Skocz do zawartości

Marekcki

Uczestnik
  • Zawartość

    22
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Marekcki

  1. 2 minuty temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

    nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie... zapewne zrobi różnicę która będzie jakoś odczuwalna, czy będzie ona wystarczająca - raczej nie. Z najniższymi częstotliwościami naprawdę nie da się walczyc bez konkretnego designu pomieszczenia w pomieszczeniu

    Dziękuję za pomoc.

    5 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

    nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie... zapewne zrobi różnicę która będzie jakoś odczuwalna, czy będzie ona wystarczająca - raczej nie. Z najniższymi częstotliwościami naprawdę nie da się walczyc bez konkretnego designu pomieszczenia w pomieszczeniu

    aha, jeszcze jedno - te dwie boczne ściany i pion wentylacyjny też izolować? czy zostawić takie, jakie są?

  2. 2 minuty temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

    Z płytą to już prędzej, zmierzam do tego, że to co tutaj jest wyznaczone to jest współczynnik izolacyjności akustycznej Rw, laboratoryjny. To nie działa tak, że to się "dodaje" do istniejącej ściany, tak jak wspomniałem jak to razem z płytą GK da w niskich częstotliwościach z 1-3 dB to będzie już ogromny sukces i po prostu nie da rady uzyskać więcej na takich konstrukcjach

    spoko, zatem czy 1-3dB zrobi różnicę? czy jednak zmiana będzie raczej kosmetyczna, i nie ma sensu wydawać około 3 tys na tego typu izolację? :) 

  3. 2 minuty temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

    12.8 dB jeśli to miałby być "zysk izolacyjności" to bardzo dużo i gwarantuje Ci że ta pianka tyle nie da. Zwiększenie izolacyjności to bardzo duży problem i ciężka sprawa, zwłaszcza w niskich częstotliwościach. Jeśli finalna izolacyjność miałaby wzrosnąć poniżej 100 Hz to na pewno musiałbyś dać coś typu pianka izolacyjna lub wełna + płyta GK 2 cm, bez płyty to nie ma szans, a tak naprawdę - bez pływającej podłogi nie ma sensu tego robić. Jeśli lubisz bas, to sąsiad też będzie musiał ;) 

    Witaj Bartku.

    Wstawiam w załączniku sprawozdanie z badań. Czyli wg Ciebie pianka z naklejona mata gumową + płyta GK 2cm to za mało i potrzebna jeszcze trzecia warstwa z wełny?

    karta produktu.pdf

  4. Dzień dobry wszystkim.

    Mam prośbę o doradę. Muszę odizolować się akustycznie od sąsiada, gdyż inaczej nie ma sensu kupować kolumn podłogowych :) Otrzymałem ofertę od pewnej firmy na piankę z przyklejoną matą gumową. Izolacyjność tego materiału wg badań wygląda następująco:

    100Hz - 12,8dB

    160Hz- 15,3dB

    250Hz - 19,8dB

    1000Hz - 24dB

    2000Hz - 34,4dB

    5000Hz - 47,8dB

    jako, że ilość decybeli nie wiele mi mówi (bo to nie rośnie jakoś proporcjonalnie, że dwa plus dwa jest cztery, a nie siedem), proszę o opinię, czy od 12,8 do 15,3 przy niskich częstotliwościach to dużo, czy mało? lubię bas. Nie będę kupował subwoofera, bo aż tak wysokim poziomem niskich częstotliwości nie jestem zainteresowany, ale jednak kolumny będę kupował mocno nastawione na bas, gdyż lubię, gdy jest go sporo w muzyce. Czy przy takiej izolacji (do tego będzie jeszcze płyta GK akustyczna na to),  będzie dało się na jakimś "normalnym" poziomie słuchać muzyki?  nie chodzi mi rzecz jasna o robienie z pokoju sali koncertowej - po prostu chcę posłuchać muzyki w taki sposób, by z jednej strony nie ograniczać się mocno poziomem głośności, ale z drugiej nie mam potrzeby odsłuchu na takim poziomie, by musieć wydzierać się wprost do ucha gościom mojego mieszkanka.

