Skocz do zawartości

Yahoou

Uczestnik
  • Zawartość

    59
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Poddębice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Ja swojego Audiolaba 6000A Play używam z Heco Aurora 700 i bardzo polecam to zestawienie. Naprawdę bardzo przyjemne i niemęczące granie. Z wymienionych przez ciebie nie słuchalem żadnych, ale byłem że swoim Audiolabem na odsłuchu z Audiophysic Classic 8, bo bardzo wszędzie je chwalili. Kolumny ponad 3 razy droższe od moich Heco ale powiem, że grało to zdecydowanie gorzej. Zero przyjemności ze słuchania. Brak niższego basu i żeby posłuchać głośniej to trzeba było gałką głośności Audiolaba kręcić mocno w prawo, naprawdę blisko poziomu 0 dB! Być może Classic 8 są inne. Z wymienionych przez ciebie sprawdzilbym Kef'y. Wszędzie też je chwalą. Sam bym chętnie skonfrontował z moimi Aurorami.
  2. W moim przypadku lepiej się sprawdziło połączenie: Malina Pi3b -> USB -> Audiolab 8300CD -> analog chinch -> Audiolab 6000A Play niż Malina + Hifiberry DAC+Pro -> analog chinch -> Audiolab 6000A Play Choć nakładkę Hifiberry DAC+ Pro oceniam bardzo dobrze: ciepłe, analogowe, dociążone brzmienie. Jednak pierwsze połączenie (USB, bez nakładki) przekazuje więcej informacji, szczegółów. Wymienione wyżej przez kolegę nakładki Allo to wyższa półka, więc pewnie dużo lepiej brzmią.
  3. Zanim nakupisz nakładek, podłącz po USB i posłuchaj kilka dni. Może okaże się zbędna. Dobra nakładka z DAC do maliny to około 600-700 zł i wyżej.
  4. A właściwie, to po co wyważać otwarte drzwi? W cxa81 masz pełnowartościowe USB, które akceptuje sygnał do DSD256. Podłącz jakiś komputer kablem USB i sprawdź czy jakość dźwięku cię zadowoli. Jeśli tak, to kup Raspberry Pi, zainstaluj Volumio i będzie ok. U mnie tak gra z Audiolabem i jestem w pełni zadowolony. Jest przestrzeń, scena, dociążenie. Nie brakuje niczego. Koszt śmieszny.
  5. Nie tędy droga. DAC w CA81 nie jest taki zły, więc problem jest z sygnałem, który wychodzi z tego wynalazku Wiima czy jakoś tak. Zakup porządne źródło, a nie jakieś chińskie wynalazki. Już chyba Yamaha WXC50 da ci namiastkę tego czego szukasz. Nie miałem, ale raczej nie słyszałem żeby ktoś narzekał.
  6. 1. Malina z Volumio jest wygodniejsza do słuchania radia internetowego. Niektorych stacji radiowych DTS Play-Fi porostu nie znajduje, jak np. moje ulubione "JB Radio" (ani streamu FLAC, ani innych 🤔). 2. Pliki DSD też wygodniej mi odtwarzać na Malinie, czy to przesyłając po USB do 8300cd, czy analogowo (z nakładką hat) do 6000A Play. Wolę jednak pierwszą opcję z uwagi na mnogość filtrów i możliwość konfiguracji w 8300CD. Z funkcji sieciowych 6000A Play korzystam głównie słuchając Tidala (w Volumio trzeba dodatkowo zapłacić i to słono), puszczając czasem coś z YouTube i po bluetooth. Za ścianą pokoju w którym słucham muzyki mam swoje domowe kino z amplitunerem Onkyo, który też wspiera DTS Play-fi i czasem, jak chcę narobić hałasu (impreza 😁) to DTS... się fajnie sprawdza, bo puszczam muzykę na oba systemy na raz i jednocześnie nimi steruję. Niby pierdoła i przydaje się żadko, ale cieszy i robi klimat.
  7. To może coś wniosą moje doświadczenia... Też miałem (jeszcze 2 miesiące temu) R-N803D i grało to u mnie także z Heco Autora 700 w salonie 25m2. Akustyka u mnie jest dużo lepsza niż u ciebie, nie zagłębiając się w szczegóły... Mi także Yamaha się poprostu znudziła. Wspominam ją dobrze i z sentymentem, jako bardzo uniwersalny i poprawny sprzęt i nic więcej. Od 2 miesięcy moje Aurory grają pod Audiolabem 6000A Play. Jako źródło jest też Audiolab 8300CD oraz Raspberry Pi3B podłączony po kablu USB do 8300CD. Bardzo sobie chwalę ten zestaw. Gra naprawdę przyjemnie i to już przy minimalnych poziomach głośności podczas nocnych odsłuchów (-70dB i mniej przy skali do -78dB). Sprzęt kupiłem jako fabrycznie nowy i żeby osiągnąć swoją docelową barwę potrzebował miesiąc wygrzewania. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. P.S. Ja też sprzedałem swoją Yamahę za 3500 a kupiłem 3 lata wcześniej za 3200 😁 co nie zmienia faktu, że obecna cena (ponad 5000 za nowy) jest absurdalna. Gdybym taką kupił za tyle to bym czuł się wydy..any. Te 3300zl. na które została wyceniona przez producenta to uczciwa cena.
