Endy
Uczestnik-
Zawartość
14 -
Dołączył
-
Ostatnio
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
Hmm, coś będę w takim razie kombinował jeśli chodzi o możliwość sprawdzenia tego. A jeszcze pytanie, hmm, rozwojowe i może trochę na wyrost, ale warto moim zdaniem się dowiedzieć zawczasu gdybym nie miał co z pieniędzmi zrobić Czy ma sens np kiedyś dokupowanie innego, droższego przedwzmacniacza do tej końcówki, czy też raczej lepiej wtedy już wymienić całość? I co da lepszy efekt, nowy wzmacniacz (np jakaś integra) przy tych kolumnach czy na przykład wymiana kolumn. I w jakie pułapy cenowe musiałbym celować żeby ulepszenie było mocniej odczuwalne?
-
Na razie są to kable Melodika, kupowane trochę w ciemno jeśli chodzi o długość itp, więc nie wiem, czy nie będę zmuszony jednak kupić kabla ponownie, już nieco dłuższego, i wtedy być może spróbuję z kablem innej firmy. Dam znać jak już się zainstaluję w nowym mieszkaniu, ale może być tak, że to dopiero za kilka miesięcy. Czeka mnie tam gruntowny remont, mieszkanie jest gołe i dopiero przygotowane do położenia podłóg itp, a że nie muszę się spieszyć z przeprowadzką to może to potrwać Nurtuje mnie tylko jedno, czy delikatny szum słyszalny w głośniku wysokotonowym (w obu kolumnach) po włączeniu przedwzmacniacza (na samej końcówce tego nie ma), i nawet z potencjometrem na 0 jest normalny? Szum słychać nawet z odległości 1- 2m. Przeszukałem różne fora i mam wrażenie, że pewien poziom białego szumu jest normalny, i że to przedwzmacniacz szumi sam z siebie, nawet kiedy nie gra. Sprawdzałem bezpośrednie podłączenie DAC do końcówki i wtedy szum jest dużo mniej słyszalny. Szum nie przeszkadza w słuchaniu muzyki, słychać go tylko w przerwach pomiędzy utworami, natomiast zastanawiam się, czy to normalne czy może być jakiś problem z przedwzmacniaczem? Interkonekty między końcówką a przedwzmacniaczem oraz przedwzmacniaczem i DAC mam firmy Melodika, czy to może być jakość kabla czy też każdy kabel po drodze dodaje szum i np integra miałaby go na niższym poziomie?
-
Chciałem tylko dopisać małą aktualizację. Mianowicie udało mi się zdobyć komplet tzn. Dali 850 + przedwzmacniacz Rotel RC 980bx + końcówka mocy Rotel RB 980bx, całość połączona z komputerem przez kartę/DAC Sound Blaster X7, i jestem już po pierwszych odsłuchach (co prawda jeszcze nie w docelowym pomieszczeniu, ale w mniejszym salonie) Na razie jestem absolutnie zachwycony. Oczywiście moje ucho laika może być po prostu oszołomione przestawieniem się z antycznej miniwieży na jakikolwiek trochę lepszy sprzęt, ale muzyka jest bardzo czysta i klarowna, nawet ze słabszych nagrań, bas potrafi zejść nisko i jest kop, tam gdzie powinien, ale gdzie trzeba nie jest rozmemłany, nie zamienia się tylko w głuche dudnienie, i tam gdzie ma być szybki to jest w punkt i nie gubi się. Generalnie moim zdaniem, przy muzyce jakiej słucham, nawet przy jej dość sporej rozpiętości, całość brzmi bardzo dobrze. Także dziękuję wszystkim za porady w tym wątku, na razie jestem jak najbardziej zadowolony. Co prawda budżet może nieco został przekroczony, bo za kolumny dałem 1500 + ok 2000 za przedwzmacniacz i końcówkę i jeszcze trochę wydałem na kable, ale chyba było warto
-
Bardzo dziękuję wszystkim za rady. Myślę, że w takim razie spróbuję zdobyć zestaw Dali 850 + Rotel 980BX i w razie dam znać jak to wszystko się (moim zdaniem) zgrywa
-
Zewnętrzna karta dźwiękowa/DAC na USB powinny załatwić problem, przynajmniej tak mi się wydaje, bo wtedy eliminujesz wszelkie zakłócenia z wnętrza komputera.
-
Hmm, no właśnie ta karta ma również wejścia cyfrowe i analogowe (zdjęcie w załączeniu), do tego łączność bluetooth, także nie będzie problemu z podłączeniem innego źródła/źródeł i dobrze spełnia funkcje tego pierwszego wzmacniacza tym bardziej, że i DAC wydaje się przyzwoity. Także po prostu myślałem, że w tej sytuacji drugi zintegrowany wzmacniacz/przedwzmacniacz niekoniecznie jest mi już potrzebny i wystarczy tylko przyzwoita końcówka. Na przykładzie Rotela, o którym pisałeś wyżej, jest spora różnica w cenie między integrą, a samą końcówką z tej serii, stąd też mój pomysł, że można niedrogo rozwinąć zestaw i dobrze napędzić Dali 850. Ewentualnie oczywiście mogłaby być inna końcówka, ale tu też zakładam (nie wiem czy słusznie) że może być jednak taniej niż analogiczna integra tej samej firmy, z tej samej serii, tak jak jest to w przypadku Rotela.
