Skocz do zawartości

Karol Gotszlik

Uczestnik
  • Zawartość

    36
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Karol Gotszlik

  1. Hej!

    Moje poszukiwania nadal trwają. Potrzebuje słuchawek wokółusznych, które będą ciepłe w brzmieniu ze sporą ilością basu. Mam dosyć jasne źródło (Focusrite 2i2).

    Zachęcony opiniami i poleceniami ludzi zakupiłem Audio Technica ATH-40x. Grają naprawdę fajne, ale brak w nich dołu i góra wydaje się jeszcze zbyt jasna. Nie wspomnę, że pady strasznie gniotą głowę. Zapytałem sprzedawcy to sam do końca nie wiedział co mi doradzić, rzucił propozycją Soundmagic HP 151.

    Jak wypadają one w porównaniu? Miał ktoś może doczynienia?

  2. Dnia 4.11.2020 o 22:21, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

    Witaj

    Jeżeli chcesz wybrać słuchawki i nie wspominasz tu o rozwiązaniach bezprzewodowych, to zapewne interesują Cię słuchawki do odsłuchu w domu, na kablu. 

    Komfortowe, lekkie i dość uniwersalne, mogą się okazać Audio Technica AVC 500  https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-avc500.html

    Zapraszamy Cię do naszych salonów na prezentację, aby się przekonać :)

    A czy spełniają one moje wymagania? Jakie inne możesz mi polecić w granicach tych 400zł? Czy jeżeli mi się nie spodobają, nie ma problemu ze zwrotem?

  3. Dnia 2.11.2020 o 20:50, Janusz Duryn napisał:

    Co do słuchawek musisz określić czy, nauszne, wokółuszne, dokanałowe, otwarta czy zamknięta konstrukcja. Z czego to ma grać?

    Wokółuszne. Konstrukcja bez znaczenia, będą użytkowane głównie w domu. Na razie używam zewnętrznej karty audio Focusrite Scarlett 2i2. Na jaki parametr muszę zwrócić uwagę, żeby były głośne? Słucham też czasem na telefonie i tam nie napędzę ich tak jak na zewnętrznej karcie 

    22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

    Witaj

    Jeżeli chcesz wybrać słuchawki i nie wspominasz tu o rozwiązaniach bezprzewodowych, to zapewne interesują Cię słuchawki do odsłuchu w domu, na kablu. 

    Komfortowe, lekkie i dość uniwersalne, mogą się okazać Audio Technica AVC 500  https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-avc500.html

    Zapraszamy Cię do naszych salonów na prezentację, aby się przekonać :)

    Sory, ale jakoś nie mam przekonania. Robicie promocje z 409zł na 279zł, gdzie to normalna cena. Nawet za 240zł można znaleźć nowe, także podziękuję ;) 

  4. Witam!

    Szukam kogoś kto doradzi mi w możliwie najlepszym wyborze słuchawek. Do wydania mam 400zł, jak będzie warto dorzucić to nawet 500zł. Pierwsze moje pytanie, czy warto zwrócić uwagę na używane słuchawki, czy lepiej tylko nowe? Gatunki których będę słuchał to heavy metal i hard rock z lat 80, najprostszym przykładem będzie chociażby Metallica, Guns n' Roses czy AC/DC. Poza tym lubię też słuchać muzyki klasycznej. Zależy mi na tym, żeby słuchawki były wyraźne, tak żebym mógł usłyszeć możliwie najlepiej każdy instrument z osobna. Fajnie jakby miały podbite nieco dolne pasmo, lubię wyraźnie słyszeć gitarę basową oraz centralkę perkusji :) 

    Z góry dziękuję!

  5. Z tego co piszesz raczej wyklejanie ich jest bezsensowne, ryzykuję uszczupleniem basu, którego i tak troszkę mi w nich brakuje. W tych słuchawkach słychać dosyć mocno na zewnątrz czego słucham, stąd też pomysł z wytłumieniem.

    Do recablingu lepszy będzie l-4e6s czy l-4e5c? Czy te przewody z oplotem wejdą w oryginalne dławiki?

