Skocz do zawartości

Viper_pl

Uczestnik
  • Zawartość

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Viper_pl

  1. Będę oczywiście odsłuchiwał obydwa modele, ale jeśli nie dostrzegę znacznej różnicy, chciałem wiedzieć, co jest lepsze w teorii.

    Dziękuję jeszcze raz za porady. Bardzo mi pomogliście. Teraz tylko przekonać żonę :). Ps zauważyłem, że problem naszych kobiet nie jest obcy na forum.

    Pozdrawiam Paweł

  2. 4 godziny temu, S4Home napisał:

    Dźwiękowo 8270 i 8250 to to samo.

    Bardzo podobne do duzo tańszego sxn30 pioneera. 

    Po co HDMI? Bo na przykład PS4 wygodniej tak podłączyć.

    Nie ma żadnej różnicy czy podłączysz przez HDMI czy optyk.

     

    Piotrek

    Co masz na myśli mówiąc wygodniej podłączyć?

    Yamaha r-n602 ma 4 wejscia cyfrowe, Onkyo 8250 również, a Pioneer SNX30 dwa. Jedno optyczne (np konsola), jedno coaxial (np. BR), TV pod audio. Czy przyszłościowo, nie będzie mi brakować więcej wejść cyfrowych?

     

     

  3. Dziękuję za odpowiedzi.
    Pisząc o słabości stereofonicznych ampliturach sieciowych względem wzmacniaczy, nie chciałem wkładać kija w mrowisko. Takie wyciągnąłem wnioski z tematu.
    Reasumując - waham się pomiędzy Yamaha r-n602, Onkyo 8150, Onkyo 8250, Onkyo 8270.
    W temacie https://forum.audio.com.pl/topic/46115-nowy-amplituner-onkyo/ rozważacie pomiędzy nimi, ale też do końca nie rozumiem. Czy wyjścia hdmi zapewnią lepszą jakość przesyłu sygnału tv-ampli, niż optyk? Nie wiem, za co dopłacam 1000zł między 8150, a 8270 (jaka różnica w hdmi a coaxialne, optyczne)
    Kolumny Heco 900/Dali zensor 7/STX 250.

    Odsłuchy postaram się przeprowadzić na wszystkim z powyższych, choć z teorii powinno pasować najbardziej rn602 i Heco 900.
    Niestety odbiór mieszkania mam za miesiąc, także odsłuch w pokoju póki co niemożliwy.
    Co nie zmienia faktu, że zakupu mogę dokonać od kogoś z Szanownego forum :) jeśli trafi się jakaś promocja.

  4. Witam

    Studiowałem podwieszony temat Sieciowych amplitunerów, ale ciężko mi wyciągnąć wnioski. Z jednej strony amplitunery sieciowe są lekarstwem dla osób z małym budżetem (5-8tys), z drugiej troche się z nich nabijacie - w sensie jakości dźwięku w stosunku do ceny.
    Mój problem to podpięcie: tv, konsoli, bluray, serwisy strumieniowe odpalane z poziomu tabletu, radio cyfrowe.
    Czy istnieje inna forma podłączenia tych urządzeń np. pod wzmacniacz (aby uzyskać lepszą jakość względem amplitunera w podobnej kwocie) i np. dorzucenie daca (jakiego), i czy jest sens takich zamian?

    Mój profil:
    Laik w audio hifi
    Budżet 5000zł
    Podział użytkowy 70% muzyka, 20%tv, 10%konsola
    Sprzęt nowy/używany - dowolnie.
    Pokój z aneksem (łącznie 20m2). Prostopadłościan 3,5x5,5m. Kolumny ustawione naprzeciwlegle do krótszych ścian. Podłoga panele, tv 55" po śrosku kolumn, mała szafka rtv, w celu poprawy akustyki - montaż półki nad rogówką oraz po bokach tv. Stolik kawowy na dywaniku przy rogówce.
    Możliwość rozbudowy sprzętu.
    Dźwięk: generalnie klasyczne "V", konturowy, bas nisko schodzący, miękki, bogaty, pełny, średnie tony czytelne, ale bez uwypuklenia, wysokie tony żywe, raczej ostre.
    Rodzaj muzyki niestety różna, z naciskiem na rock i rap.
    Lokalizacja Gdańsk