-
Mam jeszcze pytanie, czy ta karta dźwiękowa (Sound Blaster x7 - ma wbudowany wzmacniacz) w połączeniu tylko z samą końcówką mocy to byłoby dobre rozwiązanie czy raczej integra jest potrzebna, ewentualnie końcówka + jeszcze preamp pomiędzy DAC a końcówką? Tak pomyślałem, że może wtedy resztę budżetu przeznaczyć na lepszą końcówkę mocy skoro ona (przynajmniej według tego co czytałem) powinna mieć większy wpływ na brzmienie. Czy to co piszę ma sens czy bredzę?
-
Wątek widziałem, sprzęt ma dobre opinie, stąd moje pytanie o "kompatybilność" z 850-tkami Po prostu niekoniecznie wiem, czy będzie dobrze pasował do Dali 850, tego już nie znalazłem, ale mogłem coś oczywiście przeoczyć i jeśli tak, to przepraszam... To samo w sumie z Xindakiem A-06. Można go dostać w dobrej cenie i ma ciekawe opinie, przy czym znów, nie bardzo mam możliwość przetestować z tymi kolumnami, więc wszystkie zakupy robię niejako w ciemno, próbując posiłkować się tym co znajdę na różnych forach, w recenzjach, i dopytam tutaj itp. Wiem, nie jest to optymalne, ale po prostu brak czasu nie bardzo pozwala mi testować sprzęt poza moim miastem (Poznań). No i biorąc pod uwagę sprzęt używany zapewne trudno będzie złapać te konkretne modele w sklepach i odsłuchać z Dali 850 Dlatego szukam porady bardziej doświadczonych kolegów, żeby nie popełnić jakiegoś błędu i nie wtopić na starcie...
-
@Audio Autonomy @Angel Ok, a jeśli zwiększymy budżet na wzmacniacz do 2 tys., może maksymalnie 2,5 tys. (ale to już bardzo naciągane chyba, że skok jakościowy byłby niesamowity za te 500 pln)? Czy pojawia nam się coś nowego na horyzoncie? Baltlab niestety jest ten jeden z wadą tylko dostępny, nigdzie więcej nie do dostania. I jestem trochę skonfundowany jeśli chodzi o powiedzmy Yamahę czy Rotela, czy A-S700 czy taki 980BX nie napędzą tych kolumn czy też dźwięk będzie nie taki jak trzeba? Edit 2: A co sądzicie o Sansui au-x711 ?
-
Ok, prawdopodobnie za około tydzień stanę się posiadaczem pary Dali 850. Czy macie może jakieś sugestie co do odpowiedniego do nich wzmacniacza za ok 1500-1700 pln, tak żeby wyciągnąć z nich co trzeba przy wspomnianym rocku/metalu? Oczywiście rynek wtórny Czy wspomniany wcześniej Yamaha A-S700 byłby dobry? Albo Rotel 980BX, o którym mówił @Audio Autonomy (chociaż jest ciut droższy), ewentualnie coś Denona? Czy takie kombinacje byłyby odpowiednie?
-
@Angel "Kolumny Dali 400 czy 450 albo 850 są fajne. Ale wymagają dość szybkiego i niezbyt ocieplonego wzmacniacza." Jakie firmy/modele należałoby brać pod uwagę do Dali 450 lub 850? Rozumiem, że za ciepły wzmacniacz (np wspomniany NAD) w połączeniu z nimi to będą już za ciepłe kluchy? Osobiście lubię chyba dość ciepłe granie (choć bez przesady i może nie w tych co szybszych kawałkach), w każdym razie zależy mi, żeby granie nie było jednak zbyt sterylne, czy nomen omen metaliczne, i żeby bas był dobrze odczuwalny. To samo pytanie do kolumn Xavian jeśli można, chociaż są one z tego co zauważyłem jednak trochę droższe. Karty, ani reszty jeszcze nie kupiłem, wolę najpierw dobrze rozpoznać temat i stąd poszukiwanie porad na forum, żeby potem nie żałować Poza tym ze sprzętem jeszcze się tak nie pali - przeprowadzka dopiero za jakiś czas.
-
@Audio Autonomy Sofę pewnie da radę odsunąć, na zielonym bardziej w stronę przedpokoju, na czerwonym w stronę kuchni, na razie to tylko tak na kolanie rysowane Czy na jakieś konkretne modele NAD zwracać uwagę szczególnie? @DamaDama Muszę jeszcze zobaczyć, gdzie będzie rozsądniej umieścić ekran do projektora i sam projektor, także to może zaważyć na wyborze ściany. Oczywiście muszę też pomyśleć o zaciemnieniu pomieszczenia, żeby dało się cokolwiek oglądać np po południu, ale generalnie TV nie planuję, a projektor będzie jednak grał pewnie nawet niecodziennie. Aha, północ jest tam gdzie balkon także nie powinno bardzo przeszkadzać. Bardziej, w przypadku zielonego ustawienia obawiam się przeświecania słońca wieczorem pod ekranem, zależnie od użytych rolet, ale to okno jest trochę przesłonięte przez budynek więc może źle nie będzie.