    Pozostaje mi jeszcze kwestia wtyku. Czy przez adaptery jack można stracić na brzmieniu jeśli jest dobrej jakości? W swoim Focusrite 2i2 mam wyjście na 6,3mm, jednak chciałbym ich czasem używać do telefonu. Stąd tez dylemat czy wybrać 3,5mm+ adapter czy 6,3mm a do telefonu kupić drugie

  6. Dnia 12.12.2019 o 22:26, MobyDick napisał:

    Co do wyłożenia wewnątrz komory matą bitumiczną najlepiej samemu się przekonać. Na pewno nie powinna być zbyt gruba i nie powinno być jej na upychane za dużo. No i myślę ze nie powiną być użyta pokryta filcem. Raczej pokryta warstwą aluminium. Wtedy dobrze odbija fale akustyczne , a plastikowe ściany nie rezonują tak jak bez takiego pokrycia.

     

    Czy wtedy warto wyłożyć tą komorę np watoliną w celu zredukowania straty pojemności?

  7. Siemanko!

    Mam kilka pytań odnośnie modyfikacji ww słuchawek.

    Czy l-4e6s to najlepszy wybór?

    Czy istnieją inne modyfikacje poprawiające ich brzmienie? Np. czy warto wytłumiać komorę? 

    Widziałem, że niektórzy wykładają matami bitumicznymi, jednak są wypowiedzi które wskazują na to, że to pogarsza brzmienie.

    Za wszelkie wskazówki bardzo dziękuję :) 

  8. 4 godziny temu, MobyDick napisał:

    Jeśli kondensatory tworzą filtr dolnoprzepustowy, to ich bardzo wysoka jakość nie jest aż tak bardzo krytyczna.

    Z tego względu, jak i ze względu na zbyt duże polistyreny, które się nie zmieszczą, muszę użyć polipropylenów. Z poprzednich postów wnioskuję, że lepszy będzie ten, który nie jest metalizowany? 

     

  9. Rozumiem, że ten jest dobrej jakości? Ewentualnie wiesz może gdzie dostanę mniejszy? W gitarze płyną mV więc spokojnie by wystarczył 100V czy 50V

    Zauważyłem że 33nF jest problem znaleźć więc 47nF też może być. 

    Znalazłem takie: 

     https://elel.sklep.pl/m/kondensator-ksf022-47nf-63v,3,18950,7522

    https://allegro.pl/oferta/kondensator-precyzyjny-1-styroflex-47nf-63v-6141011548

    Który będzie lepszy?

  10. Jeszcze pytanko czym się różni kondensator polipropylenowy od polipropylenowego metalizowanego?

    Mam pod ręką dwa:

    https://amptone.pl/p/167/1310/orange-drop-716p-33nf-600v-orange-drop-716p-orange-drop-foliowe-kondensatory.html

    https://amptone.pl/p/148/2887/illinois-mpw-33nf-630v-illinois-mpw-polipropylenowe-foliowe-kondensatory.html

    Orange Drop jest polipropylenowey, Illinois polipropylenowy metalizowany. Pytałem znajomego to twierdzi, że metalizowany będzie lepszy, aczkolwiek nie podał uzasadnienia dla czego.

  11. Hej!

    Potrzebuje dobrej jakości kondensatora o wartości 0,033uF (33nF).

    Potrzebuje go do gitary elektrycznej. Podobno do zastosowań audio najlepsze są poliestyrenowe jak i polipropylenowe. Tych pierwszych już takich pojemności nie ma, więc pozostaje mi polipropylenowy. Mam akurat MPX X2 0,033uF jednak mają one tolerancje rzędu +-20%, więc najlepszych lotów podejrzewam nie są. Znalazłem Orange Drop seria 716P. Ich tolerancja jest mniejsza niż 3%. Co o nich sądzicie?

    Poza tym szukam też kabelków w oplocie teflonowym. Przekrój 22-24 AWG. Wiecie może gdzie takowe dostanę?

×
×
  • Utwórz nowe...