Witam eskpertów z forum, 
 
	Od dawna śledzę różne wątki w tym dziale w poszukiwaniu inspiracji do zestawu KD do nowego mieszkania. Z moich obserawacji wynika jednak, że każdy przypadek jest dość specyficzny, stąd zakładam osobny wątek. 
 
	Budżet jakim dysponuję to ok 5-5.5k PLN, preferowałbym sprzęt nowy, ale używany też wchodzi w grę w zależności od stanu itd. 
 
	Pokój to salon z aneksem kuchennym o sumarycznej powierzchni około 32m, przy czym salon to ok 25m. 
 
	Dodatkowe info:
 
		Pod ekranem projektora jest szafka wysoka na 45cm, na niej będą się znajdować przednie kolumny - stąd raczej odpadają niestety podłogówki. (druga połówka, nie ma dyskusji)
	
	
		Ze względu na to, że na przeciw ekranu jest okno narożne, nie ma możliwości powieszenia monitorów z tyłu - jestem chyba skazany na podstawki (lub może warto wtedy postawić z tyłu podłogówki?)
	
	
		Zastosowanie powiedziałbym 60% kino, 40% muzyka o dość szerokim spektrum (od Milesa Davisa, przez rock 70's-80's, do współczesnej muzy elektronicznej).
	
	
		Odległość od przednich kolumn do tylnich to będzie ok 4 metrów 
	
	
		Mieszkanie w nowym budownictwie, więc raczej za głośno słuchać nie będziemy 
	Na razie typuję amplitunery i na liście mam:
 
		
			Onkyo TX-NR686
		 
	
	
		
			Yamaha RX-V485
		 
	
	
		
			Denon AVRX2500H
		 
	
	Natomiast jestem w zupełnej kropce jeśli chodzi o kolumny do tego. Większość z polecanych zestawów tutaj niestety zawiera podłogówki, które nie bardzo wchodzą w grę (przynajmniej na front).  
 
	Wszelkie porady i sugestie będą zbawienne  
 
	Pozdrawiam, 
	Jurek