Skocz do zawartości

Tomasz J

Uczestnik
  • Zawartość

    33
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Tomasz J

  1. Może ktoś z Was próbował podłączyć taniego daca, typu Topping E30 lub SMSL 10thMKII, jako przedwzmacniacz do Nada 356? Jest jakaś istotna różnica w brzmieniu, jak działa regulacja głośności z PRE? Chętnie poznałbym jeszcze jakieś opinie i wrażenia z takiego połączenia.
  2. Na początku bardzo dziękuję Wam za wszystkie wypowiedzi. Budżet zakładałem 700-800zł (prezent urodzinowy chciałem sobie zrobić i przy okazji spróbować coś poprawić). Rozważałem podłączenie Toppinga E30 jako PRE pod końcówkę Nada. Pisał ktoś na forum (chyba forumowicz marcinmarcin), że robi to różnicę na plus. Pokój nieregularny, salon z jadalnią 35m2 (dodatkowo otwór w stropie ze schodami na piętro tuż obok prawej kolumny). Akustyka pewnie jest tu problemem, chociaż dywan, zasłony, kwiaty i regał z książkami w okolicach kolumn się znajdują. Kolumny rozstawione 2,5 metra od siebie, około metr od ściany tylnej, miedzy nimi szafka RTV + wiszący telewizor 65", lewa kolumna niestety w narożniku metr od bocznej i tylnej ściany. Miejsce odsłuchowe około 2,4 metra od linii kolumn. Jeśli macie jakieś sugestie, co do ustawienia kolumn, to chętnie skorzystam.
  3. Witam, Mam do Was pytanie, co spróbować zmienić w pierwszej kolejności aby poprawić jakość, kontrolę basu i odrobinę rozjaśnić dźwięk? Mój aktualny zestaw to: Spotify Premium, Chromecast audio optykiem do CA Dacmagic 100, NAD 356BEE plus kolumny Heco Aurora 700. Bardzo często koryguję brzmienie zmniejszając "bas" na wzmacniaczu i delikatnie zwiększam "treble". Dotychczasowe delikatne próby poprawy akustyki oraz zmiany ustawień kolumn nie przyniosły zadowalającego efektu, stąd moje pytanie. Który wariant może przynieść zauważalną zmianę dźwięku? pozdrawiam Tomasz
  4. Dzień dobry, Dłuższy czas zastanawiałem się co napisać w tym wątku, ponieważ na początku grudnia kupiłem u kolegi S4Home kolumny Heco Aurora 700. Teraz czuję się wywołany do tablicy, więc postaram się krótko podsumować stan obecny . Wybrałem te kolumny pomimo różnych sugestii, że to nie będzie optymalny wybór. I chyba tak faktycznie jest. Ale budżet miałem ograniczony i koniecznie chciałem coś zmienić, bo drażniły mnie te moje Zensory 7, a o Heco Aurorach jest napisane na tym forum tyle dobrego... . Do tej pory mam podłączone obie pary kolumn pod Nada 356 i zdarza mi się słuchać jednych i drugich, przełączać, porównywać. Jak grają? Dla mnie jednak zupełnie inaczej. Aurory grają dynamiczniej, gęściej, chyba trochę "efekciarsko", zdecydowanie bardziej basowo w porównaniu z Zensorami. NIekiedy pojawiają się problemy, na niektórych utworach np. Maroon 5, jest słyszalne takie nieprzyjemne "zlewanie" się dźwięków na pograniczu niskich i średnich tonów. Nie umiem tego dokładnie określić. Natomiast Zensory grają z dużo mniejszym dociążeniem, jaśniej, wokale są głośniej słyszalne, chyba ostrzej, są bardziej wypchnięte do przodu. Gitary też brzmią inaczej, bardziej płasko, w Aurorach chyba wybrzmienia są dłuższe i pełniejsze. Czasami jak przełączę kolumny podczas odtwarzania utworu, to mam wrażenie, że Zensory grają jakby były uszkodzone Podsumowując, jest lepiej, granie Auror bardziej mi odpowiada. Wiem też, że to nie koniec . Jak pojawi się jakiś sensowny budżet to będę coś kombinował. Na razie Zensory przeniosę do pokoju na pięterku i połączę ze starym amplitunerem Onkyo TX-8150. Zobaczę jak się spisze takie połączenie w mniejszym pomieszczeniu, jak będzie kiszka, to tam też coś pokombinuję . Plan na teraz, to zmian chromecasta audio na coś innego. Chodzi mi malinka po głowie. No może jakiś przyzwoity streamer, ale to już chyba poważna kasa. Dziękuję raz jeszcze za wszystkie wypowiedzi i porady pozdrawiam Tomasz
  5. Kolumny ciekawe, tylko trafiłem na kilka opinii, że Tannoy lubi grać głośno i dopiero wtedy pokazuje co potrafi. Szukam kolumn, które bedą potrafiły zagrać przy niskich "głośnościach".