    Byłem w salonie hifi na odsłuchu.
    Pierwsze co zaproponowany mi został Onkyo tx-8270 z naciskiem "tylko ten" i tylko on zasilał kolejno kolumny:. Zacząłem od podstawek - Klipsch rp-150m oraz Dali Zensor 3. Następnie podłączony został do nich subwoofer w związku z moimi obawami o brak basów. Moje wnioski - sub mimo regulacji "zagłuszał" podstawki. Ginęły wysokie i średnie tony. Bez niego - brakowało tego czegoś.  Poprosiłem o podłogówki i Heco 500 (2700zl/para) porównując do podstawek z subem - rewelacja, tylko ten budżet.
    Inne salony to standardowo (bez ujmy) Top hifi - propozycja B&W (bez odsłuchu), Kezard Dali zensor 5 (bez odsłuchu).

    Jeśli macie propozycje innych kompletów np. słynnej Yamahy R-N803b plus coś innego - bardzo chętnie posłucham.

    Dziękuję za cierpliwość ;)

    ps. Zdaję sobię sprawę, że temat częściowo powielony ze wspomnianym podwieszonym, ale nie chciałem zaśmiecać tamtego.

  5. Byłem dziś w kolejnym chyba ostatnim salonie audio i sprzedawca polecił do moich potrzeb Onkyo TX-8270 ze względu na ilość wejść HDMI plus wszystko co sieciowe/pod BT. Cena 3000zl, umówiłem się wstępnie na odsłuch na poniedziałek, ponieważ dopiero będzie dostawa. Kolumny proponowane Opal 23,  Dali Zensor 7 i Klipsch 280F (tego ostatniego nie wiem czy modelu nie pomyliłem).

    Oczywiście odsłucham również Rotela i Nada, ale powiedzcie mi proszę, przy tych ostatnich - W jaki sposób mam podłączyć konsolę/BR?

     

  6. Właśnie zagłębiem się w odtwarzacz BR i okazuje się, że obsługuje:

    - telefon poprzez połączenie USB MTP (media transfer protocol) android 4.0 (czyli brak BT)

    - USB na wejściu z przodu panelu (to ok, ale obsługa plików poprzez tv)

    - aplikacje wewnętrzne: YouTube, Netflix, Dailymotion, Ipla.

    I tyle. Tylko tyle (dla mnie). Te same aplikacje mam w smart tv (również LG), ale dalej pozostaje kwestia sterowania. Czyli kłania się chromecast lub streamer. Prawdopodobnie pierwszą opcję wybiorę.

    Poprawcie mnie jeśli coś namieszałem.

    Ps. BR ma wyjście HDMI i Coaxial out

    PS2. Znalazłem w salonach audio w pobliżu promocje na zestaw Pylon Opal 23 + Atoll IN80SE za 5000zl, Marantz PM 7005 za 3000zl (do tego musiałbym jakies kolumny dopasowac) oraz podpytam czy będzie możliwość przesłuchania zestawu Nad C368 + Indiana Line Tesi 560.

    Jest jeszcze wzmacniacz C356BEE DAC2 za 3500zl, ale przy tej cenie raczej nie dam rady na dołączenie podobnych jakościowo kolumn.

  7. 3 minuty temu, Kraft napisał:

    Z twojego opisu nie do końca mogę wywnioskować jakiego dźwięku oczekujesz. Czy ma być precyzyjny, z wyeksponowanymi skrajami pasma, czy też ciepły i zaokrąglony?

    Ciężko mi samemu to określić (wstyd). Może jako nakierownie posłużę się praktyką jaką zawsze stosuję - przy equalizerze zawsze podkręcam niskie i wysokie tony, a środek lekko opuszczam.

  8. Jacek75

    Sterowanie tablet/telefon mile widziane, Żona się przywyczai - nie problem. Oczywiście sterowanie bezpośrednio z Amplitunera to chyba jakaś pomyłka. Tak samo mieć 2-3 piloty (tv/wzmacniacz/etc.). Muszę obowiązkowo sprawdzić tego BR, czy faktycznie zastąpi streamera, jeśli tak to mogę się skupić na lepszym wzmacniaczu.