-
@Q21 Dziękuję bardzo za sugestię. Na pewno jest to do rozważenia jeśli jednak zdecyduję się na nowy sprzęt. Te kolumny gdzieś w jakimś wątku widziałem i chyba nawet się nad nimi zastanawiałem, także dziękuję za sugestię co do wzmacniacza. @Angel Odpowiadając na poszczególne kwestie: - Co do gatunku właśnie tu mam dylemat, bo rozstrzał jest spory. "Metal" w sensie od melodyjnego czy bardziej technicznego deathu, przez coś bardziej symfonicznego aż po dużo wolniejszy doom. Z kolei rock to jak wspomniałem często stoner czy psychodelic z brudnym brzmieniem i tu raczej krótko i ostro być nie może itp. Także nie wiem czy da się znaleźć sensowny kompromis... Przeglądając forum widziałem, że dobrą opinią cieszą się Dali 450 lub 850, przy czym nie do końca wiem który wzmacniacz byłby najlepszy, ale myślałem np (na podstawie kilku innych znalezionych wątków) nad Yamaha A-S700 lub np PIONEER A-702R tylko zupełnie nie wiem, czy taka kombinacja będzie dobrze grać przy tych gatunkach muzycznych. - O ustawieniach myślałem, przy czym generalnie dopiero będę urządzał salon i mam niejaki dylemat, ponieważ na ścianę musi też wejść ekran do projektora (kolumny będą po bokach), więc do dyspozycji mam dwie ściany i chyba żadna nie jest optymalna z powodu aneksu kuchennego... Załączam dwie opcje, o których myślałem, aczkolwiek odległości od ścian wszystkiego są umowne i nie oznaczone. To małe to kolumny a to dłuższe sofa Czy mógłbyś coś doradzić, które ustawienie byłoby lepsze i jak ewentualnie to zoptymalizować? Dodam, że dziura do korytarza niestety będzie, tak samo jak do aneksu, a dodatkowo ścianka dzieląca salon od przedpokoju jest tylko do połowy wysokości, ale myślę tam nad jakąś szafą z książkami. Czy należałoby jakoś "zapchać" pozostałe rogi czy przez ten aneks wszystko i tak się będzie nie najlepiej rozłazić i odbijać? Niestety muszę pod uwagę brać funkcjonalność pokoju i małżonkę , która i tak patrzy na mnie jak na idiotę - co do karty dźwiękowej/DAC, myślałem o zewnętrznej USB Sound blaster x7 http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x7-usb-dac-wzmacniacz-fv-i6896595336.html Wyjścia odpowiednie są, na papierze i w recenzjach wygląda to fajnie, i w zamierzeniu ma to współdziałać z biblioteką muzyczną/filmami/grami na kompie i/lub konsoli i przekazywać całość do właściwego wzmacniacza w połączeniu z obrazem przez projektor. Czy też mam jakieś dziwne wyobrażenie na temat tego, jak to najlepiej sobie zorganizować? Jeśli opowiadam jakieś bzdury lub herezje to proszę o poprawienie Po prostu do tej pory taki układ, tzn w miarę przyzwoita karta dźwiękowa (akurat wewnętrzna, ale tu w użyciu będzie laptop) + moja antyczna miniwieża mi się sprawdzał, a zależy mi na dobrym dźwięku również przy grze na lapku itp więc stwierdziłem że zwykły DAC to nie będzie chyba do końca to i musi być jednak karta dźwiękowa? - O kablach szczerze mówiąc jeszcze nawet nie myślałem, zaprzątnięty innymi kwestiami
-
Witam, poszukuję zestawu wzmacniacz + kolumny podłogowe do 2500-3000 PLN do salonu 25m2 z aneksem kuchennym 7,5m2. Jak najbardziej rozważam zakup sprzętu używanego w tej cenie żeby wskoczyć na nieco wyższą półkę jakościową. Źródłem dźwięku będzie PC + przyzwoita karta dźwiękowa, a sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki, ale także do oglądania filmów i/lub grania, przy czym muzyka ma tu zdecydowany priorytet (70-80% czasu) Jeśli chodzi o rodzaj muzyki, słucham głównie rocka (stoner, psychodelic, progressive) i metalu, lubię dynamikę, soczysty dźwięk i dobry bas (przepraszam, nie znam się na tym aż tak bardzo, żeby fachowo wszystko nazwać...) Czy moglibyście doradzić jakie zestawy byłyby w miarę ciekawe w tym budżecie? Przepraszam z góry jeśli czegoś nie ująłem w opisie, chętnie uzupełnię jeśli czegoś brakuje. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.