MariuszG
Uczestnik-
Zawartość
17 -
Dołączył
-
Ostatnio
O MariuszG
- Urodziny 13.11.1978
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Częstochowa
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
Bardzo chciałem upolować Cantony GLE100, które mi polecałeś. Sprzedający jednak nie chciał opuścić ceny poniżej 1000zł - za tyle miał kupca w rodzinie. Kusi mnie aby upolować sobie parę ładnych vintage-owych monitorów ale zniechęcony kontaktem z handlarzami będę szukał okazji od osób prywatnych. Sprzęt, który mam aktualnie wystarczyłby do nagłośnienia salonu - ok 32 m2 zaś do sypialni mógłbym sprawić sobie coś równie fajnego. Sprzedający od kolumn zachęca żebym poszedł za jakiś czas w jego ślady i przesiadł się "na lampy" - podobno do relaksującego słuchania rewelacja. W sprawie okablowania spróbuję zastosować w tym tygodniu porady kolegi o ksywce "audioburak" z forum audiostereo.pl. Zachęca do zastosowania drutu solid 0,5mm jako interkonektu oraz rozdzielenie sygnału do kolumny na 0,5mm do głośnika wysoko-tonowego i 5x0,5 lub przewodu głośnikowego do sekcji basowej. Koszty są praktycznie żadne. Jak zmajstruje i podłączę okablowanie podzielę się wrażeniami.
-
Witam po dłuższej przerwie. Po zakończonym okresie polowań stałem się szczęśliwym posiadaczem następującego zestawu: -wzmacniacz Kenwood KA-7020 -odtwarzacz CD Kenwood DP-6020 - ta sama seria co wzmacniacz - nie najwyższy model ale gra bardzo ładnie i super komponuje się ze wzmacniaczem. - kolumny Celestion F38 - spodziewam się że powiecie Panowie że trochę za duże:). Jestem jednak bardzo zadowolony. Kupiłem je od pierwszego właściciela, w niemal idealnym stanie - od uczciwego sprzedawcy/audiofila, który zmienia swój zestaw na lepszy W środku pomiędzy gniazdami a zwrotnicami wymienione zostało okablowanie na miedź beztlenową , z kolei między zwrotnicami i głośnikami wrzucono kable Cordiala. Wsuwki zostały usunięte i kable na stałe zostały przylutowane do zacisków głośnikowych. Komory niskotonowych zostały wyklejone od wewnątrz matami kauczukowymi zamiast wełny, której kawałki pozostały jedynie jako okrycie zwrotnic. Ponadto w sekcjach głośników wysoko-tonowych zostały wymienione elektrolity na polipropylenowce Cross-Cap Jantzena. Kolumny zostały dociążone balastem, wsypanym do pustej przestrzeni pod komorą głośnika niskotonowego. Całość gra rewelacyjnie. Wieczorem jednak, w trosce o domowników nie mogę poszaleć z potencjometrem:) Bałem się o akustykę ale jak dotychczas nie usłyszałem zbędnych pogłosów, dudnień etc. Zauważyłem, że ogromie dużo zależy od materiału nagraniowego. Mam płyty otrzymane w prezencie od impresariatu Sinfonii Varsovia - robią wrażenie. Paradoksalnie ulubioną "na teraz" płytą stała się płyta mojej córki - "w-INNA" Ewy Farny w akustyczno-jazzujących aranżacjach - instrumenty pięknie "rozkładają się" po pomieszczeniu - słychać, w którym miejscu znajdują się poszczególni muzycy - super. W domu wszyscy zadowoleni. Małżonka zaczęła przebąkiwać abym zmajstrował jakiś stolik audio z miejscem na ustawienie gramofonu - widzę, że ją wzięło. Pytanie teraz do Was koledzy - jakie kable zastosować? Na razie mam byle jakie okablowanie kupione w markecie w drodze do domu:) Oprócz CD playera podłączam też swojego smartfona LG G4 z TIDALEM poprzez przejściówkę z jacka słuchawkowego na 2xRCA - gra jednak zdecydowanie słabiej niż CD - czy można to jakoś poprawić?
