Skocz do zawartości

Darkliroj

Uczestnik
  • Zawartość

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Darkliroj

  1. 45 minut temu, STELVIO napisał:
    52 minuty temu, DEMOLKA napisał:
    No wlasnie nie dalo by sie wyciagnac zasilania z usb? Tam jest hyba 5V i z zasilacza komputerowego na te podzespoly tez wychodzi 5V. Czy zle mi sie kojarzyemoji848.png

    Da się. Ja tak miałem podłączony wentylatorek od podkładu pod laptop. Miałem go pod ampli. Tylko wkurzało mnie że klapka od ampli jest otwarta. Denon x4400h. Zrezygnowałem z tego i mam na 4ohm ustawione.

     

    Witam. A jak ustawić ampli w moim przypadku. Mam Denona 2600 do którego podłączony jest set Melodiki BL40 MK3. W typ momencie ampli jest ustawione na 8 ohm, taką wartość dla Melodiki. podaje producent. Ale czytałem kilka testów tych kolumn i wychodzi że  wartość zmierzona oscyluje w granicach 4 ohm (jak chyba większości kolumn psełdo 8 ohmowych). Więc pytanie czy powinienem zmienić ustawienia ampli na 4 (6) ohmy? I jak to wpłynie na pracę zestawu w tym na głośność i zużycie prądu?

  2. Witam.

    Skoro się zaczęło temat, to wypadało by go w dobrym guście zakończyć. Po kilku miesiącach w końcu udało mi się skompletować mój upragniony? zestaw KD (set melodika BL40 MK3 z dipolami surr oraz subem Klipsch R100, ampli Denon 2600. Mam nadzieję że komuś to pomoże więc moje wnioski są takie:

    - jestem zadowolony z wyboru

    - na początku wydawało mi się że wszystko gra za cicho, zwłaszcza dialogi w filmach - auddisey ustawił mi centarl  na -012 dB , po ręcznej korekcie jest ok. (człowiek nadal górą)

    - dla 16m2 (nawet niektórzy branżowcy doradzali mi wybór mniejszych głośników tj. BL30- gówno prawda - moc głośników jest optymalna, a nawet powiem więcej nawet HECO 1000 nie były by za duże)

    - w zał. foty jak  końcu powiesiłem te surr. jak w pytaniu dół głośników 113 cm -  ale ta odl. wynika głównie z wysokości podgłówków kanapy.

    - przy okazji jak na focie widać nie ma czegoś takiego jak za duży TV. ja mam 55'' jak widać ale spokojnie przy następnej wymianie TV zmieniam na 65" a jakbym surranda przesunął na dół to nawet 75"

    - ceny w sklepach są nie do zaakceptowania - pytajcie branzowców

    - jak wyjdzie nowy model Yamahy( następca 685 to może sprzedam tego Denona i kupię Yamahę) - no bo nie miałem ja sprawdzić 685

    - przemyślenia dalsze... sub na pewno nie jest za mały do tego metrażu (16m2) audisey ustawił mi go na -12  a jak go ręcznie ustawiłem na  0.00 to chciało mi rozpierd..... ściany

    IMG_20200102_185657.jpg

    IMG_20200102_185452.jpg

  3. 21 minut temu, Q21 napisał:

    Ja nie trzymałbym się opinii, że nie można łączyć Denon z Dali. OK, niektórym to połączenie nie odpowiada, ale to nie znaczy, że gra źle. Zresztą wydaje mi się, że bardziej to dotyczyło poprzedniej serii Zensor, niż Oberon. A wybór to już kwestia Twoich preferencji. Ja osoboście wybierałbym pomiędzy Onkyo i Denon. Jeśli słuchasz dużo muzyki, lubisz bardziej ciepłe, plastyczne brzmienie, wybrałbym Denon, w innym przypadku Onkyo.

    Zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

    A co myślisz o połączeniu Denona z Melodiką. Dziś muszę zamówić ampli , pewnikiem u Ciebie i jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji czy Denon 2600 czy Yamaha 685?

  4. 10 godzin temu, S4Home napisał:

    Do Melodika BL40MKIII ja osobiście wybrał bym Yamahe.

    Denon ma lepszą kalibrację więc teoretycznie  powinien wypaść lepiej. Ale to Yamah gra jaśniej, bardziej przejrzyście i kontrolowanie. Melodika ma sporo basu, lubi go pokazać z Denonem może być po prostu dudniąco i łagodnie. Z tego co wiem, niech mnie poprawią ale chyba sam producent częściej podłącza je pod Onkyo i Yamahe.

    Pozdrawiam

    No, to żeś mi ćwieka zabił. Byłem w 90% przekonany do Denona, ale teraz mam totalny mętlik w głowie, bo odnoszę wrażenie że ten ampli (Denon) jest po prostu nijaki? Za miękki, za neutralny? 2600 to model z tego roku, Yamaha 685 to ubiegły rok - a ja nie mogę czekać na to co Yamaha zaprezentuje w przyszłym roku. tak czy inaczej kupuję ampli w przyszłym tygodniu tylko co?