    Kolumny podstawki/podłogowe jestem otwarty, jeśli chodzi o wybór. Jednakże tak się zastanawiam - odległość siedziska od tv/kolumn wynosi ok 1,5m. Do tego trzeba policzyć, że kolumny mają odstawać od ściany tylnej (względem kolumn), plus dodatkowo zakładam że szafka RTV będzie szerokości 150-180cm. Kolumny podłogowe - wiadomo - będą stały obok szafki czyli względem siebie ok 2000cm. Czy to nie problem patrząc pod kątem słuchacza taki rozstaw kolumn?

    Ostatnia kwestia. "Konkurentami cenowymi Rotela są: Cambridge Audio CXA60 i CXA80, dwa modele Marantza PM7005/PM8005, zupełnie nowy NAD C368, Yamaha A-S801 (recenzja, w AV 9–10/16), Pioneer A-50DA (recenzja w AV 3/16 i na avtest.pl)".

    Biorąc pod uwagę te wzmacniacze (jestem laikem i bazuję wyłącznie na opinii internetowej uzytkownicy/branża) jesteście w stanie wyeliminować (o ile to możliwe) te które grają bardzo czysto/wyraźnie/szczegółowo?

    Mam nadzieję, że nie proszę o zbyt wiele, ale jeśli ktoś mógłby dopasować kolumny kompatybilne do owych wzmacniaczy, byłbym zobowiązany. Przypomnę preferencje - skrajne pasma z przewagą niskich tonów, miękkie/ciepłe granie. Do 5000zł.

     

  9. 1 godzinę temu, Sanwing napisał:

    Już kolego tłumaczę tak łopatologicznie. Do zestawu stereo potrzebujesz jak wiesz dwóch kolumn pasywnych(czasem aktywnych) plus wzmacniacz(ewentualnie amplituner) oraz źródło dźwięku.

    Świetne wytłumaczenie od podstaw. Jak dla mnie, godne podpięcia dla początkujących. Wielkie dzięki!

    1 godzinę temu, Kraft napisał:

    Jednak najpierw spróbuj wykorzystać swojego LG-ka.  
    ...

    I jeszcze jedno. Może warto w salonie porównać ten zestaw Rotel + B&W z Yamahą R-N602 + kolumny za jakieś 2800 zł. Wynik wcale nie musi być oczywisty.

    Właśnie sprawdziłem parametry mojego odtwarzacza BR (LG BP450) i okazuje się, że ma wszystko - łączność z siecią, udostępnianie laptop/smartfon/tablet etc). Czyli spełnia funkcje streamera. A tak się składa że mam również smart tv LG, także kompatybilność 100%.

    Ewentualny odsłuch Rotel/B&W vs Yamaha R-N602/kolumny jak najbardziej tak. Poszukam jeszcze konkurencyjnych wzmacniaczy do Rotela, choć ciężko będzie w takiej cenie coś znaleźć, po lekturze recenzji Rotela A12.

  10. 19 godzin temu, Kraft napisał:

    5000 zł na odtwarzacz sieciowy, wzmacniacz i kolumny to mało. Może Twój Blue Ray może być źródłem na początek? Chyba odtwarza FLAC-i i ma opcję podłączenia do sieci. Wtedy cały wysiłek finansowy możesz skierować na wzmacniacz i kolumny, co przyniesie chyba najlepszy efekt. Odtwarzacze sieciowe szybko się rozwijają i za rok lub dwa będziesz mógł kupić coś taniego i jednocześnie dobrego (albo używanego albo z nowości).

    PS WXC50 nie ma wzmacniacza. Wzmacniacz jest w WXA50. 

    Jak najbardziej jestem w stanie odłożyć na streamera, kupując pierw kolumny i wzmacniacz.

    6 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

    W mojej ocenie Rotel A12 spokojnie wart jest większego wydatku i wysiłku w poszukiwaniu do niego zewnętrznego streamera. Zagra nieporównywalnie lepiej od jakiegokolwiek sieciowego amplitunera. Elegancko wyglądające i pozornie wygodne połączenie Denona PMA-720 ze swoim dedykowanym streamerem niestety również nie zagra wystarczająco dobrze, żeby stanowić jakąś realną alternatywę dla Rotela.

    Dodatkowa sugestia, oprócz proponowanych B&W 685, posłuchaj też Indiana Line Diva 262. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-diva-262.html

    Dobrze wpasują się w rozmiar twojego pomieszczenia, i grają miękko i przyjemnie. :)

    I o to mi chodziło (czy warto brać ten wzmacniacz).