-
Zainteresowałeś mnie tematem starszych (lata 80 i 90) kolumn. Znalazłem kilka modeli firm KEF, Mission, Infinity z tego okresu w wizualnie (i podobno technicznie) bardzo dobrym stanie. Sprzedający to osoby prywatne. Każdy zaprasza na odsłuch -= raczej nie mają nic do ukrycia.. Przeglądam głównie anglojęzyczne fora w poszukiwaniu informacji. Moim problemem jest brak praktyki i porównania do innych modeli. Jeśli dysponujecie wiedzą proszę o opinie, które modele warte są zainteresowania.
-
Przepraszam za błędną terminologię (kolumny/głośniki). Jak zaznaczałem na początku jestem ignorantem (powoli półamatorem:) ) jeśli chodzi o profesjonalne podejście do tematu Audio. Zapytałem o Bi-wiring ponieważ mam na oku kolumny KEF Cresta, które miałyby taka możliwość podłączenia. Oczywiście jestem wdzięczny za każdą uwagę poszerzającą moją wiedzę i ułatwiającą moje wybory odnośnie zestawu.
-
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Prawdę powiedziawszy na moje niewyrobione ucho jeśli słychać różnicę to na granicach wychwycenia. Taki był również, oprócz nakazu od żony, powód sprzedaży wzmacniacza. Kolumny chciałbym kupić za około 600-800zł. Cd tej samej marki ładnie komponowałby się na połce jednakże jeśli można niedrogo kupić lepszy sprzęt innej marki to jestem otwarty na propozycje.
-
W dniu dzisiejszym stałem się dumnym posiadaczem Kenwooda KA-7020. U sprzedającego - sympatycznego pana Marka (pozdrawiam serdecznie) grał w zestawie z tunerem , gramofonem i cd marki Kenwood oraz z głośnikami Avance Omega 503. Zastosowane kable to Melodika Purple Rain. Pomieszczenie w którym grał zestaw było większe niż moja sypialnia ale i tak byłem zachwycony dźwiękiem. Czas zatem na zakup kolejnych kawałków układanki. Dzięki cennym uwagom Jacka75 wiem jakich głośników mam szukać. Pytanie do pozostałych ekspertów - który model cd kenwooda warto kupić oraz w jakie kable głośnikowe i interkonekty zaopatrzyć zestaw. Czy bi-wiring ma znaczacy wpływ na dźwięk, czy to zagadnienie na razie odpuścić?
-
Byłem blisko zakupu. Postanowiłem poczytać o różnicach dzielących obydwa proponowane wzmacniacze ale kilka godzin po naszej rozmowie ktoś mnie ubiegł. Stale jednak przeszukuję portale za HK650 i HK670. Jeśli nawet kupię Kenwooda, a temat audio mnie "wciągnie" z pewnością upoluję jaką sztukę.
-
Witam Panowie! Dziękuję za nieocenioną pomoc. Do faszi - na chwilę obecną licytuję zaproponowanego przez kolegę Witka Kenwooda. Dziś licytacja się kończy, nie wiem czy wygram ale pomimo to szukam alternatywy. Ciągnie mnie do proponowanego przez Ciebie Harmana - był to zresztą mój faworyt po suchej lekturze zasobów internetu. Bardzo się cieszę , że wywiązała się polemika na temat różnic pomiędzy producentami - na pewno przysłuży się zarówno mnie jak i przyszłym zainteresowanym. Postanowiłem postawić na początek na Kenwooda z racji jego neutralności. Zdobywając odpowiedni poziom "osłuchania" powinienem wyciągnąć wnioski, w którą stronę bardziej mnie pociągnie. Pytanie do Witka. Czy dobrą alternatywą dla wzmacniacza, którego licytuję, byłby Kenwood Ka-990SD? Jest w tej chwili na allegro w ofercie osoby prywatnej, u której grał ok. 7 lat. Wyczytałem pochlebne opinie ale również ostrzeżenia o awaryjności trudno dostępnych układów TA2030 i TA2040 Dziękuję Jacek75 za włączenie się do dyskusji. Bardzo ciekawa propozycja monitorów Taga. Oprócz tego co dla mnie ważne, czyli dźwięku, są również atrakcyjne wizualnie co będzie sporym atutem do przekonania małżonki o konieczności zwiększenia budżetu:) Napiszę gdy tylko wyjaśni mi się sytuacja w sprawie wzmacniacza. Jeśli mielibyście informacje o okazyjnych ofertach lub o sprzedaży z pewnej ręki proszę o informacje.