     

    Kolejna sprawa:

    w załączniki plan (sorry za amatorkę) pokoju. 

    1. Niebieski X - ściana graniczna z sąsiadem, fioletowy X - przeciwległa. Pytanie: kolumny postawić na ścianie z niebieskim, czy fioletowym krzyżykiem?  która opcja lepiej wyciszy dźwięk przed sąsiadem?

    2. Zielony krzyżyk - pion wentylacyjny, żółte krzyżyki - pozostałe dwie ściany. Pytanie: czy te dwie ściany oraz pion też należy izolować?

    Dobrego dnia, Marek

    akustyka mieszkanie.PNG

  5. 18 godzin temu, Jasiek88 napisał:

    Podaruj sobie tą piankę.

    Zrób kanapkę stelaż odsunięty od ściany izolowany(najlepiej taśmą nie z pianki tylko gumy sbr), do stelaża wełna 5cm np steprock, stawiasz kolejny stelaż izolowany i odsunięty od pierwszego, kolejna wełna do stelaża tym razem może być np rocktone, na to mata FD-1 i dwa regipsy np jeden fermacell a drugi akustik plus. Zwróć uwagę co na dwa stelaże z wełną dzięki temu uzyskać duże lepsze właściwości niż stosując jeden ten samej grubości.

    dziękuję Ci za odpowiedź.

  6. Cześć.

    Nie wiem, czy trafiłem w dobre miejsce, ale spróbuję.

    Pany i Panewki, szukam porady odnośnie tego, jak w dobry sposób odizolować się akustycznie od sąsiada. Blok się buduje, a ja lubię dość głośna muzykę i wkrótce będę musiał podjąć decyzje odnośnie izolacji akustycznej. Mam pewien pomysł i proszę o opinię, czy pomysł jest dobry, bądź o propozycję czegoś alternatywnego.

    1.  jedna warstwa tej pianki: https://soundsolutions.pl/pianki-akustyczne-140kg/m3-wygluszanie-scian

    2. na to warstwa tej maty: https://www.semag.pl/mata-dzwiekoizolacyjna-fd-1.html

    3. a to wszystko akustyczna płyta GK:   https://www.castorama.pl/plyta-gipsowa-norgips-akustyczna-120-x-260-cm-12-5-mm-id-1091464.html

     

    Czy taka kombinacja dużo pomoże? oczywiście zaznaczam, że pisząc "lubię dość głośną muzykę" nie mam na myśli robienia z pokoju sali koncertowej - po prostu lubię poziom dość głośny, ale nie ekstremalnie głośny i nie taki, przy którym trzeba się osobie w mieszkaniu wydzierać do ucha, by cokolwiek usłyszała podczas mówienia do niej.

    - Sufit jest nieistotny, bo mam mieszkać na samej górze

    - Podłoga będzie ogrzewana, więc lipa z izolacją akustyczną, bo nie ma materiałów, które izolują dźwięki i jednocześnie przepuszczają ciepło, dlatego też zapytuję się szanownych tutaj, czy położenie kolumn na jakiejś macie gumowej  o powierzchni powiedzmy 0,5x0,5m2 coś da? tak w ogóle co lepiej izoluje dźwięki przy podłodze - płytki, czy panele podłogowe?

     

    Miłego dnia 

  7. 2 minuty temu, 1Ender napisał:

     

    Kup chromecasta bo warto. Jeżeli chcesz korzystać z teledysków, to chromecast 3 lub ultra. Jeżeli nie zależy Ci na obrazie to chromecast audio. 

     

    Czyli dwa urządzenia podpięte do dwóch HDMI  TV? właśnie zastanawiałem się jak radia internetowego słuchać - trochę bez sensu, by ekran w telewizorze byłą włączony przy tym - raz zużycie energii, dwa mam OLED, któremu piksele ulegają awarii, gdy wyświetlają przez długo czas ten sam obraz, więc właśnie idealne byłoby rozwiązanie, w którym mam możliwość oglądania teledysków oraz odsłuchu tylko dźwięku puszczonego z telefonu bez odtwarzania obrazu.