  6. Witam, Natknąłem się w sieci na ofertę outletową kolumn Q-Acoustic 3050 (starsza wersja bez "i") w cenie 2000zł za parę. Jak myślicie, warto się tym zainteresować, czy dopłacić do Heco Aurora 700 polecanych przez Q21?
  7. Witam ponownie, Dziękuję za zainteresowanie i wszystkie wpisy, niestety konkluzja jest taka, że muszę sporo dołożyć, żeby było lepiej 🙂. Najbardziej podobają mi się propozycje S4Home, tylko że są sporo ponad mój budżet. Liczyłem, że uda się coś znaleźć w kwocie do 3 tysięcy złotych za parę. Chyba będę musiał odłożyć zakup i dozbierać trochę grosza. Może w międzyczasie spróbuję zmierzyć się z Malinką, zobaczę, czy przyniesie to istotną zmianę. Jeszcze jedno pytanie, dostałem propozycję rozważenia kolumn Q-Acoustic 3050i, cenowo i wizualnie akceptowalne, a jaka wasza opinia, mogą coś ciekawego wnieść do sprawy :)?
  8. Ok. Rozumiem. Walnąłem głupotę. Malinka zamiast chromcasta, cyfrowo sygnał do DacMagic i zobaczyć, czy usłyszę różnicę. Dobór odpowiedniej karty dźwiękowej będzie tu miał pewnie kluczową rolę?
  9. Malinka zaprząta mi głowę od czasu do czasu . Nie miałem do tej pory żadnego fizycznego kontaktu z maliną, nie znam osobiście nikogo, kto używałby taki sprzęt. Opinie użytkowników oraz branży są bardzo zachęcające. Trochę poczytałem na jej temat, nie ukrywam, że obawiam się "trudności" z funkcjonalnością, łatwością obsługi. Ze sprzętu korzysta też moja lepsza połowa, chromcasta i dacmagica opanowała, ale nie wiem, czy z maliną pójdzie nam równie łatwo :). Myślicie, że zastąpienie CA DacMagic 100 maliną może istotnie wpłynąć na oczekiwane wrażenia odsłuchowe?
  10. Ooo, to ciekawy pomysł... Mam oryginalne zworki. Mogę spróbować to zmienić, zobaczymy czy usłyszę różnicę. Jakiś konkretny typ tych zworek zastosować?
  11. Dzięki za wszystkie wpisy. Niestety większość z nich wykracza sporo poza mój budżet zbliżony do ceny Heco Aurora 700. Proszę o kolejne ciekawe propozycje, jeśli to możliwe, zbliżone do kwoty max 3000zł za parę . Chciałbym ostatecznie wypożyczyć choć dwa zestawy i przetestować je w warunkach domowych.
  12. Sprawdzałem podczas odsłuchu Cyrusa, ale w wersji Cast. Było całkiem nieźle, ale miałem wrażenie, że grał bardziej skrajami pasma, bardzo dynamicznie, aż trochę za dużo tego było... Tak naprawdę, to jadąc na odsłuchy kilka miesięcy temu, obstawiałem, że wrócę z Cyrusem One :).