-
Witam ponownie. Po przeanalizowaniu Waszych propozycji mam dwie opcje wyboru (nie wykluczam jednak dodania kolejnych). Pierwszą opcją jest Kenwood zaproponowany przez audiowita. Druga to Harman HK650. Pytania i prośba do Was. Jakie elementy (Cd i kolumny) będą pasować do poszczególnych wzmacniaczy? Jakie będą różnice na plus i na minus pomiędzy Harmanem a Kenwoodem? Czekam z niecierpliwością na podpowiedzi.
-
Pytanie do faszi - czy Twój Harman PM 665 jest na sprzedaż, a jeśli tak to za ile? Pytanie drugie. Jeśli zdecydowałbym się na Kenwooda jaki model CD Kenwooda wybrać?
-
faszi oczywiście bez urazy - jak zaznaczyłem na wstępie jestem kompletnym laikiem zaś cała wiedza, jaką dysponuje to ta nabyta dzięki wybiórczej lekturze for o tematyce audio. Prawdę mówiąc do tej pory w wyszukiwarkach aukcyjnych wpisywałem głównie Harmana, Luxmana i Rotela, dopiero wypowiedzi audiowita skierowały moje oczy na inne konstrukcje. Byłem przekonany, że polecicie mi zestaw Harman/Kardon + kolumny Tannoy Mercury M2 lub M3 ewentualnie jakąś alternatywę. Myśląc w ten sposób sądziłem, że wydam ok. 300-500zł na wzmacniacz + 500-700zł kolumny i ok. 200zł na CD. Oczywiście bardzo sobie cenię przedstawianie innych rozwiązań, jeśli tylko poparte jest to odpowiednią argumentacją bądź praktyką w temacie. Reasumując - czekam na dalsze propozycje i wszystkie uwagi są przydatne
-
Znalazłem chwilę i z tego co udało mi się znaleźć Kenwood jest bardzo fajną opcją. Jeśli dobrze dedukuję brzmieniowo (rozumiem że to materia dosyć subiektywna) i jakościowo to klasa wyższa od Harmanów HK650, PM665 lub HK1200? Jaki Cd pasowałby do tego Kenwooda tak aby brzmienie było świetne i wygląd nie odbiegałby stylistycznie? Rozumiem, że na kable przyjdzie pora, gdy do zestawu dobierzemy kolumny?
-
Muszę na spokojnie wygooglać ten wzmacniacz w domu - w tej chwili, w pracy mogę tylko przeczytać coś "na szybko". Do tej pory czytając fora kierowałem uwagę raczej na stare wzmacniacze Harman Kardon, konstrukcji japońskich nie biorąc pod uwagę. Schemat pokoju wkleiłem z projektu - ja dokonałem w tym miejscu zmiany - wyjście na balkon mam tylko jedno - to pojedyncze. Przy łóżku zamiast balkonu mam zwykłe okno - nie będzie zatem problemu z przejściem.
-
Pomiędzy nogami łóżka (nie ma tam typowego węzgłowia - zdjęcie modelu łóżka w załączniku) mam ok 1,3m. Teoretycznie jest opcja aby zwiększyć budżet do proponowanych przez Ciebie kwot. Prosiłby jednak, jeśli mogę, o przedstawienie dwóch opcji cenowych: - do wspomnianej wcześniej przeze mnie oraz do kwoty zaproponowanej przez Ciebie.
-
Wysokość ścianki kolankowej to 1,2m od podłogi. Nie ma problemu z przestawieniem łóżka. W oknach dodatkowo będą rolety materiałowe wewnętrzne - myślę, Że byłyby w stanie przesłonić szyby - z resztą gdy wspomnę żonie o konieczności zakupu zasłon - będzie wniebowzięta.