  8. 5 minut temu, seba3002 napisał:

    Pylon audio Pearl 25, Marantz pm 6006, chromecast i powinno jeszcze na piwo i czipsy zostać. 

    czyli jajca sobie ze mnie urządzili w salonie Denona? :)

  9. 1 minutę temu, 1Ender napisał:

     

    oki, a polecisz zatem jakiś sprzęt konkretny z nazwy i modelu? o całość proszę włącznie z kolumnami podłogowymi. Bardzo wdzięczny będę

  10. 8 minut temu, 1Ender napisał:

    Dac przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy. Dac - Digital Analog Converter. Np. W TV mamy sygnał cyfrowy, pliki mp3, mp4, Flac to też "cyfra". Płyta CD to też zapis cyfrowy. W tradycyjnym wzmacniaczu stereo mamy sygnał analogowy.

     

    ale co z tego wynika? jeśli podłączę TV do wzmaniacza, a mając smart w TV puszczę przez telefon radio internetowe lub koncert na Yt, to... wzmacniacz nie odtworzy dźwięku?

  11. 1 godzinę temu, 1Ender napisał:

    1. Jakie duże pomieszczenie? 

    2. Jakiej muzyki słuchasz? 

    Zdecydowanie wzmacniacz stereo + dac + chromecast + kolumny. Taki zestaw da Ci najlepszy dźwięk. W tym budżecie najlepiej sprzęt używany. 

    Na 2 miejscu amplituner stereo. 

    Amplituner kina domowego zdecydowanie NIE!! 

    Do tego subskrypcja na okres próbny 2-3 miesiące Tidal Master HiFi z allegro za parę złotych. 

    Pozdrawiam 

    Dziękuję za poświęcenie mi czasu. Odpowiadając:
    - 18m2, 3,5x 5,1 około
    - Każdej oprócz dyskotekowego techno " umca umca umca" i oprócz klasycznej. Po prostu czasem mam ochotę na ciężkie brzmienia, czasem radia posłucham, czasem wieczorem cicho nastawię sobie jakieś wolne utwory, jakies złote przeboje itd.
    - Jeszcze jedno: do zestawu chcę podłączyć telewizor, nie tylko Tidal, ale i Youtube będzie odtwarzany przez ten sprzęt
    Polecisz mi zatem jakiś sprzęt dobrze basem grający za te pieniądze? będę bardzo wdzięczny. Może być używany.
    ps. co to jest Dac :) proszę się nie śmiać, zielony jestem,  dopiero zaczynam edukację z tego tematu. Każdy z nas uczył się logarytmowania i całkowania, ale jednocześnie kazdy z nas zanim doszedł do logarytmowania, kiedyś duzo wczesniej musiał się nauczyć dodawania, że dwa plus dwa to jest cztery a nie pięć :) 

  12. Szukam zestawu stereo do około 3000PLN. Interesuje mnie sprzęt mocno nastawiony na bas. Polecono mi i odsłuchałem Wilsony SIX + to: https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/MINI_SYSTEMY_AUDIO___CEOL/RCDN-10_WHITE

    Odsłuchałem i mi się podoba dźwięk, ale znalazłem jeszcze coś takiego: https://m.sklep.rms.pl/denon-avr-x550bt-avrx550bt-amplituner-kina-domowego-5-2?campaign-id=10#specyfikacja_techniczna

    Ten drugi amplituner jest tańszy, a parametrami "na papierze" lepiej się prezentuje. Teraz mam pytanie do Was: czy ten tanszy bedzie lepszy, a w salonie chcieli mnie naciągnąć na dziadostwo jakieś? Czy to jednak ja się mylę i oni mają rację? pytam, bo moja wiedza w tym temacie jest mała. 550BT niestety nie mieli na stanie, więc nie mogłem odsłuchać.

    a może coś innego polecicie? np kolumny podłogowe grające lepiej i mające większy bas od tych wspomnianych wyżej? oczywiście rozmawiamy o zestawie za kwotę 3000 PLN około. Czym taniej tym lepiej rzecz jasna, ale jeśli sprzęt ma być lepszy przykładowo o 50% w zamian za 10% większą cenę, to dopłacę trochę do tych 3k PLN :)

×
×
  • Utwórz nowe...