  8. Nowe kolumny, więc trzeba zrobić ponownie kalibrację. I jeszcze raz po wygraniu kolumn.
  9. A jak masz ten tv podłączony? Kablem analogowym chinch czy optycznym? Po optyku nie powinno być źle, o ile kabel nie jest jakiś stary i skruszaly.
  10. Mowa o funkcji Volume Trim. Służy ona tylko i wyłącznie do wyrównywania poziomu głośności różnych źródeł, podłączonych do różnych wejść i do niczego więcej. Moja rada: Jeśli twoje źródła grają w miarę z tym samym poziomem sygnału, to nie ruszaj tej opcji, a już na pewno nie podbijaj na plus. Owszem, usłyszysz, że będzie głośniej, ale to nic nie da w temacie jakości. Wzmacniacze mocy mają to do siebie, że najlepiej grają w pewnym zakresie swojego wysterowania. Ten poziom nie może być ani za niski, ani zbyt wysoki, bo wtedy są największe zniekształcenia. Najlepiej jak gałka głośności jest nieco odkręcona, wtedy wzmacniacz osiąga najlepszą sprawność. Jak podbijesz sygnał na wejściu, to automatycznie zmniejszysz moc końcówki mocy (zachowując rzadany poziom głośności). Może trudno mi to wyjaśnić, ale lepiej podać niższy sygnał i mocniej odkręcić głośność. Może ktoś ci to lepiej wyjaśni niż ja.
  11. A ty wigilię tą Yamahę to nową kupiłeś? Nie masz mikrofonu, opowiadasz dziwne rzeczy o dźwięku tego zestawu... Może kupiłeś jakieś używane, uszkodzone padło... Bo to co piszesz w tym wątku, porostu się nie trzyma kupy. Jeśli chodzi o ciche słuchanie, to właśnie ta Yamaha jest fenomenalna, za sprawą Yapo Volume, które koryguje braki ludzkiego słuchu przy postrzeganiu cichych dźwięków niskiej częstotliwości i działa to wyśmienicie. To jest właśnie zestaw do cichego słuchania muzyki.
  12. A ja myślę, że autor wątku, zniknął, bo zrobił kalibrację, maszyna rozwiązała jego problemy akustyczne i obecnie zachwycony oddaje się przyjemności słuchania muzyki 👍🙂 Osobiście uważam, że rzeczona Yamaha i Aurory, to bardzo uniwersalny zestaw, który zadowoli zdecydowaną większość średnio zaawansowanych nawet melomanów. Owszem ma swoje braki, ale jest naprawdę dobry. U mnie np. Yamaha pojechała do ludzi a Aurory grają z innym wzmakiem i jest naprawdę dobrze, a trochę sprzętow już słuchałem.
  13. @markosz, masz taki fajny system kalibracji w swoim amplitunerze - YAPO... Wypróbowałeś go? Czasem potrafi zdziałać cuda i właśnie jest do tego, aby poprawić brzmienie w trudnych akustycznie pomieszczeniach. Zrób kalibrację, nawet kilka razy przy różnych ustawieniach kolumn. Może przyniesie pożądany skutek. Miałem taki zestaw jak ty i u mnie na 26m2 grało to naprawdę bardzo fajnie. 3,5 roku ten zestaw u mnie grał, a nigdy tak długo sprzętu nie miałem.
  14. Autor tematu pisze, że ma kable Melodia Purple... i zbyt dużo wysokich tonów... To jest niemożliwe. Aurory mają wycofaną górę, a dodatkowo kable Melodiki strasznie zamulają dźwięk, obcinają górę, więc coś ewidentnie tu nie gra. Miałem wspomnianą Yamahę, grającą z Aurorami 700 i te kable melidiki też mam. Aktualnie gdzieś leżą w garażu, bo to najgorsze kable jakie w życiu miałem. Grały tylko bas... A sprawdź może jeszcze, czy przypadkiem nie podlaczyles źle kolumn. Może jedną polaczyles w przeciwfazie i stąd brak basu i przez to wydaje ci się, że gra tylko góra. Sprawdź dokładnie biegunowość podłączenia kolumn.
×
×
  • Utwórz nowe...