    Nie będę ukrywał, że zestaw B&W685 S2 plus Rotel A12 jest w okazyjnej cenie w związku z promocją B&W 50-lecia (7300zl/4999zl), a przy łączeniu Rotel plus inne głośniki np. Line Diva 262 lub Focal chorus 806v cena będzie zaporowa

    5 godzin temu, Sanwing napisał:

    Do tego kable głośnikowe, ewentualną listwa zasilająca, interkonekt i robi nam się kolejne 700-900 zł. W budżecie 5000 tys ewidentnie poczekał bym na opinie kolegów co do używanego sprzętu.

    Przy odsłuchu w salonie poproś sprzedawcę o podpięcie chromecast audio do zestawu i zobacz czy taka jakość cię zadowala. Jest to mały odtwarzacz który współpracuje z tidalem, spotyfie, dezzer i masa innych serwisów oraz radiem internetowym kosztujący 150 zl. Wpinasz go do DAC kablem optycznym i sterujesz ze smartphona (pomijasz koszt tabletu). Chromecast ciągnie muzykę bezpośredni z wi-fi także nie obciąża baterii telefonu. Do niego wystarczy odpowiedzi dobrany DAC(zależny od reszty zestawu) kosztujący nowy około 600 zł i masz za 750 zł(dac używany koszt jeszcze niższy) bardzo fajne źródło do systemy na start.

    Widzę, że Jacek też podobnie o temacie myśli. Można jeszcze jak masz telewizor pomyśleć o terminalu pc za 50-100 zł zainstalować na nim odpowiedni system podłączyć do DAC i masz centrum dowodzenia tylko do muzyki. Wybierać sobie muzykę na ekranie za pomocą myszki z Tidala czy Spotify, a ewentualnie mozesz podpiąć dysk zewnętrzny z muzyką- co kto lubi;). Opcji jest wiele.

    Kable etc., zdaje sobie sprawę z kosztów (jako dodatkowe).

    Chromecast i Dac. Uważam, że szczerość przede wszystkim, dlatego - tyle czasu zwlekałem z odpowiedzią, gdyż próbowałem się doedukować odnośnie łączenia zestawu z „Dac’em”, ale coś nie bardzo idzie. Czym się różni dac z chromecastem od streamera? Jakość/cena/funkcje?

    Wspomniałem o tablecie, gdyż właśnie pozbyłem się laptopa na rzecz hi-fi z konsolą, a na smartfonie przeglądanie stron trochę dobija, także z pewnością przydałby się. Posiadam starą Nokię lumie  (jako smartfon który mógłby być non stop podłączony do prądu, ale tablet jest na pewno wygodniejszy).

    Zastanawiam się, co ma stanowić "główne urządzenie sterujące" radio/yt/serwisy strumieniowe, ponieważ ma to obsługiwać żona, która niekoniecznie uwielbia zabawę nowymi technologiami (mało poręczny smartfon/tv do odtwarzania radia).

    Wydawało mi się, że zestaw tablet plus klawiatura/mysz bezprzewodowa będzie optimum.

    Terminal pc odpada.

    5 godzin temu, jacek75 napisał:

    Mnie czytając twój post uderzyły dwa nieco dziwne zdania ( ...kolumny plus wzmacniacz 5000zl, streamer od 800-2500zl, plus jako centrum odtwarzania tablet ok 500-1500zl...i potem ...W wypadku zakupu wzmacniacza, jako centrum rozrywki widziałbym tablet (potrzebny zakup) plus streamer ).

    Nie wiem co miałeś dokładnie na myśli ( a może Ty też) ale mając odtwarzacz sieciowy np. coś w typie wspomnianego też Denona dnp 730, na cóż tablet ? Pomijam już jego cenę . Przecież w odtwarzaczu sieciowym masz wejście na pendrive, lub przenośny dysk z muzyką, jest v.tuner, serwisy muzyczne itp., itd.  Konfigurujesz z domową siecią wi-fi i wszystko gra.  Wiele z tych odtwarzaczy sieciowych  ma dostępne do pobrania aplikacje na smartfon do łatwiejszego sterowania ( chodzi mi o wyświetlacz tel) , ale jest to bardziej element sterowania, niż centrum odtwarzania. Tak więc wystarczy smartfon który pewnie masz , bądź jakikolwiek nawet za 200zł i nie potrzeba tu tabletu za 1500zł , co w tym budżecie było by absurdalne.