  13. Dziękuję Paweł za Twój post. Liczyłem właśnie na to, że jest na tym forum trochę osób, które miało kontakt z takim zestawem Nad 356+Zensor 7 i będą chciały się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Zdawałem sobie sprawę, że Nad gra w ten sposób, ale miałem nadzieję, że dobranie odpowiednich kolumn, może poprawić "zarządzanie" niskimi tonami.
  14. Dzień dobry, Pojawiła się w mojej głowie koncepcja, żeby może zmienić kolumny w "głównym systemie" w salonie. Kilka miesięcy temu kupiłem po odsłuchach wzmacniacz NAD C356 BEE oraz Cambridge Audio DacMagic 100 + Chromecast Audio i połączyłem to z posiadanymi kolumnami Dali Zensor 7. Salon z jadalnią ok. 35m2. Generalnie jestem z tego połączenia zadowolony, ale... chciałbym delikatnie coś zmienić. W skrócie: poprawić kontrolę, precyzję, sprężystość basu oraz odrobinę rozjaśnić górę. Zensory potrafią niekiedy "przymulić" takim "bułowatym" basem. Słucham głównie Tidal HiFi i Spotify Premium. Przyłapuję się na tym, że w wielu odsłuchiwanych utworach wyłączam TONE DEFEAT i delikatnie podkręcam gałki Treble i Bas. Natomiast część dobrze zrealizowanych nagrań odsłuchuję w trybie Tone Defeat i brzmią świetnie. Słucham różnej muzyki, klasyki rocka, pop, lekki jazz, trochę muzyki elektronicznej. Raczej cicho, rzadko huczę sprzętem :). Naczytałem się sporo o Heco Aurora 700, ale nie wiem, czy to krok w dobrą stronę. Jeśli mielibyście jakieś propozycje, co mógłbym sprawdzić w swoim systemie, w budżecie zbliżonym do ceny Heco, to będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam Tomasz
  15. Sorry, jeśli wprowadziłem zamęt. Próba z Zensorami to tylko eksperyment :). Pylony Pearl 25 wytypowałem wstępnie z Waszych wcześniejszych propozycji, odpowiadają mi wizualnie i cenowo, ale jeszcze ich nie zamówiłem. Nadal szukam kolumn do Onkyo 8150 w budżecie do 2 tys. za parę do niedużego pokoju na poddaszu. Zastanawiam się po prostu, czy w moich warunkach, przy cichym słuchaniu muzyki, monitory mogą zagrać lepiej, pełniej niż kolumny podłogowe...
  16. Witam ponownie, Chciałbym prosić Was o kolejne porady i pomoc. Zastanawiam się czy, kolumny podłogowe, w pokoju na piętrze o pow. 20m2, ze skosami z dwóch stron, a więc o stosunkowo niewielkiej kubaturze to dobry kierunek? Już wyjaśniam wątpliwości... Zatargałem dzisiaj moje Zensory 7 na piętro i podłączyłem do amplitunera onkyo 8150 i mam mieszane uczucia. Słuchałem muzyki ze Spotify premium i poza kilkoma utworami Duft Punk, R.E.M., TOTO, Jack Johnson, czy Steely Dan, które prawie na każdym sprzęcie brzmią świetnie, większość utworów z gatunków popularnych: pop, rock, soul brzmiało "średnio". Największy problem pojawia się w niskich rejestrach, często słychać pojawiające się irytujące "buczenie" lub niekiedy taki "puszkowy" bas bez wyrazu. Ostrzejsze i bardziej "zachwaszczone" wysokie tony w utworach np. Roxette, czy Jamiroquai, nie przeszkadzały mi tak bardzo jak ten irytujący, nijaki bas. Nie wiem czy wynika to tylko z różnej jakości utworów znajdujących się na Spotify, czy bardziej z pewnego "niedopasowania" sprzętu i akustyki. Chciałbym zaznaczyć, że w tym pokoju na piętrze słuchałbym muzyki raczej cicho lub średnio głośno, często jako tło (jakiś lekki jazz, soul, trochę popu i rocka z lat 70, 80, 90-tych). Na kolumnach zensor 7, przy niskich głośnościach, tak naprawdę niewiele słychać, poza niektórymi utworami o wyjątkowej dynamice i "jakości". Może są kolumny, które lepiej obchodzą się z takimi źródłami muzyki jak Spotify :)? Może jakieś sensowne monitory byłyby lepszym dla mnie rozwiązaniem? Budżet mam niestety niewielki, 1,5-2 tysięcy za parę. Nie wiem, jak inaczej to ująć słowami. Może ktoś z Was zmierzył się z podobnym problemem i naprowadzi mnie na jakieś sensowne rozwiązanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam Tomasz
  17. Pytanie do branży, czy macie aktualnie w ofercie Pylony Audio Pearl 25 w kolorze wenge lud ewentualnie orzech? Jeśli tak, to chciałbym prosić o ofertę. Potrzebowałbym również 4mb jakiegoś niedrogiego kabla głośnikowego bez konfekcji do podłączenia amplitunera Onkyo TX-8150.