  5. Za pewne nie miałeś możliwości schowania kabli od satelit w ścianach. Proponuję je ukryć w cienkich listwach kablowych, które przed zamontowaniem należy pomalować taką farba jak ściany. Przynajmniej kable nie będą się "dyndały"

  6. Ciąg dalszy wątku. Jestem już szczęśliwym(?) posiadaczem seta Melodiki BL40 MK3 z bipolowymi satelitami + sub Klipsch. Melodika zakupiona w salonie jednego z branżowców udzielających się tutaj na forum (pozdrawiam:-) Co ciekawe w instrukcji bipoli jest info że można je wieszać z tyłu na ścianie na wys. 2,05m (wysoko!!) lub przy zastosowaniu stojaków o wysokości min. 70 cm (nisko!!). Jednak te wysokości to chyba w zależności głośników od słuchacza. U mnie to chyba 1,2 od podłogi do dołu głośnika będzie ok. Ale została jedna sprawa która mnie nurtuje, a mianowicie wybór apli. Byłem już prawie na 100% przekonany do Denona 2600 (przeważyła obecność eARC). Ale teraz wobec faktu że YAMAHA 658 tez dostała aktualizację mam dylemat, które z tych 2 urządzeń wybrać. Proszę o poradę co w moim przypadku lepiej się sprawdzi. A może różnice są tak małe, że wybór nie ma większego znaczenia.

  7. 6 godzin temu, rms.pl napisał:

    Sama prawda. Dlatego tylko Melodika z podwojnym ekranem o pokryciu 99%, przy czym Oehlbach nie informuje o tym jak szczelny jest jego ekran :) 

    https://sklep.rms.pl/kable-do-subwoofera-rca/0,melodika#ProductFilters

    Tak też zrobię, peszel w ścianę, żeby mieć możliwość przesuwania kabla pomiędzy subem a amplem, potem kabel w rure i gotowe. A kabel kupie najprawdopodobniej ten

    https://sklep.rms.pl/melodika-mdsw40-kabel-do-subwoofera-rca-rca-purple-rain-4m

    może ktos powie że to też nie wiadomo co, ale więcej na taki kabel nie wydam.

  8. Chciałem podczas remontu ukryć kabe w ścianach w tym ten od suba i pomyślałem o zastosowaniu gniazdek (jak na screenie), ale okazuje się że do takiego gniazdka kabel po prostu przylutowuje się. To co, mam wziąć zwykły kabel miedziany np 2x3,5 wsadzić w ścianę przylutować do gniazdek a następnie dopiero podłączyc krótkimi kablami od gniazdek do suba i ampli. I co wtedy z tymi gadkami jak to kabel (właściwy wpływa na brzmienie.

    Screenshot_2019-08-16 Gniazdo RCA ścienne podtynkowe terminal 1RCA(1).png

    Screenshot_2019-08-16 Gniazdo RCA ścienne podtynkowe terminal 1RCA.png

  9. Przy okazji doboru kabla do suba. To jaki typ powinienem zastosować przy połączeniu ampli Denona X2600H do Klipscha R-100SW. Pojedynczy czy podwójny (Y).

    Czy w moim przypadku będzie jakaś różnica w odsłuchu.

    sub.png

  10. 19 minut temu, Bondzik04 napisał:

    Już kilka filmów  zdążyłem obejrzeć i BLS się u mnie sprawdzają  a mam ich  powieszone tak jak  Ty chcesz w opcji 1 tylko na tylnej ścianie.  Też miałem  wątpliwości ale zaryzykowałem i nie żałuje. Polecam 

    Czyli mam rozumieć, że wiszą na ścianie za słuchaczem tyle że po rogach pomieszczenia?. A na jakiej wysokości - wysokości uszu słuchacza czy wyżej?

  11. Dzięki. Czyli uważasz, że te bipole dadzą lepszy efekt niż zwykłe satelity. Tylko na jakiej wysokości je powiesić, bo czytałem że w przeciwieństwie do zwykłych powinno się je powiesić  o 0k 0,5 m wyżej od uszu słuchacza?. czy te BL40 nie są za duże do mojego pomieszczenia, może lepiej wziąć BL30?

     

  12. Witam wszystkich serdecznie.

    Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość.
    Mój problem dotyczy rozmieszczenia głośników satelitarnych w KD systemu 5.1.
    Po długim czasie przemyśleń, przeczytaniu różnych artykułów branżowych oraz sporadycznych  odsłuchach, przy uwzględnieniem dostępnego budżetu mój wybór padł na następujący zestaw:
    Ampli - Denon AVRX2600H (miał być 2500 ale nowszy model ma eARC więc też nikłą ale zawsze nadzieję do aktualizacji hdmi na 2.1 mimo że jest droższy i to przeważyło)
    Fronty -Melodika BL40MK3
    central -Melodika BL20
    satelity -Melodika BL10
    Sub - Klipsch R100SW (dostałem w prezencie więc już tego nie ma możliwości zmienić)
    Resztę sprzętu zamierzam dokupić w ciągu 2 miesięcy jak tylko zdobędę wszystkie fundusze.
    W zał. schemat pokoju.

    Mój dylemat polega na umieszczeniu głośników tylnych. czy maja być na bocznej ścianie (opcja 1) czy na tylnej ścianie (opcja 2).
    Pewnie powiecie że najlepiej ustawić głośniki w obydwóch miejscach i porównać. Tylko że niestety głośników jeszcze nie mam , mam za to remont i przy tej okazji chciałbym umieścić kable w ścianach pod te głośniki.
    Sprzęt mam zamiar zakupić w jednym ze sklepów internetowych (obecnych również tu na forum), więc proszę o fachowe porady również te dotyczące ewentualnej zmiany głośników .
    KD przeznaczone głównie do filmów w proporcji 80% filmy, 20% muzyka.
    Czy zastosowanie w moim przypadku głośników bipolarnych (np. Melodika BLS 20) w miejsce zwykłych przyniesie lepsze efekty przestrzenne i dźwiękowe.
    Na jakiej wysokości umieścić te tylne głośniki (na wysokości uszu czy wyżej)

    Z góry dzięki za pomoc

    Grzegorz

    KD jpeg.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...