkretny DAC trzeba brac, czy to już nie ma większego znaczenia?
  3. Cytat

    Oczywiście wystarczy system stereo (nie 2.0 - choć jeśli do nagłośnienia telewizora, to może i tak icon_wink.gif ).
    Czyli dwie kolumny (a nie głośniki, bo to przetworniki zamontowane w kolumnach jak silnik, czyli motor w motocyklu).
    Można kupić jako takie nowe. Ale w tym budżecie zdecydowanie proponuję używane.



    Dziękuję za odpowiedź. Kolumny bardzo chętnie, pytanie czy powinienem podłączać je bezpośrednio do TV, czy do jakiegoś urządzenia (jakiego?), a zatem niebezpośrednio. Co dałoby lepszy efekt?
  4. Witam świątecznie icon_smile.gif
    Od pewnego czasu zaczął mnie irytować cichy głos kilkuletniego telewizora lg 42la660s. Kiedyś wzmocniłem go soundbarem Boston z oddzielnym subem, ale niestety radiowa łączność suba z belką zakłócała funkcjonowanie domowej sieci wifi. Dlatego Boston poszedł do znajomych, a ja potrzebuję czegoś w zamian.

    Patrzyłem na różne opcje, jak np. Soundbar Sonosa, ale nie znam się na tyle, żeby wyciągnąć +3k zł za taki sprzęt. Równie dobrze można kupić soundbar LG LAS455H. Albo takie cudo: Soundbase BLAUPUNKT SB200BT? Bądź ONKYO SBT-200.


    A może wystarczy system 2.0? Tylko co oprócz głośników jest potrzebne, żeby całość dobrze działała?

    Nie znam się na tym za bardzo, stąd moja wielka prośba o pomoc.

    TV stoi w pokoju o powierzchni ok. 25 m2. Służy głównie do oglądania filmów z kablówki + VOD z Netflixa. Natomiast jeśli nagłośnienie mogłoby wesprzeć odsłuch muzyki (YT, Spotify, może radio, chociażby internetowe), to byłoby super. Choć z tego co czytałem, to może być ciężko zaspokoić wszystkie potrzeby na raz, do tego mając do wydania, jak sądzę, max. 2000 złotych.

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady i przepraszam za brak wiedzy icon_smile.gif Będę dopytywał, gdybym czegoś nie rozumiał.
×
×
  • Utwórz nowe...