  18. Dzięki za podesłanie ogłoszenia. Niestety kolumny są czarne, a wolałbym w kolorze wenge lub orzech, no i mam do sprzedającego kawałek drogi :).
  19. Dziękuję kolegom za propozycje. Najbardziej wizualnie i cenowo przypadły mi do gustu Pylon Audio Perl 25. Cena sporo poniżej 2000zł, obudowy w kolorze orzech lub wenge bardzo mi się podobają. Walory estetyczne też są dla mnie i mojej partnerki dość istotne :). Heco i Melodika trochę za drogie, wizualnie też nie do końca mnie przekonują. Magnatów 725 niestety nie widzę nigdzie dostępnych. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje w cenie do 2tys. za parę, najchętniej ze skrzynkami w kolorze orzecha lub innego drewna, to chętnie bym się zapoznał :).
  20. Nie upieram się przy zamianie amplitunera Onkyo na coś innego. Generalnie jestem z niego zadowolony, duża funkcjonalność, Spotify działa bez problemu. Nie wiem tylko, czy w moim skromnym budżecie uda się coś sensownego wybrać, dlatego biorę pod uwagę sprzedaż amplitunera i dołożenie kilku stówek do kolumn.
  21. Dzień dobry, Zwracam się do kolegów z pytaniem i prośbą o dobór niedrogich kolumn do amplitunera Onkyo TX-8150. Amplituner był do niedawna moim podstawowym sprzętem w salonie. Grał z kolumnami Dali Zensor 7. Kilka miesięcy temu zastąpiłem go wzmacniaczem NAD 356BEE z Cambridge Audio Dac Magic 100 plus Chromecast audio. Zastanawiam się czy nie wykorzystać go do stworzenia prostego systemu w sypialni lub pokoju gościnnym. Budżet chciałbym przeznaczyć niewielki 1,5-2 tysięcy złotych, może ciut więcej. Pokój na poddaszu ze skośnymi ścianami o powierzchni 21-23m2. Głośniki nowe lub używane. Muzyka bardzo różna, ale bez techno, rapu i metalu, raczej spokojne brzmienia. Lubię nisko schodzący bas, raczej dobrze kontrolowany, wyraźny środek, niezbyt natarczywą górę, ale słyszalną, przyjemne melodyjne brzmienie. Bardzo głośnego słuchania tam raczej nie będzie. Źródło głównie Spotify, radio internetowe. Nie wiem na co patrzeć, czy jakieś monitory, czy nieduże podłogówki, miejsce na nie powinno się znaleźć? A może sprzedać ten amplituner i zbudować inny zestaw na bazie polecanego SMSL Q5 PRO lub czegoś podobnego? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. pozdrawiam Tomasz
  22. Brak mi doświadczenia i osłuchania w sprzęcie audio, ale najmniej przypadł mi do gustu Audiolab 6000a. Miałem wrażenie, że brakuje mu mocy do napędzenia Zensorów. "Dziwne" rzeczy działy się na pograniczu średnich i niskich tonów, trudno jest mi to opisać słowami. Brak było też niskich tonów na jakich mi zależało. Cyrus One Cast z kolei "kipiał" energią, aż do przesady. Z moimi kolumnami zrobiło się wszystkiego za dużo, zwłaszcza "dudniącego" dołu, szybko okazało się, że dźwięk jest zbyt męczący dla moich uszu. To było spore zaskoczenie. Po lekturze wielu wątków na forum myślałem, że to właśnie z nim wrócę do domu. Nad 368, bardzo spodobał mi się wizualnie, naprawdę bardzo. I prawie byłem w stanie wybaczyć mu jego drobne "braki" w zakresie niskich rejestrów. Grał