    Oczywiście, że absurd. Źle się wyraziłem

    Wzmacniacz - tablet.

    Amplituner Denon - wystarczy sam w sobie (kosztem słabego wzmacniacza- czyli odpada ta opcja).

    4 godziny temu, Sanwing napisał:

    Do rotela się nie odnosiłem pisząc o kupowaniu DAC

    W takim wypadku, DAC plus kolumny, plus chromecast oraz ?

    Poproszę o jakiś przykład daca.

    Dziękuję za odpowiedzi

     

  11. Witam serdecznie.  
    Chciałbym kupić zestaw stereo do salonu z aneksem łącznie 20m2. Schemat pokoju jest zbliżony do rysunku kolegi medan z tego wątku:

     
    Ciężko sprecyzować mi jaki rodzaj muzyki bedzie odtwarzany. Przeważnie rock/pop/rap. Preferowane tony wysokie i niskie, środek mniej ważny. Soczyste i miękkie dźwięki (mile kojarzy mi się zestaw taty Altusy 125 podpięte pod jakoś dobre wzmacniacz (nie znam nazwy).
    Jako źródło dźwięku stanowić będą: Tv, radio internetowe, spotify, YouTube, CD.  
    Nie wspomnę, że jak u poprzednich kolegów, pierwszy wybór padł na kino 5.1. Wasze Forum cale szczęście otworzyło mi oczy i zdecydowałem się na stereo. Myślałem o zestawie 2 kolumny podstawkowe i subwoofer aktywny, ale sprzedawca stwierdził że zaproponowany przez niego zestaw spokojnie wystarczy bez suba. Przeglądając oferty uważam za rozsądny wybór Amplituner R-N602 NAD C725BEE lub NAD C-338 ze względu na funkcje  sieciowe.  
    Za kolumny brałem pod uwagę Pylon Audio Pearl 25 oraz B&W 685 S2
    Po analizie forum, obstawiam, że polecicie mi kolumny podstawkowe.
    Byłem w salonie Hi-Fi i sprzedawca zaproponował mi wzmacniacz Rotel A12 + podstawki B&W 685 S2. W takim wypadku jestem zmuszony do dokupienia streamera np.. Blue sound node 2 (2500zl) bądź Yamaha Wxc50 1700zl. BS cena zaporowa (nie korzystam z Dezeera HiFi), Yamaha ma w sobie wzmacniacz którego również nie wykorzystam,a najtańszy model ma słabe opcje podłączenia.
    Pytanie czy Rotel A12 jest wart tego, aby szukać dodatkowego streamera (jako opcja doposazenia), czy kupować od razu Amplituner z tymi funkcjami?  
    Kolumny plus wzmacniacz 5000zl, streamer od 800-2500zl, plus jako centrum odtwarzania tablet ok 500-1500zl. Budżet „lekko” naciągnięty.
    Dodam, że zestaw ma stanowić wyposażenie mieszkania które się dopiero buduje (grudzień 2017), także bez pośpiechu.  
    Ciekawie wygląda również Denon PMA-720AE + DNP-730AE
    1)    Czy sprzęt ma być nowy, czy używany
     - może być używany (raczej kolumny)
     
    2)    Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?
    - Stereo
     
    3)    Jaki jest sprzęt towarzyszący?
    - odtwarzacz Blue Ray LG BR450.  
     
    4)    Jaka jest powierzchnia pokoju?
    - 20m2 (5,5x3,5)
     
    5)    Jakiej muzyki słuchamy?
    - tu pojawia się problem. Generalnie wszystko, lecz z preferencją do ostrych krawędzi wysokie/niskie.  
     
    6)    Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
    - zakup na kilka lat, z możliwością rozbudowy (streamer/subwoofer)
     
    7)    Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
    - Smart tv, konsola, radio internetowe, odtwarzacz Blue Ray, smartfon.  
    W wypadku zakupu wzmacniacza, jako centrum rozrywki widziałbym tablet (potrzebny zakup) plus streamer (dodatkowe łączne koszta 1000zl i 1700-2500zl).  
     
    Oczywiscie chciałbym sie umowic na odsłuch, ale podajcie prosze pomysly alternatywy.
    Z góry dziękuję, za pomoc.

    salon.jpg.521286a445690f3c053da0728073619b.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...