na prawdę bardzo dobrze, mam wrażenie, że bardziej analitycznie od Nada 356, czyściej, trochę szybciej. Brakowało tylko odrobiny "pomruku" niskich tonów w niektórych utworach. Na odsłuch wybrałem się z moją żoną, która twierdziła, że się nie zna i na pewno nic nie usłyszy. Okazało się, że słyszy praktycznie to samo co ja, byliśmy zgodni we wszystkich ocenach poszczególnych wzmacniaczy. Przez dłuższą chwilę zawiesiliśmy się właśnie nad Nadem 368. Szukaliśmy plusów, żeby wybrać właśnie jego. Ale zwyciężyły odczucia. Żona stwierdziła, że przy tym klasycznym Nadzie 356 czuje się jakieś takie pozytywne wibracje, dźwięk było "czuć w środku gdzieś" :). No i stanęło na Nad 356 i nie żałuję. Myślę, że ten wzmacniacz będzie miał u mnie dożywocie i spisze się w przyszłości z innymi kolumnami, jak już nacieszę się tym co mam teraz dziękuję raz jeszcze za pomoc w wyborze Tomek
  23. Witam po długiej przerwie. Chciałem podzielić się nowinami. Jestem po piątkowych odsłuchach w Pabianicach w Q21. Udało się posłuchać czterech sprzętów, które wytypowałem dzięki kolegom z tego forum. Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i porady oraz oczywiście za możliwość odsłuchu z własnymi kolumnami ekipie Q21. W szranki stanęły: Cyrus One Cast (akurat ten był dostępny, bo w planach był podstawowy Cyrus One), Nad 356, Audiolab 6000a oraz Nad 368. Nie przedłużając, do domu wrócił ze mną Nad 356 oraz Cambridge Audio DAC Magic 100. Udało się przy jego pomocy wydobyć z moich Zensorów 7 dźwięki, o których wcześniej mogłem pomarzyć. Zaczęły w końcu grać na przyzwoitym poziomie, z bardzo przyjemnym dla mnie basem, nie za ostro, bardzo przyjemnie, melodyjnie, ale też żywiołowo. Takie są pierwsze moje odczucia. Podsumowując, tylko odsłuchy mogą pomóc w znalezieniu swoich ulubionych dźwięków. Jeszcze raz dziękuję za uświadomienie tej oczywistej prawdy. pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
  24. Odwiedziłem jeden salon w Poznaniu, zaproponowano mi wypożyczenie NADa 368 i Rotela A12. Być może skorzystam z takiej opcji, żeby chociaż sprawdzić jak gra ten NAD w moich warunkach. Niestety pierwsze wrażenie w kontakcie z obsługą tego salonu nie do końca mi się spodobało... Ale najpierw czeka mnie remont salonu, krakałem i wykrakałem 😜. Żona szybko podchwyciła temat i czekam na fachowców. Tak więc po remoncie, o ile zostaną jakieś środki pieniężne 😁, wrócę do tematu i postaram się coś wypożyczyć na odsłuchy.
  25. Dzień dobry, Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, rady i sugestie. Dzięki Wam zobaczyłem (z dużym zaskoczeniem), ile oferuje rynek budżetowych sprzętów HiFi. Postaram się wykorzystać tą wiedzę i znaleźć przy jej pomocy "swoją drogę" w świecie muzyki. Być może uda mi się posłuchać zaproponowanych przez Was wzmacniaczy w mojej okolicy i zdecydować co dalej. Jeśli ten sposób nie wypali, pozwolę sobie zwrócić się do "Kolegów z branży" i umówić się na konkretne odsłuchy. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam Tomasz J
×
×
  • Utwórz nowe...